Jednorazové elektrické dosky: Vlastnosti a typy

Jednopástrovaný elektrický sporák – pohodlné prenosné zariadenie, charakterizované kompaktnými veľkosťami a dokonale vhodný pre malú kuchyňu. Malé rozmery a nízka hmotnosť vám umožňujú jednoducho používať na služobné cesty a cestovanie. Takáto príjemná tabuľka je optimálne vhodná pre tých, ktorí trávia väčšinu času v meste alebo v krajine. Všetko, čo je potrebné na prevádzku tohto zariadenia, je pravidelná zásuvka pre 220 W pripojenú k elektrickej sieti.

Vlastnosti a výhody

Pre všetky zariadenia špecifikovanej konfigurácie sa charakterizuje množstvo funkcií a prínosov. Najmä:

 • Nízka spotreba energie – 2 kW;
 • Ľahko fungovať;
 • Environmentálna prívetivosť (nedostatok spaľovacích výrobkov);
 • schopnosť nastaviť a kontrolovať teplotný režim;
 • Demokratická hodnota.

Nekomplikovaná konštrukcia jednorazových elektrických sporákov spôsobuje nielen pohodlie, ale aj bezpečnosť jej používania.

Ak chcete zariadenie vypnúť, stačí jednoducho nainštalovať svoj regulátor vzhľadom na nulovú značku alebo odstrániť zátku výstupu.

Chybne

Hlavné nevýhody týchto zariadení zahŕňajú nasledovné:

 • obmedzené aplikácie (len z pracovných síl);
 • nízky výkon;
 • Prísne bezpečnostné požiadavky.

Hlavné druhy

Všetky typy elektrických dosiek s jedným hardvérom možno rozdeliť do niekoľkých kategórií v súlade s jednou charakteristikou.

Takže v závislosti od typu krycieho povlaku sa rozlišujú zariadenia:

 • so smaltovaným povlakom;
 • so skleneným keramickým povlakom.

Samostatné povlakové zariadenia sú zvyčajne vybavené liatinovým kotúčom alebo špirálovým vykurovacím prvkom (TEN). Dlaždice s takýmito vykurovacími prvkami sú najobľúbenejšie kvôli svojej cenovo dostupnej cene, ako aj jednoduchosť a jednoduchosť prevádzky.

Elektrické kachle so skleneným keramickým povlakom sa považujú za drahšie. Patrí medzi ne indukcia, infračervené a kombinované modely.

Zariadenia s keramickou panelom so všetkými jeho zásluhami sú veľmi priťahované k starostlivosti a vyžadujú starostlivú obehu. Medzi ich nepopierateľnými výhodami by sa malo zaznamenať vysoký výkon: rýchlo sa zahrejú, čím sa šetrí elektrina a užívateľský čas. Pri výkone výkonu a efektívnosti elektrických kachlí s keramickým panelom je teda určite lepšie ako tradičné nástroje s vykurovacími prvkami vo forme špirály alebo disku.

Prečítajte si viac  Zvýšenie kuchyne na úkor iných miestností

V závislosti od materiálu, z ktorého je puzdro vyrobené, rozlišujú zariadenia vyrobené zo smaltovanej a nerezovej ocele. Z hľadiska trvanlivosti je bezpodmienečným vodcom elektrickým kachle s puzdrom z nehrdzavejúcej ocele. Sú odolnejšie, odolné voči teplote a mechanickému vystaveniu.

Na rozdiel od zariadení s smaltovaným puzdrom sa jedná s jednou montážou z nehrdzavejúcej ocele nebojí škrabancov, čipov, trhlín. Môžu sa umyť použitím abrazívnych nástrojov, ktoré sú nežiaduce, aby sa aplikuje vzhľadom na smaltové povlaky.

Sklenený keramický sporák s jedným horákom: Výberové funkcie

Jednopástrované elektrické kachle s skleneným keramickým povrchom – vysoko výkonné spotrebiče, ktoré môžu organicky zapadnúť do interiéru akéhokoľvek moderného bytu alebo malého vidieckeho domu. Ich hlavné charakteristiky sú energetická účinnosť, bezpečnosť, mnohé automatické prevádzkové režimy, atraktívny vzhľad.

Indukčné modely so skleneným povrchom sú najobľúbenejšie zariadenia v ich segmente. Takýto sporák nie je len high-tech a silná, ale aj najbezpečnejšia v službe.

Povrch zariadenia sa počas prevádzky zahrieva, ale zostáva studená, takže aj náhodou na doske, osoba nebude mať hore.

Pri výbere vhodnej single-kvetenej sklenenej keramickej platne, spotrebitelia zvyčajne venujú osobitnú pozornosť autorite výrobcu.

Najznámejšie značky, podľa ktorých sú tieto nástroje vydané, sú:

 • Gorenje;
 • Bosch;
 • Elextrolux;
 • Hansa;
 • Indesit.

  Osobitná pozornosť Pri výbere zariadenia so skleneným keramickým panelom si zaslúži typ horáka. Medzi ich variantmi sa rozlišujú horáky:

  • indukcia;
  • Rýchle;
  • halogén.

  Elektrické kachle s indukčným horákom sú najobľúbenejšie kvôli jeho ekonomike a spoľahlivosti.

  Treba mať na pamäti, že takéto zariadenia sa používajú len so špeciálnymi riadmi s feromagnetickým dnom. Bežné riadu na použitie pre indukčné modely nie sú povolené.

  Slab s rýchlym horákom je ohrievaná pomalší ako iné modely vo svojej kategórii (sklo-keramika). Zvyčajne na vykurovanie takejto dosky potrebnej od 7 do 12 sekúnd. Hlavným vykurovacím prvkom v týchto modeloch je vysokoteplotná špirála, keď je zapnutá, hotely. V moderných modeloch sa používajú hlinkové hamburgery, v ktorých je špirála skrútená tak pevne. Vďaka tomu je dosiahnuté rýchlejšie vykurovanie zariadení, a preto zvýšené úspory energie.

  Prečítajte si viac  Všetko o vysávače deebot

  Platne halogénové sporák – pohodlné desktopové zariadenia, charakterizované extrémne vysokou rýchlosťou vykurovania. Aby horák dosiahol požadovanú teplotu, v týchto modeloch sa vyžaduje len 2-3 sekundy.

  Vykurovacie teleso v takýchto doskách je špeciálna lampa pripojená elektrickým panelom s vysokou teplotou špirály. Je pozoruhodné, že pri zahrievaní je taký vykurovací prvok zvýraznený atraktívnym červeným svetlom.

  Výber najvhodnejšieho a spoľahlivého jednorazového elektrického sporáka so skleneným keramickým panelom stojí za to platiť pozornosť na zmyslové kontrolné modely.

   So všetkými technologickými, tieto zariadenia sú tiež odlišné a široká škála ďalších možností. Senzorický ovládací panel sa ľahko zbaví znečistenia a reaguje citlivo na dotyk. Vysoká rýchlosť odozvy Stlačením klávesu Dotyk spôsobuje ďalšiu výhodu týchto modelov cez nástroje s bežným panelom vybaveným nastaviteľnými rukoväťami.

   Pozri nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: