Laminát na stene v kuchynskom interiéri

Laminát – odolný, veľkolepý a ľahko starostlivý materiál. Tradične ho používa na výzdobu podlahy a netrivitálne – pre dekoráciu steny. Chcú zdôrazniť extravagantnú chuť, experimentovanie s panelmi v kuchyni, trením ich jeden z stenách. Výsledok poteší oko, ak si myslíte, že výhody a nevýhody laminátu a vyberte príslušný spôsob, ktorým sa riadia panely.

Výhody a nevýhody

Stena-skinned s drevom – štýlová a neznamenáv. Je vhodné v akomkoľvek interiéri, vyzerá elegantné a harmonické, kombinované s inými povrchovými materiálmi. Pre prírodné drevo ťažké. Ak je umývacie tapety obmedzené na trenie vlhkej handričky počas všeobecného čistenia, drevené steny lesklý každý deň. Preto je namiesto tapety a prírodného dreva, zvyčajné alebo napodobňovanie vzácnych a cenných odrôd dreveného laminátu je vybrané na ozdobenie stien.

Výhody používania laminátu:

 • externe podobné prírodnému drevu;
 • Odolný a odolný voči opotrebeniu kvôli tomu, že pozostáva z niekoľkých vrstiev;
 • nebojte sa mechanického nárazu;
 • odolné voči oderu;
 • Životnosť je priemerná štvrtina storočia;
 • Reproduktory a moduly sú ideálnymi geometrickými tvarmi a presnými rozmermi, takže po nezamestnanej inštalácii sa vytvoria pevné plátno;
 • nevyžaduje starostlivú a dennú starostlivosť;
 • Je lacnejšie ako podšívka alebo parkety.

Laminované povlaky majú nevýhodu: netolerujú dlhú expozíciu vlhkosti. Preto nie sú vhodné na dekoráciu balkónov, pivnice a kúpeľov. Z tohto dôvodu je v kuchyni zlé miesto pre montážne panely – oblasť kuchynskej zástery, ale tam sú odrody odolné voči vlhkosti, ktorého zariadenie sa vykonáva v každej miestnosti.

Názory

Rozlišovať 4 odrody laminovaných povlakov: dva z nich odolné voči vlhkosti, a dva ďalšie – nie.

 • MDF panel. Vo svojej výrobe použite neštandardný strom, t. E. Piliny a malé drevené vlákna, ktoré sú stlačené pomocou parafínu alebo lignínu. Napriek nízkej cene, životné prostredie a jednoduchú inštaláciu má panel MDF vážnu nevýhodu – absorpciu vlhkosti zo vzduchu alebo hygroskopicity. Je to spôsobené jej štruktúrou: laminovaný povrch je podobný lakovaným papierom.
Prečítajte si viac  Kuchyne v bielych zelených tónoch

 • LEDP. Tento materiál je doska s ochranným povlakom špeciálneho, dekoratívneho papiera impregnovaného papiera s melamínovými živicami. Brúsená drenivka nebude pripojená k stene bez prepravky. Bojí sa vlhkosti, ako aj MDF, ale nie je deformovaná, keď jeho prvá expozícia. Je to hustší a trvanlivý materiál.

 • Laminovaná organická alebo drevená vláknitá doska s vysokou hustotou – Je to husté léty s jednou dekoratívnou tvárou. Pomocou ho, uľahčuje a núti sa dokončiť stavebné a dokončovacie práce. Orverzované steny, stropy a vyrobené interné oddiely vyrobené z neho. Jeho rozlišuje nízku cenu, rezanie, inštaláciu a spracovanie jednoduchosti.

 • Vonkajší laminát – Toto je povlak vyrobený z dosiek s vysokou hustotou. Vonkajšia (top) vrstva má laminovaciu fóliu. To robí kuchynské zástery z neho, pretože je odolný, odolný a odolný voči vlhkosti. Používa sa v kuchynskom úprave, pomocou IT iMITÁTU.

Metódy znášky panelov

Nie každý má peniaze na tím profesionálov, ktorý sa vyrovná s dekoráciou steny v kuchyni laminát. Inštalácia sa často vykonáva s vlastnými rukami, mentálne pripravuje na dlhý a zdĺhavý postup. Márne: nováčikovia sa vyrovnávajú v deň s podlahou dekoráciou z podlahy do stropu s výškou 2,8 m a tri a pol metra šírka. Pred zakrytím stenových panelov vyberte vhodný spôsob, ako položiť panely.

Horizontálny

Táto metóda je zložitá pre začiatočníkov v záležitostiach týkajúcich sa opravy bytov. Nastavenie dosky s dĺžkou 1 m, upevnite zálohu. Skrýva miesto spojenia a nedáva vznik harmonického laminátu. Skladací problém je vyriešený, striedajúci sa rady krátkych dosiek s dlhou.

Vertikálny

NOVINKY Radšej vertikálnym spôsobom. Je vhodný na kladenie stenových panelov, ktoré majú štvorcové, kreslenie alebo napodobňovanie parkiet z rôznych druhov dreva. Správne umiestniť panely posunu, t. E. Vravambros. Týmto spôsobom pokrývajúcu stenu s laminátom, dosiahnite vizuálny nárast výšky stropu v kuchyni. Laminátové a tekuté nechty sa používajú ako upevňovací laminát.

Pri upevnení laminátu k prepravke nie sú prednastavené zarovnanie steny. Táto metóda je vhodná pre „Khrushchev“, kde trpí zdravá a tepelná izolácia priestorov. Ak je kuchyňa malá, potom táto metóda nebude vyhovovať, pretože to urobí ešte menej. Laminát je navzájom fixovaný na zámkoch a na upevnenie k prepravke sa používa lepidlo alebo skrytý pohľad na Kleimer Fastener. Je lepšie držať dizajn, na jednej strane pripojenej k prepravke na samo-kľúčeňovej skrutke / nechty, a na druhej strane plánované pre sponky umiestnené v sinus.

Prečítajte si viac  Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Často používajú tekuté nechty v práci s laminátom. Týmto spôsobom je ľahko vykonávať, pretože nebudete musieť zbierať prepravku na upevňovacie panely. Tak, aby sa pevne zapadali na seba a neboli viditeľné pre kĺby kĺbov, pripravili stenu, predbežné zarovnanie a sušenie. Po zhromaždení časť steny na podlahe, prilepte ho na pripravený povrch.

V žiadnom prípade „sánka“ laminát na sadrokartónovej doske a nelepí výsledný dizajn na stenu. V opačnom prípade sa zrúti niekoľko dní po inštalácii kvôli ťažkosti.

Možnosti dizajnu

Nástenná laminátová povrchová úprava – neštandardné kuchynské riešenie. Kuchynská zástera s drevenou ozdobou vykonáva ochrannú funkciu a pôsobí ako dekoratívny prvok. Druhy odolné voči vlhkosti (vonkajšia a laminovaná organitída) vám umožňujú vykonávať plánované a nie naraziť na nepríjemný dôsledok vo forme deformácie. Ak hráte s farbou a vytvoríte nástennú dekoráciu na kontraste s inými povrchovými materiálmi, je možné rozlišovať medzi zónou varenia a jedla.

biely

Vyberte si studený odtieň laminát je vynikajúce riešenie pre malé kuchyne. Dáva im sviežosť, presnosť, podčiarknuté čistotou. Získavajú s ním vzduchotesnosť a priestor.

Starostlivosť o zvýšenú dosku je jednoducho, ako aj pre iné: nečistoty sa umyje handričkou navlhčenou vo vode a detergentu.

čierna

Glossy High Tech – výber mladých párov, prvýkrát, vybavenie útulného hniezda. Štýl v dizajne a architektúre s pôvodom v 60. rokoch. XX storočia, preberá prítomnosť moderných technológií v kuchyni. Zdôrazniť svoju modernosť, bez stien, zdobené používaním čiernej laminátu, nemôže robiť. „Okolie“ technológie a tento povrchový materiál revitalizuje interiér a zahrieva v figuríne jeseň a jarné dni.

Šedý

Ak zariadite interiér v jasnej modrej farbe (alebo si kúpil nábytok tejto farby pre kuchyňu), potom sivé panely neutralizujú svoju silu. Myšlienka stráca, ak je kuchyňa malá plocha, rovnako ako neexistujú žiadne zrkadlá alebo sklenené povrchy.

Prečítajte si viac  Skrinky na umývačky riadu

Žltá, červená, zelená

Laminát, maľovaný v takých jasných a nasýtených farbách, vyzerá zvýhodnená na pozadí snehovo bielych skríň a stien. Ak je to malá výkres, zobrazuje zaujímavý vizuálny efekt. Ak je minimalizmus štýl zvolený na dokončenie kuchyne v byte (zástera cez pracovnú plochu je izolovaný laminátom laminovaným „vianočný strom“) a sú s tým spokojní, potom v Dachas av krajinách experimentovanie. Kuchyňa kúpiť Jednorazovú hladinu P- alebo M. V prvom prípade je krb (vrátane dekorácie) umiestnený v blízkosti voľných stien a prepravky s laminátom. V druhom prípade uhol medzi dvoma stenami, zdobený laminovanými panelmi pod stromom. Takže, že nevyzerajú tvrdo, laminát rovnakej farby je umiestnený na podlahe alebo kúpiť nábytok v rovnakej farebnej schéme.

Dizajnéri kombinujú odvahu a praktickosť v jednom extravagantnom riešení. Dokončujú všetky povrchy, vrátane stien a stropu, rovnaký vzhľad a farebný laminát. Bude to všade: zhora, dno, na stenách. Experimentovanie s farbou dekorového a kuchynského nábytku, vyhnúť sa „vypúšťaniu“ priestoru.

Tipy

Akékoľvek dizajnérske riešenie je zvolené na dokončenie stien v kuchyni, hlavnou vecou je dosiahnuť harmóniu s hlavným povrchom. Tipy nižšie v tomto pomôže.

 • Laminátové tmavé tóny vyzerajú elegantné na pozadí jasne tapety a monofónne steny.
 • Laminované panely bielizne, mlieka, smotany a iných farieb vzhľad na pozadí omiestených tmavých stien.
 • Laminát tmavej farby je oddelený stenou, pozdĺž ktorej bude umiestnená oblasť prijímania potravín.

Laminát sa používa v dekorácii akéhokoľvek miesta určenia. Spolu s obvyklým umiestnením na podlahe ho používa na dekoratívny dizajn stien v kuchyni. Sú oddelené kuchynskou zásterou alebo voľnou stenou. Bez ohľadu na to, kde bude nainštalovaný. Musí byť harmonizovaná s fasádou kuchyne. Tuk striekajúce sa nebojí, pretože sú ľahko prepláchnuté, ak sa povrch otrievame v umývacom zariadení s handričkou.

Ako si vybrať laminát na stene kuchyne, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: