Ikony na riadu označujúcich, že môžete umývať v umývačke riadu

Po nainštalovaní novej umývačky riadu, všetci sníva, aby sa rýchlo zažili, bez premýšľania o tom, na čo sa môže umyť pokrmy, a to, čo sa neodporúča, alebo vo všeobecnosti je prísne zakázané. Aby nedošlo k pokaziť riad a nepoškodiť umývačku riadu, musíte sa oboznámiť s typmi riadu, čo je kontraindikované v aute. Okrem toho by sa mali študovať špeciálne dohovory, čo označuje, ako umyť jeden alebo iný typ riadu.

Možnosti pre značky

Umývačka riadu uľahčuje životnosť. Počas prevádzky však vznikajú mnohé incidenty, z ktorých väčšina súvisí s tým, že užívateľ nevie, či všetky typy jedál podliehajú automatickému umývaniu. Spravidla, ak si môžete umývať riad do umývačky riadu, bude zobrazený špeciálnym označením. Výrobcovia rôznych krajín uplatňujú svoje vlastné označenia podobné. Najčastejšie podmienené označenia vyzerajú takto:

 • dva identické dosky v nádobe na umývačke riadu;

 • tri dosky v rade s kvapkami vody;

 • dva dosky rôznych veľkostí pod vodnými prúdmi;

 • Stolná súprava, ktorá sa nachádza v bunkre.

Všeobecne platí, že všetky jedlá sú rozdelené do troch skupín:

 • Môžete umývať v umývačke riadu v ľubovoľnom režime;

 • podmienečne podliehajúci praniu;

 • Zakázané pre ponorenie v bunkre.

Je to podmienené ikony aplikované na objekty jedál, ktoré pomôžu určiť typ prania, ktorý si zachová integritu výrobkov.

Čo ak na jedlách nie je žiadne označenie?

Teraz sú takmer všetky typy riadu označené. Avšak, je to oveľa zložitejšie prípadu s objektmi jedál, ktorý bol vyrobený pred 20-30 rokmi, keď umývačka riadu bola len sen a nie je potrebné aplikovať žiadne ikony. V tomto prípade to stačí pochopiť, aký druh surovín je vyrobený. Nižšie je uvedený zoznam materiálov, ktoré dokonale prenášajú pranie cyklus v umývačke riadu.

 • Napäté sklo. Akýkoľvek temperovaný sklenený tovar je dokonalý v umývačke riadu. Môže to byť okuliare, rôzne šalátové misky, pečenie formy a tak ďalej.

Prečítajte si viac  Turbo pre vysávače: Vlastnosti, typy, tipy na výber

 • Porcelán. Akékoľvek jedlá vyrobené z porcelánu umožnili umývať v umývačke riadu.

 • Keramika. V aute si môžete umývať všetky keramické predmety. S výnimkou sú výrobky so vzorom zlata alebo škrty, ktoré jednoducho môžu zmiznúť v časti alebo úplne.

 • Plastové tepelne odolné. Môžu to byť zásobníky pre potraviny alebo Sandwicker, Mikrovlnné riady, Fľaše. Na plastových riadu musí byť uvedená maximálna prípustná teplota.

 • Silikónový. Ide o rôzne silikónové formy na pečenie dezertov, ako aj stolové objekty (lyžice, čepele). Okrem toho, v umývačke riadu môžete umyť detské bradavky, hračky, ako aj domáce potreby.

 • Nehrdzavejúca oceľ. Sú to panvice, špízy, príbory a iné príslušenstvo, ktoré sú umiestnené v bunkre.

Spolu s materiálmi, ktoré môžete umývať v umývačke riadu, sú tie, ktoré je lepšie vyčistiť alebo umývať ručne. Patria sem predmety riadu a príslušenstva striebra, dreva, medi, hliníka, liatiny a teflonu. Okrem toho stojí za to pamätať, že prístrešky a nože počas umývania v umývačke riadu môžu oklamať. Pokiaľ ide o malé domáce spotrebiče (mixér, odšťavovač, termoska, rýchlovarná kanvica), môžu byť jednotlivé komponenty umyť v umývačke riadu, napríklad sklenené banky, kryty.

Napriek prítomnosti jemného režimu v každej jednotke umývačky riadu sa neodporúča umyť kryštálu, pretože môže byť otrávený a rozptýlený.

Na detských hračkách z plastu nestojí za ikonu, čo vám umožní umývať ich v umývačke riadu, ale to nie je zakázané. Okrem toho, gumové topánky, vopred purifikované z odpadu a piesku, zeleniny a ovocia počas obdobia konzervovania, ako aj čiapočiek a baseballových čiapok tiež dokonale prenášajú umývanie v umývačke riadu. Hlavná vec je vybrať optimálne režimy a detergenty, ako aj vykonávať predbežné čistenie z nečistôt.

Štúdium označovania riadu je nevyhnutné, pretože môžete nielen pokaziť objekt riadu alebo príslušenstva, Ale tiež poškodiť svoje vlastné zdravie, pretože existujú typy materiálov, ktoré pod vplyvom vysokých teplôt alebo teplej vody sú schopné prideliť látky škodlivé pre ľudí.

Prečítajte si viac  Vyberte si kompaktný detergent vákuum

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: