Druhy sušenia v umývačkách riadu

Umývačka riadu, napriek všetkej rastúcej popularite, je to považované za skôr luxusu, než je potreba. Avšak, to je ona, ktorá môže prevziať funkciu intenzívnej práce denného umývania. A robí to veľmi vysoká kvalita a efektívne. Moderné zariadenia na umývanie riadu sa vyrovnať s akýmikoľvek znečistením. Takýto agregát nie je určený len a čistí riady – po umývanie riadu, musí jednotka vyschnúť. Ak sa rozhodnete kúpiť umývačku riadu, tento článok vám pomôže vybrať si. Preto, ak chcete, aby vaše pokrmy boli suché, venujte pozornosť pohľadom na vstavaný sušenie. Ide o typy sušení v umývačkách riadu budú reč.

Čo to je?

Vzhľad prvej umývačky riadu je spojený s menom Josephine Cochrain. V roku 1886 dostala patent na jeho vynález. Jedna z prvých umývačiek riadu bola vykonaná s manuálnou jednotkou. Moderné modely majú rôzne funkcie, krásny dizajn a rôzne triedy nákladov na elektrinu.

Umývačky riadu majú určitý počet charakteristík. A jeden z určujúcich parametrov, aby sa venoval pozornosť pri výbere, bude typ sušenia. Výber tejto funkcie sa vyskytuje v závislosti od vašich preferencií.

Sušenie je poslednou fázou spracovateľských riadov a príborov. Vďaka tomu sa pomôcky stávajú úplne čisté a suché.

Treba zdôrazniť, že sušenie je veľmi užitočným kusom umývačky riadu, čo výrazne urýchľuje celý proces. V súčasnosti sa aplikuje niekoľko typov podobných sušení, budeme hovoriť podrobnejšie.

Preskúmanie druhov

Tu budeme diskutovať o typoch sušenia v umývačkách riadu: Aké sú režimy, ako sa vyskytujú rôzne metódy sušenia a práce. Ako už bolo uvedené, prvá umývačka riadu bola konštruovaná na dlhú dobu. Odvtedy sa moderné agregáty výrazne zmenili, stali sa funkčnejšími, vysoko kvalitnými a ekonomickými.

Tak, V umývačkách s Turbosushkou sú dva opálenie. Jeden z nich zahrieva vodu, druhý je vzduch.

Takýto proces sušenia riadu je možné porovnať s prácou sušiča vlasov. Na rozdiel od sušenia kondenzáciou, riadu pokrýva oveľa rýchlejšie.

Ako mínusy Turbosushki si môžete vybrať nasledovné: Komplexnosť vnútorného zariadenia znižuje spoľahlivosť takéhoto modelu, nad pravdepodobnosťou častých členení v dôsledku prítomnosti ďalších častí, a tiež zvyšuje náklady na jednotku a náklady na elektrinu v procese umývania.

Treba poznamenať, že, Okrem Turbosushki existuje ešte viac ako päť variantov odrôd procesu sušenia riadu. Toto je konvekcia, kondenzácia, statický, zeolitový, aktívny alebo intenzívny a počet ďalších, napríklad extra sušenie a sušenie horúcim vzduchom.

Vďaka vynálezu výmenníka tepla v umývaní umývania sa jedlá stali efektívnejšie. Výmenník tepla je špeciálny prvok, ktorý je k dispozícii v umývačke riadu, aby sa zvýšila jeho energetická účinnosť. Vzhľadom na jeho prítomnosť v agregácii sa dosiahne desiatky kilowatt mesačne mesačne. Táto položka je široká a plochá kontajner priľahlá k čistiacej jednotke.

Vďaka výmenníka tepla sa vyskytne pomalé chladenie vody. Preto neexistujú žiadne teplotné rozdiely v umývačke riadu, čo by mohlo negatívne ovplyvniť riad. Rovnako ako v kanalizácii sa posiela teplá voda a nie je horúca, ktorá je bezpečnejšia na prevádzku rúrok. Okrem toho nie sú k dispozícii žiadne kvapky a rozvody a proces sušenia sa vyskytuje oveľa rýchlejšie a lepšie.

Treba poznamenať, že Voda používaná v výmenníku tepla, potom ide na oplachovacie jedlá. Ako aj podobné umývačky riadu pomerne nízky hluk. Hlavnou dôstojnosťou umývačiek riadu je, že celý proces umývania riadu k nim padá, kvôli tomu, ktorý je váš čas spasený, čo je teraz veľmi významný faktor.

V priemere môže proces umývania riadu obsadiť od 2 do 4 hodín. A väčšinou táto hodnota závisí od typu sušenia používaného v konkrétnom modeli.

Kondenzácia

Tento typ sušenia v umývačke riadu je najbežnejším spôsobom, ak používate model z kategórie rozpočtu. V tomto prípade sa riad sušia prirodzene. Mínusov – Toto je najdlhší proces sušenia. A výhod – Ticho a nedostatok nákladov na elektrinu.

Statický

Statická sušiaca metóda riadu dosť dlho. Vyskytuje sa aj kvôli prirodzenému sušeniu riadu, ale kvôli zvyškovému teplu. Toto je hlavný rozdiel a princíp tohto sušenia.

Zeolitický

Táto moderná technológia, v ktorej sa používa špeciálna tepelná látka – Zeolit. V jednotke je nádoba s minerálom – vo odparení je vlhkosť. Vďaka chemickej reakcii sa kameň zvýrazňuje teplo, ktorý sa odparuje vlhkosť. Táto metóda sa používa v drahších modeloch domácich spotrebičov.

Treba povedať, že zeolit ​​je veľmi bez ohľadu, jeho vlastnosti sa počas prevádzky nemenia. Hlavná nevýhoda takýchto umývačiek riadu – ich pomerne vysoké náklady.

Aktívny

Treba zdôrazniť, že jeho iné meno – Intenzívny. Toto je Zmiešajte dva iné druhy sušenia. To používa výmenník tepla. Pohyb vzduchu dochádza v dôsledku tlakového rozdielu, ktorý je spôsobený rozdielom teploty. V porovnaní s Turbosushkou je táto možnosť viac rozpočtu.

Intelektuálny

Pre tento typ sušenia sa použil špeciálne Dotknite sa Sensor Riadenie parametrov sušenia na základe podmienok. Táto funkcia sa zriedka aplikovala a objavila sa relatívne nedávno. V takýchto umývačkách, použitých, v podstate kombinovaný sušenie. V každom konkrétnom okamihu si auto vyberie presne ten, ktorý je najúčinnejší.

Náklady na takéto agregáty sú však pomerne vysoké.

Triedy

V súčasnosti existuje niekoľko tried sušenia, označené písmenami latinskej abecedy od a do g. Napríklad trieda A je proces sušenia, pri ktorom sa misky líšia maximálnym sušením. Pre iné triedy je prítomnosť zvyškovej vlhkosti povolená v rôznych stupňoch v závislosti od klasifikácie.

Pri výbere umývačky riadu musíte venovať pozornosť svojej triede, ktorá charakterizuje kvalitu a efektívnosť. Označenie triedy je uvedené predovšetkým v návode na obsluhu av modelovom pase.

Kvalita sušenia závisí od indexového ID. Jeho hodnoty sa môžu líšiť od 0 do 2, kde 2 je maximálna miera kvality sušenia. Každá trieda sušenia má svoje vlastné ID indexu. Vypočíta sa odhadom počtu močených a mokrých zón s rozlohou nie viac ako 50 cm2.

Aký typ je lepšie vybrať si?

Existuje množstvo hlavných typov použitých sušení. Každý z nich má svoje vlastné vlastnosti, ktoré musíte venovať pozornosť pri výbere umývačky riadu. A okamžite sa musia rozhodnúť o rozmeroch vašej jednotky na umývanie riadu, pretože jeho vnútorné zariadenie závisí od nich. Treba poznamenať, že medzi všetkými možnými možnosťami sušenia v umývačkách riadu sú väčšinou súťažné. Konkrétne: Intenzívne sušenie, turbo auto a kondenzačné sušenie. Tu výber závisí od vašich preferencií a schopností.

Ak je potrebný rozpočtový model, potom v tomto prípade by ste mali mať kondenzačné sušenie. A ak ste dôležitejší ako rýchlosť a čas – výber Turbosuchka. Je veľmi dôležité pri výbere umývačky riadu, aby ste venovali pozornosť svojej triede. V prípade akéhokoľvek členenia vašej umývačky riadu by ste mali kontaktovať špecializovanú službu na opravu a údržbu takýchto agregátov.

Na záver je potrebné zdôrazniť, že umývačka riadu je v súčasnosti – Toto je prvok vášho bytu, ktorý môže výrazne uľahčiť váš život a ušetriť čas.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: