Inštalácia rúry

Rúra je nepostrádateľným kuchynským zariadením, ktoré vyžaduje kompetentnú inštaláciu. Pripojenie zariadenia je dôležité správne vykonávať a nezávislá práca je kategoricky neodporúčaná výrobcami elektrických spotrebičov. Znalosť určitých zručností a metód však budú užitočné pri interakcii s pozvaným profesionálom.

Pravidlá inštalácie

Pokyny a metódy inštalácie majú zamestnanec. Inštalácia mosadznej kabinetu – náročná úloha, ktorá vyžaduje univerzálne zručnosti. Osobitná pozornosť je potrebná pri práci s elektrickým vedením. Požiadavky na pracovníkov zahŕňajú osobnú bezpečnosť, takže je žiaduce pracovať v špeciálnych, nie domácich oblečenie.

Elektrické západky sa vyznačuje vysokou spotrebou energie, takže vyžaduje ďalší elektrický kábel. Drôt by mal byť priečny rez 2,5 alebo 4 kV. mm. Ak chcete zariadenie bezpečne ovládať, musíte správne zbierať. Aktuálny kábel je prispôsobený samostatným strojom.

Automatická ochrana musí zodpovedať prichádzajúcemu výkonu, majú zásoby približne 10%. Kábel žil samostatne uzemnený na spoločný štít pneumatiky, ak je inštalácia vyrobená v bytovom dome.

V súkromnom bývaní so spoľahlivým zapojením je povolené pripojiť a montovať Wind Screatrobes pomocou predajní. Zástrčka sa môže vložiť. Mala by mať uzemňovaciu tanier európskej vzorky. Táto doska môže byť pripojená k lanovke, ktorá je zvyčajne zelená alebo žltá. Dve ďalšie vodiče s terminálmi pritlačené proti mosadzným kontaktom.

Ak vypínací kábel prejde z rozvodnej skrinky, schéma pripojenia zostáva identický obvod s výstupom.

Farebné označenie vodiča zodpovedá typu cieľa cieľa:

 • Fáza: hnedá;
 • Nula: modrá;
 • Zem: zelená.

Terminály môžu mať abecedné označenie:

 • Fáza: l;
 • Nula: n;
 • Zem: PE.

Po montáži pripojenej rúry do otvoru sa musí skontrolovať výkon zariadenia.

Postup sa vykonáva podľa pokynov:

 • Zapnite automatické informácie o rúre;
 • Skontrolujte indikáciu svetla v hornej časti zariadenia na výkon;
 • Nainštalujte kúrenie na maximálny režim;
 • Vezmite rúru na +250 stupňov, keď sa kapota zapnula.

Kvalita ďalšej prevádzky zariadenia bude vo výške, ak okamžite poskytnete úplné rozšírenie továrenského maziva. Ak proces prešiel bez ťažkostí, môžete zariadenie opraviť podľa úrovne v ich výklenku a upevnite držiaky.

Je možné umiestniť vedľa plynového potrubia?

Systém hlavného zásobovania plynu sa vyznačuje zvýšeným nebezpečenstvom. Všetky permutácie a prestavba v plynárenských domoch sú regulované príslušnými normami. Ak sú pravidlá porušené, inšpektor plynárenských spoločností je oprávnený vypísať pokuty. Napríklad, Plynové potrubie je zakázané skryť za stenami, výklenkami a oddielmi. Technika a nábytok by ho nemal blokovať. Právne predpisy majú jasné pravidlo Plynová rúra by mala byť umiestnená na otvorenej stene. Mala by poskytnúť voľný prístup.

Plynové potrubie nemôže byť pod umývadlom a pre umývačku riadu, rovnaké pravidlo sa týka inštalácie mosadznej skrinky. Pred bočnými časťami techniky by mali byť najmenej 0,3 metra voľného miesta. Ventilačný kanál, otvory okien / dverí a komín by sa nemali dotýkať tohto prvku plynového systému. Elektrický vodič s plynovou potrubím môže byť vo vzdialenosti najmenej 0,1 metra.

Ak je položenie paralelné, parameter sa zvyšuje na 0,4 metra.

Malo by sa vykonať inštalácia plynových odtokových žeriavov V súlade s tvrdými požiadavkami. Napríklad miesto musí byť ľahko prístupné, prípustné usporiadanie – 0,8 metra od podlahy. Z plynového spotrebiča musí byť zarážka rovná 0,2 metrom. Toto je, ak je inštalácia zariadenia nižšia, a platné hodnoty v hornej časti – 1,5 metra od povrchu.

Počet uzatváracích žeriavov by sa malo rovnať počtu plynových zariadení.

Zváranie je povolené pre pripojenie zariadení. Závitové spojenia sú možné v mieste inštalácie uzatváracieho výstuže, ako aj na križovatke potrubia so zariadením.

Ako nainštalovať?

Prevalencia vložených pecí je veľmi veľká. Môžu byť inštalované ako pod stolom a na ceruzke, na úrovni očí. Majitelia domov, ktorí majú primerané vedomosti a zručnosti, môžu nainštalovať rúru nezávisle.

Aby sa zabránilo nebezpečnej situácii pri práci s vlastnými rukami, musia sa dodržiavať tieto požiadavky: \ t

 • Kuchynské textílie a olej sa ľahko rozsvietia z nepotrebného tepla, takže by nemali byť v blízkosti brúsneho výklenku;
 • Niche pre rúru musí byť dokončená materiálmi, ktoré sú odohrané až 50 stupňov tepla;
 • Ostatné elektrické zariadenia pre domácnosť musia byť umiestnené na vzdialenosť od západky;
 • Zdroje vody by mali byť tiež trochu vymazané;
 • Zásuvka na uzemnenie napájania je inštalovaná vo výške 10 cm od povrchu.

Miesto inštalácie môže mať nasledujúce príklady.

 • V skrinke pod stolom sa považuje za tradičné upevnenie kuchynského nábytku. Možnosť je vhodná pre malú kuchyňu, ale táto schéma zapustenia sa môže líšiť.
 • Ak je dostatok miesta, je vhodnejšie umiestniť prídavný stĺpec, najmä pod vstavanou elektrickou skrinkou. Zariadenie umiestnené na vrchole, pohodlnejšie umývanie a údržbu, nedostane sa k nemu. Získajte pohodlné jedlo pohodlnejšie, ľahšie sledovať proces varenia.
 • V hotovej kuchyni s ostrovom, je to logické, aby sa skriňa doprava v strede a na vrchole umiestnil panel na varenie.

Osobitné výzvy sa vyznačujú inštaláciou vstavanej plynovej mosly. Hlavný problém – prívod plynu do zariadenia. Je správne zveriť túto prácu kvalifikovaným zamestnancom. Pripojenie k hlavnému plynovému žeriavu je prísne zakázané na akúkoľvek rúru. Bezpečnosť zahŕňa povinnú prítomnosť ochrany plynovým potrubím a mosadznou skrinkou. Neplatné mechanické a teplotné účinky.

Pri inštalácii je potrebné zabezpečiť slobodu prístupu k žeriavu, ktorý umožní núdzové odpojenie zariadenia počas núdzového hľadiska.

Ak je jediné zariadenie pripojené k kuchyni, môžete si vziať Bellum Hadicu, ktorá sa pripája s vetvou z celkového žeriavu do vetvy plynu a na vybraný produkt. Žiadne použitie predlžovacích káblov pre domácnosť, ktorých dĺžka je viac ako 2 metre.

Malo by sa tiež pamätať Veterné skrinky môžu mať dve možnosti pripojenia na oboch stranách. Po práci, zostávajúca voľná tryska je tlmená.

Ak sa prívodná tryska nechá použiť adaptér tvaru m tvaru m. Pri inštalácii pridáva pohodlie.

V poslednej fáze všetkej práce musíte skontrolovať korešpondenciu veľkosti výklenku, zostavu všetkých komponentov prvkov, tesnosť. Možnosť úniku sa kontroluje nanesením roztoku mydla. Môže sa aplikovať na všetky zvárané alebo závitové spoje. Keď sa objavia bubliny, problémové pripojenie musí byť rozobraté a utesnenie balíkov. Plank Držanie bezpečnostných pravidiel musí byť vysoké, posilniť celkové pripojenie vážne.

Ak je všetko v poriadku, pec môže byť inštalovaný v výklenku, opraviť špeciálne upevňovacie prvky z konfigurácie.

Možné problémy

Hlavný problém západky počas inštalácie – výška rúry. Zdá sa, že prísne rozmery výklenku sa zdajú zodpovedať parametrom technika, ale v skutočnosti, mosadzné skrine s rukoväťami sa nesmú zapadnúť do výklenku 598 mm vysoké. Ak má rúra na ovládací panel fasády, pod ním vyžaduje výklenok najmenej 600 mm.

Konštrukcia rúry sa nemení, ak:

 • Zariadenie je na záručnej službe;
 • Nechápete nič v elektrotechnike.

Ak sa počas záručnej doby rozhodnete prejsť nevhodným zariadením, budete mať. Výnimkou však budú zvážiť nasledujúce prípady servisného personálu záručného servisu.

 • Stopy odvolacích pokusov. To môže byť odstránené tesnenia, rezané skrutky, iné značky.
 • Uzly alebo mechanické časti prístroja sa podarilo poškodiť hlodavce, ktoré môžu mať doma.
 • Pri preprave zariadenia neboli splnené odporúčania výrobcu.
 • Nevhodné parametre napätia spôsobili poškodenie elektrickej časti zariadenia. Kriticky možné limity zvyčajne označuje výrobca v pokynoch.

Poškodiť slučky spotrebičov, výkonových regulátorov, prvkov zodpovedných za vykurovanie, dopredu, termostat, tesniace gumy, tyče, zadržiavanie pružín – všetky prvky, ktoré sa často stanú problémom pre majiteľov domácností. Ak prasknutý výkonový regulátor nebráni výkonu zariadenia, ale iba prináša nepohodlie, potom rozbité vykurovacie teleso sťažuje použitie rúry.

Častým problémom používateľa je fúkaná žiarovka, trhlina v skle. To všetko zasahuje do normálnej prevádzky zariadenia.

Po dokončení opravy môžete naďalej používať svoju rúru pre vašu rúru. Menšia oprava je prípustná na výrobu seba. Koniec koncov, pôvodné náhradné diely pre spoločné značkové zariadenia – v žiadnom prípade neznamená deficit. Pre komplexné opravy je lepšie zavolať čarodejníci do domu alebo si vziať našu techniku ​​v najbližšom workshope.

Tipy

Pri nákupe vstavaného skrine by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim tipom. Odporúča sa najprv rozdeliť miesto pod technikou. Umiestnenie zariadenia musí byť definované vopred. Aj v najmenšej kuchyni môžete konsolidovať pohodlnú a multifunkčnú rúru, Keďže trh ponúka širokú škálu možností. Technológia Funkčnosť Záleží. Časovač, senzor pripravenosti, mnohé teplotné režimy – všetky sú hlavné ukazovatele takmer všetkých rúry. Ak je technika vybavená doplnkami vo forme grilu alebo dvojitého kotla, jeho náklady budú vyššie.

Mnohé funkčné je vhodné pre tých ľudí, ktorí naozaj milujú variť a neustále experimentovať v kuchyni. Elektrické mosadzné skrine niekedy občia funkciu samočistiaceho, pre ktorú bude musieť zaplatiť pomerne veľké množstvo. Avšak, ak existujú ťažkosti s vedením objednávky v kuchyni, je lepšie postarať sa o prítomnosť tohto dôležitej detailu.

Pri výbere si môžete vybrať nasledujúce hlavné parametre:

 • bezpečnosť;
 • funkčnosti;
 • dizajn;
 • uzáver.

Upozorňujeme, že kombinézy s mechanickým ovládaním sú zvyčajne lacné, jednoduché a spoľahlivé možnosti.

Často však nie sú umiestnené v štandardných indukčných výklenkoch. Multifunkčné skrine mosadze sú vybavené elektronickou riadiacou jednotkou, ktorá má menšie rozmery. Takéto zariadenie je pohodlne tlačidlá alebo dotykové tlačidlá.

V pamäti zariadenia môžete vykonať recepty pre svoje obľúbené jedlá. Požadovaný proces je ďalej zvolený v súlade s prípravným programom. Možnosti kombinovanej kontroly, s mechanickými rukoväťami a elektronickými hodnotovými doskami sa považujú za pohodlné, vhodné pre štandardné výklenky.

Výber technických technikov – Osobné preferencie pre každého kupujúceho. Zvyčajne je rúra zvolená v súlade s hlavným štýlom miestnosti.

Pri výbere stojí za zváženie, že dizajnéri zdobené modely môžu stáť desaťs viac ako bežné klasické možnosti.

Pri výbere je tiež zvážiť, že Vstavaná rúra môže byť pripojená alebo nesúvisí s povrchom varenia. Súvisiace technika sa pripája o jeden podávací kábel. Výrobca odporúča navzájom prepojiť závislé zariadenia podľa pokynov. Nezávislé zariadenia môžu byť pripojené cez dva rôzne žily, nastavte v akejkoľvek vzdialenosti od seba. Ak je technika nízka výkon (nie vyššia ako 3,5 kW), je možné použiť elektrickú zásuvku.

Výkonná technika je pripojená napájacím vodičom na špeciálny stroj. Zapojenie v dome by malo byť vhodné na pripojenie výkonných techník.

Užitočné tipy, ako nainštalovať rúru, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár