Kritériá na výber vákuového vysávača

Vákuový vysávač produkuje hĺbkové vysoko kvalitné čistenie, je schopný získať prach z miest neprístupných pre jednoduché jednotky. Malo by byť slobodne uvoľniť povrch z extrudovaných nečistôt akumulovaných v rifanciách a smotane. Vákuová technika je reprezentovaná rôznymi typmi: Vysávače pre domácnosť na suché čistenie, detergenty, priemyselné, záhradné, pre toner.

Zariadenie a pracovný tok

Vysávač – silný navíjač. Ak chcete pochopiť, ako to funguje, stojí za to pripomenúť najjednoduchší spôsob zatiahnutia: napríklad drink, ktorý pijeme cez koktailovú trubicu. Šťava stúpa v dôsledku výsledného rozdielu tlaku na oboch stranách slamy. Slabý tlak v hornej časti dáva tekutinu stúpať a vyplniť voľné miesto. Vákuový vysávač pracuje na rovnakom princípe. Zariadenie, aj keď to vyzerá impozantné, ale je to celkom jednoduché: má dve kanály na vchode a výstup, motor, ventilátor, zberača prachu a bývanie.

Vysávač pracuje nasledovne: Prúd pochádza z elektrickej siete, obsahuje motor, ktorý používa ventilátor, vyfukuje otvor na výstup, zatiaľ čo tlak otvoru pri vchode je znížený (princíp slamy). Prázdny priestor je okamžite naplnený vzduchom ťahaním prachu a nečistôt. Začnite čistenie zametaním alebo suchým čistením. Potom sa detergent pridá do špeciálnej nádoby, že vysávač rovnomerne rozdeľuje povrch. Po zapnutí režimu absorpcie sa jednotka začne nakresliť špinavú vodu z podlahy, umiestnenie do kontajnera určeného na tieto účely. Spracovanie povrchu je vákuová metóda.

Takéto hlboké čistenie patrí skôr na všeobecné čistenie, než na každodenné vedenie čistoty.

Moc

Výber vákuového vysávača, mali by ste venovať pozornosť mnohým kritériám:

 • moc;
 • filtračný systém;
 • Pohľad na zberač prachu;
 • úroveň hluku;
 • Príslušenstvo.

Spotreba energie vysávača je najčastejšie meniť od 1200 do 2500 W. Ale kupujúci musí mať záujem o úplne odlišné čísla, a to: nasávacie ukazovatele, ktoré sú zvyčajne od 250 do 450 W. Ovplyvňujú kvalitu čistenia. Reklamný podporný model je vypracovaný takým spôsobom, že štvormiestne počty spotrebovanej energie sú vždy v dohľade, a sacia sila je skrytá v pokynoch. Je mýli sa, že si myslí, že sila vysávača ovplyvňuje silu zatiahnutia a mala by byť vybraná technikou, ktorá je silnejšia. Nie je to a je lepšie nie je leniví a skontrolovať indikátory v pokynoch.

Ak nie sú koberce s dlhou hromadu, domácich miláčikov a iných komplikovaných faktorov v dome, môžete urobiť malú alebo strednú moc tak, aby nie na preplatok.

Filtre a zberače prachu

Vysávač, spolu s prietokom vzduchu, čerpá prach a odpadky, ktoré sa usadí v zberači prachu, a vzduch sa vracia, vykonáva všetky rovnaké prach a škodlivá mikroflóra s ním. Ak chcete zabezpečiť situáciu na minimum, potrebujete filtračný systém, ktorý drží mikročastice. Najčastejšie sú vysávače nastavené 3-6-rýchlostný filtračný systém. Ak je 3, potom je to taška na zber prachu, tenký filter a ochranu pred motorom. Najvyšší stupeň ochrany poskytuje mikročastice a nefiltry (viac ako 99%): držia mikročastice s rozmermi do 0,3 mikrónov. Vákuové agregáty majú zberače prachu vo forme vrecka alebo kontajnera. Taška tkanina udržuje prach a filtre vzduchu, ale má niekoľko nevýhod:

 • Ako vyplňte prach, absorpčný výkon postupne klesá;
 • Spánok taká taška – špinavá lekcia.

Je vhodnejšie použiť plastové kontajnery. Ľahko sa odstraňujú, bez odpadu a opláchnite. Okrem toho, nádrže sa nemusia pravidelne meniť, ako sa deje s taškami. Takýto zberateľ prachu však bude vyžadovať dodatočnú ochranu.

Trysky a komponenty

Trysky sú potrebné pre rôzne typy čistiacich a značkových vysávačov, najčastejšie vybavených dostatočným množstvom pomocných prvkov. Zaviazať sa zistiť kefu pre hladký povrch a kefku koberca. Niekedy urobte univerzálny rastlinný podlahový koberec. Okrem hlavného, ​​kefy na nábytok je pripojený, ako aj úzky plochý prvok na čistenie trhlín a iných miest s ťažkým prístupom. Čistiace vysávače sú obrúsky a vodné nádoby na mokré čistenie.

Niektoré jednotky sú vybavené obrúsky so špeciálnou impregnáciou pre rôzne typy povrchov: laminát, linoleum dlaždice. Ďalšie komponenty zahŕňajú sieťový kábel. Pre dobrú prácu by mala byť najmenej 5 m. Ak chcete vytvoriť vysávač bez manévrovania, potrebuje dve veľké kolesá a valce. Jednotka je tiež dodávaná s adaptérom, saciu hadicou, rukoväťou.

LineUp

Zoznámenie so zariadením, procesom práce a technických vlastností, samozrejme, ovplyvňuje výber. Pred nákupom je vhodné zoznámiť sa s najobľúbenejšími modelmi.

 • 3M Field Service Vysávač 497AB Vysávač. 3M Field Service Vysávače – Prenosné americké zariadenie s hmotnosťou 4,2 kg. Je určený na zber vyhoreného tonera, ktorý sa deje po opravách kancelárskych zariadení: kopírky. Toner kombinuje kovové magnetizované častice a polyméry schopné prinášať akýkoľvek iný vysávač. Zberač prachu jednotky drží až 1 kg prachu, zatiaľ čo môže čistiť od 100 do 200 kaziet. Vysávač poskytuje ochranu pred spätnou väzbou tonera pri odstraňovaní filtra.

Tonerové častice patria do horľavých látok, takže jednotka má zvýšenú tepelnú odolnosť, s prehriatím nad 100 °, automaticky sa vypne.

 • Rozsah vysávača Truvox Valet Back Pack vákuum (VBPIIE). Produkt sa nosí v ruke alebo na zadnej strane, ktorý chráni pred jednotkou. Pohodlná vstavaná doska. Pásy sa nachádzajú takým spôsobom, že vysávač je plne vyvážený, nespôsobuje nepríjemnosti chrbta, nepredpíše chrbticu, umožňuje čistenie bez napätia chrbtových svalov. Takéto zariadenie je potrebné na miestach, kde je ťažké otočiť sa s konvenčnými modelmi: Umožňuje vám upratovanie vo verejnej doprave, medzi riadkami v auditóriu kiná, štadiónom, a tiež čistiť všetko, čo potrebujete v nadmorskej výške av úzko nútené priestory. Váži 4,5 kg tyče, obsahuje 4-stupňovú ochranu, 5 litrov prachu a odpadu, rôzne trysky. Je vybavený 1-ročnou vákuovou hadicou a sieťovým káblom 15 m.

 • Vysávače ATRIX. Kompaktný servis Vákuový čistič, Veľmi Svetlo: Iba 1,8 kg váži. Navrhnuté pre kancelárske vybavenie. Dobre čistí monochromatický a farebný toner, ako aj sadze, prach, všetky mikročastice a patogény mikroorganizmy. Agregát sa používa na čistenie citlivých počítačových zariadení. Napriek miniatúrnej a kapacite 600 W, na kvalitu práce, nie je odlišný od iných výkonných servisných zariadení. Filter pre farebný toner je zahrnutý v súprave a ochrana čiernej bude musieť byť zakúpená nezávisle.

 • Vysoký výkon vysávač DC12Volt. Prenosné auto vysávač, neobsahuje veľa miesta, pracuje z zapaľovača cigariet, vhodné pre všetky štandardné hniezda. Schopný čistiť salón, zbierať rozliate tekutinu. Má trysky na čistenie medzier a iných miestach ťažkopádnych miest. Vybavené vymeniteľným filtrom, ktorý je ľahko čistý a pohodlný spojovací materiál.

 • Vysávač SC5118TA-E14. Označuje špičkové rýchlosti domácnosti. Dokonale vyrába suché a mokré čistenie, zvládne sa koberce. Funkčná funkcia pomôže vyhodiť listy a odpadky zo skladieb na ulici a v záhrade. Má kapacitu 1200 W, 15-litrová nádrž na odber prachu, kvapalinovej nádrže 12 l, 5 m sieťový kábel. Vybavené silnou ochranou filtrovania (NERA, AQUILTER), ktorá je schopná chrániť pred alergény a kliešťov. Kolesá manévrovateľný, výkon je nastaviteľný, váži 7,4 kg.

 • Vysávač TURBOHANDY PWC-400. Krásna mocná technika ubytuje výkonnú turbínsku jednotku a prenosný univerzálny vysávač. Pracuje autonómne, má prístup k akýmkoľvek diaľkovým rohom domu. Je to rovnako dobré na čistenie veľkých území a auto kabíny. Kompaktná technika váži iba 3,4 kg, vždy v ruke, môže lokálne odstrániť omrvinky, webu, a môže opatrne vyčistiť mäkký nábytok a urobiť objem čistenie miestnosti.

Ako si vybrať

Vákuové vysávače majú rovnaký princíp prevádzky, ale vykonávajú sa absolútne odlišné funkcie, nie je to veľmi odlišné a líšia sa hmotnosťou. Ak si chcete vybrať správne, musíte určiť úlohy, ktoré musí rozhodnúť, a potom zvážiť typy a schôdzky. Výkon je hlavným kritériom pre delenie vysávačov pre priemyselné a domácnosť. Priemyselné stroje sa používajú na čistenie ulíc, podnikov, stavebných predmetov, hypermarketov. Sú dimenzionálne, majú saciu silu približne 500 W a vysoké náklady. Domáce spotrebiče sú oveľa lacnejšie, ťahový výkon sa pohybuje v rozsahu 300-400 W.

Je lepšie si vybrať modely, ktoré samotné regulujú výkon počas rôznych typov čistenia.

Premýšľate o type zberača prachu, mnohí preferujú s cyklónovými kontajnermi, ako bašťany ako plnenie, strácajú silu zatiahnutia a vytvárajú problémy pri uvoľňovaní prachu a vrecka na odpadky. S plastovými nádržami je pohodlnejšie pracovať, ale okrem vystužených filtrov budú stále vyžadovať značnú spotrebu elektriny. Objem zberača prachu je tiež dôležitý: čo je viac, tým menej musíte oslobodiť od koša. Pokiaľ ide o stupeň ochrany, musí byť minimálny, aby bol trojitý. Pre ľudí trpiacich astmou alebo alergiami sú rodiny s malými deťmi a zvieratami lepšie kúpiť vysávač s Aquillom, pretože filtrovanie dochádza cez vodu, kde sú zaručené kliešte a mikróby.

Takáto ochrana však vyžaduje dodatočnú starostlivosť: Nádoby by sa mali opláchnuť a vysušiť po čistení.

Recenzia videa vákuového vysávača SENCOR SVC 730 RD Môžete zobraziť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: