Karcher vysávače opravy jemnosti

Čistenie techniky popredného výrobcu je celkom spoľahlivá. Avšak, aj to môže byť veľmi nosené alebo poškodené. Vo všetkých týchto prípadoch sa vyžadujú starostlivé opravy.

Zvláštnosť

Zvážte, že opravy vákuových čistiacich prostriedkov Karcher najčastejšie pochádza z členenia motora. Hadice a trysky sú v podstate zmenené a mechanické komponenty a ovládanie elektronických dosiek prepadajú relatívne zriedkavo.

Oprava zariadenia je nezávisle jednoduchá, ak je chyba bezvýznamná, a:

  • Motorické práce;
  • Po zapnutí sa vysávač poškodzuje alebo bzučanie;
  • Trup je zahrievaný;
  • Spustenie je ťažké alebo zastavenie;
  • Neupravujte rev.

Motor je ukrytý v puzdre. Zariadenie sa vzťahuje na „tangenciálny typ“, to znamená, že nakreslenie vzduchu sa vyskytuje v strede a reset sa vykonáva na okraji obvodu. Pred odchodom prechádza ochranným filtrom.

Úvod do schém a výkresov vysávača sa ukáže, kde sú kefy umiestnené a aké sú vyrobené. Postupne kefy v strednom kroku. Ako výsledok, po určitom čase sa už nemôžu dotýkať zberateľa a práca je určená.

Ako rozobrať agregátu urobiť sami?

Nezáleží na tom, čo sa stalo, takmer vždy musíte otvoriť kampaň trup. Toto sa robí takto:

  1. Odstráňte všetky filtre;
  2. Odskrutkujte vonkajšie skrutky;
  3. V prípade potreby odstráňte západky a iné upevňovacie prvky.

Ak sa to nerobí, vysoké riziko poruchy tela. Je to vážnejšie porušenie, ktoré bude musieť byť odstránené v podmienkach služby.

Ďalším krokom je odpojenie elektrických komponentov, vykonávajú sa hlavne na konektoroch. Motor je odskrutkovaný z postele, potom je motor vytiahnutý z puzdra (ale v niektorých modeloch stačí ho odstrániť z tesniacich drážok).

Potom prichádza dotaz samotného motora. Ak to chcete urobiť, odstráňte detail puzdra, umiestnený smerom nahor z obežného kolesa, skrutkovač alebo iných tenkých predmetov kovu starostlivo ohýbajte stranu puzdra. Dlhá časť by mala vstúpiť do stredu. Potom urobte iný pohyb (elegantný!), Zatlačením hornej časti puzdra.

Teraz je obežné koleso k dispozícii. Drží svoju maticu zvyčajne vľavo, aj keď existujú aj iné príklady. V každom prípade sa musíte pokúsiť odskočiť, držať obežné koleso na druhej strane. V takejto situácii je uviaznutý kábel poklepaný 0,15 cm hrubší, pokrytý hustou izoláciou a zatlačil ho dovnútra.

Na tento účel nie je možné brať neizolované drôty. Budú jednoducho skĺznuť. Po káblovej závode sa vyžaduje, aby ho na hriadele vietor v 2 alebo 3 otáčok. Každý rok by sa mal pevne zapadnúť do iného. Potom navíjanie v opačných stranách, aby ste upevnili hriadeľ.

Keď je obežné koleso odstránené, môžete skrutky odskrutkovať na puzdre. V tomto okamihu by sa kefa už mala odstrániť. Potom opatrne vyberte kotvu, a niekedy ho musíte otočiť zhora.

Ložiská často musia byť odstránené priateľkou a v najťažších situáciách – s pomocou hydraulickej tlače špeciálneho druhu.

Odstránenie špecifických problémov

Stáva sa to, že Karcher vysávač je zlý saje prach. Je takmer vždy spôsobený prepadom vzduchových filtrov alebo z dôvodu poruchy ložiska. Filter sa najprv vyčistí. Potom sa pozrite na to, ako zariadenie funguje po čistení, vrátane filtra. Príležitostne čistenie už nie je schopný problém vyriešiť a filter zostáva len pre zmenu.Ak je porušená bez filtrov, bude potrebná úplná demontáž vysávača.

Predtým sa skontroluje, vyťahovacie potrubie sa rozpadlo alebo nie, či sú na hadice a spojovacích tryskách.

Okrem obežného kolesa, niekedy musíte opraviť kefy a odstrániť nezbedné z kolektora. Môžete to urobiť ako brúsny papier s nulovými zlomokom a konvenčnou handričkou.

Ak sa vysávač nezapne, nie je to tiež dôvod pre paniku. Prvý krok musí byť kontrolovať napätie v dome ako celok a vo výstupe. Z času na čas, neskúsení majstri takmer všetky zariadenia demontujú cez skrutku, zatiaľ čo len stačí čakať na nehodu v sieti. Ak existuje aktuálna, musíte vypnúť vysávač zo zásuvky, rozobrať ho a opatrne preskúmať poistku, napájací kábel. Odporúča sa skontrolovať tester, existuje nejaký kontakt alebo nie. Odborníci odporúčajú okamžite hodnotiť stav štartovacieho tlačidla a jeho kontaktu.

Keď všetky tieto kontroly nenašli problémy a kefy vyzerali celé, trvá vážny ťah. Bude to skôr dlhé a komplexné opravy motora v servisnom centre. Niekedy čítať alebo zmeniť riadiacu elektroniku, ale je to tiež nemožné robiť doma. Ak sa však zastavenie vysávača vyskytla po dlhej práci, je možné, zastaví prehriatie tímu pre prehriatie. Potom je potrebné počkať, kým sa teplota nedostane k normálu.

Neschopnosť zmeniť teplotu krútiaceho momentu je zvyčajne spojená so správnym členením. Môže sa tiež vyjadriť v rozpise samotnej časti a v porušení kontaktu s riadiacou doskou. V druhom prípade Pomáha stlačením ovládača gombíka na povrch.

Ak existujú neštandardné pachy a emisie horúceho vzduchu je potrebné skontrolovať, či sací kanál nie je preplnený. Sila vzduchu dotiahnutia sa hodnotí aj v hadici a v samotnom diere. Ak je všetko v poriadku, je rozpad motora.

Ak sa vysávač KARCHER nezstrekne vody, je často veril, že to prasklo trubicu. Potvrdenie takéhoto výstupu sa stáva tenkými tyčami tekutiny prúdiaceho smerom von. Ale keď nič nasleduje, tento problém môže byť v rozbití čerpadla alebo jeho spúšťací systém. Nie menej Je dôležité skontrolovať, či je nádrž na vodu. Príležitostne prúd vody blokuje blokovanie v hadici.

O tom, ako si vyrobiť vlastnú ruku oprava Karcher 2 vysávač.25, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: