Metabo vysávače: Rozsah modelov, výber a prevádzka Tipy

Metabo vysávače sú dobre známe domácim spotrebiteľom a sú široko používané v priemysle, stavebníctve a každodennom živote. Vysoká popularita modelov je spôsobená vynikajúcou nemeckou kvalitou a zariadení.

Zvláštnosť

Metabo je jedným z najstarších podnikov v Nemecku, ktorého história začala v roku 1924. Spočiatku, rastlina špecializovaná na uvoľnenie drevospracujúcich zariadení, ale časom rozšírili rozsah výrobkov vyrobených a zaoberajúcich sa výrobou domácich vysávačov. K dnešnému dňu sú produkty spoločnosti prezentované na trhu vo viac ako 100 krajinách sveta a všade sa tešia vo vysokom dopyte.

Metabo vysávače model. Existujú vzorky v ňom tak pre suché aj pre mokré čistenie izieb, čo zodpovedá troch stupňoch ochrany prachu podľa normy EÚ. Takže modely triedy L sú schopné čistiť povrch z omietky, vápna, hnojivá, kriedy, zubnej pasty, sľudy, hlinky a domáceho prachu. Vzory pokročilejšie M-triedy sa ľahko vyrovnávajú s betónom a cementovým prachom, drevnými čipmi a pilinou. A konečne, vysoko výkonné jednotky N-Grade sú určené na prácu s obzvlášť nebezpečnými látkami, ako sú formy, sklenené hazardné a výbušné látky.

Okrem funkčnosti a vysokých pracovných vlastností sú metabo vákuové čističe najvhodnejšie v prevádzke a úplne bezpečné. Všetky zariadenia sú vybavené funkciou núdzového vypnutia, okamžite zastavenie motora, keď sa vyskytnú akékoľvek abnormálne situácie. Okrem toho sa modely vyznačujú dobre premysleným dizajnom a ergonomickým dizajnom, ktorý zahŕňa pohodlné umiestnenie rúrok a trysiek počas skladovania a pomáha zlepšiť pohodlie pri používaní nástrojov.

Nemenej dôležitá vlastnosť metabo vysávačov je Ich schopnosť synchrónnej prevádzky s elektrickými nástrojmi, počas ktorého sa vytvára odpad. Vyzerá to takto: brúsenie, perforator alebo vŕtačka je pripojená k zásuvke, ktorá sa nachádza na puzdre vysávača a zároveň začína pracovať s ním. Zároveň sa nasáva prach, betónové omrvinky alebo piliny okamžite, akonáhle sú vytvorené. Na tento účel sa používajú špeciálne výfukové uzávery, cez ktoré sa vyskytne účinný plot stavebného odpadu. Ďalej sa odpadky na hadicovom systéme prejde do cisternového pohonu vysávača a je tam uložený.

Výhody a nevýhody

Metabo vysávače sú vo vysokom dopyte od ruského používateľa a majú Niekoľko nesporných výhod, ktoré ich odlišujú od modelov iných výrobcov.

 • Objem zberača prachu takmer všetkých nemeckých agregátov je pomerne veľký, a dokonca aj v nízko výkonných domácich vzorkách je 20 alebo viac litrov. To vám umožní vyčistiť z prachu a nečistôt pomerne veľké priestory, bez toho, aby sa uchýlili k častým devastácii disku.
 • Na výrobu zberateľov prachu používajte z nerezovej ocele a nárazu. Poskytuje nádrže vysokú pevnosť a potrebnú tuhosť. Okrem toho kontajnery sa líšia pomerne malú hmotnosť a dokonca aj vo naplnenom stave, konštrukcia vysávača sa nemusí týkať.
 • Agregáty sú vybavené samostatným chladiacim okruhom, ktorý chráni motor pred prehriatím a zvyšuje životnosť modelov.
 • Všetky spotrebiče sú vybavené umývacím vlnitým filtrom, ktorý sa vyznačuje vysokou pevnosťou a trvanlivosťou. Filter je vybavený plavákovým ventilom, ktorý okamžite preruší odsávanie, akonáhle je nádrž naplnená prachom. Zároveň sa spustí automatické vypnutie motora, čo neumožňuje motor pracovať na zvýšenom obehu a zabránenie jej prehriatiu.
 • Takmer všetky modely metabo, vrátane výkonných priemyselných vzoriek, sa vyznačujú nízkymi hladinami hluku.
 • Veľký modelový rozsah a široké cenové rozpätie značne uľahčujú výber požadovaného modelu a umožní vám kúpiť vysávač akejkoľvek energie a náklady. Fiškálny model teda bude stáť 9 000 rubľov, zatiaľ čo pre vážne priemyselné agregáty budú musieť poskytnúť 55 000 rubľov.
 • Trup vákuových čistiacich prostriedkov z vysoko pevných materiálov sa nebojí šokov a mechanických účinkov.
 • Zariadenia sú vybavené otáčaním kolies, čo umožňuje ľahko ich presunúť na správne miesto.
Prečítajte si viac  Indesit Wind Skrine Prehľad

Metabo vysávače sú vysoké náklady na priemyselné modely a potrebu častého výmeny prachových balíkov vo vzorkách vrecka.

Modely a ich špecifikácie

Metabo vysávače sú produkované dvoma hlavnými vlastnosťami: metóda na zber odberu a špecializácie. Podľa prvého kritéria sú modely rozdelené na prístroje vybavené vreciami vreckami na prach a nezdvorvostné agregáty. Tašky, zase, sú rozdelené do disponibilného papiera a opätovne použiteľných modelov tkanín a sú kompletné s agregátom. Zmiešaný vysávač je vybavený utesnenou kontajnerovou jednotkou, ktorá umožňuje použitie na zber kvapalných kontaminantov.

Zásada prevádzky takýchto modelov je založený na pôsobení odstredivej sily a je nasledovná: Turbína ťahá odpadky a cez hadicu ho dodáva na pohon, kde sa vyhodí na steny nádrže a vkladov.

Modely messenger produkujú príliš veľa hluku. Toto je vysvetlené silným úderom odpadu o stenách nádrže, keď sú vystavené odstredivé sily.

Druhým znakom klasifikácie Metabo vysávačov je ich účelom. Tri typy zariadení sa líšia v tomto kritériu.

Priemyselné vzorky sú dostupné podľa požiadaviek tried L a C a sú schopné pracovať s betónovým prachom, kovovým drvom, kvapalnými hmotnosťami a odpadom z drevospracujúcej produkcie. Agregáty sa ľahko vyrovnávajú s čistením veľkých oblastí a často sa používajú v stavebníctve. Teleso zariadení je vyrobené z materiálov odolných voči nárazom a spoľahlivo chráni motor a turbínu pred poškodením. Sú pohodlné upevňovacie prostriedky na bokoch puzdra, ktoré sú ľahko zmizne a poskytujú rýchly prístup k nádrži a prítomnosť vstavaných priestorov pre dýzy im umožňuje starostlivo skladovať.

Jedným z najobľúbenejších priemyselných modelov je Metabo ASA 25 L PC, určený na čistenie suchého a mokrého odpadu na veľkých plochách. ALEGregat je vybavený elektromotorom s kapacitou 1250 W a má zástrčku na puzdre, čo umožňuje pripojenie energie na 2,6 kW. Hmotnosť zariadenia je 8,3 kg, objem pracovnej nádrže, kde je vložený odnímateľný vak – 25 litrov, vákuum – 210 mbar. Dĺžka sacej hadice dosiahne 3,5 m, náklady – 12 300 rubľov.

Prečítajte si viac  Recenzia rúrok

Domáce jednotky sú určené na čistenie malých izieb a sa líšia v nízko napájacích motoroch a kompaktných veľkostiach. Najznámejším modelom pre domáce použitie je metabo as 20 l, vybavené 1200 W motora a kontajnerom na zber prachu 20 litrov. Produktivita jednotky je 3 600 l / min, vákuum – 200 mbar, hmotnosť – 5 kg. Dĺžka sacej hadice a kábel je 1,75 a 5 m, v tomto poradí, cena je asi 9 tisíc rubľov.

Univerzálne modely sú najpočetnejšou skupinou a sú reprezentované vzorkami, ktoré môžu fungovať na priemyselných zariadeniach a doma. Typickým predstaviteľom tohto druhu je MetaBO ASA 32L vysávač, vybavený 1200 W motora a nádržou na zber 32 litrov. Dĺžka sacej hadice je 3,2 m a elektrický kábel – 5 m. Hmotnosť jednotky je 7 kg, cena je asi 10 000 rubľov.

Modely batérie sú reprezentované mobilnými samostatnými zariadeniami vybavenými batériami a pracujú dlhú dobu bez dobíjania. Toto zariadenie obsahuje METABO ako 18 ls modelu, ktorý je vybavený lítium-iónovou batériou s napätím 18 V a skladovacej kapacity v tanku 7,5 litra. Produktivita zariadenia je 2 100 l / min, 120 mb.

Takéto zariadenia sú výrazne horšie ako sieťové modely pre množstvo pracovných vlastností, ale umožňujú čistenie v poli a na stavbách, ktoré nie sú spojené s elektrinou. Hmotnosť jednotky spolu s batériou je 7,4 kg, priemer sacej hadice – 27 mm, dĺžka – 3 m.

Tipy na výber

Pri výbere vysávača Metabo by ste mali starostlivo prečítajte prehľad technických charakteristík modelov a venovať pozornosť viacerým dôležitým parametrom.

 • Sila zariadenia sa považuje za jeden z najvýznamnejších technických ukazovateľov a ovplyvňuje výkon a výkon nasávania. Takže na prácu na staveniskách sa odporúča kúpiť seriózne vzorky s motorom s kapacitou najmenej 1,4 kW, zatiaľ čo pre domáce použitie môže byť obmedzený na menej výkonný model.
 • Objem pracovnej nádrže je tiež dôležitým prevádzkovým parametrom a ovplyvňuje trvajúcu trvalú prevádzku zariadenia. Na zber veľkých medzier sa odporúča nakupovať modely s nádržami s objemom 50 litrov, zatiaľ čo na prácu v byte bude vyhovovať jednotke s nádržou pre 20 alebo menej litrov.
 • Dôležité sú aj vybavenie a dostupnosť ďalších funkcií. Súčasťou zariadenia musí byť hromada kefy, štrbina a zariadenie na zber znečistenia kvapalín. Ak bude jednotka prevádzkovaná na drevospracujúcej výrobe alebo v opravárenskom a stavebnom priemysle, je žiaduce kúpiť zariadenie, ktoré môže synchrónne pracovať s väčšinou elektrických spotrebičov a okamžite odstrániť odpad vytvorený počas ich práce.
Prečítajte si viac  Umývanie pri okne v kuchyni: profesionáli, nevýhoda

Ako použiť?

Pri operačnom metabo vysávače sa musia dodržiavať niektoré pravidlá:

 • Je zakázané udržiavať zariadenie pod zaťažením viac ako 2 hodiny v rade;
 • Čistiace filtre a umývacie telesné pohony musia byť vykonané aspoň raz mesačne;
 • S nízkym sieťovým napätím, ako aj keď sú skoky, neodporúča sa používať nástroj;
 • Používajte modely domácností na čistenie stavby a priemyselných priestorov je zakázané;
 • Pri práci s modelmi vrecka je potrebné odstrániť odsávanie skla a iných akútnych predmetov;
 • Používajte zariadenia L a M triedy na čistenie výbušných odpadkov a bakteriálnych látok je zakázané;
 • Na konci prevádzky by sa zariadenie malo vypnúť zo siete a trieť vlhkú handričku;
 • Skladové hadice sú potrebné v narovnom stave alebo skrútené. Stúpanie alebo ohybová tryska v polovici sa neodporúča.

Metabo as 20 l Vysávač Prehľad Prehľad Pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: