Ikony a indikátory na umývačkách riadu

Mnohé kupujúci umývačky riadu čelia problémom spustenia agregátu. Ak chcete rýchlo naučiť, ako ovládať zariadenie, nainštalujte správne programy, rovnako ako najviac základných funkcií a ďalších funkcií stroja, musíte byť schopní dešifrovať značky a znaky na tlačidlách a displeji. Vynikajúci asistent môže byť inštrukcia alebo informácie nižšie.

Prehľad hlavných značiek

Ako prax ukazuje, hádajte, spoliehame sa na intuíciu, ktorá označuje odznaky na umývačke riadu, je veľmi ťažké, takže je najlepšie sa naučiť ich vopred. Poznanie označení na paneli, používateľ vždy vyberie režim umývadla správne.

Rozmanitosť znakov závisí od značky modulu umývačky riadu, ako aj na počte režimov a možností.

Pre jednoduchosť zoznámenie a pamäte sú najčastejšie ikony a znaky na paneli uvedené nižšie.

 • Kefa. Toto je symbol, ktorý informuje spustenie umývania riadu.
 • SUNNY ALEBO SNEZHINKA. Dostatočný počet opláchnutí v oddelení znamená „Snowflake“ indikátor.
 • Klepnúť. Symbol žeriavu je indikátor prívodu vody.
 • Dve šípky podobné vlny Uveďte prítomnosť soli v iónomeniči.

Pokiaľ ide o symboly programov, režimov a možností, potom majú svoju vlastnú značku, ale spĺňajú to isté:

 • Vodné kvapky vody – v mnohých umývačkách riadu, toto predhadzovanie riadu;
 • „ECO“ je ekonomický spôsob umývania riadu;
 • panvice s niekoľkými riadkami je intenzívnym pramkom;
 • Auto – program automatického umývania;
 • okuliare alebo šálky – rýchla alebo jemná umývačka riadu;
 • PAN alebo TAPE – Symbol štandardného / normálneho režimu;
 • 1/2 – polovica úrovne nakladania a umývania;
 • Vertikálne vlny poukazujú na proces sušenia.

V číslach môže byť vyjadrená teplota, ako aj trvanie vybraného programu. Okrem toho existujú bežné symboly umiestnené na paneloch umývačky riadu, ktoré označujú programy a funkcie konkrétneho výrobcu.

Prečo sú indikátory horenia?

Blikajúce svetlá v paneli umývačky riadu je zvyčajne varovanie, dešifrovať a eliminovať, ktoré stačí pochopiť význam toho, čo sa deje. Najčastejšie používatelia čelia mnohým problémom.

 • Na hodnotiacej tabuľke všetky svetlá bliká chaotické, zatiaľ čo zariadenie nereaguje na príkazy. To môže byť spojené s zlyhaním elektroniky alebo zlyhania riadiaceho modulu. Banálna zlyhanie môže byť odstránená úplným reštartu technológie. Ak sa problém nevyrieši, bude potrebná diagnóza a pomoc špecialistov.

 • Indikátor „kefy“ bliká. Po normálnej prevádzke by mal tento indikátor svietiť, ale jeho intenzívne bliká indikuje zariadenia v zariadení. Blikajúce „kefy“ môžu byť sprevádzané vzhľade chybového kódu na displeji, ktorý určí príčinu zlyhania.

 • Indikátor „Snehová vločka“ horí. Toto je oznámenie, že opláchnite končí v oddelení. Pri pridávaní nástroja sa ikona popálenia zastaví.

 • Burning „žeriav“. Spravidla, žiariace alebo blikajúce „žeriav“ ikona označuje problémy s vodou. Možno nedostatočný tlak alebo hadica.

 • Hodnotiaca tabuľka bliká alebo ikona vo forme strelca (indikátor soli). Toto je pripomienka, že končí soľ. Stačí vyplniť oddelenie náradiu a indikátor nebude svietiť.

Extrémne vzácne používatelia čelia problémom samosprávaných tlačidiel na ovládacom paneli. Toto zlyhanie môže vzniknúť z dôvodu uloženia tlačidiel.

Ak chcete problém riešiť problém, stačí vymazať tlačidlá z nahromadeného odpadu alebo vykonať nastavenia resetovania.

Rozdiely v modeloch rôznych značiek

Každý výrobca má svoje vlastné symboly a označenia, ktoré sa môžu zhodovať s príznakmi na paneloch iných zariadení, a môžu sa radikálne líšiť. Ak chcete zistiť, ako sa Symbol System líši, musíte sa zoznámiť s označením niekoľkých populárnych značiek.

 • Ariston. Hotpoint Ariston umývačky riadu sú pomerne jednoduché pod kontrolou a postavy sú ľahko dešifrované a rýchlo zapamätateľné. Najbežnejšie ikony sú: S je rozcestník soli, krížové signály dostatočné množstvo opláchnutia, „ECO“ – ekonomický režim, panvice s tromi riadkami – intenzívnym režimom, hrnca s niekoľkými zásobníkmi – štandardné umývanie, r, krúžkové – expresné umývanie a sušenie, okuliare – delikátny program, písmeno r – výber režimu.

 • Siemens. Umývačky riadu sú ľahko zvládnuteľné a ich označenie systému sa zhoduje s agregátmi Bosch. Medzi často používané ikony, stojí za to zvýrazniť takéto symboly: Zásobník – náter, panvička s dvoma stojanami – automatický režim, okuliare – jemné umývanie, „ECO“ – ekonomické umývanie, šálky a okuliare s dvomi šípkami – rýchly režim, Sprcha kvapiek – predbežný oplachovací program. Okrem toho je ikona hodín – to je časovač oneskorenia; Námestie s jedným košíkom – nakladacia horná skrinka.

 • HANSA. Umývacie jednotky HANSA sú vybavené jasným ovládacím panelom, kde môžete vidieť nasledujúce ikony: panvice s vekom – pred namáčaním a dlhodobým umývaním, sklom a šálkou – delikátny režim na 45 stupňov, „ECO“ – Ekonomický režim s krátkym predčasným namáčaním, „3 v 1“ – štandardný program pre riad s iným stupňom kontaminácie. Medzi možnosti: 1/2 – Zonal Wash, P – Výber režimu, hodiny – Spustenie.

 • Bosch. Medzi základné označenia, ktoré sú na každom ovládacom paneli, môžete si vybrať také znaky: panvica s niekoľkými stánkami – intenzívny režim, pohár s stojanom – štandardným programom, hodiny s šípkami – výrez double, „ECO“ – jemné umývanie Pre sklenené predmety, kvapky vody v tvare sprchy – predbežné oplachovanie, „H +/-“ – výber času, 1/2 – polovičný program, hrnca s rockerom – intenzívna zóna, detské fľaša „+“ – hygiena a dezinfekcia objektov, auto – automatický režim spúšťania, štart – spustenie zariadenia, reset 3 sek – reštartujte pri držaní tlačidla na 3 sekundy.

 • Electrolux. Stroje tohto výrobcu majú niekoľko základných programov s ich označením: hrnca s dvoma stánkami – intenzívny s vysokým teplotovým režimom, oplachovaním a sušením; pohár s tanier – štandardný režim pre všetky typy jedál; Hodiny s vytáčaním – zrýchlené umývanie, „ECO“ – Casual Wash Program na 50 stupňov, kvapky vo forme dušu – pre-opláchnutie s reapingovým koša.

 • Beko. V umývačkách riadkov Beko trochu odlišné od iných zariadení. Najbežnejšie sú: Rýchle a čisté – veľmi špinavé jedlá, stojaci v umývačke riadu na dlhú dobu; Kvapky vo forme duše – pred namáčaním; Hodiny 30 minút so šípkou – jemným a rýchlym režimom; Panvica s platnou – intenzívne umývanie áut pri vysokej teplote.

Po prečítaní symbolov a ikon programov, režimov a ďalších možností pre umývačku riadu bude užívateľ vždy čo najefektívnejšie využívanie získaných domácich spotrebičov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár