Je možné vložiť umývačku riadu vedľa rúry?

Usporiadanie nábytku a spotrebičov v kuchyni nie je len otázkou osobných preferencií. Niekedy, niekedy predpisy vyžadujú určité typy zariadení na diaľku od seba. Preto stojí za to zvážiť, že by sa malo zvážiť umiestnením umývačky a rúry a ako splniť odporúčania výrobcov a vlastností pripojenia k sieti.

Výrobcovia požiadaviek

Predpokladá sa, že uloženie umývačky v blízkosti rúry je potenciálne nebezpečné pre obe zariadenia. Voda padajúce na povrch varenia poškodí techniku. A teplo z dosky negatívne ovplyvní elektrické a gumové tesnenia umývačky riadu. Z tohto dôvodu by sa inštalácia mala riadiť pravidlami ustanovenými výrobcami. Navrhujú:

 • Inštalácia umývačky riadu a rúry s minimálnou technickou medzerou 40 cm (niektorí výrobcovia znižujú vzdialenosť na 15 cm);
 • Odmietnutie inštalovať v zásade;
 • Umiestnenie umývačky riadu pod rúru s povrchom varenia s vertikálnou polohou;
 • Výnimka extrémnej schránky náhlavnej súpravy pre vstavanú umývačku riadu;
 • zákaz umiestnenia PMM pod umývadlom alebo blízko k nemu;
 • Umiestnenie varnej dosky striktne cez umývačku, bez ohľadu na prítomnosť tepelne izolačného substrátu.

Tieto pravidlá sú ľahko sledovať v priestrannej kuchyni. Ale situácia nie je taká jednoznačná v obmedzenom priestore. Avšak aj tu by mal vypočítať plánovanie na základe technologickej medzery. To zvýši životnosť nástrojov a majstri nebudú schopní odmietnuť opravu záruky. Ak to chcete urobiť, môžete použiť nasledujúce odporúčania:

 • Uprednostnite produkty spoľahlivých výrobcov vybavených vysoko kvalitným tepelným izoláciou a tangenciálnym chladiacim systémom, ktorý bude chrániť nábytok a vybavenie v blízkosti;
 • Medzi zariadeniami aspoň malú medzeru;
 • Ak je vzdialenosť príliš malá, môže byť naplnená fóliou polyetylénu, ktorá zníži riziko vonkajšieho ohrevu umývačky riadu.

Ak sa nástroje nachádzajú blízko seba, odborníci odporúčajú, aby sa zabránilo ich súčasnému používaniu, aj keď nie sú pripojené k jednej zásuvke

Pravidlá umiestnenia

V obmedzenom priestore môže majiteľ uchýliť k niekoľkým možnostiam.

 • Nákupné nástroje oddelene. Mal by sa postarať o ich podiel na tabolku alebo šatníku. Problém môžete vyriešiť s minimálnou medzerou výberom zariadení viac skromných veľkostí.
 • Uverejnite umývačku riadu s mosadznou skrinkou vo vertikálnom. Táto možnosť pomáha ušetriť priestor, pri zachovaní požadovanej vzdialenosti. Zároveň musí byť PMM umiestnený pod rúrou. V opačnom prípade bude prielom vody viesť k zálivu povrchu varenia a rastúca para bude ohroziť umývačku riadu.
 • Nainštalujte vstavané zariadenia horizontálne. Za týmto sankcie sú prijaté s niekoľkými sekciami určenými pre jednu technickú jednotku.
Prečítajte si viac  Veľkosť plynového chvosta

Vzhľadom k tomu, že v podmienkach malého veľkosti kuchyne je ťažké sledovať špecifikácie, výrobcovia ponúkli novú alternatívu. Teraz na predaj vstúpili kombinované zariadenia. Modely dve v jednom zahŕňajú rúru s umývačkou riadu. Aj keď sa obidva vetvy charakterizujú skromné ​​veľkosti, postačujú na prípravu populárnych jedál, ako aj umývačky po osamelém príjmom potravy v malej rodine. Vo voľbe 3 v 1 je súprava doplnená vareným panelom, ktorá zvyšuje funkčnosť zariadenia. Je vhodné umiestniť v blízkosti stolového stole na rezné výrobky.

Inštalácia indukčnej dosky sa stáva najviac technologickým riešením, ktorého povrch sa zahrieva len vtedy, ak je na ňom určitý typ riadu. Plánovanie inštalácie PMM, je dôležité zvážiť jeho umiestnenie v porovnaní s inými zariadeniami. Takže chybné rozhodnutie sa považuje za inštaláciu umývačky riadu vedľa práčky. Výhodou je zjednodušená spojenie s prívodom vody a kanalizáciou. Ale vibrácie a hojdacie, ktoré je sprevádzané prácou podložky, zničí PMM zvnútra.

Okrem toho je susedstvo umývačiek s mikrovlnnou rúrou a inými domácimi spotrebičmi nežiaduce. Výnimka je blízke umiestnenie chladničky.

Pripojenie k sieti

Inštalácia umývačky riadu sa podmienene rozdeľuje do 3 stupňov. Ak hovoríme o vloženej technike, bude potrebné bezpečne zabezpečiť zariadenie v pripravenom výklenku. Potom pripojte zariadenie do elektrickej siete, prívodu vody a kanalizácie. V porovnaní s vareným panelom je spotreba elektrickej energie v umývačke riadu s nižšou (2-2,5 kW v porovnaní s 7 kW). Preto sa pripojenie k sieti nepovažuje za výzvu.

Pre inštaláciu ďalšieho elektrolyinium bude potrebný trojin-izbový medený kábel, zásuvka s uzemňovacím kolíkom, RCD alebo diferenciálnym strojom. Aj keď sa umývačka riadu odporúča vykonať samostatnú čiaru, pri absencii možností, môžete použiť existujúce zásuvky chránené RCD.

Ak sú zariadenia naplánované na pripojenie k jednej zásuvke, bude možné len ich alternatívne použitie, aj keď sú v súlade s minimálnou vzdialenosťou.

Pokiaľ ide o pripojenie k prívodu vody a kanalizácie, má užívateľ 2 možnosti.

 • Ak je celá technika inštalovaná vo fáze vyrovnania alebo generálnej opravy, dáva zmysel pripraviť jednotlivé rúry.
 • Ak sa pripojenie vyžaduje v byte s hotovými opravy, musíte nájsť možnosť pripojenia k komunikácii s minimálnymi zmenami. Systém je teda možné pripojiť k mixéru a sifónu umývadla. Neodporúča sa pripojiť umývačku riadu priamo na kanalizáciu. V opačnom prípade bude majiteľ bude musieť čeliť nepríjemným pachom, keď zariadenie pracuje.
Prečítajte si viac  Rozsah modelu Ariete vysávače

Medzi chybami, ktoré sa vyskytujú pri prepojení PMM do siete, stojí za zmienku najvýznamnejšie.

 • Pripojenie systému na konvenčné 220 V. To ohrozí život a zdravie obyvateľov bytu. Bezpečnosť by mala používať automatické + UZO alebo diffavtomat.
 • Nastavenie zásuvky. Toto miesto sa zdá byť atraktívne kvôli nedostatku potreby vytiahnuť kábel. Akýkoľvek únik však môže ukončiť skrat.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: