Kuchynské šéfy: Vlastnosti, Typy a materiály

Polica je viacvrstvová vonkajšia skrinka vo forme regálov na nosných regáloch. Začala svoj príbeh z renesančnej éry. Potom bola táto elegantná veľkoleposť k dispozícii len bohatým ľuďom. Naplnili police s rôznymi trefmi a drahými zdrojmi. Od začiatku dvadsiateho storočia, tieto návrhy znovu získali popularitu. Začali používať nielen v domácnosti, ale aj v nemocniciach, kanceláriách a t. D.

Výhody a nevýhody

Kuchynské škály majú určité rozdiely od takéhoto nábytku používané v iných obytných priestoroch.

 • Sú vyvinuté s prihliadnutím na špecifiká kuchynskej miestnosti a sú vykonávané z materiálov odolných voči vlhkosti, ktoré ľahko odchádzajú a nereagujú na agresivitu domácností chemikálií.
 • „Aerial“ dizajn, ktoré oslobodia prísnosť a eleganciu, ľahko zvolené na akékoľvek štylizované nastavenie. Polica môže byť zavedená aj v dokončení interiéru a nerozbije harmóniu.
 • Locker bez stien a fasád vymaže hranice v priestore, prechádza svetlom a stáva sa bezchybným kusom nábytku pre malé kuchyne.
 • Polica nie je len krásna, ale aj priestranná. Často sa vyrába z tenkého, ale odolného materiálu a je schopný odolať tisícom malých vecí a dokonca aj domácich spotrebičov (mikrovlnná rúra, kombinovať, hriankovač).
 • Na rozdiel od regálov a regálov je polica mobilná, môže byť preskupená na iné miesto alebo úplne odstránené ako zbytočné, takéto zmeny v interiéri budú trvať len niekoľko minút.
 • Otvorenosť dizajnu a tolerancie k nej z ktorejkoľvek strany vám umožní zjednodušiť kuchyňu každý spôsob: napájací stroj si môžete stiahnuť na pravidelné použitie a nemusí neustále tlieskať headsetu dverí.

Bohužiaľ, táto dokonalosť nábytku má jednu významnú nevýhodu: Vzhľadom k úplnej otvorenosti, polica so všetkým obsahom ľahko zbiera prach, sadze z plynových dosiek.

Názory

Polica za tristo rokov svojej existencie získala širokú škálu druhov a foriem. V kuchynskom interiéri je reprezentovaný mnohými možnosťami: z masívnych drevených modelov v štýle rustikálneho až po pôvabné miniatúrne ovocné zbrane umiestnené na jedálni.

Kuchynské šupky môžu byť klasifikované podľa materiálu, foriem, vymenovania, metódy inštalácie, štýlov a farby.

 • Desktop. Zo všetkých typov desktopových návrhov je najviac miniatúra, ale jeho veľkosť neovplyvňuje funkčnosť, je to svedomito preshodnocovať svoje úlohy. Desktopy sú určené pre ovocie, korenie a iné druhy malých vecí potrebných v kuchyni.

 • Zahriate alebo donn. Dizajn nemá svoju vlastnú podporu, takže na stenu. Polica môže byť dosť úzka, ktorá zbavuje svoju stabilitu, ako aj schodisko vyrobené vo forme schodiska s policami namiesto prieskumu. Niekedy majú palmy úžasné, neobvyklé formy, sú vytvorené pre určité štýly.

Táto možnosť sa často používa v škandinávskom štýle, ako aj v akomkoľvek smere krajiny.

 • Stena alebo suspenzia. Veľmi elegantný pohľad na prívesné štruktúry, určené na korenie, šálky, malé krásne poháre so všetkými druhmi plnenia. Takéto modely vytvárajú špeciálnu atmosféru pohodlia a bez ohľadu na to, čo sú vyrobené z kolies, sklenených alebo kovaných kovov.

 • Mobilné. Najčastejšie mobilné mäsiari sú vybavené kolieskami, je to najpohodlnejší pohľad na takýto nábytok. Môžu byť stiahnuté na odrazové občerstvenie, ovocie, jedlá a jazdu do cieľa. Valce na valcoch sa ľahko pohybujú medzi pracovnou a jedálenským kútom, môžu byť dočasne prevzaté do inej miestnosti, ak je potrebný ďalší priestor.

 • Podlaha so zásuvkami. Dizajn s kuchynskými krabicami je najužitočnejšie. Police majú jedinú nevýhodu – zbierajú prach na otvorených policiach, a ak sú vybavené uzavretými boxmi, potom takýto nábytok bude dokonalý.

Takéto otáčky sú určené na rôzne účely: okrem uskladnenia riadu a iných kuchynských predmetov môže byť každý box naplnený určitým typom zeleniny, napríklad.

Ak sa konštrukcia skladá z plastových zatiahnuteľných nádob, potom obilniny zaspávajú.

 • S otočnými boxmi. Účel rotačných boxov sa nelíši od zatiahnutia. Rozdiel len v otvorení mechanizmu krabice. V takýchto mäsiaroch sa umiestnenie skladu otvorí s mechanizmom otáčania.

 • S dodatočným povrchom. Ak chcete extrahovať maximálny prínos z škrupín, niektoré modely sú vybavené ďalšími povrchmi. Dizajn teda dostane možnosť transformovať na malý pracovný stôl.

 • Uhol. Krmivá, ktoré naplnia uhol, môžu byť vyrobené z akýchkoľvek materiálov: od útulného teplého stromu alebo kovu so sofistikovanými vzormi otvoreného dielu. Beží pruhy, dekoratívny dizajn alebo jednoducho skladovací systém. V každom prípade sú estetické a krásne.

 • Delenie. Široké SHELFRS sú ultramoderné štruktúry oddeľujúce priestor do dvoch zón.

 • Kombinovaný. Zvláštny pohľad na police, ktorá má otvorené a uzavreté police, zásuvky, prázdne časti pre kvetináče. V jednom dizajne sa zhromažďujú rôzne skladovacie systémy, ale samotný výrobok nie je preťažený a vyzerá skvele.

 • Homemade. Police vyrobené s vlastnými rukami z palety a drevených boxov, majú tiež právo existovať, najmä ak vyzerajú veľmi pekne. Takéto štruktúry sú ideálne pre pop art, podkrovie, priemyselné smery.

Materiál

Rozmanitosť materiálov – povinná podmienka pre výrobu. Každý štýlový smer má svoje vlastné preferencie. Je potrebné vziať do úvahy označenie dizajnu.

Napríklad, odolný kovový model ľahko odolávať domácim spotrebičom. V drevených výrobkoch, modely z viniča alebo ratanu pohodlne skladovať zeleninu a ovocie. Plast – najviac rozpočtový materiál, pripravený vydržať tisíc malých vecí.

Na výrobu krmív aplikujte nasledujúce materiály.

 • Kovový. Najčastejšie pre kuchynské výrobky používajú chróm kov a kované železo. V zriedkavých prípadoch, meď, bronz, mosadz. Takéto modely sú vhodné retro interiéry. Veľmi krásne otvorené kovové regály maľované v bielom. Kovové vzory sú trvanlivé a trvanlivé, sú schopní odolávať ťažkým kuchynským riadom. Mnohé regály sú vybavené sieťovinami, výrobkami v nich „dýchať“ a nepozarujte dlho.

 • Drevo. Pôvodne tyče vyrobené z dreva, viniča, bambusu. A stále zaobchádzajú s najviac ekologickým a milovaným. Takéto výrobky sú dokonale harmonizované s dreveným nábytkom alebo imitáciou. Tieto návrhy môžu byť veľmi trvanlivé, dokonca aj hrubé, používajú sa v interiéri rustikálnej orientácie (krajina, chaty). Súčasne, sofistikované modely pre retro štýly, klasiky sú vyrobené z dreva. Toto sú škrupiny, ktoré sme videli v interiéri našich babičiek. Na výrobu moderných vzorov, okrem dreva, používajte MDF a drevotrieskovú dosku. Znižuje náklady na výrobky, ale materiál je menej kvalitatívny, absorbuje vlhkosť a rýchlo stráca atraktívny výhľad.

 • Plastový. Plastové výrobky sú vhodné pre podmienky kuchyne: sú odolné voči vlhkosti, pľúca v starostlivosti, stojí lacnejšie ako ostatné typy návrhov, ale aj lacné a vyzerá. Plastové modely sú nestabilné, často majú zásuvky. Ak sa preťaženie police, môže deformovať.

 • Sklo. Dizajny sa vykonávajú z tvrdeného skla, ktoré môže odolať významným úderom. Ale aj napriek silu, nie sú nadobudnuté ťažkými predmetmi. Takéto police sú jednoduché, vzduchové, priechodné svetlo. Modely vyrobené zo skla môžu ozdobiť akúkoľvek atmosféru, najmä ziskové, ktoré sa pozerajú v malých kuchyniach.

Účel

Skupiny nie sú len extravagantné a krásne, sú praktické, prípravné a môžu vykonávať úplne rôzne funkcie. Takéto návrhy sú určené pre riad, kuchynský textil (obrus, obrúsky), koreniny, rezervy na cukor, čaj a kávu, môžete na ne inštalovať domáce spotrebiče, uchovávať zeleninu a obilniny.

 • Pre domáce spotrebiče. Elegantné a vzduchové siete môžu vydržať dodržiavané kuchynské spotrebiče: mikrovlnná rúra, tlakový sporák, kávovar, rýchlovarná kanvica. S takýmto dizajnom obsahu sa získa ešte modernejší vzhľad. A hosteska je pohodlná, keď sa celé domáce spotrebiče zbierajú na jednom mieste.

 • Pre zeleninu a ovocie. Pohodlne skladujte výrobky na ekologickej polici, v kolónkoch viniča alebo drevených dosiek. Pre malé množstvo zeleniny a ovocia sú sieťové úseky dobre hodí, zo všetkých strán vyfúknutých vzduchom.

 • Pre korenie. Pre malé poháre s korením, produkujú rovnaké miniatúrne škrupiny, ktoré vložia na stôl alebo visia na stenu.

 • Pre skladovanie vecí. Kuchyňa je naplnená všetkými druhmi vecí, pre nich budú potrebovať poličku rôznych tvarov a veľkostí. Najviac otravné malých vecí, ktoré je ťažké nájsť, ak nemajú určité miesto. Pre takéto veci sú polica nevyhnutná.

 • Pre riad. Jedlá vyzerajú organicky na polici, akoby bola pre ňu a určená. Existujú návrhy so špeciálnymi sekciami: len pre poháre alebo dosky. Existujú ne-natívnu „špecializáciu“ úzkou „špecializáciou“, napríklad pre čínsky čajový ceremoniál.

Formuláre a dizajn

Ak chcete vstúpiť do police v už vytvorenom dizajne dizajnu kuchyne, mali by ste venovať pozornosť materiálu a tvaru štruktúry. Napríklad štýl fúzie je vhodné sklenené povrchy všetkých foriem. Pre interiérov v štýle Pop Art sú dobré ručne vyrobené výrobky, klasicizmus miluje jasné formy a symetrie, rohové a priamočné modely sú vhodné.

Inšpecifické a elegantne vyzerajú poličkové bary kovaným kovom. Ale najmä fascinujúce a priťahujú štruktúry neobvyklých foriem, ktoré sú skutočné majstrovské diela dizajnéra.

Krásne príklady

Polica je nádherná v akomkoľvek štýle a na krásnych príkladoch je možné dokázať. Výrobky barokového štýlu sa podobajú skleneným displejom pre drahé jedlá.

Prekvapivo útulné provence so svojimi roztomilými Bubles. Dobrá, odolná konštrukcia umenia rustikálneho štýlu.

Druh moderného štýlu High-Tech preferuje prírodné materiály. Shabbi-Chic toky.

Polica je jedinečný kus nábytku, ktorý je vhodný pre všetky interiéry a štýly, potrebujete len nájsť svoj jediný bezchybný model.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár