Jemnosti inštalačného procesu LED pásky v kuchyni

V interiéri moderných kuchýň je často možné pozorovať LED (LED) podsvietenie na špecializovanej páske. Dáva príležitosť byť ziskové a pre všetky pravidlá umenia distribuovať svetlo v miestnosti a navyše tvorí pohodlnú mikrofúziu na varenie. LED-zvýraznenie v kuchyni je veľmi svetlý, ale medzitým spotrebuje veľmi malé množstvo elektrickej energie. Podobná stuha môže byť inštalovaná bez toho, aby sa inštalovala s vlastnými rukami, najmä preto, že neberie zbytočné miesto.

Čo je to LED

LED (alebo svetlo-emitovaná dióda) je polovodičový prvok vyžaruje svetlo, keď je elektrický prietok predložený. Intenzita žiarenia diódy priamo závisí od chemickej stanice, ktorá je naplnená. LED zdrojom je spojený stabilizátorom, pretože priame spojenie je ohrozené prehriatím a ich výstupom.

Sústredenie podsvietenia, napríklad na matnej zásteru, môžete získať mäkkú žiaru a konkrétny čiarový kód v kuchynskom interiéri.

LED stuhou je plastová základňa so stabilizačným zaťažením, na ktorom sa aplikujú diódy vyžarujúce svetlo. Základnou výhodou LED-zvýraznenej je schopnosť regulovať intenzitu a maľovanie žiarenia. LED osvetlenie v úlohe podsvietenia užitočných oblastí miestností a ako dekoračný systém.

Stuhy sa líšia medzi tebou LED diódami, ich číslom na tempatričnom meter – od 30 do 240 jednotiek, smeru, jas a farby žiarenia.

Stuhy sú k dispozícii v dvoch verziách: monofónne a viacfarebné.

Monofonic je stuha SMD. Vymaže určitú konkrétnu farbu. Tam sú stuhy s počtom kryštálov z jedného až troch, tieto sú intenzívnejšie).

Ďalší typ pásky – RGB sa vyrába, na výrobu, ktorého sa používajú diódy vyžarujúce svetlo s tromi kryštálmi – zelenými, červenými a modrými farbami. Ich kombinácia prostredníctvom zmien v intenzite alebo alternatívnom spojení umožňuje mať žiaru z rôznych farieb – biela, modrá, zelená, žltá, červená, a tak ďalej.

Pásky tohto druhu sa zvyčajne dodávajú s diaľkovým ovládaním, s ktorým môžete monitorovať prevádzku zariadenia na diaľku.

Osvetlenie s diódou zvýraznenie má nasledujúce výhody:

 • dlhá životnosť a veľká spoľahlivosť;
 • Malá spotreba energie s vynikajúcim svetelným výkonom;
 • absencia nebezpečných komponentov vo vnútri;
 • Vysoký faktor využitia svetelného prúdu – približne 100%;
 • Malé rozmery, schopnosť skryť sa v ktoromkoľvek výklenku;

 • Elektrická bezpečnosť;
 • Odolnosť voči mechanickým účinkom;
 • Jednoduchá inštalácia a demontáž;
 • Schopnosť zvýrazniť objekty nábytku akejkoľvek konfigurácie;
 • Jednoduchá štruktúra: Žiadny difúzor, šošovky, reflektor.

Inštalácia LED pásku s vlastnými rukami

Vyžaduje sa kuchynská headset, aby sa efektívnejšie osvetliť pracovisko, kde dom robí veľkú časť času, a tiež navyše, aby sa kuchynská miestnosť je najtročnejšie oko. Ďalšia motivácia na montáž pásky je vhodná možnosť pripraviť jedlo buď piť čaj s odpojeným centrálnym osvetlením, čo vedie k minimálnym výdavkom úspor elektriny a rodinného rozpočtu. Stuhy sú inštalované na povrchu kuchynských skriniek rýchlo a ľahko.

Kde nainštalovať svetelné zdroje?

Podsvietenie kuchynskej headsetu je možné vytvoriť rôznymi metódami.

Stuhy so svetelnými diódami, spravidla sa nachádzajú na nasledujúcich miestach.

 1. Pod namontovanými nástennými skrinkami. Sú inštalované v rohu medzi dno a zásterou v strede alebo z okraja skrine.
 2. Na horné skrine.
 3. Vnútorné skrine a boxy.
 4. V tsocoli.

Základné chyby pri montáži podsvietenia kuchynskej headsetu:

 • neúspešné usporiadanie schémy podsvietenia, vďaka ktorej potreba výmenných prvkov môže poskytnúť dôvod na demontáž celého headsetu;
 • Typické pre kreatívne zdvíhanie s náhlou vášeňou a umiestnením svetelných zdrojov vo všetkých dostupných oblastiach, vrátane týchto miest, kde sa nevyžaduje zvýraznenie.

Čo je potrebné na inštaláciu osvetlenia kuchyne?

Nezávislá inštalácia osvetlenia diódy vyžaduje použitie nasledujúcich častí a nástrojov:

 • Nastaviť: TUBBIN RIBBON (12 W), Elektrický kábel s prierezom 0,74 mm;
 • Transformátor – 12 W a BP a svetelný regulátor s ovládacím panelom (ak je k dispozícii);
 • Materiál na spájkovanie a Rosín;
 • elektrický stroj;
 • nožnice;

 • 2-stranná škótčina;
 • pásková (alebo tepelná trubica a sušička konštrukcie);
 • Hliníkový profil alebo PVC roh pre upevnenie LED – v núdzi;
 • Elektrodel – pre potrebu;
 • Zapojené konzoly – Pre potrebu.

Priamo vo výstupe, musíte skúmať pásku – nemalo by mať škody, pretože každá malá nevýhoda je schopná ovplyvniť výkon podsvietenia.

Potom skontrolované napätie napájania a pásky, ktoré musia byť podobné.

Ak nie sú žiadne zručnosti v práci s elektrickým schodiskom, môžete pripojiť sieťové komponenty pomocou spojovacích konektorov, avšak mnohí ľudia považujú za menej spoľahlivé ako spájkované spojenie.

Potom zostáva len zbierať všetky komponenty do holistického systému a vyskúšať si to.

Počas výkonu nemusíte zabudnúť na udržiavanie polarity, silu bázových kĺbov a potrebu izolovať kontakty.

Ak sa všetko stalo správne pripojenie, po pripojení k elektrickej sieti, páska chytil oheň v intenzívnych svetlách, môže byť prijatý pre poslednú fázu – konsolidovať pásku v kuchyni.

Montážna páska

Základná inštalácia – premyslené usporiadanie. Dióda poskytuje koncentrovaný svetelný lúč, zvyčajne táto oblasť je 120 °. Niekedy existujú možnosti pre 90, 60 a 30 °. Ak pripevníte pásku zo spodnej časti namontovanej skrinky, mierne ustupuje zo steny, potom sa objaví veľmi odlišná vlnová tyč medzi svetlom a tieňom, sa objavuje na úplnom rovine, čo negatívne ovplyvní holistický obraz.

Je potrebné rozptýliť zdroj svetla tak, aby hranica tieňa a svetla z podsvietenia bola medziprodukty navíjacieho povrchu a dekorácie steny. Najjednoduchšou možnosťou je nainštalovať stuhu v blízkosti steny, aby ste ju osvetlila úplne.

LED pásky, ktoré majú obmedzenú oblasť osvetlenia, môžu byť prilepené na okraji samotnej pod skrinkou, takže stena nie je pokrytá vôbec. Univerzálna metóda distribúcie svetla sa považuje za použitie hliníkových profilov s rozptylovým svetlom ochrannými fóliami. Niekedy môže profilová doska vytvoriť potrebnú konfiguráciu osvetľovacieho miesta.

Samotný proces inštalácie v určitých zručnostiach práce s nástrojmi nepredstavuje veľmi ťažké. Najprv musíte držať kábel do zóny pripojenia. Treba to urobiť tak nízke, ako je to možné, vŕtanie na vonkajšej časti skrinového otvoru malého priemeru.

Ripa s nízkym výkonom je možné inštalovať priamo na odmasťovaciu a pripravenú rovinu spodnej časti kuchynských skriniek. Pásy rozšírenej dĺžky s adhéznou vrstvou Jednoducho prístavu k zvolenej oblasti a stlačené, odstránenie ochrannej fólie priamo pred inštaláciou. Ak nie je takáto vrstva – 2-stranná páska potrebuje. Ak chcete skryť pásku, môžete ho zatvoriť s profilom vo farbe kabinetu.

Opravte napájanie, vytvárame elektrické dávkovanie, opatrne upevňujte kábel pomocou obojstrannej pásky alebo klipom. Kombinujú všetky komponenty do okruhu, bez zlyhania testujte tester elektroinštalácie na skrat medzi podávacími vodičmi a potom zapnite sieť. Dokončené podsvietenie.

Ak na základe vysokého výkonu, buď umelecké dôvody sú naplánované na inštaláciu pásky v profile, potom je vždy ľahšie položiť pásku do profilu a pripojte kolíky napájania. Potom, pomocou dvojstranného škótskeho, môže byť profil namontovaný na skrinkách. Sekvencia by mala byť zmenená len vtedy, keď je profil upevnený skrutkami, priskrutkovaný z jeho vnútri.

Ako rýchlo a stačí urobiť LED podsvietenie pracovného priestoru kuchyne, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: