Dizajn a dizajn interiéru kuchynskej obývačky s rozlohou 12 kV. M

  Kuchyňa – integrálny prvok akéhokoľvek obydlia, ktorý si vyžaduje špeciálny prístup k plánovaniu. Musí to byť funkčné: Poskytnite pohodlie pri varení, rovnako ako slúžiť ako miesto zberu rodiny pri jedálenskom stole. Často sa podáva kuchyňu a večerné miesto.

  Oblasť izieb v 12 štvorcoch je pekný priestorový priestor, ktoré môžu byť rozdelené do funkčných zón a vytvoriť pohodlnú kuchyňu.

  Kde začať?

  Po prvé, určiť prioritu zón. Ak plánujete často a varíte veľa, potom kuchynský priestor potrebuje urobiť viac, čo dáva štvorcový metrov pod reznými povrchmi, domácimi spotrebičmi a priestrannými skrinkami.

  Ak je prioritou pohodlnou zábavou na večeru – zameranie je na jedálni s pohodlným pohovkami a zvukovým prístrojom. V tomto prípade môže byť kuchynská oblasť vybavená iba potrebným minimálnym – kompaktným sporákom, chladničkou, umývadlom a malým skrinkám.

  Výber štýlu

  Po chode s menovaním definujeme s štýlom. Ďalšie rozloženie a výber nábytku na ňom závisia.

  Minimalizmus

  Bez preháňania možno povedať, že tento štýl je najpraktickejší pre kuchynskú miestnosť. Kompaktný nábytok, zabudovaný do náhlavnej súpravy zariadenia, nedostatok zbytočných častí príslušenstva umožňuje preťaženie priestoru, opustiť IT svetlo a naplnené vzduchom. Pre kuchyňu, v ktorej je na povrchu minimálnych položiek ľahšie starostlivosť, a to znamená, a obsahujú miestnosť čistú. Minimalizmus je v kombinácii s modernými štýlmi ako high-tech a loft.

  Klasický

  Interiéry v klasickom štýle sú slušné prostredie, ktoré zahŕňajú predmety z ušľachtilého dreva, masívneho nábytku, dekorových prvkov. Klasický štýl nie je príliš praktický pre každodennú kulinársku kreativitu. Ak sa však zaostrenie na obývaciu izbu vykonáva, klasika je vhodná, pretože je to nemožné. Zriedená prísna klasika môžu byť prvkami barokových štýlov, rokokoch.

  High Tech

  Moderný štýl s neobmedzeným kuchynským priestorom. Výber ho, môžete vybaviť kuchyňu pre najnovšiu technológiu, takže všetky elektronické panely a brilantné prvky. Maximálne osvetlenie nad pracovnými povrchmi, kovový lesk, futuristické formy sú schopné vytvoriť maximálny komfort na varenie. Stojí však za to, že v jedálni high-tech nemusí byť príliš pohodlné.

  Loft

  Urbanský štýl alebo jej prvky budú vyhovovať návrhu modernej kuchyne a zariadiť štýlovú rekreačnú oblasť. LOFT predpokladá interiér štylizovaný v opustených priemyselných priestoroch alebo podkroví. Kovové rúrky Výťahy, murivé steny, svietidlá drôtu sú harmonicky kombinované so štýlovým moderným nábytkom a domácimi spotrebičmi. Ak chcete vytvoriť podobný interiér vyžaduje jemnú chuť, tak profesionálni dizajnéri sú pozvaní na takéto projekty.

  Krajina

  Snáď najpohodlnejší štýl pre kuchynský dizajn. Krajina pozostáva z množstva smerov, ale jeho hlavnou črtou je národná obecná chuť. Hojnosť textílií, hrubého dreva, prírodných poznámok je tu vítané. Takže, Provence – štýl francúzskej provincie s levanduľovými poliami, pastelové farby v interiéri, drevený nábytok pod starožitnosťou. Stredomorský štýl krajiny – ľahký interiér s prevahou morských modrých a bielych a piesočnatých farieb. Pre ruskú a americkú krajinu sú prvky protokolu alebo ranča charakteristické. Dekorácie kože, hrubý nábytok.

  Bez ohľadu na štýl, ktorý si vyberiete, je dôležité vziať do úvahy, že kuchynská obývacia izba je primárne funkčné miesto na varenie a prijímanie potravín.

  Plánovanie

  Existuje niekoľko možností na plánovanie priestoru pre štvorcový a obdĺžnikový dizajn miestnosti.

  • M tvarované, p-tvarované. S touto polohou sa pracovný priestor nachádza pozdĺž steny a obývacia izba sa nachádza v strede miestnosti. Táto možnosť je vhodná pre štvorcovú kuchyňu, kde sú naplánované všetky skrinky a povrchy a jedálenský stôl a stoličky sú inštalované v centre.

  • Lineárne, uhlové. Voľba je vhodná pre obdĺžnikovú podlhovanú miestnosť, kde bude umiestnená kuchynská headset pozdĺž jednej dlhej steny a druhá časť je úplne daná v rekreačnej oblasti. Tam môže byť opačný koncept tu – miestnosť je zónovaná diagonálne, jedna uhlová časť s oknom je vybavená kuchynským priestorom a rohová pohovka a tabuľka vhodnej výšky sa nachádza.

  • Ostrov, polostrov. Typ plánovania je charakteristický pre Ameriku a Európu av našej krajine získala popularitu s príchodom priestranných kuchynských priestorov. Ostrov je pravouhlý stôl, ktorý sa nachádza v strede kuchyne. Štandard môže byť použitý ako miesto na jedenie potravín a ako rezný povrch. Často slúži ako pult tyčí, oddeľovač priestoru, riad z dosky do tabuľky.

  Osvetlenie a dekor

  Pri plánovaní kombinovanej kuchynskej obývacej izby je potrebné vziať do úvahy, že táto časť obytných priestorov bude vyžadovať najväčší počet osvetľovacích zariadení. Mali by ste skontrolovať vopred servisnosť elektroinštalácie a vypočítať výstupné body elektrickej energie.

  Dva hlavné oblasti pre veľké svietidlá a asi tucet malé lampy sa odlišujú pre dve funkčné zóny. Vyžaduje sa jasné spotové osvetlenie. Na vyriešenie tohto problému sú mini-lampy zapustené buď v zavesenom strope, alebo na dolný povrch zavesenej headsetu. V živých priestoroch, ak ide o prítomnosť pohovky a televízie, môžete nainštalovať sconium s útulným večerným osvetlením.

  Na štvorcovej kuchyni, kde je jedálenský stôl umiestnený v centre, bude dostatok veľkého veľkého lustra a bodového osvetlenia okolo obvodu kuchynskej headsetu.

  Plánovanie a inštalácia osvetľovacích zariadení samo osebe slúži ako dekor a územný priestor. Ale interiér interiéru prichádza dekor, strop a podlaha.

  • Svetlo gama odtiene zvyšujú priestor a vyplní ho vzduchom. Ale tmavé farby vytvárajú priestor na posedenie.
  • Hra na farebných kontrastoch vám umožňuje jasne rozdeliť funkčné zóny. Napríklad kombinácia bielych čiernej, mliečnej kávy.
  • Svetlé prvky na monofónnom pozadí zdôraznia štýl a pridávajú nálady do interiéru. Hlavnou vecou je zabrániť nadbytkom a zmesi farieb.
  • Pre kuchynskú plochu je dekor ideálny pre zátišie, makro spadérie ovocia alebo farieb. V obývacej izbe bude to skvele dekoratívna omietka alebo panoramatický panel. Avšak, iba jedna z zón by mala byť zdobená na ozdobenie harmónie.

  Nábytok

  Prítomnosť konkrétneho nábytku v interiéri živej kuchyne bude závisieť od priority zón. V modernom svete môže byť kuchyňa vybavená nespočetným počtom domácich spotrebičov. Všetky tieto položky sú ľahko skryté mimo kuchynskej hlavy, ktorá sa nachádza pozdĺž stien.

  Nezabudnite však, že kuchyňa-salónik navrhuje miesto na obed a večere, a možno večerné dovolenky s sledovaním televízie.

  Pre usporiadanie čalúneného nábytku Kombinovaná kuchyňa obývacia izba stojí za to zaplatiť preferenciu pohovky. V tomto prípade berie hlavné miesto v obývacom priestore a vo svojej výške je vybratá tabuľka alebo konferenčný stôl. Video zariadenia je pripojené k stene, aby sa ušetrilo miesto.

  Pohovka môže byť zložená, ktorá bude poskytovať prístelku v prípade prenocovania. Alebo kompaktný roh – táto možnosť je vhodná pre veľké rodiny s deťmi. Môžete sedieť na ňom všetky domácnosti a slobodnú časť priestoru pre pohodlné jedlo na stole.

  Napriek pôsobivým rozmerom je pohovka najlepšou voľbou pre nábytok pre kuchynskú obývaciu izbu v 12 kV. M. Je to vhodné pre rekreáciu a jedlá, trvá určité miesto, nemusí to usporiadať zakaždým a pohybujúce sa ako stoličky.

  Úspešné príklady interiéru

  Zaujímavé možnosti dizajnu pre kuchynskú izbu sa nachádza vo veľkých množstvách na špecializovaných stránkach, ako aj vytvoriť svoj vlastný interiér pomocou počítačového programu.

  Ponúkame niekoľko možností úspešného plánovania kuchynskej obývacej izby 12 kV. M.

  1. Obdĺžniková izba oddelená polostrovanou podlahovou hlavou a tehál „zástera“. Clear Zoning na kuchynskej časti a obývacej izbe s uhlou pohovkou a okrúhlym stolom. Rekreačná oblasť sa nachádza v okne, zdobená záclonami, nástennými podprsenkami a maľbami. Káva a pistácie gama a nevezené vytvárajú večernú atmosféru. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí trávia minimálny čas na varenie a večeru preferuje stráviť v relaxačnej relaxačnej atmosfére.
  2. Stredomorská kuchyňa-obývacia izba, vyrobená z bielych a modrých tónov. Kuchynská oblasť je zvýraznená dlaždicou „zásterami“ a dlaždice bielej, na okná – tmavo modré textilné žalúzie. Vybavené plánovacou hlavou G-vzorky a doplnená s ľahkým kovovým súborom tabuliek a stoličiek. Obývacia izba oddeľuje bielu pohovku a modré záclony, nízky stôl pre pohodlie čajového pitia pred televízorom.
  3. Štvorcová miestnosť je okrúhly tvar pomocou sadrokartónu. Lineárna headset sa nachádza na jednej hemisphere, vrátane potrebného vybavenia, povrchu varenia a skriniek. Iná hemisféra má polkruhovú pohovku a okrúhly stôl. Pokojná farebná schéma nie je grind priestor, stôl svieti hromadným lusterom. Kuchynská časť je vybavená vstavanými svietidlami.

  Ako kombinovať v jednej izbe Kuchyňa a obývacia izba, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: