Inštalácia tabuľkových topov v kuchyni: Požadované nástroje a postupnosť akcií

  Mnohí majitelia domov a bytov radšej nezávisle vytvárať projekty kuchynského headsetu, pretože to umožňuje nielen ušetriť finančné prostriedky na nákup nábytku, ale aj presne prispôsobiť ho pod veľkosť miestnosti. Aby ste to urobili, stačí mať súbor nástrojov a hotových rezaných častí, ktoré je možné objednať v akomkoľvek workshope. Najdôležitejším bodom montážneho náhlavnej súpravy sa považuje za inštaláciu dosiek: na správne vykonanie jeho inštalácie musíte mať určité skúsenosti a zohľadniť niektoré nuansy.

  Vlastnosti základného materiálu

  Inštalácia stolových dosiek v kuchyni je jednoduchý proces, ale vo veľkej miere závisí od typu použitých surovín. K dnešnému dňu je stavebný trh reprezentovaný obrovským sortimentom materiálov, z ktorých môžete robiť časti pre kuchynský nábytok s vlastnými rukami. Najčastejšie na výrobu tabier vyberte nasledujúce možnosti.

  Laminovaný DVP (drevotriesková doska)

  Je to panel, ktorej horná vrstva je pokrytá robustným laminátom pozostávajúcim z drevných štiepkovačov a živíc. S takýmto materiálom je ľahké vykonávať prácu, jediná vec, ktorá osobitná pozornosť by sa mala venovať strihu, musí byť úhľadný. Okrem toho musí byť laminovaný povrch chránený pred mechanickým poškodením, pretože môže zostať poškriabaním a otrasmi.

  Dosky sú k dispozícii v cene, vyrobené v rôznych textúrach a farbách, čo vám umožňuje používať ich v akomkoľvek dizajne. Pokiaľ ide o minesy, takéto dosky môžu absorbovať vlhkosť a napučiavať, väčšinou sa to deje v mieste laminácie.

  Drevo

  Tento materiál sa vyznačuje zvýšenou pevnosťou a spoľahlivosťou v prevádzke, ale pre pracovnú plochu kuchyne, kde je vlhkosť neustále prítomná, stojí za to vyberať pole odolné voči vlhkosti alebo navyše ho pokryte vodou repelentom. Na výrobu dosiek, takýchto drevených druhov, ako je borovica, breza, smrek a linden. Pre obrobok častí sa odporúča získať dosky s hrúbkou najmenej 25 mm. Výhody dreva zahŕňajú možnosť brúsenia, takže výrobky môžu byť pripojené k. Nevýhoda – komplexná starostlivosť, drevo by malo byť neustále obnovené a potiahnuté ochrannou vrstvou.

  Kovový

  V podstate sa na montáž kuchynských dosiek používa nehrdzavejúca oceľ, pretože tento kov má trvanlivosť a vyrába sa s lesklým a matným povrchom. Hlavné výhody takýchto dosiek zahŕňajú odolnosť voči vysokej teplote a jednoduchú starostlivosť, nevýhodám – citlivosť na mechanické poškodenie. Kovové dosky si vyžadujú starostlivú prevádzku.

  Kameň

  Takéto výrobky môžu byť vyrobené z prírodného aj umelého kameňa, prvá, ktorá sa má odolná, a druhý je krásny výhľad a cenovo dostupné náklady. Pre kuchyňu, vynikajúcou možnosťou je counterts od Quartz, mramoru a žuly, pôvodne doplnené interiérom miestnosti, odolné voči znečisteniu, škrabancom a vysokým teplotám sa ľahko udržiavajú. Okrem toho sa inštalácia panelov vykonáva bez trhlín a kĺbov.

  Nevýhody: Prírodný kameň je drahý a jeho akvizícia si nemôže dovoliť nie všetkým majiteľom domov a bytov, aj keď rezacie panely vyžaduje určitý zážitok. Udržiavanie inštalácie a kvôli veľkej hmotnosti panelov.

  Akrylový

  Toto je listový materiál, ktorý sa vyrába z „kvapalného“ kameňa a aplikuje sa na povrch základne v horúcom stave. Pre montáž kuchynských dosiek spravidla používajte listy s hrúbkou 10 až 12 mm. Akrylové povrchy podliehajú reštaurovaním a dekorácii, nebojí sa škrabancov, vlhkosti a vysokej teploty. Nevýhoda – vysoká cena.

  Betón

  Vďaka moderným spracovateľským technológiám z tohto materiálu môžete urobiť dosky pre každú chuť. Sú ľahko brúsne, zafarbené a leštené. Okrem toho betón má zvýšenú pevnosť a odolnosť voči vlhkosti. Avšak, povrch betónu musí byť neustále nasiaknutý ochranným zariadením.

  Sklo

  Tento materiál je veľmi zaujímavý vzhľad v kuchynskom interiéri a je charakterizovaný dobrými prevádzkovými vlastnosťami, je to trvanlivé. Sklenené dosky Ak si želáte, môžete ozdobiť tlač fotografií, maľba a vzory. Napriek tomu, že pre inštaláciu výrobku používajte temperovaný typ skla, nemôže byť vystavený silnému zaťaženiu šoku.

  Požadované nástroje

  Pred začatím inštalácie dosiek v kuchyni, Všetky predvalky by mali byť zakúpené a pripraviť určitý súbor nástrojov.

  • Skrutkovač. S tým môžete konsolidovať všetky detaily. Najlepšie je uprednostniť elektrické modely, ktoré zahŕňajú rôzne dýzy.
  • Electrolovka so súborom pylónov. Bude to šikovný pre pitie otvorov na umývanie, zásuvky a rúrky.
  • Stavebná zošívačka. Tento nástroj pomôže zaistiť zadné steny modulov.
  • Silikónová tesniaca pištoľ.
  • Meracie prístroje. Pre inštaláciu, dosky budú potrebovať vládcu a ruletu. Pomocou týchto zariadení môžete presne merať merania a dať značku.

  Okrem vyššie uvedeného, ​​musíte tiež mať skrutkovače, nosipers, súbor kľúčov, kladivo a kliešte. Zjednodušenie Workflow pomôže prítomnosť koncovej píly a brúsneho stroja.

  Prispôsobenie a montáž

  Inštalácia kuchynských dosiek by sa mala vykonávať čo najpresnejšie, Ako to bude závisieť od trvania svojho života.

  • V prvom rade musíte merať a určiť pomer skrine na stolovú dosku. Mal by ísť nad rámec dizajnu skriniek o 3-5 cm, čím sa vytvorí malý priezor. Budú chrániť fasády pred vstupom na kuchynské náradie a vodu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rohu kuchyne.
  • Potom musí byť tabolka vykonaná, pretože je umiestnená na skrini, pevne lisovaná na stenu. Ak presne leží, môžete okamžite začať inštalačnú prácu, ak nie, budete musieť vykonávať zadnú časť zadnej strany. Je možné to urobiť len s drevenými doskami alebo modulmi vyrobenými z drevotrieskovej dosky, MDF. Polymérne a kamenné štruktúry nepodliehajú, takže ich rozmery musia byť presne prispôsobené vo fáze výroby. Orezávanie sa odporúča vykonávať v uhle kruhovej píly.
  • Ak je povrch kuchynskej steny (zástera) hladký, potom sa inštalácia spustí bez orezania. Zároveň je vhodné vykonávať brúsenie konca.

  Tvorba diery pre umývadlo

  Predtým, ako si dal umývadlo, musíte znížiť dieru v stolíku. Umývadlo môže byť inštalovaný rôznymi spôsobmi, vzhľadom na jeho dizajnové funkcie. Je umiestnený nižšie na jednej úrovni alebo nad tabuľkou. Otvor je vytvorený nasledovne.

  • V prvej fáze je potrebné pripraviť pracovisko, všetky potrebné nástroje a vykonávať merania. Najprv sú dve čiary kolmé na povrch na povrchu, bod ich priesečníka bude umiestnenie vypúšťacieho otvoru.
  • Potom sa umývanie otočí a umiestni na stolovú dosku tak, že je vhodné načrtnúť vonkajší obrys, ktorý sa bude rezať. Nezabudnite venovať pozornosť úrovne okraja umývania vo vzťahu k umiestneniu dverí stola.
  • V druhej fáze sa určuje šírka umývadiel umývadiel a stavebná ceruzka sa aplikuje vnútorný obvod.
  • Po zrútení všetkých parametrov sa môžete pohybovať na proces rezania pomocou elektrického bicykla. Keď je diera pripravená, musíte to vyskúšať. V prípade potreby je okraj otvoru navyše spracovaný skladačkou na výrobu lákadla.
  • Dokončené pracovné utesnenie kĺbov. Najprv odstráňte všetky nezrovnalosti na okrajoch otvoru, pomocou piesočnatého papiera s jemnou zrnitosťou, potom pomocou lepidla PVA alebo tesniace;.

  Inštalácia krok za krokom

  Montáž kuchynských dosiek sa považuje za jednoduchú prácu, takže je celkom realistické vykonávať s vlastnými rukami aj začínajúcich majstrov. Pred montážou by mali byť dosky pripevnené spodnou vrstvou kuchynskej headsetu, to znamená, nainštalujte podlahové skrinky. Po zostavení všetkých nábytkových predmetov sú umiestnené na stenu, vystavenie v jednej horizontálnej rovine. Potom by mali byť skrine bezpečne upevnené a stola. Odporúčaní sa odporúča vykonávať mix s pevnými skrutkami umiestnením dvoch uzáverov o 1 m2.

  Okrem toho, horné konce skriniek musia byť spasené s vinylskou páskou, ktorá umožní skryť kvapky lietadiel pri montáži dosiek. Po skončení prípravného diela môžete nainštalovať Tabletop. Ak chcete správne pripojiť k skrinkám, malo by sa postupne sledovať.

  • Pre stolové dosky z drevotrieskovej dosky alebo drevnej dosky, inštalácia na kovový roh alebo drevený bar. Pullop musí byť otočená a upevniť na zadnú stranu rohu alebo tyče pre predtým aplikovanú značku. Okrem nich sú fixované samoobsluhavými špeciálnymi konzolami, ktoré umožňujú opraviť tento modul na kuchynskej headsete, dĺžka upevňovacieho prostriedku závisí od hrúbky stola, ale nemalo by to byť menšie ako 12 mm.
  • Kamenné výrobky, akrylové, betón a sklo sú stanovené podobne, jediná vec, ktorá namiesto skrutiek v tomto prípade použite dvojzložkové lepidlo.
  • Práca je doplnená brúsením v miestach pripojenia a montážou umývadla, pre ktoré sa tu tesniaca látka dodatočne používa.

  Tipy profesionálov

  Nedávno, mnohí majitelia bývania uprednostňuje vykonávanie inštalácie kuchynského nábytku s vlastnými rukami, týka sa oboch dosky. Ak chcete zbierať slúchadlá, bez pomoci špecialistov je dôležité zohľadniť tieto odporúčania: \ t

  • Doprava a montáž všetkých častí je potrebné vykonať starostlivo, aby nedošlo k poškodeniu povrchu materiálu (zvyčajne sa týka stolových vrchov s lesklým lesk);
  • Po rezaní je potrebné spracovať hrany a cvičenie tesnenia;
  • Pred inštaláciou je potrebné presne určiť výšku dizajnu, nemalo by prekročiť 91 cm;
  • Rezy sa môžu vykonávať ako hacksaw (z prednej časti výrobku) a elektrolit bizón (zvnútra);
  • Veľké nezrovnalosti sa ľahko eliminujú súborom;
  • Umyte sa musí umiestniť takým spôsobom, aby boli skrinky, aby ho zatvorili.

  Ako nainštalovať pult v kuchyni, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: