Dlaždice pre kuchyňu na podlahe: druh, dizajn a tipy na výber

Dlaždice je široko používaný ako vonkajší náter. Tento materiál má mnoho textures, veľkostí, farebných riešení a dizajnérskych predstavení, takže je čoraz viac preferencia pri dokončení podláh v kuchyni. Zvážte, aké typy dlaždíc existujú ich vlastnosti, rozmery a iné charakteristiky.

Názory

Dlaždice na podlahe kuchyne sa vykonáva z porcelánového kameniny, keramiky (je to dlaždice), kremenný alebo PVC. Ak chcete pochopiť, čo smeruje k uprednostňovaniu, musíte študovať vlastnosti, výhody a nevýhody každého typu.

Keramický

Dlaždice alebo keramické dlaždice – pohodlná a praktická podlahová krytina, ktorá je implementovaná v širokom segmente cenovky. Kvôli silným „rozptylovým“ nákladom je možné vybrať možnosť podľa vrecka. Zo všetkých typov keramických obkladov má najlepší pomer cien a kvality. Na iné výhody dlaždice zahŕňajú nasledujúce.

 • Vysoké charakteristiky. Tvrdé čelia schopné odolať silných kvapiek spotených predmetov a fúzií.
 • Jednoduchá a pohodlná starostlivosť. Dlaždice je dobre umývadlo a čistenie. Je možné odstrániť kontamináciu s použitím rôznych prostriedkov (dokonca aj s vysokou chemickou agresivitou). Jednoduché čistenie – dôležitou výhodou pre povlak používaný v kuchyni.
 • Dlhá životnosť. V súlade s pravidlami inštalácie a prevádzky je možné kaviareň používať najmenej 10-15 rokov. Okrem toho je trvanlivosť keramických dlažieb spôsobená jeho odolnosťou voči mechanickým odreninami a opotrebovaním.
 • Odolnosť voči vlhkosti. Vysoká miera odporu vlhkosti umožňujú použitie vnútorných dlaždíc, kde sa pozorovali podmienky vysokej vlhkosti.
 • Odolnosť voči ohňu. Pri vystavení plameňu sa keramika nerozsvieti a neroztopí sa. S príliš vysokými teplotami uloží dlaždice svoj vzhľad (nie je deformovaný).
 • Odolnosť voči ultrafialovým lúčom. Nemôžete sa báť, že keď sú vystavené slnečnému žiareniu, preniknúť cez okno.
 • Hypoalergénnosť a šetrnosť životného prostredia. Materiál nevylučuje škodlivé toxíny.

Výhoda Rozsiahle sortiment dlaždice. Napríklad dlaždice môže mať rôzne odtiene, aby boli monofónové alebo so vzorom, majú hladký alebo hrubý povrch, vyrobený v rôznych formátoch. Široký výber riešení umožní kupujúcemu vybrať možnosť pre akýkoľvek typ interiéru.

Keramika má nejaké nevýhody, z ktorých väčšina podliehajú podmieneným. Hlavný mínus nie je jednoduchá a dlhodobá inštalácia. Proces zahŕňa dokonalú vyrovnanie podlahy a úplnú elimináciu prázdnoty vzduchu.

Práca je starostlivá a dlho však, ak zanedbávate odporúčania, dlaždice nebude trvať dlho.

Medzi ďalšie bane materiálu patrí jeho chlad, skliv a zlá zvuková izolácia. Tieto nedostatky sa ľahko eliminujú. Napríklad, povrch bude teplejší, ak montáž „teplých podláh“. A zlá izolácia hluku je vyriešená pomocou zvukového materiálu. Avšak, aby sa zbavili nedostatok, budú potrebné ďalšie finančné investície.

Keramografický

Porcelánový kameň, na rozdiel od dlaždíc, drahší materiál. Kvôli vysokým nákladom používa menší dopyt. Vlastnosti tejto čelia.

 • Výnimočná sila a tvrdosť (Tieto parametre sa blížia k diamantovým charakteristikám).
 • Dlhé prevádzkové obdobie bez straty vonkajšej nechateľnosti. Aj pri intenzívnom vykorisťovaní na dlaždice, škrabance, malé zametacie stroje a iné mechanické defekty sa nevytvárajú.
 • Koeficient absorpcie vlhkosti, poskytnutý nedostatkom prázdnoty vzduchu vo vnútri materiálu.
 • Sa líši vysokou zotrvačnosťou k kyselinám a alkalickým látkam. Vďaka tejto funkcii sa pri čistení môžu byť použité chemicky agresívne prostriedky.
 • Odolnosť voči zmene vzhľadu. Materiál nie je deformovaný pri teplotných rozdieloch a účinkoch požiaru. Zachová si jasu farieb a nasýtenia farieb, keď Slnko rovné lúče.
 • Široká škála textúr. V závislosti od výrobnej technológie je porcelánovou tenzmu štrukturálne, satén, glazovaný, laptický, matný alebo leštený.

Porcelánový kmeň krehký (až do jej znášky) a inšpirovaný. Tieto funkcie robia prepravu materiálu komplexu, pretože počas nakladania a vykladania diel sú riziká jeho poškodenia.

Okrem toho spotrebitelia keramografiky vzali komplexnosť jeho rezania a spracovania hrán, ako aj ťažká inštalácia „sám“.

Kremenný

Multilayerový materiál kombinujúci výhody linoleum povlaku a dlaždíc. Quartzinylová dlažba pozostáva z:

 • Z nižšej vrstvy vinylovej bázy, ktorá poskytuje tuhosť výrobku;
 • Sklolaminátové mriežky, ktoré vykonávajú výstužnú funkciu (neumožňuje deformáciu filmu);
 • Kremenný;
 • dekoratívne škrupina;
 • Ochranná polyuretánová vrstva chrániaca povlak pred oderu a rôznych mechanických účinkov.

Quartzinyl dlaždice – jeden z najlepších podlahových obkladových riešení v kuchyni. Na rozdiel od predchádzajúcich, tento materiál sa považuje za teplo. Vďaka takejto funkcii, Kupujúci nemusí inštalovať vykurovacie systémy pre podlahu. Na iné výhody kremenných povlakov zahŕňajú:

 • trvanlivosť – Služba poskytovaná výrobcom je najmenej 15 rokov;
 • Ekológia – Pri zahrievaní sa povlak neuvoľní toxíny, vďaka ktorým sa môže použiť spolu s halda podlahmi;
 • Odolnosť voči vlhkosti;
 • nedostatok sklzu;
 • Odolnosť voči rôznym zaťaženiam a mechanické poškodenie.

Pre takéto povlak je príjemné chodiť s holými nohami – spôsobuje príjemné hmatové pocity, teplo.

Quartzinylová dlaždica neprejmú výstražné zvuky a hluk pri chôdzi, ktorý spôsobuje jeho vysoko výkonné vlastnosti.

Nevýhody materiálu zahŕňajú vysoké náklady, väčšiu hmotnosť, komplexnosť inštalácie. Vylučovať „vlnové“, základ, pre ktorý bude dlaždica umiestnená, je potrebné zarovnať.

Na trhu existuje len málo známych výrobcov, ktoré produkujú vysoko kvalitné kremenné dlaždice na podlahu. Výrobky bezohľadných výrobcov, ktorí ponúkajú nízko kvalitné povlaky, sú častejšie. Materiály vyrábané nešikovou, predčasné riešenie, strata estetiky.

Polyvinylchlorid (PVC)

PVC dlaždice – relatívne nová podlaha. S jeho výrobou sa používajú rovnaké materiály ako pri výrobe linolea. Existujú dva typy polyvinylchloridových dlaždíc:

 • jednovrstvová (homogénna);
 • Multilayer (heterogénny).

Prvá má jediná vrstva. Obrázok homogénneho produktu „beží“ cez celú hrúbku povlaku, takže kresba nebude vymazať ani s dlhou a intenzívnou operáciou. Avšak, výber vzorov na jednovrstvových materiáloch sudus.

Heterogénne obklady obsahuje niekoľko vrstiev. Hlavné sú dekoratívne a ochranné. Prvý je zodpovedný za estetické vlastnosti dlaždice, druhý – spôsobuje trvanlivosť povlaku.

PVC Produkty pre povrchovú úpravu podlahy majú nasledujúce výhody.

 • Dlhá životnosť, vďaka ktorej majú povolené inštalovať v priestoroch s vysokou permeabilitou.
 • Light Preprava v dôsledku nízkej hmotnosti materiálu.
 • Dobrá odolnosť voči nadmerným výkonom. Môžete inštalovať ťažké predmety a nebojte sa, že sa predáva.
 • Odolný voči alkalickej a kyslej, teplotám, nestabilnej vlhkosti.
 • Elasticita, vďaka ktorej povlak môže byť lenivý a nie.
 • Vynikajúce zvukové a tepelné izolačné vlastnosti. Vďaka takýmto zvláštnosti spotrebiteľ nebude musieť namontovať „teplú poschodiu“ a zabezpečuje dodatočnú izolačnú vrstvu hluku.
 • Odolnosť voči vzniku a vývoju huby, plesne.
 • Nenápadné pri odchode.
 • Bohatý výber. PVC dlaždice má rôzne farby, môže mimické prírodné drevo, zelené, mramorové. V závislosti od typu môžu byť výrobky inštalované na lepidle, adhéznej základni alebo namontované vďaka systému Spike-Groove.

PVC-podlaha je vyrobená zo syntetických materiálov, ale počas prevádzky nezvyšuje škodlivé látky. Všetky toxické komponenty sú v pridruženom stave. Ich pridelenie do životného prostredia je možné len vtedy, keď je materiál zapálený.

PVC dlaždice majú nejaké nevýhody. Hlavný je strach z priameho slnečného žiarenia. Pri vystavení ultrafialu sa podlaha stratí jeho jas, stáva sa stlmou a blackcloth. Ďalšie minesy zahŕňajú potrebu dôkladných prípravných prác pred inštaláciou obkladu.

Ak v tomto pravidle zanedbávate, nadácia môže mať jamy, chyby a iné chyby. Kvôli bezohľadnému vzdelávaniu, riziká nalievajúcej dlaždice.

Rozmery

Podlahové dlaždice, bez ohľadu na odrody, má rôzne veľkosti. Najčastejšie sa vytvárajú keramické a porcelánové materiály materiálu vo forme štvorca. Môžu mať rozmery 10×10 cm, 20×20, 30×30 a t. D. Špačky sú považované za dlaždice s rozmermi 30×30, 50×50 a 60×60 cm.

Stojí za to zvážiť Skutočná veľkosť dlaždíc sa môže mierne líšiť od tvrdeného výrobcu. Rozdiel je malý. Zvyčajne sa to stane najviac 6 mm. Takáto funkcia je spôsobená niektorými nudami výrobnej technológie. Najčastejšie sa rozdiel v reálnom a uvádzanom veľkostiach výrobcu nachádza v rozpočtovom obložení ruskej výroby.

Quartzinyl a PVC dlaždice pod stromom sa môžu vyrábať vo forme štvorcov, ale vo forme obdĺžnika. Vďaka tomuto formátu sa materiál napodobňuje sex alebo parketovú dosku. Populárne veľkosti takýchto produktov:

 • 15×45;
 • 15×60;
 • 20×60.

Okrem toho, akékoľvek dlaždice môžu mať inú hrúbku.

Čím viac tohto ukazovateľa bude povlak spoľahlivejší a trvanlivý. V podstate je hrúbka podlahy obkladu v rozsahu od 6,5 do 11 mm.

Dizajn

Akýkoľvek typ dlaždíc má široký farebný gamut. Výber jednej alebo inej farby materiálu bude závisieť od osobných preferencií kupujúceho, jeho finančných možností, funkcií priestorov.

Nezabudnite, že podlahy svetelných tónov vyhrá v interiéri malých kuchýň. Pre malé izby je lepšie si vybrať bielu, sivé alebo béžové lesklé dlaždice. Úspešný bude nákup obkladu pastelov a matice odtieňov. Ľahká podlaha pomôže vizuálne rozšíriť a transformovať priestor. Okrem toho sú ľahké dlaždice praktické. Na tomto poschodí bude prakticky nepostrehnuteľné rozvody z pračky podlahy, droby a rôzne znečistenie, charakteristické pre kuchynskú miestnosť.

Okrem svetla ponúkajú výrobcovia temné dlaždice. Studená tmavá paleta – tučný dizajnový výber. Neodporúča sa však oddeliť podlaha podlahy. Bude to úspešné „zriediť“ jedným svetlom podšívkou, orezaním so vzormi a vzormi.

Kombinovaná metóda znášania relevantná pre všetky interiéry priestorov.

Dizajn dlaždice môže byť nielen monofónny. Často existuje obklady, štylizované:

 • pod stromom (ideálny pre klasické a priemyselné štýly);
 • kameň;
 • Koberec;
 • kov;
 • textil;
 • môže mať kreslenie alebo vzory.

Okrem toho nový trend je podlahová povrchová úprava v kuchyni 3D-podlaha. Dlaždice s dekorom vo forme volumetrického obrazu vyzerá nádherne a štýlové. To vám umožní vytvoriť jedinečný dizajn v každej izbe.

Výrobcovia

Výber dlaždice je dôležité rozhodnúť o výrobcovi. Materiály pre vonkajšie a nástenné obklady z domáceho a dovážaného výrobcu sú široko zastúpené na trhu.

Produkty Kerama Marazzi zahŕňajú najobľúbenejšie ruské výrobné dlaždice. Výrobca ponúka viac ako 2000 mien. Výrobky sú v priemere a nízkom cenom segmente a má najlepší pomer a kvalita hodnoty. Zbierky značky sú neustále dopĺňané dlaždice s novým dizajnom. Medzi výhody produktov Kerama Marazzi patria:

 • rozsiahly rozsah;
 • Vynikajúce indikátory pevnosti;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť obkladu;
 • Originálne a neštandardné dizajnérske riešenia.

Populárne domáce výrobcovia dlaždice pre interiérové ​​dekorácie zahŕňajú nasledujúce spoločnosti:

 • „Nefritída-keramika“;
 • „Falcon“;
 • „Urkeramics“.

Dovážaná výroba sa tiež teší vo veľkom dopyte. Najobľúbenejšie konečné materiály spoločnosti Monopole Ceramica (Španielsko). Výrobca ponúka 33 zbierok keramických dlažieb s rôznymi vzormi, ozdobami z rôznych farieb. Všetky materiály sa vykonávajú z červenej hliny, ktorá vo výrobnom procese získava pevnosť a spoľahlivosť.

Ak umožňujú finančné možnosti, môžete si kúpiť dlaždice týchto značiek: Azteca (španielska výroba), láska keramické dlažby (portugalský výrobca), Alta Ceramika (talianske dlaždice). Výber dokončovacie dlaždice materiály pre kuchyňu je skvelé. Rôzni výrobcovia ponúkajú obklady s rôznymi textúrami, tisícami odtieňov, vzorov a štýlov. Avšak, výber dlaždice, nemali by ste sa zamerať len na jeho vzhľad.

Stojí za to vedieť, čo je potrebné venovať pozornosť, takže podlahy slúžili na dlhú dobu bez straty estetiky.

Kritériá pre výber

   Otázkou na to, aké dlaždice je lepšie si vybrať pre kuchyňu, máte záujem o všetkých, ktorí sa zhromaždili, aby urobili kozmetické opravy. Pred nákupom je dôležité, aby ste sa dozvedeli viac o technických parametroch plošného materiálu. Z týchto charakteristík bude závisieť od toho, ako dlho bude podlaha naposledy. Ak sa vám ponáhľate a urobíte nesprávnu voľbu, dokončenie môže rýchlo nosiť, pokryté obrubníkmi a trhlinami.

   Hlavné technické parametre dlaždice, ku ktorému musíte venovať pozornosť.

   • Stupeň opotrebovania. Tento indikátor definuje index PEI. V závislosti od triedy môžu mať výrobky stupeň opotrebenia od 1 do 5. Najlepšia voľba pre obývaciu izbu kuchyne bude trieda 3 alebo 4.
   • Odolnosť voči účinkom chemicky agresívnych látok. Pre kuchyňu sa odporúča uprednostniť materiály, ktoré majú triedu A alebo AA. Majú na povrchu špecializovanej vrstvy odpudzujúcej nečistoty. Takéto dlaždice sa ľahko umyjú a udržiavajú externú bezchybnosť pri používaní rôznych chemikálií pre domácnosť.
   • Odolnosť proti sklzu. Najlepšie je získať produkty s koeficientom 0,75 alebo viac. Nemajú radi hladké glazované materiály. Keď zmáčajú, veľmi sa skĺzli, pretože sa pripisujú najviac traumatické.
   • Silový. Určené na stupnici MOOS. Pre podlahovú dekoráciu je kuchyňa dokonalá, bude dlažba s rýchlosťou sily 5 alebo 6 bodov.

   Pred nákupom dlaždice je dôležité položiť certifikáty kvality a hygieny. Takáto dokumentácia bude uvádzať bezpečnosť dokončovacích materiálov a ich vysokú kvalitu.

   Tajomstvo výberu keramických dlaždíc na podlahu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: