Design Kuchyňa – obývacia izba 19 kV. M

Za podmienok apartmánov malých bytov je ťažké vybaviť pohodlné miesto na varenie a rodinné večere. V tomto prípade sa prestavba s demoláciou stien medzi dvoma izbami prichádza na záchranu. Odstránenie steny a kombináciou priestoru so spoločným konceptom štýlu, môžete získať pohodlnú priestrannú kuchyňu-obývaciu izbu. Existuje dosť miesta pre moderné kuchynské stroje a pre plnohodnotnú rekreačnú oblasť.

Prestavba

Starostlivý prestavba nie je jednoduché, je potrebné pripraviť dokumenty, projekt, súhlasiť sa s nimi v ZINZ, získať povolenie na zničenie stien, vykonávať opravy. Pred začatím opravy je dôležité vypracovať plán budúcej miestnosti a myslieť na každú maličkosť, takže by ste nemali minúť peniaze a úsilie o opravu chýb. V pláne okamžite označuje odseky mimoriadne dôležité.

 • Osvetlenie. Je potrebné skontrolovať servisnosť elektroinštalácie, označiť nové elektrické miesta. Ak je byt starú budovu, potom budete musieť úplne vymeniť elektroinštaláciu, inak nesmú sieťová sieť nevydržaná napätím moderných elektrických spotrebičov.

 • Ventilácia. Ak je to skoršia malá kuchyňa oddelená od obytných priestorov pri dverách, za ktorým zápach potravín nahromadených, teraz bude priestor bežného. Tu už nemôžete urobiť obvyklú kapotu cez sporák alebo otvorené okno. Vonia pri varení sú veľmi príjemné, keď čerstvé, ale majú majetok na absorbovanie na čalúnenie čalúneného nábytku a kobercov. Táto otázka je vyriešená inštaláciou v kuchynskom priestore núteného vetrania.

 • Zónový. Monumentálne štruktúry by sa mali naplánovať pred začiatkom opravy. Môže to byť viacúrovňové sadrokartónové stropy.

 • Zmena geometrického priestoru. Napríklad, konverzia obdĺžnikovej miestnosti v hemisférickom, uhlovom zaoblení.

 • Pódium Rozlišovať rekreáciu alebo kuchyňu.

 • Transformácia časti steny Arch alebo Bar Rack.

 • Box pre skryté ubytovanie Inštalatérske a vetracie rúry.

Funkčnosť

Súbežne s prípravou plánu je určený účel funkčných zón. Koniec koncov, plánovanie bude závisieť od toho, ktoré prvky je potrebné urobiť prízvuk. Ak je priorita priestranný kuchynský priestor, potom je to za to, že väčšina miestnosti vyniká. Zmeňte kuchyňu a miestnosť je príliš drahá, pretože sa už vykonalo inštalatérstvo a užívatelia plynových zariadení sú viazané na zdroj plynu.

Ak chcete rozšíriť kuchyňu čo najviac, budete musieť úplne odstrániť stenu, „zachytávanie“ časti susednej izby. Jedálenský kút v tomto prípade bude možné zdôrazniť pódium pre stôl a stoličky, alebo oddeliť pohovku, ľahké oddiely. Vo verzii „Studio“, kde sa kuchyňa vykonáva len pomocnú úlohu, je prípustné opustiť časť steny, otočením sa na krásny oblúk alebo podobný bar.

Poradenstvo. Ak je súčasťou steny vo forme improvizovaného regálu, nainštalujte širokú stolovú dosku, potom sa ukáže pohodlný jedálenský stôl. Nebude to zbytočné miesto a bude pohodlné oboch z kuchyne na kŕmenie riadu a zo strany obývacej izby. V tomto prípade to môže byť úplne ponechané pod mäkkým rohom a relaxačnou zónou.

Solutions Solutions

Harmonický dizajn kuchynskej obývacej izby zahŕňa hladký prechod z zóny do zóny, bez prudkého posunu farieb a textúr. Rovnaká funkcia pomôže určiť výber štýlu.

 • V prípade požadovaného kuchynského priestoru sa hlavný prízvuk odporúča urobiť na pohodlie varenia a skladovania jedál, výrobkov. Prebytočné časti a dekorácie budú rýchlo znečistené, budú vyžadovať dodatočný čas čistenia. Preto najbližšie pre moderný kuchynský štýl minimalizmus a tie pokyny, ktoré môžu byť úspešne kombinované. Napríklad high-tech, loft, japonský klasicizmus.

 • V prípade prízvuku na obývacej oblasti je štýl vybraný s prihliadnutím na pohodlie pre hostí, ktorí dostávajú hostí, večerné dovolenky, rodinné prezeranie filmov. Môže to byť slušná klasická, elegantná chata alebo ľahká stredomorská krajina.

Aby sa nerobili chybu podľa voľby, je lepšie sa zoznámiť s nuansy štýlov a možnosť ich kombinácií. Zvoľte štýlovú smer u ľahšie s vizuálnym účtom priestoru v 19 kV. metrov, umiestnenie na stránke osvetľovacích otvorov a ich vlastných preferencií.

Umiestnenie nábytku

Bez ohľadu na vzor zdôraznený v kuchyni, Umiestnenie kuchynskej headsetu môže mať niekoľko konfigurácií.

 • Pre štvorcovú kuchyňu bude vhodná variant písmena g alebo rohu. Zahŕňa umiestnenie nábytku v jednej časti miestnosti, ktorá tvorí funkčný trojuholník – sporák, umývanie, chladnička. Kuchynský námestie môže byť oddelené od relaxačnej zóny s ľahkým dekoratívnym oddielom, obrazovkou, regálom alebo pultom.

 • Obdĺžniková predĺžená izba sa úspešne vyhovuje kuchynskému nastaveniu písmenom P alebo paralelne. V tomto prípade sú kuchynské skrine a pracovné povrchy umiestnené pozdĺž troch stien – úzkych a dvoch rovnobežných dlhých. Dokončenie headsetu vizuálne určí prechod do inej zóny. Okrem toho, kuchynská zóna môže byť zameraná na pódium, to znamená, že kuchyňa na úrovni podlahy bude vyššia ako zvyšok priestoru.

 • Jedálenský kút alebo rekreačná oblasť je vybavená pre všetky pravidlá obvyklého obývacej izby a závisí od preferencií vlastníkov. Tu je možné umiestniť pohodlný čalúnený nábytok – pohovka a stoličky, čajový stôl, video zariadenia. Alebo objemový jedálenský stôl pre rodinu a hostí, regály pre nastavenia, minibar.

 • Ak je obývacia izba plánuje byť viac ako priestory na varenie kuchynské majstrovské diela, potom je jedálenský kút menší, dáva priestor pod kuchynským spotrebičom a skrine pre jedlá. V tomto prípade môže byť obývacia izba obmedzená na uhlovú pohovku, tabuľku a závesný panel TV.

Dekor

Dekorácia miestnosti a farebná schéma bude vo veľkej miere závisieť od zvoleného štýlu. V moderných štýloch sú dominované materiály zo skla a plastu a klasické bolesti na drevené a ekologické textúry. Farebná paleta nie je obmedzená a zanecháva široký priestor na predstavivosť. Hlavnou vecou je premyslene kombinovať farby, aby nebrali harmóniu interiéru. Tu sú niektoré odporúčania na výzdobu kuchynskej obývacej izby 19.00. M.

 • Priestory výhodne vydržali v jednej farebnej schéme. Separácia na zónach sa vyskytuje zvýšením alebo znížením intenzity primárnej farby v jednej zo zón. Takže z kuchyne v obývacej izbe môže byť hladký prechod z béžových odtieňov do kávy.

 • Vyzerá to štýlovú monofónovú izbu s rovnakými jasnými akcentmi, ale rôzne textúry v kuchyni a obývacej oblasti. Napríklad záclony na okne na pohovke a konferenčnom stolíku čokoládových farieb budú harmonizované s kuchynskými žalúziami a hlavou rovnakého tieňa. Čierne a biele šachové slúchadlá budú pokračovaním rekreačnej oblasti s prvkami „Zebra“.

 • Na rozlíšenie zón je kombinácia povrchových materiálov dokonalá. Paul v kuchyni môže byť odložený s dlaždicami a v obývacej izbe – laminát. Toto nielen vizuálne rozdeľuje priestor, ale bude to praktické pridávanie – kachľová podlaha v kuchyni je pohodlne umytá a pre obývaciu izbu je pohodlnejšia s nekĺzavým „teplom“ povlakom.

 • Osobitná úloha pri zdobení multifunkčného priestoru sa hrá dekoráciou stien. V kuchyni je vhodné použiť umývateľné povrchy z dlaždice alebo plastu. A obývacia izba urobí chické drevené panely alebo dekoratívnu omietku.

 • V priestore v 19 kV. metre nerobia bez vysoko kvalitného osvetlenia. Základné zdroje svetla (lustre) sa nachádzajú v strede každej zóny. Okrem obvodu v kuchyni sú inštalované vstavané bodové svetlá a v obývacej izbe – stenové vrkôčiky.

19 KV Kuchyňa-Obývacia izba Prehľad. M. Pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár