Countertops pre kuchyňu: Ako vypočítať?

  Tabletop pre kuchyňu je nevyhnutnou súčasťou interiéru, ktorá umožňuje najúčinnejšie vybavenú miestnosť, pre ktorú je určitá blízka takmer vždy charakteristická. Pre neprofesionálny výpočet materiálov pre nezávislú výrobu takýchto stolov môže byť takmer zložitejšia úloha ako rezanie a vlastne montáž, takže tento postup starostlivo zvážte.

  Štandardné parametre

  Materiály, z ktorých sa dosahujú dosky vyrábajú pre kuchyňu, sa zvyčajne vyrábajú v niekoľkých štandardných veľkostiach. Úlohou majstra je zvážiť usporiadanie miestnosti takým spôsobom, že orezávanie robí len malé percento zakúpeného materiálu, inak budú náklady neprimerané, pretože tieto dva kusy nebude krásny celý panel. Rôzny materiál má súčasne odlišné štandardné rozmery plechu, je to spôsobené predovšetkým zvážením materiálu a jeho sily. Preto nie vždy, keď je vybraný materiál, stojí za to odpracované výlučne z želaní z hľadiska estetizmu.

  Samozrejme, teoreticky je možné si objednať väčší panel požadovanej veľkosti, berúc do úvahy veľkosť svojej vlastnej kuchyne, vynájdenie nejakého triku na zvýšenie pevnosti materiálu, avšak takéto rozhodnutie bude zaručené drahšie ako Podobné množstvo materiálu vyrazené štandardnými formami. Opäť, niekedy aj zväčšená hrúbka nevyrieši problém, vzhľadom na to, že s ním sa zvyšuje hmotnosť.

  V každom prípade, určenie rozmerov, zvážiť, že rez je nepravdepodobné, že je úspešný v dokonale hladkom a neviditeľnom tenkej, takže materiál by mal byť vždy prijatý s rezervou. Napríklad, ak sa rozhodnete, že potrebujete štyri samostatné panely s veľkosťou 1000×600 mm, neočakávajte, že ich dostanete z nakrájaných rozmerov 4 na 0.6 alebo 2.4 na 1 meter: Žiadna sklade aspoň pár centimetrov bude hrať so sebou zlý vtip.

  Dĺžka

  Táto obálka je pre väčšinu zákazníkov najdôležitejšia, pretože určuje, či určuje, či sa má dosiahnuť holistický typ kuchyne, ktorý sa dosahuje na úkor stola vrcholom z pevného kusu materiálu. Je v prípade dĺžky najvýraznejšej schopnosti materiálu odolať svojej vlastnej hmotnosti, takže dlhšie panely sú zvyčajne vyrobené z najľahších surovín.

  • MDF a LDSP Dovážaná výroba má zvyčajne dĺžku do 3-4 metrov, ruskí výrobcovia sú pripravení zvýšiť na 3.6-4.2 M. Keďže parameter má veľký význam, a to aj s individuálnym poradím, že je nepravdepodobné, že by ho zvýšil.

  • Masívne drevo Je dobré, pretože panely sú veľmi jednoduché vyzdvihnúť dĺžku bez špeciálnej objednávky: Výrobcovia ponúkajú tento materiál v hmotnosti štandardných možností. Dĺžka dĺžky začína skromným 1 meter do 4, krok medzi susednými normami je niekedy len 20 centimetrov.

  • Akrylový Nedávno sa stáva čoraz populárnejšími, ale nie toľko spoločností sa zaoberá uvoľňovaním panelov. Takmer jediný štandard dĺžky pre takýto panel je považovaný za 2490 mm, najmä preto, že v tomto prípade sú švy pomerne kvalitatívne maskované. Posledná okolnosť vám umožňuje znížiť jeden kus, a potom ho zložiť, ako to vyzerá.

  • Quartz agglomerát Veľmi ťažké, ale má zvýšenú silu. Krok medzi normami jeho dĺžky je verzia centimetrov, ale pás nie je impozantný – dosky sú dĺžka od 3 do 3.2 metre.

  • Prírodný mramor a žula Veľmi zložitý pri rezaní v procese opravy, takže dlhé štandardy naznačujú významnú zmenu rozmerov v rozsahu 1.8-3 metra.

  Hĺbka

  Ďalším dôležitým rozmerom pre stola je jeho hĺbka, to znamená, že vzdialenosť zvonku na vnútornú susednú stenu. Typicky sa nevyžaduje významná hĺbka, pretože inak bude problematické dosiahnuť dlhý roh, avšak Výnimka môže byť vykonaná, ak dosadacia doska stojí uprostred miestnosti s voľným prístupom k nej z oboch strán.

  • Zahraniční a domáci výrobcovia MDF a LDSP Solidarita v štandardnej hodnote hĺbky kuchynských dosiek, odhaduje sa v 60 cm. Individuálny príkaz však umožňuje zvýšenie tohto rozmeru aj dvakrát, až 1.2 M.

  • Podobné parametre majú stolové vrcholy z dreva, Iba tu výber štandardných riešení je trochu rozsiahly. Neobsahuje problémy, aby našli hĺbku továrenskej dosky 60, 80 cm a dokonca 1 meter.

  • Hĺbka je štandardná uncut Akrylové dosky je 76 cm.

  • Kvartz aglomerárne dosky, Ako ich dĺžka sa líši, ale veľmi mierne. Zvyčajne sa nachádzajú iba tri možnosti – 1.24, 1.4 a 1.44 m, čo znamená ich použitie výhodne ako stôl uprostred miestnosti.

  • Prírodný kameň Kvôli ťažkostiam, ktoré už boli uvedené počas rezania životných podmienok, zahŕňa najširší výber štandardných hodnôt hĺbky – od 60 cm do 2 metre.

  Hrúbka

  Možno, že tento štandard predpokladá, že najmenšie nezrovnalosti – všetky panely sú približne rovnako hrubé, ich hrúbka je zvyčajne určená estetickými úvahami. Zriedkavé výnimky sa vyrábajú len vtedy, ak existuje zvýšená schopnosť odolávať fyzickej námahe z tabolka z akéhokoľvek dôvodu. Zvážte základné hodnoty hrúbky hrúbky:

  • Dosky z lisovaných dreva – 28.4 mm;

  • Pole dreva – od 18 do 40 mm v závislosti od plemena;

  • akryl – v rozsahu 38-120 mm, čo je prekvapujúce, vzhľadom na chýbajúcu flexibilitu v dĺžke a hĺbke;

  • Quartz aglomerátové dosky – od 20 do 60 mm v prírastkoch 10 mm;

  • Mramor – 20-30 mm;

  • GRANITE – 30-50 MM.

  Možné variácie

  Vo väčšine prípadov výrobcovia sa vo väčšine prípadov nedohodnú s plnením individuálneho poriadku, pretože náklady na vykonanie môžu niekoľkokrát zvýšiť náklady na konečný produkt. V prípade drahého radu dreva alebo tiež nákladného, ​​a dokonca ťažké pri spracovaní prírodného kameňa, problém je riešený jednoduchým rozdeľovačom štandardov: Na rozdiel od rezných panelov je možné nastaviť situáciu tak, aby každý z nich Pracovné dosky zostávajú celok. V tomto prípade, možné nezrovnalosti, ktoré predstavujú nasledujúce centimetre, sú vyplnené z kuchynskej technológie, ktorá môže byť vybraná s presnosťou milimetra.

  Slobodný príklad flexibility z hľadiska výberu veľkostí demonštrujú okrem výrobcov lisovaných drevených dosiek – Takéto výrobky sú namontované v súlade s želaniami klienta úplne presne. Avšak aj drevotrieskové dosky alebo MDF nemožno zvýšiť viac ako určité maximálne rozmery, inak sa list bude uložený pod vlastnou hmotnosťou.

  Zvýšenie sa zvyčajne týka len hĺbky panelu a nemala by prekročiť dvojnásobnú hodnotu v porovnaní so štandardom.

  Ako si vybrať?

  Odstránenie pri výbere štandardných stolov pre kuchyňu z rozmerov panelu, ak je to možné, skúste nájsť tak, že väčšina je v súlade s požadovanou veľkosťou. Ak nie je ideálna veľkosť, je lepšie hľadať hĺbku a šírku, ktorá nie je najbližšie k hodnote, a možnosť, že aspoň jeden z týchto parametrov presne zhoduje s požadovanými. Tento prístup prinajmenšom výrazne zjednoduší úpravu úlohy, pretože rez bude vykonaná v jednom riadku.

  Predstavte si, že vaša kuchyňa je 3.3 metre a umiestnenie kuchynských spotrebičov a nábytku zahŕňa hĺbku dosky presne 60 cm. V prípade, že nie je nájdete presne zodpovedajúci panel, musíte si vziať niekoľko malých akrylových a pokúsiť sa efektívne skryť kĺby, alebo si vybrať panel z iného materiálu trochu väčšie. Podmienená možnosť 3.4 na 0.7 metrov sa zdajú byť vhodné len na prvý pohľad, pretože tak ako tak nebude fungovať, a dĺžka rezu bude takmer 3.5 metrov. Nákup väčší panel 4000×600 mm Vo veľkosti len na prvý pohľad sa zdá, že vyrážka plytvanie peniazmi: Vzhľadom k tomu, že rez bude vykonaná hlboko do a bude presne 60 cm, uložíte veľa času a sily.

  V kuchyni komplexnej formy kompilácie stola nie je často ľahké sa vyhnúť. V tejto situácii je dôležité udržať aspoň náznak integrity interiéru, preto by mala byť náhoda, ale aj hrúbka produktu. Ak je doska s veľkosťou 38x3000x850 mm je vybraná pre hlavnú pult, ako ideálne vhodné na veľkosť miestnosti, a pre vetvu v tvare m, stále potrebujete dĺžku v merači (napriek tomu, že to je Takéto dosky nerobia takéto dosky), vysoké náklady pre nadmerné materiály sú stále rozumné.

  Ako odstrániť merania?

  Presne vypočítajte rozmery budúcich dosiek – úloha nie je najjednoduchšia, pretože V procese musíte zohľadniť najmenšie zložky interiéru vrátane možného zabudovaného zariadenia.

  • Najjednoduchšia úloha je riešená dĺžkou, najmä ak sa doska berie všetok priestor pozdĺž steny a neprerušuje plynový sporák. Dĺžka steny sa nedá ani merať: ak existuje vesature miestnosti, môžu byť z nich odobraté údaje. Vynikajúci kameň môže byť sadrokartónovými stenami alebo inými hromadnými povrchovými úpravami, trochu znižuje kuchynskú oblasť, ale vždy je možné rezať panel. Mimochodom, zvážiť, že to bude pravdepodobne nezvyšovať na bočných stenách, pretože jej dĺžka je kratšia pre niekoľko centimetrov nebude problém.

  • Tabletop môže byť prerušený vloženým zariadením alebo nábytkom, ktorého dĺžka by sa mala merať na jednej z horných strán a odpočítať z celkovej dĺžky panelu. Niektoré nízke zariadenia alebo nábytok, ktorých vrchol nemusí byť otvorený (umývanie alebo umývačka riadu, nočný stôl), môže byť, ako keby sa vzťahovalo s stolom zhora, potom ich dĺžka z panela nie je odpočítaná. Treba mať na pamäti, že hrúbka panelu umiestneného v vhodnej výške pre vás by ste mali umiestniť medzi horným okrajom hornej časti stola a horným okrajom vloženého predmetu a tiež s okrajom, ak príde na a vibračné zariadenie.
  • Hĺbka pultu sa nikdy nestane menšie ako 40 cm. Ak nie sú uvedené vložené komponenty, definujete hĺbku výlučne z vašich vlastných nápadov o pohodliách, ak sú vložené položky – odpudzovať z ich rozmerov. Technika a nábytok Je žiaduce zdvihnúť tak, že medzi jednotlivými položkami neexistujú žiadne silné hĺbkové rozdiely. Tabletop na tomto parametri je orientovaný buď na najmenej hlbokú vložku, ktorá je s ním otáčaná, alebo na určitej priemernej rýchlosti hĺbky.
  • Ak sa pultová doska nepoužíva a používa sa ako tabuľka alebo pracovná plocha, jej hĺbka by mala byť určená výlučne z veľkosti kuchyne a vlastné pohodlie. Pre ľudí, ktorí sedia pri stole oproti sebe, hĺbka dosiek by mala byť najmenej 80 cm.

  Vlastnosti dizajnu miestnosti

  Pullop, ako prvok kuchynského headsetu, v našich dňoch často hrá úlohu určitého stylisticky zjednotenia faktora, navrhnutý tak, aby slepil interiér miestnosti. Z tohto dôvodu rastie popularita maximálnych dlhých kuchynských panelov, ktoré sa často neobmedzujú na jednu stenu, lezenie a susedné. Veľký panel môže priniesť relevantnú otázku, či je tabuľka potrebná vôbec, pretože príjem potravy je možné organizovať a hneď za ním, ako pult tyčí, odstráni problém príliš veľa miesta.

  Aby sa dosiahla maximálna integrita dizajnu, dosahujú sa nedostatočne netrpezli, uprednostňujú všetky pomôcky, aby sa vložili priamo do neho. To vysvetľuje rast popularity jednotlivých dosiek a veternýchlas, ktoré sa pred niekoľkými desaťročiami pred niekoľkými desaťročiami vyrábali výlučne v jednej budove.

  Ak v podmienkach malého veľkosti priestorov, veľký stolík vizuálne preťažuje situáciu, priestor pod ním, dokonca používaný na skladovanie rôznych doplnkov, môže byť čiastočne otvorený, otáčať sa od skriniek do políc.

  Ako vypočítať šírku tabuľky top Pre kuchyňu, učíte sa z nižšie uvedeného videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: