Metódy pre zónovanie kuchyne a obývacej izby

Izba Zoning je nevyhnutným krokom pri príprave harmonického interiéru. To platí najmä s nedostatkom vzoru a nie dosť premyslené usporiadanie izieb, čo je charakteristické pre mnoho domov a bytov. A ak hovoria, vývojár považoval za potrebné kombinovať kuchyňu a obývaciu izbu, bez nezmyselného oddelenia dvoch priestorov nemôže robiť. Ako to urobiť správne, pomocou rôznych spôsobov, ktorými je potrebné zvážiť – podrobne zvážiť ďalej.

Pros a Consing Zoning

Zoning je nástroj na rozlíšenie medzier. To môže byť rôznymi spôsobmi. Takáto recepcia dizajnéra má svoje výhody.

  • Zoning umožňuje dva (alebo tri) z jednej miestnosti, zatiaľ čo rôzne účely a funkčnosť. Toto je druh rozpočtovej transformácie priestoru.
  • Oddelenie priestoru pre rôzne časti miesta prispieva k nenápadnej organizácii, ktorá eliminuje vzhľad poruchy rôznych zón.
  • To vám umožní poraziť nedostatky pre plánovanie konkrétnej miestnosti tým, že ich vydávate za výhody.
  • Zoning má niekoľko odrôd, prostredníctvom ktorých možno priestor rozlíšiť, bez porušenia integrity svojho interiéru.
  • Táto technika poskytuje množstvo príležitostí na umiestnenie nábytku, príslušenstva, umožňuje vám vytvoriť zloženie v jednom stylistu interiéru, čo naznačuje, že patrí.

Zoning však má niekoľko nevýhod.

  • Je potrebné, aby to bolo premyslené, takže nie je rozdrviť priestor na nevyužité rohy, vytvorenie nepohodlnej a nepohodlnej miestnosti nie je vylúčená.
  • Je ťažké poraziť v miestnostiach so zlomenou perspektívou, v ktorej môžu byť steny šialený, a dokonca aj s trojuholníkovými alebo bohatšími nepochopiteľnými výčnelkami a zmizne.
  • Oddelenie miestnosti do dvoch funkčných zón je schopná zbaviť priestor pocitu vzduchu a priestoru, takže je to často v malých apartmánoch je to nemožné.
  • Spravidla, pri rozdelení miestnosti do kuchyne a obývacia izba musí byť navyše premýšľať z oddeliteľného osvetlenia, a to je ďalšia práca, náklady na volanie majstrov, nákup osvetľovacích zariadení a následnú opravu stien alebo strop.

Vizuálne prijímače

Zoning kombinovaný priestor môže byť iný. Aby ste to urobili, môžete použiť rôzne nástenné obloženie, oddelené osvetlenie jednotlivých funkčných zón, podlahové zameranie, usporiadanie nábytku a imitácie. Každý typ oddelenia miestnosti má svoje vlastné nuansy.

Osvetlenie

Táto technika môže byť nazývaná jedným z najčastejších a úspešných spôsobov zónovania. To vám umožní vyplniť insuficienciu prirodzeného osvetlenia miestnosti, ktorá je obzvlášť dôležitá, keď je svetlý prúd nasmerovaný a nie je schopný osvetliť uhly miestnosti. Ak pôvodne bola miestnosť iba centrálne osvetlenie a svetlo steny, dáva zmysel označiť každú zónu. Môžete napríklad zaostriť hosťujúci priestor krásneho lustra a bodových svetiel zvýrazniť jedálenský stôl.

Možnosti kombinácie môžu byť hmotnosť, závisí od výšky stropu, jeho dizajnu a veľkosti celej miestnosti. Môžete staviť na rovnakom tvare svietidiel, umiestniť ich do každej zóny. Nie je zlé vyzerať niekoľko malých lampy v rade nad stojanom tyče a podobne ako dizajnový luster cez konferenčný stolík, obklopený množinou čalúneného nábytku.

Pokiaľ ide o lampy, stojí za zmienku: ich forma, veľkosť, suma bude závisieť od stylistiky a nuansy plánovania. Napríklad pre „Khrushchev“ sú nežiaduce výkonné možnosti na dlhé suspenzie a reťaze, aj keď chcete odolať interiéru v klasickom štýle. Tento štýl miluje priestor a rozsah, inak vyjadriť palác slávnosti jednoducho nebude fungovať. Medzi moderné návrhy dizajnu patria používanie svietidiel – panely, ktoré môžu byť umiestnené v zóne na varenie aj cez hosťovskú izbu.

Podlahový zón

Rozdeľte podlahu tak, že nevyzerá roztrieštené – úloha nie je ľahká a kreatívna. Môžete to urobiť rôznymi spôsobmi. Napríklad, kvôli vonkajšiemu obloženiu rôznych veľkostí alebo vzoru v súvisiacich farbách. Krásne sa pozrie na oddelenie dvoch funkčných zón s kontrastom. Napríklad pre kuchyňu si môžete vybrať tmavú farbu, a pre priestor pre hostí – svetlo. Aby ste zmäkli pripojenie dvoch kontrastných tónov, môžete medzi nimi obkladať, ktorých tón bude súvisí s každým z nich.

Môžete poraziť zón rôznymi smermi kladie vonkajšie dlaždice. Pôvodná verzia je imitácia koberca, ktorý stanovuje v oblasti obývačky, označuje hraničnú kachlu, ako okraj koberca. Niekto uprednostňuje používanie rôznych typov náterov pre zón. Takáto kombinácia často vám umožňuje dosiahnuť špeciálny účinok a jasnú organizáciu dvoch oblastí miestnosti. Môžete si vybrať kombináciu, napríklad dlaždice s linoleum, nalievanie kachľovým materiálom pre kuchynskú oblasť a linoleum pre hosť.

Ak nechcete, aby ste sa mohli uľahčiť ťažký vonkajší dizajn, môžete prebiehať jednoduchšie: ležať v mäkkom koberci. To umožní nielen určiť samostatný priestor, ale aj naplňte ho aj atmosférou domácej srsti. Aby sa povlak mohol vyzerať v existujúcom interiéri, môžete vyzdvihnúť farbu, ktorá bude oslovená dvoma rôznymi izbovými zónmi. Veľkosť koberca je vybratá individuálne, zvyčajne zavrie oblasť sady čalúneného nábytku.

Vyberte si inú dokončovaciu stenu

Možno, že táto metóda zónovania kombinovanej kuchyne a obývacej izby môže byť oprávnene nazývaná jednou z najprístupnejších možností. Nevyžaduje veľké finančné investície a náklady práce, pretože je možné identifikovať dve rôzne priestory s dokonca štandardným stien – tapety. Jednoducho jednoduché – Prilepte rôzne tapety pre kuchyňu a obývaciu izbu. Vyzerá to obzvlášť harmonické, keď existujúce výčnelky sú uvedené dve zóny.

Ak nie sú žiadne výčnelky, a stylistika nestanovuje množstvo kontrastov, výber rôznych nákladov obkladov obzvlášť starostlivo. Tu si môžete vybrať samostatnú časť steny, nazvaná na hranice zón. Vytvorte ilúziu rozlíšenia môže byť použitím textúrovaných tapiet a panelov bez výkresu. Napríklad celá miestnosť môže byť zachránená monofónnymi panelmi a v kuchyni, povedzme, reliéfne povlaky s murivom efektom.

Obývacia izba môže byť zdobená fotografiou, ktorá vám umožní urobiť špeciálnu náladu a podporte vybraný interiérový štýl. Mimochodom, fotografia tapeta s tou správnou voľbou je schopná vizuálne urobiť priestor viac, čo ho obdalo s potrebnou emocionálnou farbou. Halu môže byť zameraná na fotografie tapety pod plátnom vo forme panelu, ktorý prinesie luxusné vrecko v interiéri. Aby sa konštrukcia takejto miestnosti vyzerá jedna, stačí si udržať jednu z farebných odtieňov pomocou v dizajne kuchyne alebo stolového priestoru.

Ako rozdeliť miestnosť s nábytkom?

Je možné dosiahnuť harmonické územné zón kuchyne a pomocou nábytku. Napríklad, niekedy dosť pohovky, je tiež možné vyrovnať sa s týmto a kvôli stojanu tyče, ktorý dáva jasné hranice medzi rôznymi časťami podľa miesta určenia. Vhodné na tieto účely a úzky vysoký stôl s vysokými stoličkami, ktoré môžu byť inštalované na požadovanom mieste rozdielu.

Niekedy pre separáciu používať regály, police, stojany a obchodné okná. V každom prípade sú výrobky vybrané takým spôsobom, že ich inštalácia nezasahuje do pohybu okolo miestnosti a prevádzku samotného nábytku. Smerom k obývacej izbe pohovka alebo stojan bude už oddeliť priestor. Ak je v miestnosti dostatok miesta, môžete ju rozdeliť do obývačky a kuchyňu s jedálenským kútom. Ak to chcete urobiť, je dosť medzi dvoma zónmi na uverejnenie jedálenského stola s stoličkami.

Dajte oddiely

Je možné vytvoriť kombinovaný priestor na základe jeho vzoru. Napríklad, ak je miestnosť veľmi malá (až 18-20 kV. m), je nežiaduce, pretože okrem výpadku bude vytvorený účinok nepríjemných kamier. Ak je miestnosť malá, ale svetlá, môžete urobiť asymetrické oddiely. Povedzte, že jeden z nich môže byť výška po celej stene, druhý nie je viac ako výška písomnej tabuľky. Takže vyzerajú zaujímavé, môžete poraziť svoj tvar pomocou nielen rovno, ale aj kučeravé hrany.

Preferovaným zónovým oddielom je dôležité pochopiť: Ich hrúbka a šírka vyberajú na základe všeobecného času miestnosti, vybraného štýlu a interiéru. V tomto prípade môže byť oddiel nielen hluchý, ale aj cez. Napríklad sa môže podobať snímku, ktorý umožní, aby jeho spodná časť s dostatočnou šírkou, ako tablota pre živé kvety alebo vonkajšie vázy.

Ak je izba v miestnosti stačí, môžete oddeliť jednu zónu z ostatných posuvných stien. Zároveň sa môžu líšiť: obaja na celej výške stien a malých. Možnosti dizajnu podľa takýchto oddielov sa líšia, ale celé kúzlo týchto stien je použitie skla. A to zase prispieva k interiéru ľahkosti, vzdušnej atmosféry.

Je potrebné inštalovať oddiely. Ak je miestnosť samotná malá, pomerne náznak vymedzenia, zatiaľ čo oddiel môže byť symbolický. Napríklad, niekto používa textilné obrazovky alebo voľby skladania napodobňovanie kupé na tieto účely. Najnovšie produkty, ako sú posuvné steny, sú vhodné, pretože v prípade potreby môžu byť zložené, vizuálne zvýšiť miestnosť.

Úspešné príklady v interiéri

Nakoniec môžete kontaktovať niekoľko najzaujímavejších myšlienok zónovania zozbieraného na internete.

Bar Rack zdieľa izbu so zlomenou perspektívou.

Drevený oddiel na celej výške stien harmonicky rozdeľuje veľkú a širokú miestnosť do dvoch malých.

Kontrastné povrchové úpravy podlahy nenápadne Zonizuje priestor jedáleň a hostí.

Samostatné osvetlenie dvoch rôznych častí priestorov vyzerajú holistické a moderné.

Dizajn pomocou individuálnych osvetľovacích techník pre jedálenský kút a varenie.

Otočený nábytok v rôznych častiach miestnosti celkom jasne ukazuje hranice každého funkčného priestoru.

Použitie rôznych materiálov pre podlahy rôznych zón. Farebný roztok a rôzne textúry umožňujú kontrastom, aby indikuje na hranice dvoch lokalít, charakterizovaných vymenovaním. Accent Nástenné krytiny Uveďte kuchynskú oblasť, bitie nevýhodám plánovania miestnosti.

O tom, ako Zonail v kuchyni žijúci oddiel, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: