Fialová kuchyňa v interiéri

Fialová farba dnes získava veľkú popularitu v usporiadaní kuchýň rôzneho štýlu. Farba je celkom kontroverzná a má svoje vlastné nuansy, ktorých znalosť umožní priemernému človeku, aby urobil harmonický interiér kuchyne s útulným domácim atmosférou. Materiál tohto článku zavedie čitateľa s farebnými nudami, spôsoby jeho harmonickej infúzie do rôznych dizajnových štýlových a techník, ktorými farba nebude komplikovať interiérové ​​zloženie miestnosti s rôznymi rozmermi.

Zvláštnosť

Z psychologického hľadiska nie je fialová farba prirodzená. Podľa farebného kruhu sa vzťahuje na upokojujúce studené farby. Často sa pripisuje nejakým kúzlom, ale zároveň fialovej farby nie je vhodná pre všetky domácnosti. Ak ju mládež a deti dobre vnímajú, na starších členov rodiny, pôsobí negatívny. Tento efekt je obzvlášť vyslovený, keď je fialová farba v dizajne príliš veľa.

Predpokladá sa, že farba znižuje chuť do jedla. Je však schopný spôsobiť depresiu, a preto má v interiéri dávka a často zriedená bielym. Tiež takýto tón sa neodporúča pre návrh kuchyne, v ktorom môžu byť mentálne nevyvážení ľudia. Okrem toho je nekompatibilný s charakterom domácností, zneužívanie alkoholických nápojov. Fialová farba so všetkými jeho rozpormi je však výsledkom zmiešania dvoch silných farieb: červená a modrá. Je majestátny a môže zmeniť emocionálnu farbu v závislosti od toho, ktorá z dvoch farieb v jeho prevzal. Niekto fialová kuchyňa sa bude zdať pokojná a útulná, pre iných zníži hyperaktivitu, tretí stimuluje tvorivé myslenie.

V tomto prípade nemôže fialová farba bez spoločníka zmäkčovania. Na základe toho často mení vnímanie priestoru. Používa sa fragmentárna, harmonicky kombinovaná s rôznymi farbami palety farieb. V rovnakej dobe, samotná farba je trochu, takže kuchynský interiér sa nazýva fialová. Tu budú definitívne faktory intenzita farby a jej správne umiestnenie v rôznych funkčných oblastiach kuchyne.

Odtieň

Dnes má fialová paleta asi 196 rôznych odtieňov. Rozlišujú sa nasýtením a teplotou. Môže byť nudný alebo, naopak, svetlé, pastelové a hladšie. Najdôležitejších tónov, ktoré sa používajú na riešenie vnútorného interiéru pozadia kuchyne, dizajnéri ponúkajú venovať pozornosť tónu:

 • svetlo lila;
 • Ľadová orchidea;
 • IRIS COLOR;
 • Pastel-lilac;

 • prachová ružová;
 • Priestorová obloha;
 • crocus;
 • fialová tyč;

 • Lupine;
 • hyacint;
 • Valerian;
 • ametyst;

 • hroznový džem;
 • BlackBerry;
 • fialová modrá;
 • fialová ružová;

 • Purple-Veličenstvo;
 • orezávanie;
 • Grape lila.

V kuchynskom interiéri, takéto tóny ako bielo-fialové, tmavé baklažán, jemné fialové a amarantové fialové subóny sú považované za relevantné. Po uprednostňovaní jednej alebo inej možnosti, musíte vziať do úvahy vek a podlahu domácnosti. Napríklad, nie každý človek bude rád byť v ružovko-fialovej kuchyni. Príliš tmavé tóny sú dobré pre mladých, ale môžu sa zdať ako ťažký starší členovia rodiny.

Názory

Kuchynská kuchyňa vo fialovej môže mať širokú škálu úprav. Podmienečne sa dajú rozdeliť do troch typov: rovné, uhlové a p-tvarované. Každý pohľad má svoje vlastné vlastnosti, ktoré sa odrážajú na usporiadaní a umiestnení pracovného trojuholníka kuchyne.

Jednoducho jednoduché úpravy sú priame kuchyne. Takéto nábytkové sady sú inštalované pozdĺž jednej steny, pričom často doplnia chladničku a umývačkou riadu. Ak je v kuchyni dostatok miesta, práčka je inštalovaná v rovnakom riadku. Modifikácie môžu byť jedno alebo búdro. Prvé sú typické podlahové boxy a tabuľky. Druhou je kuchynské slúchadlá s vonkajšími a sklopnými skrinkami.

Namiesto namontovaných kuchynských skriniek môže mať police alebo dokonca regály. Často, konštrukcia a vstavané, pre ktoré sa kuchynské výklenky zvyčajne používajú pre celú dĺžku steny. Mechanizmy otvárania a zatvárania takýchto kuchýň sa môžu meniť, ktorý závisí od vybratej štylistiky interiéru a preferencie vlastníkov bývania.

Rohová kuchyňa sa používajú pri usporiadaní širokých miestností. Zároveň sú vybrané s prihliadnutím na dĺžku steny do otvoru dverí alebo okna. Takéto modely sú považované za ekonomickejšie a umožňujú vám racionálne organizovať priestor. Uhol takýchto kuchýň môže byť zaokrúhlený a countertops – a ambulancie. Často sú takéto slúchadlá inštalované v malých miestnostiach, a preto môže byť tableta na rohu úzka, postupne sa rozširuje na hlavnú pracovnú stenu.

Prečítajte si viac  Zmotená budova vysávače: funkcie, typy a tipy na výber

Kuchyne v tvare P sú inštalované v priestranných izbách alebo kombinovaných izbách (napríklad kuchynské obývacie izby). Výrazne znižujú oblasť pridelenú pod kuchyňou, ale so zručným prístupom k výberu headsetu môžu vybaviť kuchynku v rôznych štylistike interiéru. Rovnako ako iné odrody, takéto kuchyne môžu mať sklopné skrine. Často sú vybavené pultom tyče.

Bar Rack umožňuje oddeliť rôzne funkčné oblasti kuchyne podľa cieľa. Takéto slúchadlá môžu byť jednotné a lôžko. Samotný regál v súčasnosti môže byť kombinovaný s stôl alebo vežou nad ním.

Kuchyne môžu byť transformovateľné. Napríklad modifikácie môžu zahŕňať spustenie polostrova (malý jedálenský stôl). Iné sú zvýraznené polkruhovým tvarom stojana, môžu mať masívne zálohy. Kuchyne s barovými oceliami sú vybavené vysokými stoličkami, regály sami sú pohodlné pre malú šírku stolov, vďaka ktorej výrazne ušetria priestor pridelený pod jedálenským kútom.

Odrody môžu byť monofónne alebo dve farby. Zároveň môžu byť modifikácie vyrobené z rôznych materiálov, úplne alebo čiastočne maľované. Fialová môže byť nazývaná kuchyňa vyrobená s fialovým vzorom na fasáde skrine. Tiež, nábytkový súbor môže pozostávať nielen z boxov a regálov: na žiadosť zákazníka, okrem modulov v súbore môže zahŕňať jedálenský stôl a stoličky.

Kombinácia s konečnou úpravou

Aby sa fialová kuchyňa nepozerá na samostatné nepochopiteľné miesto v kuchynskom interiéri, odtieň je potrebná farebná podpora. Ako to môžete použiť rôzne prvky, z ktorých sa rozvíja interiér. Môže to byť napríklad:

 • obloženie jednej steny;
 • Malý panel buď kreslenie (rám) modulárny vzor;
 • Textil na jedálenský stôl alebo stoličky pre stoličky;
 • Kvetinová kaša alebo dekoratívna váza;

 • Stropné svietidlo svietidla
 • Strop strop;
 • Dokončenie kuchynskej zástery;
 • Kvitnúce zariadenie (napríklad orchidey);

 • poháre za korenie a záď v jednom štýle;
 • Okenné záclony;
 • podlaha.

V každom prípade, pre väčšiu harmóniu kompatibility fialového headsetu s povrchovou úpravou, je potrebné spoliehať sa na vybraný smer konštrukcie. Okrem toho stojí za zmienku: podpora by nemala byť príliš veľa, je dôležité opustiť účinok ľahkosti. Napríklad, ak ide o kuchynskú obývaciu izbu, môžete podporiť fialový odtieň headsetu s relatívnym tónom koberca, ktorý sa nachádza v hosťom zóne. Zároveň môže byť konečná zdvih malá dekoratívna váza nastavená na konferenčnom stole.

Ak hovoríme o povrchovej úprave, je možné pripisovať tapetu, dlaždice alebo keramické dlaždice a shindi. Tu tiež majú svoje vlastné nuansy. Napríklad, ak chcete zónovať priestor jedálenského priestoru, ktorý sa nachádza na stene, špeciálne tapety, potom, aby ste mohli dávkovať silnú farbu, stačí kúpiť tapety s jednoduchou a malou fialovou tlačou. Môžete tiež podporovať farbu headsetu s malým panelom s fialovým vzorom.

Ak chcete vytvoriť účinok univerzálnosti a vyhnúť sa váhovému priestoru, je nežiaduce vybrať podporu v tóne fialového nábytku. Výhodne si vyberte najjasnejší odtieň fialovej. Tým sa vytvorí viditeľnosť jednotnosti farebného riešenia a zároveň dopĺňala nedostatok osvetlenia. Ak je podpora zvolená tmavšia, farbenie interiéru môže vizuálne znížiť užitočnú plochu kuchyne.

Prečítajte si viac  Panely pre zásteru do kuchyne: Ako si vybrať a nainštalovať?

Ak chcete vytvoriť stávku na tieni stropného materiálu, je dôležité mať na pamäti: Preferencie by sa mali podávať svetelné tóny. Ak chcete jas, stojí za to vyzdvihnúť kus bieleho kontrastu. Rovnaká technika môže byť použitá pri výbere headsetu: biela-fialová sada vyzerá štýlové. Okrem toho biela farba nasýti kuchyňu so svetlom a naplní svoj nedostatok izieb s malými oknami.

Ak je miestnosť malá, niekedy na podporu, stačí ozdobiť jedálenský stôl s obrúsky v tieni, súvisiace fialové farebné headset. Ak si chcete vybrať ako podporné záclony, stojí za to veľmi dôkladný spôsob, ako sa priblížiť k výberu materiálu. Nemalo by to byť husté a ťažké, pretože to môže zmeniť vnímanie priestoru nie je pre lepšie. V ideálnom prípade pre podporu tiež celkom fialový vzor na kontrastnom pozadí.

Výberom cieľa samotného nábytku, musíte pokračovať zo špecifického stylistov, v ktorom sa plánuje vykonať interiér kuchyne. Napríklad, vynikajúci konečný materiál, ktorý obhajuje zdôraznenie hlavného materiálu, bude tónované alebo matné sklo. Môže byť vložky na fasády namontovaných skriniek, bude skvelé vyzerať ako pracovná doska pracovnej plochy. Transparentná sklenená doska môže byť chránená drevo alebo kameň, ktorý výrazne zvyšuje stav interiéru.

Dekorácia headsetu sa môže stať decor fasádami. Povedzme, že to môže byť jednoduchá zeleninová alebo abstraktná tlač, ktorá sa nachádza symetricky na montážnych skrinkách. Okrem toho, príslušenstvo nábytku má veľký význam: rovnaké rukoväte môžu indikovať nábytok patriaci do určitých stylistých. Napríklad laconic pod kovom sa naznačujú moderný dizajn, privádza sa pozlátením hovoriť s príslušníkom klasiku.

Výber pre nábytok a príslušenstvo

Výber kuchyne pod už existujúcim nábytkom a akýmkoľvek príslušenstvom musíte vziať do úvahy mnohé dôležité body. Toto je farebná kompatibilita tónov a formulár, ktorý by mal byť podobný. Okrem toho je diplomová orientácia dôležitá: Harmony a jednota by sa mala cítiť vo všetkom. Je tiež potrebné korelovať parametre s dostupnou kvadratúrou a typom miestnosti.

Ak je napríklad kuchyňa malá, musíte urobiť s minimálnym súborom modulov, pričom ich vyberiete s dizajnovými vlastnosťami plánovania. Zároveň musia byť rozmery modulov kompaktné ako jedálenský stôl s stoličkami. Počet nábytkových prvkov bude závisieť od počtu domácností. Ak žije len jedna osoba v dome (apartmán), môžete si vyzdvihnúť minimálny kuchynský súbor. Všetky vyprázdnenia môžu byť použité pod skladom malrámi pod korením.

Ak je miestnosť veľká, tu je spravidla viac celkového nábytku. A v závislosti od interiérovej myšlienky môže byť headset vybraný pod šatníkom, takže stávka na tieni a príslušenstvo existujúceho nábytku. Môžete napríklad vybrať kuchyňu s rovnakými vyrezanými nohami, ako je skrinka alebo tabuľka alebo stoličky. Okrem toho môžete venovať pozornosť textúre materiálu použitého v interiéri.

Povedzme, že ak žijú obývacia izba stôl v kuchyni, je celkom logické získať headset s kamennou doskou. Zároveň by sa mal odtieň kameňa vybraný podobný, aby si posilnil účinok jediného nábytkového súboru. Pokiaľ ide o samotný nábytok, musíte venovať pozornosť typu povrchu. Napríklad, ak by nábytok lakovaný, fasády slúchadlá ju musí resetovať s príjemným leskom. Ak má hlavný nábytok matná povrchová textúra, mala by sa opakovať v dekorácii skriniek.

Prečítajte si viac  Olive Kuchyne: Vlastnosti, Kombinácia kvetov a štylistiky

Dôležitým faktorom je farebný gamut a stupeň nasýtenia odtieňa existujúceho nábytku. Ak sú dostupné vnútorné prvky udržiavané v jasných farbách, tu je tu nežiaduca hojnosť tmavej fialovej farby. Pre usporiadanie žltej fialovej kuchyne vyzdvihnite teplý a tlmený odtieň fialovej farby. Ak chcete vytvoriť efekt čerstvosti a chladu s existujúcim nábytkom pod ľahkým dubovým wenge, môžete si vybrať buď lilac-šedú alebo fialovú modrú kuchyňu.

Zároveň je vhodnejšie vybrať možnosť, v ktorej sa spodná alebo horná časť bude vzťahovať na farbu existujúceho nábytku. Ak chcete vytvoriť vizuálnu vnútornú rovnováhu, môžete vyzdvihnúť kuchyňu s jasným vrchným a tmavým dnom. Ak už existuje koniec steny v miestnosti, ktorá je ťažké demontovať, môžete sa pozrieť na svoje odtiene a vybrať headset s podobnou úpravou alebo príslušenstvom.

Pokiaľ ide o kvetináče alebo panely, pri výbere fialovej kuchyne, je zbytočné navigovať. Po prvé, po inštalácii nábytku, môžu byť nadbytočné a nie sú vhodné pre dizajn a fialová v kuchyni je nežiaduca. Po druhé, je potrebné zamerať sa na hlavné prvky interiéru, ktoré nie sú plánované na odstránenie alebo ťažké demontovať. Podobne, s tapetou: je ľahšie vybrať si cláse, a nie slúchadlá pod nimi.

Dizajnové riešenia

Takže fialová kuchyňa vyzerá nielen harmonicky, ale aj moderná, stojí za to zvážiť niekoľko pravidiel štýl. Jedným z nich je dnes zameranie na funkčnosť a ergonómiu. Samozrejme, existujú smery dizajnu, v ktorom by sa mal nábytok zdať luxusný a drahý. Avšak, v rivalite medzi formou a pompperózou, môžete zabudnúť na vymenovanie.

Ak plánujete vybaviť kuchyňu v arabskom štýle, tu sú možnosti s vláknami, zakrivenými nohami, zlatými vložkami a zlatým povrchom na fasádach. Sprievodca takejto headsetu môže byť jedálenský nábytok z mliečnej farby, zdobené podobnými vzormi.

Ak je moderný dizajn dizajnu zvolený ako základ uty, laconicity foriem, minimálnych dekorácií, je potrebné. Mal by napríklad vyzerať ako interiér kuchyne v štýle minimalizmu. S malou plochou kuchyne si môžete kúpiť headset, v ktorom bude len dve alebo tri fialové vonkajšie typy typu skrinky. Zostávajúce moduly môžu byť natreté mliečnym alebo béžovým farbou. Na podporu fialovej farby, ako základom dizajnu, môžete maľovať jednu zo stien v súvisiacom tieni alebo určiť jedálenský priestor so sadrokartónu s prechodom na strop, výber dizajnu s fialovým vzorom.

Pokiaľ ide o použitie obrazu ako svetlý ťah interiéru, dnes tento trend prešiel vysoko kvalitným rezom. Napríklad, ak steoršie fialové kuchyne zdobené zástery s orchideami, dnes to môže byť malé rastlinné motívy, Fialová fialová na svetlom pozadí. Po prvé, vyzerajú atraktívnejšie, pretože nie sú zavádzajúce obrovské veľkosti. Po druhé, veľké kvety už nie sú v móde, tento trend je zastaraný, udávajú sa na vavrídy výtlačkov etnicity.

Pokiaľ ide o iné dekorácie s akcentmi, je možné zvýrazniť hlavy, ktoré nie sú apronovať, ale dekorácia steny. Napríklad v otvorenom pracovnom priestore môžete podšívať s nezmyslovou tlačou. Môže to byť listy, ozdoby alebo geometrické vzory, nie je dráždivé oči. Môžu byť umiestnené nad monofónnou kachľovou zásterami, sporákom na stenu nad namontovanými skrinkami buď v mieste zaostrenia. Do fialovej farby, svetlo sivej alebo sivej-striebro vhodné pre fialové: je možné ho vziať ako základ, keď si vyberiete povrchovú úpravu.

O tom, ako urobiť fialovú kuchyňu správne, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: