Kuchynský dizajn 10 kV. m s pohovkou

10 kV kuchyne. m má svoje vlastné charakteristiky a výhody. Nemôže byť nazývaný trochu, ako v typických budovách, ale aj výpočet voľného miesta. Avšak, s vedomím nejakého dizajnu tajomstvo, na takejto kvadratúre, je možné ubytovať všetok potrebný nábytok, na zvýraznenie funkčných oblastí miestnosti.

Plánovanie

Pred objednaním kuchynského množstva a vhodného stravovania a čalúneného nábytku je potrebné určiť budúcu lokalitu. Usporiadanie závisí od dvoch faktorov.

 1. Forma miestnosti: Štvorcové alebo obdĺžnikové. Tiež závažné výčnelky, výklenky, oblúky, erkers, ktoré by sa mali zvážiť.
 2. Priority v územnom. Či už podiel leva na priestoru je daný v pracovných plochách a kuchynských spotrebičoch alebo hlavná časť bude mať dovolenkový kútik – je potrebné vopred rozhodnúť.

Umiestnenie nábytku pre 10 metrov štvorcových. m môže byť akékoľvek, ale na dosiahnutie maximálneho pohodlia, je vhodné vziať do úvahy niektoré nuansy.

L-Rozloženie vzorky dokonale zapadá do obdĺžnikovej a štvorcovej miestnosti. Toto štandardné umiestnenie poskytuje pohodlie kulinárskej práce, keď je všetko, čo potrebujete, je po ruke. Tiež v tejto možnosti, najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť pracovný trojuholník „doska – umývadlo – chladnička“.

Možnosť lineárnej ubytovania je vhodná na predĺženú kuchyňu, kde je jedna z steny úzka a nemôže byť funkčná, pretože sa zapne buď okno alebo dvere.

Tu však môžete použiť aj verziu v tvare P, potom sa okno zobrazí dodatočná pult a pod ňou – koše na uskladnenie riadu alebo produktov.

Ostrov Umiestnenie vhodné pre štvorcovú miestnosť, kde sa rovnaké vzdialenosti od steny do steny. Ostrovná časť sa stane prirodzeným separátorom dvoch zón (práca a rekreácia) a môže slúžiť aj ako jedálenský stôl alebo pult tyčí.

Zónový

Zoning urobí interiér pohodlnejší a vizuálne objednaný. Pracovná plocha kuchyne teda môže byť reprezentovaná prevaha lesklých povrchov, dlaždíc, rolety a rekreačnej oblasti zahŕňajú textil, čalúnený nábytok, záclony.

Je potrebné vopred stanoviť priority pre funkčnosť zón. Ak plánujete používať priestor z väčšej časti na varenie, potom sa hlavný dôraz bude vykonaný na umiestnení potrebných skriniek, rezných povrchov, domácich spotrebičov. Ďalšia možnosť – kuchyňa ako miesto odpočinku, obývacia izba. V tomto prípade, pre kuchynské doplnky, je uvedený minimálny priestor a hlavný priestor zaberá jedáleň a miesto na ubytovanie domácností a hostí.

Je dôležité, aby sa v jednom smere štýlu dokončili rôzne funkčné zóny. Zoning je vyrobený dekorom, farebným gametom a osvetlením, bez rušenia jediného štýlu interiéru.

Osvetlenie

Kuchynský priestor vyžaduje špeciálny prístup k osvetleniu, najmä ak je kuchyňa rozdelená do funkčných zón. V ideálnom prípade by každé zóny mali mať svoj vlastný hlavný zdroj osvetlenia vo forme veľkého stropného svietidla a niekoľkých ďalších svietidiel. Ale pre malú kuchyňu u 10 metrov štvorcových. M je celkom vhodný pre jedného lustra centrálneho osvetlenia, ako aj vstavaných svietidiel v pracovnej oblasti a steny Sconces – v rekreačnej oblasti.

Prečítajte si viac  Svietidlo "AROMA-1": funkčnosť

Nad rezným povrchom, umývadlom a kachle. Sú zabudované buď do povrchu zaveseného stropu, alebo v spodnej časti headsetu kuchyne. Na stenu na stenu v jedálni navyše osvetľujú povrch stola, ktorý je dôležitý pri prijímaní potravín a vizuálne vytvoriť atmosféru samostatnej útulnej miestnosti.

Stojí za to pripomenúť, že veľké množstvo osvetľovacích zariadení, ako aj domáce spotrebiče použijú významné zaťaženie elektrickej energie. Preto pred začiatkom opravy je potrebné starať sa o výmenu alebo opravu všetkých elektroinštalácie.

Skončiť

Osvetlenie v kuchynskom priestore, najmä ak je rozdelený na zóny, je už druh dekor. Zdroje svetla zdôrazňujú časti miestnosti, vytvárajú tiene a oslnenie, rozlišujú výhody a skryť nevýhody. Dôležitú úlohu však zohráva dekor stien, stropu a pohlavia. Ak sa plánuje byť plne opravy, je možné zvážiť montážne stropy v niekoľkých úrovniach, nezvyčajná povrchová úprava steny, zdvihnite pravé podlahy. Takže, pre jasnejšie oddelenie do zón, môžete použiť laminát v jedálenskom prostredí a dlaždice dlaždice – v poli varenia.

Nástenné dekorácie môžu byť vyrobené z materiálov odolných voči vlhkosti, ktoré sa ľahko čistia. Bude dôležitý na doske a umývadle.

Pre relaxovú zónu je lepšie použiť viac „teplých“ materiálov na stenách: dekoratívna omietka, water-repelent tapety.

Farebné riešenia

Odtiene, v ktorých sa bude dizajn vykonať, je do značnej miery závislý od zvoleného štýlu. Avšak, tam sú niektoré nuansy, ktoré vám umožňujú vybrať prvky dokončovania, dekor a kvetov gamut:

 • Ľahké tóny vizuálne zvýši priestor;
 • Tmavé alebo nasýtené – dávajú pohodlie a vytvorte domácu atmosféru;
 • Kombinácia jasných a tmavých odtieňov vizuálne čerpá zóny;
 • Hra na kontraste pridá miesto jedinečnej sofistikovanosti;
 • Bright akcenty na pokojných lietadlách.

Dekor

V akomkoľvek štýle je dizajn kuchyne, je dôležité dodržiavať zásady harmónie a nie neporiadok priestoru. Veľké dekorové prvky, ako sú hromadné panely, panoramatické maľby a fotografie tapety, makrorské na dlaždice, budú príjemnejšie pozrieť sa na jediná kópiu a len v jednej z zón.

Prečítajte si viac  Chyby umývačky riadu Electrolux

Aby sa zachoval štýl štýlu, nábytok musí byť medzi sebou harmonizovať na textúre a realizácii, ale môže sa líšiť od odtieňov.

Takže high-tech štýl je vybraný pre kuchyňu, ktorá navrhuje lesklé povrchy a modernú techniku, potom v rekreačnej oblasti to bude nevhodné vytvoriť si roh v bujnom barokovom štýle alebo nainštalovať slúchadlá pod vidiecky starožitnosť v štýle Provence.

Pohovka pre kuchyňu

Objem kuchyne v 10 štvorcov umožní nielen pohodlne ubytovať tovar a vybavenie domácnosti v ňom, ale tiež vybaviť jemný roh pre každodenné večere a večere.

V tomto prípade bude hlavným dôrazom rekreačnej oblasti pohovky.

Inštalácia pohovky v kuchynskej miestnosti má niekoľko nesporných výhod:

 • Priestor sa uvoľňuje z väčšiny stoličiek, ktoré musia neustále zatlačiť a zasunúť;
 • Domácnosti a hostia môžu sedieť na pohovke, čím uvoľní prístup k stolu pre hostesku;
 • Pohovka v kombinácii s nástroje na stenu urobí kuchyňu pohodlnú na chickening televíziu alebo filmy;
 • Pohovka v kuchyni rieši otázku náhleho nočného hosťa, keď nie sú žiadne ďalšie izby.

Zhovoru na inštaláciu pohovky v kuchyni je možné poznamenať rozmery tohto nábytku. Avšak moderné produkty nábytku ponúka širokú škálu kuchynského nábytku a umožní vám vybrať správnu možnosť. Môže to byť kompaktný uhlový model, pohovka clmshell alebo pohovka transformátora.

Ako si vybrať?

Pri výbere pohovky by sa mala hlavná pozornosť venovať nasledujúcim faktorom:

 • Forma: uhlový, polkruh, obdĺžnikové;
 • Dizajn: skladanie, so zásuvkami;
 • Čalúrny materiál;
 • Farba gama v tóne miestnosti.

Ihneď stojí za to oznámi, že by nemal byť vybraný pre 10-metrové kuchyne s plnohodnotnými pohovkami určenými pre obývacie izby.

Aj keď spočiatku sa zdá, že objemová pohovka „dobrá bude stúpať“ pozdĺž múru, potom po inštalácii všetkého nábytku, to určite zistí, že v kuchyni „nie je miesto, kde sa otočí“.

Formulár

Pre každú chuť je široká škála kompaktných pohoviek. Okrem toho sú takéto modely vybavené všetkými druhmi funkčných zariadení: od zásuviek na bielizeň a uteráky do skladacieho posteľa.

Prečítajte si viac  Osvetlenie v kuchyni: Ako organizovať?

Jednou z najvýhodnejších možností je rohová pohovka. Trvá prázdny roh kuchyne, šetrí miesto, je veľmi priestranné. Rovnaké vlastnosti majú polkruhové pohovky – môžu byť umiestnené v blízkosti okna alebo dokonca zdieľať funkčné zóny. Môže však vzniknúť nápad na nasadenie pohovky späť do pracovnej kuchynskej zóny.

Dizajn

Podľa dizajnu je výhodné vybrať si nábytok najviac ubytovaný, ale s minimálnymi prvkami dekorov. Čo je nábytok jednoduchší a jednoduchší, tým menej bude kliknúť priestor. Sofas-lavice sú vhodné pre kuchyňu bez podrúčkania, s tenkým chrbtom, ale zároveň majú spodné boxy alebo sú stanovené.

Kompaktné transformátorové pohovky budú v tomto prípade ideálnou možnosťou.

Materiál

Čalúrny materiál je vybraný s prihliadnutím na vlastnosti kuchynskej miestnosti. Aj keď je v kuchyni dobrá kresba, nevyhýbajte sa voniam jedla, výpary z dosky, náhodné kvapky na čalúnenie a ďalšie možné kontaminanty. Ideálne čalúnenie pre pohovku bude koženka alebo ECO. Takýto materiál sa ľahko čistí konvenčnými prostriedkami na rozdiel od textilných povrchov.

Farba

Nezabudnite, že pohovka v kuchyni, dokonca aj najkompaktnejšia, bude skôr svetlý prízvuk v dizajne celej miestnosti. Preto by sa jeho farebná škála mala byť vybraná obzvlášť opatrne, aby sa netrvalo štýl interiéru. Optimálna možnosť, ak štýl nie je obzvlášť určený, neutrálne odtiene budú: WOODY, BROWN, BEIGE.

Ak chcete dať jas a v závislosti od štýlu orientácie si môžete vybrať viac radikálnych tónov. Napríklad pre štýly minimalizmus, AR deco, Classic sa zmestí čierne a biele farby. Tu je vhodný štýl Provence s pastelovými odtieňmi – Lilac, tyrkysová alebo Lilac farba je vhodný tu. Ultra-moderný štýl high-tech bude zdôrazniť kombináciu strieborných tónov a červenej, oranžovej alebo modrej. Ale pre štýly krajiny, rustikálne alebo chaty je lepšie vybrať si rovnaké neutrálne odtiene s predpätím do prírodných farieb.

Tip: Aby bola vaša konštrukčná myšlienka plne stelesitá a následne zodpovedala očakávaniam, nemali by ste zanedbávať príprava projektu. Podrobný plán, vyrobený pred začiatkom opravy, vyhnúť sa chybám a šetrí hmotnosť času a rozpočtových prostriedkov.

Kuchyňa Prehľad 10 KV. M s pohovkou Pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: