Bufet do kuchyne: Druhy a pravidlá voľby

Vytvorenie individuálneho funkčného priestoru je mimoriadne dôležité v kuchynskom plánovaní. Je dôležité, aby to nielen vyložilo pracovné povrchy, ale aj rozdielne jednoduchosť skladovacích systémov. Jedným z prvkov usporiadania zodpovedajúceho týmto kritériám je bufet. Materiál tohto článku zavedie čitateľa so zvláštnymi osobitosťami takéhoto nábytku a hlavných nuans podľa jeho výberu.

Účel

Bufet do kuchyne nie je nič iné ako nábytok na ukladanie rôznych položiek. Môže sa uložiť:

 • sady a kryštály;
 • jedlá;
 • Obilniny a korenie;
 • kuchynské uteráky;
 • umývačky riadu;
 • Malé domáce spotrebiče (napríklad kávovar).

Tento nábytok môže byť súčasťou kuchynskej headsetu. Môže byť inštalovaný v kuchynskej obývacej izbe, kde okrem hlavnej funkcie môže mať aj dekoratívne zaťaženie. Je to krásne, módne, štýlové. Okrem toho bufet označuje dizajn patriaci do určitej interiérového stylistu. Toto je významný detail pri vypracovaní konkrétneho štýlu.

Odrody a ich vlastnosti

Dnes je trh nábytkárskych výrobkov upchatý návrhmi, medzi ktorými sú kuchynské bufety širokej škály konfigurácií. Zvážte klasifikáciu produktov v niekoľkých značkách.

Výroba materiálov

Podľa typu materiálu, ktoré môžu byť vyrobené z rôznych surovín, ktoré ovplyvňujú trvanlivosť modelov. Najčastejšie možnosti sú drevené výrobky, MDF, drevotrieskové dosky. Práva na predaj Nájdete možnosti z kovu a trvanlivého plastu. Ako kovová, môže byť použitá nehrdzavejúca oceľ v závislosti od konštrukcie, môžu byť kovové povrchy natreté.

Najlepšie produkty sú stromy vyrobené z dreva ošetreného špeciálnymi a refraktérnymi impregnáciami odolnými voči vlhkosti. Vyzerajú solídne a drahé, zvyšujú tento stav interiéru kuchyne. Výrobky z drevených derivátov sú navrhnuté na 5-7 rokov. Počas prevádzky s vysokou vlhkosťou v kuchyni, môžu rozmazať.

Kovové a plasty sa často používajú ako vložky. To isté platí pre okuliare: Vďaka nemu, bufety vyzerajú esteticky atraktívne. Takýto nábytok napĺňa priestor priestorom, ktorý je obzvlášť dôležitý v kuchyni. Sklo môže byť použité pre police a fasády a textúra materiálu môže byť odlišná (lesklá, matná, tónovaná, plochá alebo reliéfna vzor).

Dizajn

Konštruktívne modely môžu byť zaradené do dvoch kategórií: lineárny a uhlový typ. Zároveň sú lineárne výrobky, spravidla veľké šírky, zatiaľ čo analógy uhlového typu môžu byť úplne úzke. V závislosti od konštrukčného a skladovacieho objemu majú modelové údaje od jednej do troch tvárí, forma niektorých z nich má tendenciu okolo. Iné modely sledovali lineárnosť: podobajú sa sušeným šesťhranom.

Produkty môžu byť monolitické bufety alebo podobať namontované a podlahové skrine spojené bočnými stenami. Iné odrody majú hluchú dvere, cez ktoré nie je vidieť, že uskladnené vo vnútri. Je to dobré z hľadiska objednávky: Zdá sa, že menej jedlá v dohľade. Ďalšie modifikácie sa vykonávajú ako skrine – predstavenia, ktorých cieľom je demonštrovať vnútorný obsah. Takéto výrobky sú častejšie inštalované v kuchyniach v kombinácii s obývacou izbou, zdobenie jedáleň jedáleň.

V závislosti od dizajnu, môže mať buď nohu. Podporuje môžu byť vyrezávané, vezitída a dokonca vyblednúť. Ak je stylistika náročná na minimalistickú, nohy sú jednoduché. Často sú vysoko, čo je vhodné na čistenie. Množstvo podpory závisí od šírky bufetu: môže byť 4 alebo dokonca 6. Zároveň môžu byť uhlové modifikácie vpredu umiestnené 4 a steny sú 2. V lineárnych analógoch je usporiadanie nôh prísne symetrické.

Prečítajte si viac  ELECTROLUX Umývačky riadu 60 cm Šírka

Konštruktívne klasifikovať produkty môžu byť zarovnané podľa počtu modulov. Napríklad bufet môže byť jeden dizajn alebo pozostáva z dvoch alebo dokonca troch zložiek. V tomto prípade môže byť výrobok tradičný klasický alebo zabudovaný do steny. V druhom prípade sa často kupujúci snaží používať výklenok v kuchyni. Dizajn môže pozostávať z horného upevňovacieho modulu a dolného prvku podobného kuchynskej hrudníku, vybavenej tromi a viacerými radmi krabíc.

Informovať

Kuchynské skrine – bufety môžu líšiť šírku, dlhé, priame riadky. Môžu byť napríklad úzke, čo je obzvlášť dôležité pre kuchyne v malých apartmánoch. Takéto výrobky nezaberajú veľa priestoru, zatiaľ čo nezavádzajú jeho funkčnosť. Ich šírka môže byť 40-45 cm. V tomto prípade sa modifikácie môžu líšiť šírku horného a dolného prvku. Napríklad horné zásuvky môžu byť úplne úzke (30 cm).

Hĺbka priestranných analógov môže byť asi 50 cm. V tomto prípade môže byť hĺbka horných skriniek rovnaká alebo menej ako 10 cm. Pullop môže byť mimo skrinky, čím sa zvyšuje rozmery. Iné odrody sa vyznačujú hĺbkou 60 cm. Forma modelov môže byť lineárny, zjednodušený zaoblený a niekedy vlny. Niektoré výrobky majú horný okraj vo forme rebríka, ďalšie boxy sú vytvorené vo forme oblúka.

Podľa typu skladovania

Pod podmienečne môžu byť všetky odrody rozdelené do 3 skupín: otvorený, uzavretý a kombinovaný typ. Každý druh má svoje rozdiely, ktoré sa odrážajú na skladovaní a praktickosti samotného výrobku. Modely sa môžu líšiť v dizajne, ale ich hlavné rozdiely, podľa ktorých sú klasifikované, sú vždy rovnaké. Zvážte funkcie každej kategórie.

Open

Zástupca akéhokoľvek dizajnu tohto modelu sa vyznačuje skutočnosťou, že nemá žiadne dvere. Takéto modifikácie viac ako regály. Majú jeden rám, ktorý kombinuje všetky police, rovnako ako zadná stena.

Názov Takéto odrody vhodné pre podmienky kuchyne je nemožné: rýchlo sa pohybuje prachom, a preto je hosteska nútená vyzerať nielen z políc, ale aj z položiek, ktoré sú na nich uložené.

Uzavretý typ

Takéto kuchynské komody sa líšia od analógov v tom, že skladovacie systémy sú uzavreté. To môže byť aj rôzne dverové výhľady a zatiahnuteľné boxy, systémy s otváraním posuvného a hojdačného typu. Tieto modely sú vhodné: okrem toho, že sa môžu skryť vo vnútri najmenších vecí, prach nebude naskladaný na uložené predmety, nebude tam vlhkosť. Samozrejme, ak sú fasády sklo, skladové predmety budú viditeľné, ale nepochybným momentom bude ich praktickosť.

Kombinovaný

Takéto modifikácie sú pomerne pohodlné a umožňujú otočiť kuchynský bufet na plnohodnotný prvok modulárnej headsetu. Napríklad modifikácie môžu mať pracovnú dosku, ktorú môže hosteska používať pod potravinami na varenie. V podstate je kombinujúci prvok takýchto výrobkov tri steny (zadná a dve strany). Okrem toho môžu byť skladovacie systémy kombinované. Napríklad časť regálov môže byť otvorená, zatiaľ čo model môže mať zatiahnuteľné boxy.

Klasický

Klasický bufet je kombinovaný typ dizajnu. Charakteristickým znakom takéhoto produktu je jeho výška: podobá sa skriňu. Má symetrickú polohu dverí, môžu byť dve alebo tri. Samotný bufet môže poskytnúť jednotlivé dvere na otvorenie horných a dolných skriniek a jednotlivé dvere, ktoré sa otvárajú naraz. Konfigurácia modelov sa však môže líšiť, ale vždy majú 4 spoľahlivé podpery, zasklené horné a hlukové dno.

Prečítajte si viac  High-Tech Kuchyňa: Vlastnosti, Vybavenie a dizajn

Výber štýlu

Moderný pohľad na kuchynské usporiadanie má veľa funkcií. Dnes je dôležité, že všetok nábytok, ako je príslušenstvo miestnosti, boli odmerné v jednom štýle interiéru. Nie je to len krásne, ale tiež vytvára špeciálnu vnútornú atmosféru, ponorenie domácnosti a hostí rodiny. Bufet pre každý smer dizajnu bude iný tvar, príslušenstvo, povrchová úprava, ako aj farba. Bude potrebné pokračovať od zdroja špecifického stylistu, ktorý sa považuje za základ pri príprave interiérového zloženia. Zvážte niekoľko relevantných štýlov, ktoré sú dnes obľúbené v usporiadaní kuchýň.

Klasický

V skutočnosti, v klasickom štýle intertwined niekoľko starých alebo dokonca vintage štýlov, relevantné z času. Klasický štýl Kuchynský bufet ponúka svetlo farebný gamut a povinný štukovým a pozlátením. Zlatý môže byť rukoväte, akýkoľvek ornament na fasádach. Dizajn nábytku môže byť klenutý, mal by sa cítiť kráľovským rozsahom, v prioritnej bielej farbe a pastelové odtiene farebnej palety.

Server na varenie musí byť nevyhnutne drevený, vyrobený z cenného masívu, exkluzívne, prípadne starožitnosti.

Retro

Takýto nábytok znamená prítomnosť jasných a nasýtených farieb. Bufet by sa mal zdať starý, ale existencia. Nákup Nový nábytok by mal odrážať predstavu o časoch, ktoré plánujú obnoviť (50., 60s alebo 70. rokov). Skriňa môže byť monofónne a jasné s prísnou sledovateľnou geometriou. Ak je preferencia daná do 60-tych rokov, je možné kúpiť produkt s kvetinovou potlačou na fasádach. Možnosť v duchu 70. rokov bude zložitá, prípadne z dreva s lakovaním. Okrem toho môže byť nábytok umelo vek.

Provence

Móda francúzskej depozitára dnes je na vrchole popularity dizajnéra. Takýto nábytok by sa mal zdať starý, dáva rodinnú históriu. To je nevyhnutne vyrezávané nohy, prítomnosť monogramov ako dekorácie bufetu, prípadne kupovať produkt s kovanými otvorenými vložkami. Dizajn môže byť otvorený, maľovaný v svetelných tónoch palety farieb. V priorite, tóne slonoviny, biele a snehové odtiene.

Obsah bufetu by mal byť strom, zatiaľ čo je žiaduce, aby bol umelo vek.

Krajina

Dizajn tohto stylistu neprijme kričí farby a ich ostrý kontrast. Štýl krajiny by bufet nemali mať vložky z plexiskla alebo plastov. Vzhľadom k tomu, že riad je potrebné prideliť, farba výrobku by sa mala od nemu líšiť. Napríklad v prioritnej palete prirodzenej farby. Nábytok by mal uviesť etnické črty terénu, ktorého by som chcel znovu vytvoriť.

Je dôležité, aby sa vo svojom dizajne vysledovali osobitné národné zvláštnosti. Formátová textúra musí byť matná, farby sú drevené, ľahké béžové, nazelenalé, modré a bledo terakotné tóny.

Moderný

Podrobnosti tohto štýlu sú množstvo stromu drahých plemien, plasticita foriem, zakrivených čiar. Na bufet v takejto kuchyni vyzeral harmonicky, malo by byť kompaktné, drevené, s hladkým a trochu nezvyčajným tvarom. Vykladané nábytku, ako aj rezbárstvo. Odtieň bufetu by mal byť svetlý (napríklad popol-ružový, modrý, whiten-levanduľa, broskyňa). Avšak, oba tmavé druhy dreva sú vítané.

Model musí mať zefektívnenie formulárov: Akútne rohy a hrany sú neprijateľné.

High Tech

Na rozdiel od iných destinácií dizajnu je mimoriadne dôležité rozlíšiť umelú zložku nábytku. High-tech štýl bufet musí byť vyrobený z umelého materiálu. Tu, pretože nikde je prítomnosť sklenených fasád, je možné použiť nerezové prvky. Decor by mal byť čo najmenej. Skriňa môže byť prakticky úplne vyrobená zo skla, zatiaľ čo úložný systém by mal byť tak pohodlný na zníženie počtu hostiteľských pohybov pri hľadaní potrebnej veci.

Prečítajte si viac  Vlastnosti interiéru stredomorského štýlu

Ako nájsť?

Inštalácia bufetu na skladovanie riadu bude závisieť od vlastností samotnej kuchyne. Napríklad, ak je kombinovaná s obývacou izbou, ubytovanie bude ubytovanie nábytku v jedálni. Napríklad skrinka môže byť umiestnená v blízkosti jedálenského stola, oproti vstupu do kuchyne. Keď sa výrobok skladá z lineárnych a uhlových modulov, jeden z nich je inštalovaný v uhle, druhá môže stáť na určitej vzdialenosti, ktorá sa nachádza v jednej zo susedných stien.

Zároveň medzi modulmi môžete položiť stôl, komoda, ako aj kompaktnú pohovku alebo oddychovú stoličku. V malej kuchyni je produkt inštalovaný s výpočtom tak, že neruší rovnováhu pracovného trojuholníka s vrcholmi chladničky, sporák a umývania.

Ak oproti lineárnemu usporiadaniu má headset miesto, môžete ho použiť na inštaláciu bufetu. V každom prípade by nábytok nemal zasahovať do pohybu v kuchyni, môže byť zapustený do steny oproti jedálenským kútom alebo na strane.

Ako si vybrať?

Výber konkrétneho produktu na zabezpečenie kuchyne alebo kuchynskej obývacej izby, Je potrebné vziať do úvahy niekoľko kľúčových kritérií nákupu.

 • Veľkosť bufetu by nemala byť vyradená na pozadí rozmerov existujúceho nábytku.
 • Farba nábytku môže byť príbuzný Shade Headset, Jedálenský stôl, Stoličky. Nie je možné povoliť odtieň sedadla pre riad na zlúčenie s tónom podlahy.
 • Musíte si kúpiť praktické z hľadiska prevádzky a čistenie produktu, uprednostňovaním uzavretej verzie.
 • Ak steny v dome nie sú porézne, môžete sa pozrieť na produkt s sklopnými oknami.
 • Forma výrobku musí byť harmonizovaná s formou dostupného nábytku.
 • Je dôležité venovať pozornosť príslušenstvu všetkého nábytku a dokonca aj stropného osvetlenia, vytvorí účinok jednotu kompozície nábytku kuchyne. Záleží na tom a teplota tieňa: musí byť zjednotený v celej miestnosti.
 • Šatník by nemal vyzerať osamelý: je možné pozrieť sa na existujúce príslušenstvo (napríklad vázy), venovať pozornosť podobnosti riadkov, kontúr, povrchov.
 • Výrobok musí byť pohodlný a funkčný, musíte sledovať otvorenie a uzatvárací mechanizmus fungoval správne a bez žiarlivého.

Veľkosť políc a počet oddelení sú vybrané na základe toho, čo sa plánuje byť uložené vo vnútri.

Krásne príklady v interiéri

Ponúkame odkaz na niekoľko príkladov fotogalérie, Vizuálne demonštrujú schopnosti funkčnej zmeny priestoru prostredníctvom kuchynských bufetov.

 • Farebná koincidencia formou bufetu a čalúnenia stoličiek v jedálni vytvára efekt nábytku.

 • Svietidlovaný model pozostávajúci z vonkajších a montovaných modulov.

 • Kompaktná forma bufetu s pracovnou stopou zabudovanou do výklenku.

 • Možnosť dreva, tlačená na tón nábytku jedálenského priestoru.

 • Biely farebný model, zavedenie ľahkého a vzduchu.

 • Krásna skriňa-showcase pre jedlá, ktoré sa stávajú dekoráciou kuchyne.

 • Originálne riešenie pre kuchynské priestory.

Ako vytvoriť bufet na kuchyňu alebo obývaciu izbu, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: