Inštalácia varnej dosky v tabuľke

Nedávno sa objemné dosky stále viac nahradia kompaktné varenie panelov, ktoré sa stanú neoddeliteľnou súčasťou kuchynskej headsetu. Keďže akýkoľvek takýto model musí byť vložený do už existujúceho povrchu, je oveľa rozumnejší na štúdium tohto jednoduchého procesu a implementovať všetko sami.

Zvláštnosť

Špecifickosť inštalácie varenia v hornej časti tabuľky závisí od toho, či bude elektrický alebo plyn. Elektrické, ako môžete uhádnuť, by sa mali nachádzať v blízkosti bodu elektrickej siete. Nevyhnutne zohľadniť obložený priečny rez káblom a výkonom najbližšej zásuvky. Môžete tiež obísť vašu pozornosť a taký postup ako uzemňovacie kovové časti. Zriadenie plynového povrchu je trochu komplikovanejšie, pretože je dôležité premýšľať, ako ho dokázať plynové potrubie.

Okrem toho, bezpečnostné požiadavky kategoricky zakazujú nezávislé pripojenie povrchov varenia plynu. Vykonávať túto operáciu, ktorá bude vyzvaná zamestnancom špeciálnych služieb, ktorá sa vypláca všetkému a vykonávať. Samozrejme, môžete sa pokúsiť nadviazať všetko sami, ale v tomto prípade musíte očakávať nielen vážne sankcie, ale aj vznik reálneho nebezpečenstva pre život obyvateľov celého domu. Mimochodom, sankcie môžu dosiahnuť až do úplného prekrývania plynu a tesnenia ventilu.

Nainštalujte a pripojte elektrický sporák sa samozrejme povolený, ale jasne sledujte existujúce pokyny. V prípade, že osoba má nejaké zručnosti na prácu s elektrickými zariadeniami, odporúča sa kontaktovať špecialistov. Ak je proces inštalácie nesprávny, potom negatívne následky môžu zahŕňať nielen narušenú prevádzku zariadenia, ale aj jeho členenie alebo dokonca zlyhanie všetkých elektroinštalácie v byte.

Existuje niekoľko viac nuansy týkajúce sa pripojenia varnej dosky. Napríklad maximálna možná medzera medzi panelom a pultopom je 1-2 milimetre. Hrúbka hornej tabuľky sa musí zhodovať s minimálnou číslicou zadanou v pokynoch. Okrem toho je umiestnenie dosiek vždy zarovnané v závislosti od predného okraja kuchynskej headsetu.

Značka aplikácie

Vloženie povrchu varenia začína zistením veľkosti a aplikovať ich do tabuľky. Spravidla sú parametre uvedené v pokynoch pripojených k technike. Ak sa výrobca nestaral o to, potom všetko vypočítať naozaj a nezávisle. V prvej verzii sa panel otočí, potom, čo bude spálený na hustej lepej alebo dokonca ihneď na stočniku. Prejdí sa na túto zostavu dostatočnej dĺžky, ceruzky a markera.

Môžete sa pokúsiť nezávisle určiť miesto pripojenia. Najprv na povrchu ceruzky sa prenesú hranice vnútorného priestoru pohovky, na ktorom bude umiestnený samotný panel. Mimochodom, keď ceruzka nedáva možnosť aplikovať jasnú značku, potom je rozumné nalepiť väčšiu pásku najprv a po už kreslení. Sledovanie stredu puzdra. Na tento účel to bude stačiť na vykonanie uhlopriečky obdĺžnika, ktorý vytvára predné a zadné časti dosiek a nakreslené hranice skrinky.

V mieste, kde sa hmóniky pretínajú, sa vykonávajú dva riadky, ktoré tvoria kríž. To znamená, že človek musí ísť rovnobežne s okrajom stola a druhý je na neho kolmý. Na tratiach, ktoré vznikajú, sú uvedené veľkosti časti prípadu, ktoré by mali byť zabudované. Presné čísla sú buď určené nezávisle alebo získané z inštrukcií. Mimochodom, zvýšiť ich na centimeter alebo dva pre viac pohodlia.

Ak sa z výsledných značiek aplikujú paralelnejšie a kolmé línie, potom sa vytvorí obdĺžnik. Nie je to len presne centrum, ale tiež sa zhoduje so súčasťou povrchu varenia, ktorý by sa mal prehĺbiť. Ak interval predpísaný výrobcom zostane medzi tvarovanými čiarami a inými predmetmi, potom môžete obvod s obrázkom s markerom a pokračujte.

Rezací otvor

Ak chcete znížiť priestor pre povrch varenia, budete potrebovať buď frézovací stroj alebo elektrický skladač s malými zubami alebo vŕtaním. Veľkosť rezu podľa tohto bodu musí byť definovaná, takže ďalej je potrebné pohybovať sa pozdĺž vnútra nasávaného obdĺžnika. V rohoch s vrtákom s 8- alebo 10 mm vŕtaním sú vytvorené otvory. Potom je plniaci alebo brúsny stroj spracovaný priamy. Počas prevádzky je prípad prístroja dôležitý pre upevnenie pevne na stola.

V Prípad Keď sa vloženie vykonáva len pri použití vŕtania, postup sa stáva trochu iným. Prvý krok zostáva rovnaký – 8-10 mm vŕtačka vytvárajú otvory z vnútra obdĺžnika proguly. Urobte ich tak často, ako je to možné, že povrchový fragment sa potom ľahko rozbil. Hrubé hrany výsledných vybraní sú zarovnané pozdĺž raspalovej čiary alebo pilockovača určeného na implementáciu malého kovu alebo dreva. Hlavným účelom tejto fázy je zosúladiť hrany.

Keď ste vytvorili sedadlo, môžete použiť samotný panel. Technika by sa mala hladko dostať na miesto a úplne zatvoriť otvor v stolíku. Uistite sa, že všetko šlo hladko, horáky by mali byť na chvíľu odstránené, a posúvanie umiestnenia rezu pomocou ľahkého alebo súboru. Drevená doska vyžaduje ďalšie spracovanie, ktoré zabraňuje penetrácii tekutiny. Krájacie miesta, ktoré sa majú liečiť silikónom, Nyrolac alebo tmel. Plastové slúchadlá v takomto spracovaní nepotrebuje.

Montáž

Inštalácia povrchu varenia nie je ťažkosti. Panel je jednoducho spustený do strihového otvoru a zarovnanie s meracím zariadením alebo vlastným okom – všetko by malo vyzerať krásne a hladké. Ak je sporák plyn, potom sa pred inštaláciou panelu dodáva hadice s maticou. Senthing sporák, môžete sa presunúť na jeho zabezpečenie.

Utesnenie

Tesniaca páska je zranená pred umiestnením samotného zariadenia. Odporúča sa zasadiť podľa určitých pravidiel. Zvyčajne tesniaci materiál je kompletný s vareným panelom a je samoobslužný: lepidlo pokryté uzavretým ochranným filmom. Odpojte gumu a papierová základňa by mala byť postupne ako dokácia s povrchom, aby ste ho nemali zmiasť. Naplánujte si pečať požadovaný jedným kusom. Termolent by mal nasledovať obvod otvoru na prednej strane nábytku. Rohy náklady na vylúčenie akejkoľvek rezacej stuhy. Dva koniec tesnenia musí byť ukotvený tak, že neexistujú žiadne medzery.

Niektorí výrobcovia poskytujú hliníkové utesnenie s povrchom varenia. Ako ho nainštalovať, napísané v priloženej inštrukcii. Použitie dvojstrannej lepiacej pásky podľa špecialistov sa však neodporúča – V prípade potreby odstráňte panel vznikne veľké ťažkosti a dokonca sa rozbije. Aplikácia tesniacej látky je potrebná na zabránenie vstupu vody počas jeho použitia. Môže to byť buď akrylový roztok alebo nitroquac, ktorý sa aplikuje tenkou vrstvou na vnútornom povrchu koncov otvoru.

Upevnenie

Na správne vloženie povrchu varenia musí byť upevnený zdola. Upevňovacie prvky, ktoré je súborom samoobsluhy a špeciálnych konzol, dodaných, vám umožní okamžite pripojiť panel do tabuľky. Zariadenie je pripojené na štyroch rohoch. Utiahnite všetko, čo bude mať pevne, aby sa zabránilo výskytu slotov. Proces upevnenia návratu na miesto všetkých pred detailmi. Po podanej prístroji je potrebné upraviť všetky vyčnievajúce všetky vyčnievajúce nadbytočné tesniace gumy. Všeobecne platí, že vložiť do svojho typu zariadenia je veľmi jednoduchá úloha.

Pripojenie

Spojenie nosiča energie sa stanoví v závislosti od toho, či panel obsahuje plyn alebo elektrický. Zariadenie na plyn sa zrúti do plynovej diaľnice a elektrický je pripojený k existujúcej sieti pomocou zásuvky a zástrčky. Ako už bolo uvedené, nie je povedané, nezávisle pripojiť plynový panel by nemal, ale je celkom možné študovať postupnosť krokov na pochopenie toho, čo má majster. Po prvé, flexibilná hadica prechádza cez montáž alebo SOP, aby sa pripojil k plynovému ventilu. V zadnej stene nábytku by mal byť otvor, ktorý by mal byť pripravený v tomto čase.

Nezabudnite skontrolovať prítomnosť RZHIKLES potrebných na pripojenie dosiek do všeobecného systému. Ak chýbajú, vykonáva sa prevádzková inštalácia. Plynová prívodná matica sa pripojí k sporákom. Je dôležité, aby som na tento okamih použil tesniaci krúžok, ktorý vo väčšine prípadov zahrnutí. Pripojenie povrchu varenia plynu je sprevádzané kontrolou absencie úniku plynu. Je celkom jednoduché, aby to bolo – stačí na pokrytie kĺbov štruktúry s mydlom riešením. Ak sa objavujú bubliny – to znamená, že plyn je prítomný, ich neprítomnosť hovorí o opačnom. Samozrejme, charakteristický signál je prítomnosť nepríjemného zápachu.

Pokiaľ ide o elektrické kachle, rôzne modely ponúkajú užívateľovi pripojenie vodičov na obyčajný výtok a na elektrický štít. V každom prípade je dôležité si uvedomiť, že sporák spotrebuje veľké množstvo energie, a preto musí elektroinštalácia v dome spĺňať požiadavky zariadenia, aby sa zabránilo akémukoľvek problému.

Mimochodom, nie je možné nehovoriť o indukčnom varení, nedávno získavaní popularity. Pracuje na elektrine a môže sa pripojiť buď pomocou kábla a zásuvky, alebo špeciálne svorky, ktoré vyžadujú externé pripojenie kábla. V tomto prípade, na aktiváciu sporáku, najprv musíte odstrániť ochranný kryt zo zadného povrchu zariadenia a preskočte ho externým káblom. Po schéme uvedenej v pokynoch je kábel spojený s koncovou doskou. V prípade prítomnosti prepojok medzi hlukom a uzemnením sa vymaže.

Preskúmanie na indukčnom povrchu varenia Siemens Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: