LG Vysávače: Typy, komponenty a tipy na výber

LG technika sa určite ukázala na trhu. Kórejský výrobca vytvára prvotriedne, dokonale premyslené štruktúry. Preto by vákuové čističe tejto značky mali zaplatiť najbližšiu pozornosť.

Zvláštnosť

Spoločnosť vyrába najširší rozsah domácich spotrebičov. V procese jeho vývoja a výroby sa aktívne používajú najnovšie technologické a inžinierske riešenia. Politika riadenia spoločnosti je celkom jasná: je dosiahnuť nedokončenú kvalitu, vysokú spoľahlivosť. Zároveň nezabudnite na udržanie optimálnych cien (výhodnejšie ako na podobných výrobkoch iných firiem). Sortiment zahŕňa robotický a obyčajný, kompresor a jednoduchý kontajner vysávače.

Spotreba elektrickej energie sa líši od 0,09 do 2 kW a vzduchovej sacej sily – od 0,025 do 0,42 kW. Najmenšia kapacita zberateľov prachu je 0,35 litra a najväčšie – 1,5 litra. Mikroskopické filtre na vysávače vždy spĺňajú štandard HEPA, aj keď inak svoje kategórie. Riadenie môže byť vyrobené pomocou špeciálnych prvkov umiestnených na rukoväti alebo na bývanie. Preto môžete nájsť dokonale uspokojujúci model; Bez ohľadu na výber, na použitie zariadenia bude pohodlné.

Príslušenstvo

Získať často nielen vákuový čistič, ale aj komponenty pre to. Výber takýchto zložiek je určený individuálne. Pre každý model LG sú špeciálne príslušenstvo. Prevažná väčšina kórejských vysávačov je vyrobená bez tašky na zber prachu, ktorý vám umožní zjednodušiť prácu. Ale nevyhnutne priložené riadiace kontajnery (zberače prachu).

Ak je nákup vrecka zakúpený, budete musieť kúpiť držiak vrecka v čase. Spočiatku vstupuje do základného balíka. Motory sú tiež objednané navyše, dokonca relatívne zriedka. Okrem toho môže byť požadovaná hadica.

Okrem vysávača sa používajú rôzne kefy. Nie je to len turbo list, účinne zbierať vlnu a vlasy, ale aj kefu na klepanie prachu z nábytku. Niektoré kefy majú západku, iní bez nej; nahradiť si tieto príslušenstvo nie sú schopné. Zvyčajne sú tieto kefy a trysky zvolené priemerom. Ak to nie je možné urobiť, musíte uprednostniť univerzálne príslušenstvo alebo kefy s množstvom adaptérov. Najčastejšie v praxi použité kefy ako „Paul-Carpet“ (obyčajné a uhlové). Umožňujú, aby sa vyčistili ako mäkké aj pevné podlahové krytiny.

Ďalšie príslušenstvo bude musieť použiť, ak potrebujete odstrániť parketovú alebo parketovú dosku. Samostatné typy kefiek sú určené pre:

 • čistenie čalúneného nábytku;
 • odstránenie nečistôt z oblastí s ťažkoami;
 • Mokré čistenie.

Pokiaľ ide o typ dýz, teleskopická trubica je užitočná. To vám umožní pracovať, byť dosť ďaleko od problému. Ale výrobca sa stará a že je možné zakúpiť ďalšie zameniteľné podrobnosti. Tie obsahujú:

 • kolieska;
 • tesnenia pre motory;
 • Filtre pre kontajnery;
 • Výstupné vzduchové filtre;
 • Kryty zberateľov prachu;
 • Tašky pre bežné a detergentné modely;
 • Nabíjacie stanice pre robotické čističe;
 • Trysky z mikrovlákna.

Typy zariadení

Dokonca aj oboznámenie s typmi príslušenstva a komponentov, ktoré sa používajú na vákuových čističoch LG ukazuje, že táto technika je dosť rôznorodá. Nič tu nie je – veľké obavy ponúka širokú škálu domácich spotrebičov, snaží sa pokryť maximálny výklenok.

Umývací vysávač, bez ohľadu na nuansy konkrétneho modelu, pracuje na úkor dvoch vodných nádrží. V jednom pred začatím práce sa čistá tekutina naleje a druhá je prázdna – bude to znečistená voda.

Detergenty, na rozdiel od populárnej chyby, nielen umyte bahno na podlahe. Sú vhodné aj pre:

 • konvenčné suché čistenie;
 • odstránenie rozliatych kvapalín;
 • Čistenie špeciálnych zložitých kontaminantov;
 • Trhliny v poradových zrkadlách, čalúnenom nábytku.

Bočný účinok sa ukáže na zvýšenie vlhkosti vzduchu.

Ak neexistuje žiadna špeciálna túžba alebo možnosť pravidelne obnoviť objednávku v dome, pomôžu vysávaciemu robotovi. Moderné technológie, ktoré používajú LG obavy, je oveľa dokonalé ako predtým. Juhokórejský inžinieri boli schopní vytvoriť zariadenia, ktoré:

 • samočinne odstrániť nečistoty;
 • Vyhnite sa pádu z výšky alebo zo schodov;
 • Bypass prekážky;
 • môže prekonať mierne vysokú prahovú hodnotu.

Stojí za zmienku, že robotické vysávače sú dosť drahé. Zároveň nie sú schopní 100% nahradiť bežné modely. Pravidelne, stále musieť vykonať štandardné čistenie, aj keď menej síl. Ale výhoda robotov je menej hluk pri práci.

Vrátenie do vysávača obvyklého formátu je užitočné venovať pozornosť modelom s AQUA FILTER. Takýto roztok (podržte nečistoty v špeciálnej vodnej nádrži) je zaslúžene považovaný za najpraktickejšie a pohodlné. Oveľa menej prachu a iných škodlivých častíc sa uvoľňujú do miestnosti s prietokom vzduchu. DÔLEŽITÉ, Akumulácia prachu v takomto systéme sa nevyskytuje (je naliata vodou), a preto sa s dlhou prácou nezníži kvalita čistenia vzduchu.

Prečítajte si viac  Umývačky riadu Beko

Je však potrebné pochopiť, že Aquilfilter je veľmi drahé riešenie. Nie každý si môže dovoliť kúpiť vysávače s ním. Okrem toho, filtrácia vody robí domácnosť ťažšie. Pri upratovaní je nemožné zachovať vysávač na stranu (ako s „suchými“ modelmi). Uistite sa, že ste zlúčili všetku špinavú vodu a samotná rezervoár je dôkladne umývať.

Ak sa to nerobí, riziko zlomu bude veľmi veľké. Nehovoriac o tom, že následné upratovanie bude stále začať s predbežným tréningom.

Vysávače typu cyklotínu si zaslúžia pozornosť. Sú to poddruhy klasických „suchých“ zariadení. Ale prúd vzduchu, biť vnútri, sa pohybuje nie v priamke, ale na špirále. Takéto riešenie vám umožňuje opustiť akumulované vrecia na prach. Zároveň zmizne a potreba konštantných umývacích kontajnerov. Cyklónový filter vždy beží na jednej úrovni výkonu, nezávisle od plnenia kapacity, ale z toho istého dôvodu nebude možné nastaviť intenzitu zariadenia.

Slabosť „cyklónov“ je, že nemôžu normálne pracovať, zbierať vlasy, chmýří alebo vlnu. A ak pevné predmety padajú dovnútra, budú produkovať nepríjemný hluk, poškriabanie tela zvnútra. Väčšina cyklónových vysávačov je navrhnutá pre trojvrstvovú filtráciu, chráni proti prachu, z hrubých častíc, ktoré zabraňujú emisii škodlivých látok zvonku. Iba tie drahé modely majú 4 alebo 5 filtrov. Typicky sa takéto zariadenia odporúčajú imunita trpiacimi alergiami a poruchami.

Modely

Stručne povedané, popisujú hlavné odrody vysávačov, môžete prejsť k zváženiu rozsahu, ktorý ponúka juhokórejská firma.

Veľmi dobré výsledky dávajú použitie LG VK76A09NTCR. Táto verzia vstupuje do populárnej línie „Kompressor“, to znamená, že nie je len zbierať prach, a tiež ju komprimuje po nasávaní. Preto môžete urobiť menšie ako obvykle, zberatelia prachu. Uvoľnenie nádoby z akumulovaného bahna nastáva ľahko a rýchlo.

Na všetkých vysávačoch je uvedená na všetky vysávače série kompresora (vrátane tejto) ročnej záruky. Dôležité je, že výrobca zaisťuje, že pri správnej manipulácii s vysávačom, všeobecne, tlačiaci systém bude slúžiť najmenej 10 rokov. Dizajn je pôvodne navrhnutý na poskytovanie vysokej odstredivej sily; V dôsledku toho sú efektívnejšie aj mikroskopické častice prachu. Pri práci, toto zariadenie robí zvuk nie hlasnejší ako 78 dB. Tlačidlo Štartovacieho a vypnutia sa nachádza na červenom prípade.

Vysávač VK76A09NTR je vybavený oceľou teleskopickou trubicou. Sieťový kábel s dĺžkou 5 m umožňuje poskytnúť polomer až 8 m. S spotrebou energie 2 kW, sacia sila dosiahne 0,38 kW. Výstupom je filter HEPA 11 s ôsmimi čistiacimi vrstvami. Kapacita zberača prachu z polykarbonátu dosahuje 1,5 litra.

Pokiaľ ide o Cordzero A9, to nie je model, ale jedna z odrôd detailov, ktoré sú na rôznych vysávačov. Napríklad na VSF8405SC. Zariadenie nabíjateľného nabíjania batérie vybavené turbínou. Jedinečnosť bezdrôtového vysávača je, že je vyrobený vo formáte „2 v 1“. Funkcie vertikálnych a ručných prenosných modelov sú kombinované. Dizajnéri sa postarali o maximálnu reliéf produktu. Nezabudli na pekný, stručný dizajn. Motor invertora znižuje hladinu hluku do 70 dB. V pomarančovom prípade skrývajúca triedu zberača prachu „cyklón“. Keďže výrobca vyhlasuje, prach a malý vrh sa zostavujú o 94% z pevného povlaku a 60% z koberca.

Turbo vlna, účinne zberu vlasov a vlny, ak je to potrebné, v prípade potreby otočte o 180 stupňov. Bol vybavený podsvietením LED. K dispozícii je tiež indikátor úrovne na úrovni. Prevádzka vysávača sa zobrazí na rukoväti. Sila odsávania dosahuje 0,025 kW a prietok vzduchu prechádza cez mikrofilter.

LG VK76A09NTCR sa môže stať dobrou alternatívou k už opísanému modelu. Vyrába sa podľa vysoko účinnej „kompresorovej“ technológie. Filtrovanie prachu s cyklónovým kontajnerom ďalej zlepšuje praktické charakteristiky. Vývojári poskytli vysávač s viacvrstvovým štandardným filtrom HEPA 11. Objem zvuku publikovaného červeným zariadením nepresahuje 78 dB.

Do určitej miery môžete zvážiť nevýhodu umiestnenia kontrolných prvkov v prípade. Pomer elektrickej a nasávacej kapacity je tradičný: 2 a 0,38 kW. V zberačom prachu je umiestnený na 1,5 litra prachu. Súprava doručenia obsahuje:

 • Dýza zmiešaného typu pre pevné podlahy a koberce;
 • Kefa na čistenie hrubého prachu;
 • tryska pre medzery;
 • turbína kefa.

S rozmermi 0,575×0,31×0,315 m Vysávač váži 5,2 kg. A to znamená, že to bude pomerne pohodlné používať ho. LG VK76W02HY sa líši od predchádzajúceho modelu pomocou filtra HEPA 12. Môžete ovládať prácu vysávača z rukoväte. Balenie obsahuje turbínsku kefu a trysku na čistenie slotov.

Veľkosť strieborného puzdra – 0,575×0,31×0,315 m. Hmotnosť je rovnaká 5,2 kg. LG VK89380NSP je vybavený filtrom HEPA 13. Vývojári zistili, že je potrebné použiť na teleskopickú trubicu, ktorá nie je oceľ, ale ľahší hliník. Okrem hlavného filtra, 2 viac – s náplňou uhlia a vyrobené vo forme oka. Sieťový kábel s dĺžkou 6 m umožňuje obnoviť objednávku v okruhu 6 m; Objem pri práci je 82 dB.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať vysávač pre mŕtvicu?

LG VK88504HUG sa líši od predchádzajúcich modifikácií Unikátny systém „Turbo Cyclone“. Takáto inštalácia nie je ľahká filtrovaná prach, ale tiež podporuje stabilnú rýchlosť výkresu vzduchu. Prachové a vzduchové toky sú jasne rozdelené. Kefa je zaistená, že čistí prach a čalúnený nábytok. K dispozícii je set a tryska na čistenie v úzkych štrbinách.

Keď tento vysávač pracuje, robí zvuk nie hlasnejší ako 78 dB. To je možné z dôvodu zvýšeného systému absorbujúceho hluku. Červená VK88504hug je riadená pomocou výkonu regulátora, ktorý sa vydáva na rukoväti. Vysoko kvalitný hliník teleskopický trubicu funguje veľmi spoľahlivé. Spotrebovanie 2 kW, prístroj saje vzduch s výkonom 0,42 kW.

LG VK76A09NTCB je vybavený filtrom HEPA 11. Rovnako ako v iných modifikáciách kompresora, je k dispozícii minimálny kontakt s bahnom. Oceľová teleskopická trubica vložená do modrého puzdra. S dĺžkou kábla 5 m je podporovaný polomer až 8 m. Súbor trysiek je dosť typický; Značková záruka je 1 rok.

Moderný LG VRF6570LVM vysávač je plne automatizovaný. Toto zariadenie bolo vybavené motorom meničom a nakonfigurovaný tak, aby uhly boli starostlivo zachované. Tradičný problém robotických vysávačov je preto prakticky vyriešený – nečistoty preskočí v ťažkostných miestach. Ak chcete koordinovať prácu, je starostlivo vypočítaná videokamera systém. Tvorcovia tohto modelu dosiahli maximálnu rôznorodosť režimov čistenia; Ale každý z nich bol tiež minimálne hlučný, čo je veľmi dôležité.

Štvorcový robot vybavený 7 cm dlhými kefami. Spoľahlivý motor poskytuje dlhšiu prevádzku vysávača ako obvykle. Trasa sa upraví nielen na obrázok, ktorý je daný videokamerami, ale aj na úroveň osvetlenia. Aj takmer v úplnej tme, čistenie bude stále pokračovať a bude dokončená nasledovne. Digitálny systém, okamžite rozpoznávanie všetkých bariér, funguje efektívnejšie ako bežné gumové nárazníky; Poskytuje sa aj senzor útesu.

Robot je však schopný a trénovať nezávisle. Pohybovať sa na tej istej miestnosti, hromadí informácie o všetkých prekážkach, útesoch. Možnosť „Obnovenie pohybu“ prináša veľké výhody. Ak bol vysávač manuálne prenesený maximálne 1 m, okamžite definuje nový bod. V prípade akejkoľvek prestávky, čistenie podlahy bude pokračovať z ľavého miesta.

Horné umiestnenie zberača prachu zjednodušuje. Ak chcete otvoriť kryt krytu, stačí sa ho dotknúť. Dizajn bol premýšľaný s výpočtom minimálneho opätovného upchávania vzduchu s prachom. Nádoba s kapacitou 0,6 litrov je dosť dostatočná pre väčšinu praktických úloh. V prípade potreby môžete použiť robot na utieranie podlahy – je potrebné nainštalovať len prekrytie mikrovlákna.

Ak vysávač pracuje v turbojime, hluk neprekročí 69 dB. S normálnou prevádzkou je to asi 60 dB. Čo je veľmi pekné, červené telo je pokryté trojrozmerným účinkom. Výrobca vyhlasuje, že LG VRF6570LVM bude môcť zostaviť 92% prachu s tvrdými nátermi a 45% z kobercov a košíkových skladieb. Vymeniteľný výfukový filter zodpovedá štandardu HEPA 11; Pred ním prechádza vzduch cez zberač prachu s kapacitou 0,6 litra.

Jedna dobrá voľba – LG VK89304h. Toto je vynikajúci vysávač kompresora s cyklónovým zberacom prachu. Strieborné prístroje pri práci zo zvuku do 79 dB. Polomer čistenia je 9 m. Celkový výkon – 2 kW a sacia sila – 0,42 kW.

Lg vc73203uha si nezaslúži osobitnú pozornosť, pretože tento vysávač prestal produkovať. Ale je užitočné zvážiť LG VK76R03HY. V kompaktnom balení skrýva kontajner s kapacitou 1,5 litra. Vzhľadom na jeho silnú kompresiu je jej skutočná kapacita rovná 4,5 litram. Prechádza cez viacvrstvový čistič HEPA 12, vzduch je účinne oslobodený od znečistenia. Tryska na zber nečistôt v krémov veľmi dobre sa prejavuje v akejkoľvek ťažkopue. Pri použití jednotky nie je hlasnejšie ako 78 dB.

LG VK89682HU – ďalší stlačový prachový stroj s filtračnými systémami HEPA 13/14. Je vybavený hliníkovou teleskopickou trubicou. Kefa turbíny zlepší stav podlahy v miestnosti a zaručuje odstrániť všetok prach, všetky vlasy s kobercami.

Červený stroj robí zvuk nie hlasnejší ako 77 dB. ZAZNAČOVANIE 1.8 KW / H TURNY MOTORA Umožňuje zabezpečiť nasávanie s pevnosťou do 0,38 kW. 1,2 litrový zberač prachu sa zdá byť malý: silná kompresia neumožňuje, aby nedávno nie je zlikvidovať nahromadené nečistoty. Samozrejme, Južný kórejský problém tiež poskytol vybavenie dýzy na čistenie úzkych trhlín a trhlín. V súbore dodávky zahŕňa aj kefu, ktorá odstraňuje prach z podlahy a čalúneného nábytku.

Prečítajte si viac  Dekoratívny kameň v kuchynskom interiéri

Výber vysávača bez tašky, mnohí spotrebitelia si zaslúžili svoju pozornosť na LG VC53000EBNT. Podľa objemu nie je aspoň horšie ako iné analógy. Zároveň sa ukáže ešte o niečo jednoduchšie (5 kg pred 5,2 kg vo väčšine iných modelov). K modrým prístrojom je pripojená oceľová teleskopická trubica z dvoch častí. 8 m Radius zberu je dosť na vyriešenie väčšiny domácich úloh.

LG VC42202YHTR bol nedávno odstránený z výroby ako LG VRF6570LVMB. Namiesto toho by ste mali kúpiť LG VK89601HQ. Prach, z ktorého sa uvoľní vzduch, je tvarovaný 3-krát. Aby bol vonkajší vzduch úplne čistý, použije sa filter HEPA 13/14. Hliníková trubica je regulovaná bez akýchkoľvek problémov. Zaručuje sa optimálny pomer medzi spotrebovanou silou a sacou silou.

Dobrá pozícia má LG VK89382HU. Šesť-kilogram vysávač uloží sieťový kábel. Power je nastaviteľný bezšvový. Trysky môžu byť zhromažďované bez zbytočných problémov. LG VK89380NSP – výkonný a lacný. Dobre sa presúva s znečistením, ale je dosť ťažké a nakloniť sa k prehriatiu.

Ako si vybrať?

Po prvé, mali by ste sa rozhodnúť o požadovanej silu vysávača. Zariadenia, ktoré spotrebujú 2000 W, sú jasne menej ekonomické ako vypočítané na 1600 W. Je však potrebné pripomenúť, že spotreba prúdu nie je priamo spojená s výkonom sania. Ak jednotka čerpá prach efektívnejšie, zvýšená spotreba elektriny je celkom oslobodená.

Nemenej dôležité je miesto, kde prach spadne po odsávaní. Papierový vak je vždy jednorazový a tkanina sa môže opakovane použiť, systematicky sulfovať. Vymeniteľné zberače prachu sa však nemôžu udržať mikroskopické častice.

Preto je to najlepšie z nich, ktoré sú vybavené čistiacimi filtrami. V prítomnosti finančných prostriedkov je celkom možné kúpiť vysávače s AQUA FILTER. Ale musíte si uvedomiť, že budú viac a ťažšie ako bežné modely.

Kontajner musí byť podľa možnosti vhodný: aj váženie zariadenia je dosť odôvodnené. Koniec koncov, odhodiť špiny a umyte zberateľ prachu, potom budete mať menej. V prípade potreby pravidelne dezinfikujte podlahu, aby si vybrali vysávače s parným generátorom. Pokiaľ ide o hlasitosť, nemá zmysel kúpiť zariadenia pre domácnosť, vyžarujúce zvuk hlasu 80 db. Taká je limitná úroveň objemu detergentných vysávačov určených na čistenie laminátu.

Mala by sa udeliť aj pozornosť:

 • pohodlné použitie trysiek;
 • pohodlie riadiacich prvkov;
 • manévrovateľnosť vysávača;
 • Dĺžka sieťového kábla.

Recenzie

Vysávač LG VK76102HU chválu pre minimálny objem a neprítomnosť zberača prachu. Pohodlie zariadenia je tiež vysoko cenené. Minimálna obsadená oblasť je vo väčšine domov veľmi relevantná. Čistenie kontajnera z znečistenia je veľmi jednoduché. Dĺžka drôtu je dostatočne veľká, takže čistenie v ktorejkoľvek časti domu bola vykonaná bez problémov.

Začlenenie tiež nepredstavuje špeciálne problémy. Objem zvuku nereaguje, aj keď je zapnutá najvyššia rýchlosť. LG VK76A01ND (R / S) – Docela Easy Model. Dizajnéri opustili používanie tašiek, namiesto toho je nainštalovaný pohodlný plastový kontajner. Vákuový čistič jazdí veľmi dobre, pretože je vybavený veľkými kolesami.

Kefa poskytuje zber maximálneho množstva nečistôt z kobercov, ako aj s hladkými plochami. Spotrebitelia si poznamenali, že pogumovaná hadica je veľmi trvalá a elastická. Áno, a sila trupu vákuového čističa nespôsobuje pochybnosti. Riadenie je jednoduché a logické: jedno tlačidlo, zariadenie obsahuje a vypne a ostatné – rozvíjajú sieťový kábel.

Najdôležitejšie je – odstránenie nečistôt a prachu, je veľmi dobre ladení. LG Vysávače sú vytiahnuté z kobercov Maximálna kontaminácia. Užívatelia sa niekedy dokonca prekvapia pri prvom upratovaní, koľko sa tam skrýva. Treba poznamenať, že filtre sa musia často meniť.

Pokiaľ ide o robotické vysávače, potom nie je všetko také jednoduché. Niektoré modely sa snažia vyliezť malé prekážky, ako sú nohy nábytku. Preto si ešte stále musíte pripraviť miestnosť pred čistením. Náklady na automatické modely sú však úplne odôvodnené. Nečistoty odstránené bez problémov. Snímače sú nakonfigurované veľmi dobre, ale musíme brať do úvahy Roboty sa normálne pohybujú len na suché podlahy.

Nabíjanie batérie je dosť na toľko času, pretože výrobca vyhlasuje. Odporúča sa zatvoriť dvere do kúpeľní, pretože roboty nebudú môcť pohybovať cez prahové hodnoty v opačnom smere. Automatizácia okamžite rozpozná koberce a okamžite zvyšuje kontajner. Uzamykacia senzorická kontrola je veľmi užitočná, kde žijú domáce zvieratá živé alebo malé deti. Nie je možné otočiť vysávač, pretože potom bude celá špina zranená.

Top 3 Vysávač LG pre Rusko Pozri na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: