Dizajn a dizajn oblasti v kuchyni-obývacia izba 16 kV. M

Moderný interiér poskytuje racionálne usporiadanie izieb, takže pre malé bývanie je ideálna možnosť považovaná za kuchynskú úniu s obývacou izbou. Vďaka správnemu zvolenému dizajnu a pôvodnému štýlu môžete vytvoriť krásnu izbu, ktorá nebude len miestom na varenie, ale aj pohodlnú rekreačnú oblasť. Medzi mnohými projektmi sú veľmi populárne s dizajnom kuchýň 16 m2 posedenia, sú útulné, a oni je ľahké vybaviť ich pod akýmkoľvek stylistom.

Možnosti plánovania

Kombinované izby by sa mali pozerať na dizajn celý celok, takže pri zdobenie kuchynskej obývacej izby je dôležité venovať osobitnú pozornosť rozloženiu miestnosti. Dnes, dizajnéri používajú niekoľko spôsobov, ako distribuovať priestor, v ktorom môže kuchynská obývacia izba získať iný vzhľad, Najčastejšie z nich sú považované za nasledujúce.

  • Lineárny. V tomto interiéri 16 kV. m sa snaží vybaviť takým spôsobom, že kuchynský kútik sa nachádza pozdĺž jednej z stien, a zvyšok nábytku vo forme stoličiek, stola a mäkký roh, ktorý je určený pre rekreačnej oblasti na opačnej strane. Samozrejme, že takéto usporiadanie nákladov drahé a vyžaduje si dočasné náklady na vytvorenie dizajnu, ale v dôsledku toho sa miestnosť získava moderný a štýlový. Často pre line kuchynské obývacie izby je vybratý projekt s pohovkou. V tomto prípade je kuchynský štítok inštalovaný v strede miestnosti, pozdĺž okrajov, ktoré majú chladničku a umývanie, a pohovka je daná miesto vpredu.

  • Uhol. Oblasť izby 16 štvorcov môže byť tiež vybavená hlavnou hlavou v tvare g. V jednom z voľných rohov je pracovná plocha vypracovaná, jeho dizajn poskytuje princíp „trojuholník“, kde je nainštalovaná chladnička, sporák a umývanie, a zvyšok 3 rohov miestnosti a jeho stred. Podobné rozloženie nie je vhodné pre veľké a príliš úzke miestnosti.

  • Ostrov. Výber takejto dizajnu, hlavné moduly kuchynského nábytku sú inštalované pozdĺž steny a ďalšie, ktoré vykonávajú úlohu funkčných sekcií, sa vykonáva v strede. Podobné rozloženie sa odporúča pre štvorcové kuchyne, kvôli racionálnej distribúcii metrov štvorcových, multifunkčnú zónu na varenie, malý ostrov a pohodlné miesto na odpočinok je. Výhodou ostrova interiéru je, že priestor je uložený a počet sedadiel sa zvyšuje. Veľkosť ostrova a jej konštrukcia závisí od osobných preferencií a potrieb.

  • Polostrov. Hlavným rozdielom tohto rozloženia je, že kuchynská headset je umiestnená oboje pozdĺž steny as odstránením nábytku, ktorá tvorí t tvarovaný tvar. Toto je najbežnejšia a obľúbená možnosť pre ubytovanie kuchynských spotrebičov, chladničiek, umývania a dosiek. Polostrov vám umožňuje krásne oddeliť obývaciu izbu z varených zariadení, miestnosť sa stáva útulnou a krásnou.

  • V tvare c. Tento interiér je ideálny pre izby, ktoré majú ostré rohy. Ak chcete skryť chyby, nábytok vložte polkruh kolmý na steny. Podporuje takéto kuchynské obývacie izby s pultom tyče, ktorý opakuje farbu a štytistiku kuchynských modulov. Pokiaľ ide o rekreačný priestor, je zamietnutý buď stredisko, alebo jeden z 3 rohov.

Výber štýlu

Moderný dizajn kombinovanej obývacej izby a kuchyne zabezpečuje použitie rôznych štylistiky. Preto, predtým, než vykonať dizajn miestnosti, je potrebné určiť, čo je dôležitejšie: pohodlie a jednoduchosť alebo luxus a praktickosť. Pre interiér sa najčastejšie vyberie kuchynskú obývaciu izbu nasledujúce pokyny.

  • Klasický. Tento dizajn je charakterizovaný prítomnosťou elegantnej a krásy, ale v tomto prípade sú vybrané dekorové predmety. Mal by existovať pokojná farebná schéma v miestnosti, takže modrá, béžová, biela, ružová a krémová farba sa používajú na dekoráciu. Mäkký nábytok a záclony je možné zakúpiť vo víno a smaragdových odtieňoch. Podlahy V tomto prípade je potrebné z týchto prírodných materiálov, ako je mramor a drevo. Krásne vyzerá v takej izbe dlaždice s imitáciou kameňa a dreva alebo laminátu.

Strop v klasickom štýle, spravidla, aby bol hladký, povolený dekor so štukovými a krištáľovými lustrami. Pokiaľ ide o steny, sú najlepšie na šalách s monofónnou tapetou alebo oddelené omietkou. Izbový nábytok je vybraný z ľahkého masívu, pretože tmavé odtiene dreva môžu vizuálne znížiť priestor. Krásne sa pozerajú na klasiku stoličiek, stôl a headsetu, zdobené pozlátenými prvkami a vláknami. Všetky zariadenia v tomto prípade by mali byť skryté, kuchyňa z obývacej izby sa zvyčajne oddeľuje stĺpmi alebo zaoblenými oblúkmi.

  • High Tech. Podobný dizajn, spravidla uprednostňovať majiteľov bývania, ktorí milujú moderný štýl naplnený novými technológiami. V tomto interiéri nie je možné použiť ďalšie podrobnosti, musíte sa pokúsiť maximalizovať priestor z položiek. Pre high-tech je charakterizovaný chladnými a neutrálnymi tónmi, takže kuchynská obývacia izba je vyhotovená v strieborných, čiernych a bielych farbách. Kuchynský nábytok je vybraný s prísnymi tvarmi a lesklý povrch, stoličky a stôl je žiaduce získať kompaktné veľkosti a čalúnený nábytok by mal byť praktický a mať schopnosť transformovať.

  • Moderný. Tento štýl je zmiešaný, pretože má prvky high-tech a klasicizmu. Vyznačuje sa prítomnosťou drahých zariadení a dokončuje z prírodných materiálov. Nábytok pre dizajnové izby sú vybrané s hladkými ohybmi a prísnymi formami. Môže byť vyrobený zo skla, dreva, kovu a plastu. Lesklý povrch fasád dáva objem izby a harmonicky kombinovať s inými položkami dekorov.

Technika v tomto dizajne nie je skrytá v skrinkách a naopak. Povrchová úprava sa vykonáva hlavne z prírodného kameňa a dreva, ale je tiež povolené použitie materiálov s imitáciou. Steny kuchynského posedenia 16 kV. M zdobiť tapetu s originálnou textúrou, maľované v pastelových odtieňoch alebo zvetraných drevenými panelmi. Zároveň je pracovný priestor v kuchyni zdobený jedlom.

  • Krajina. Priestory v tejto verzii sa vyznačujú pohodlím a domácim teplom, ako majú teplé farby, ktorých hlavná je hnedá. Nábytok sa odporúča na nákup z prirodzeného poľa. Ak chcete dať interiér romance, dizajnéri odporúčajú používať viac textílií. Originálne prikrývky, obrusy, záclony a tkanivové čalúnenie na nábytku môžu byť svetlé a neutrálne. Krásne sa pozerajú do krajinných pohoviek, stoličiek a stoličiek, pripevnené prírodnými tkanivami v pásme alebo klietke.

Zónový

Na krásne pridelenie samostatných častí v kuchyni-obývacej izbe, použite rôzne typy zón. Najčastejšie je miesto na relaxáciu a varenie potravín rozdelené na nábytok, špeciálne oddiely a farbu. Farebná škála v interiéri by nemala prudko ponáhľať do očí a mať hladké prechody. Nie je možné používať viac ako 3 odtiene. Napríklad rôzne vzory a farby podlahov umožnia súčasne zvýšiť priestor a rozdeliť zóny a lesklý povrch nábytku poskytne miestnosť lesk a urobiť interiér zaujímavý.

Môžete tiež urobiť zónovanie s osvetlením, výber dekoratívnych lampy, bodov a lustre. Ak chcete vyplniť miesto odpočinku s poznámkami romantiky, odporúča sa nainštalovať lampy systémy a sconces, a vstavané svietidlá sú umiestnené okolo obvodu stropov v miestnosti a v blízkosti stolov alebo skriniek. Pre zónové kuchynské obývacie izby, ktoré sú 16 štvorcových. M a posuvné oddiely sú tiež vhodné, môžu navyše vykonávať úlohu výklenkov na umiestnenie jedál, kníh, VZ a akvárium.

V prípade cookies Studios je ideálnym riešením pre zónový priestor považovaný za používanie panelových regálov, ktoré možno použiť ako pracovný stôl a pohodlný priestor pre občerstvenie. Môžu byť usporiadané regálymi a ukladať cukríky, ovocie alebo zeleninu. Zoning Problém pomôže vyriešiť a inštalovať v posuvnej pohovke, okrem pohodlného miesta na pobyt, bude slúžiť ako prístelka.

Úspešné príklady interiéru

Pre kuchyne-posedenie oblasti 16 m2 je dizajn dobre hodí, v ktorom je klasický čalúnený nábytok. Takže interiér sa ukázal byť štýlový a útulný, nemusíte ho naplniť extra objektmi. Napríklad knižnica, stoličky a konferenčný stolík je možné jednoducho nahradiť uhlovým pohovkovým modelom s vstavaným stolom a bočnými policami.

Krásne sa pozrite na kombinované izby s malým pódiom, vďaka ktorým je možné nielen kombinovať kuchyňu a obývaciu izbu, ale aj chodbu. Strop v tomto prípade musí byť spôsobený viacúrovňou a kuchyňa je oddelená pultom tyčí. Neobvykle sa tiež pozrie na oddelenie zón vo forme stĺpca alebo oblúk, zdobené štuk.

Neobvyklý dizajn a rustikálny štýl, v ktorom majú prednosť také prírodné materiály ako kameň a drevo. Takáto kuchyňa živá izba bude útulná a umožní, aby si úplne vychutnal zvyšok. Zoning v tomto prípade možno vykonať pomocou podsvietenia. Masívny nábytok Naplňte priestor špeciálnou atmosférou a elegantnou. Ak chcete dodatočne zdôrazniť krásu interiéru, musíte nainštalovať svetlé podsvietenie.

O tom, ako kombinovať kuchyňu-obývacia izba s rozlohou 16 kV. m, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár