Nápady pre malú kuchyňu

Nedostatočná funkčná oblasť na varenie v malého bytu sovietskej vzorky – problém každej rodiny, ktorá nevyžaduje pripomienky. Samozrejme, že je to charakteristické nielen naše kuchyne, pretože s rovnakými problémami sú vlastníci rozpočtu bývania av iných krajinách. Samozrejme, samostatná jednotlivá oblasť na výrobu potravín si zaslúži osobitnú zmienku pri prevode výhody drobného bývania.

Zónový

Výber správneho kuchynského plánovania bude poskytovať pohodlné varenie, dá estetické potešenie, pretože každá vec bude na svojom mieste a pomôcť hostesku lepšie orientovať v ich rezervách.

Veľa v kuchynských zónach je viazaná na to, ako sa nachádza kuchynská súprava, Rovnako ako tzv. Pracovný trojuholník, to znamená, že tri najdôležitejšie položky v kuchyni – chladnička, sporák a umývadlo. Táto trojuholníková geometria bola vynájdená len pre malé oblasti, aby sa zlepšila ergonómia varenia.

Všetky tri z týchto nevyhnutných prvkov musia zodpovedať vrcholom trojuholníka, nemali by existovať žiadne prekážky voľného posunu.

Tiež, usporiadanie musí byť zapísané do umiestnenia kuchyne, to znamená vziať do úvahy dĺžku každej steny, Zohľadnite sa tam, kde sú dvere, okná, kde sa konajú komunikácia. Ak sú priestory príliš malé, alebo kuchynská forma sa líši od štandardu, výhodne namiesto „trojuholníkovej geometrie“, postupujte podľa konfigurácií opakovanie písmen abecedy „P“ alebo „G“. Ak hovoríme o kuchynskom štúdiu, potom budú prijateľné lineárne, kruhové alebo ostrovné možnosti. Pre kŕmenie kuchyne zvyčajne používajte paralelné typu rozloženie.

Štvorcová malá kuchyňa s rovnakou dĺžkou steny má typicky dizajn typu P-tvaru. Zvyčajne v tomto prípade dizajnéri tiež používajú veľmi „pracovný trojuholník“, ale už obdĺžnikové. V priestore v blízkosti okna je zvyčajne zapustený s umývadlom, sporákom a chladničkou nachádzajúcou sa uprostred hlušiny, ktorá poskytuje voľný prístup ku všetkým hlavným prvkom.

M-figuratívne usporiadanie sa používa tam, kde je potrebný voľný uhlový priestor. V ňom majú pravidlo jedálenský kút. Je potrebné umiestniť umývanie v uhlovom priestore a chladnička a sporák sú inštalované v blízkosti nej.

Plánovanie kuchyne obdĺžnikovej veľkosti a malá praxe sa vykonáva lineárnou (paralelnou) metódou, a to:

 • V lineárnom ubytovaní sa predpokladá inštalácia celej headsetu (a pracovných povrchov a umývadlá) na stenu;
 • Paralelne (je potrebná dostatočná šírka) – jedna strana je obsadená praním a sporákom, naopak obsahuje umiestnenie chladničky a iných objektov headset.

  Na plánovanie neštandardných kuchýň (napríklad otvorená kuchyňa, ktorá je súčasťou štúdiového bytu) Vhodné z polohy použitia akéhokoľvek vhodného dizajnu:

  • Miesto varenia je oddelené od rezidenčnej miestnosti je ostrov, kde sú umiestnené sporák a umývadlo;
  • V prípade, keď je ostrov polkruhový, dizajn sa nazýva oválny.

  Možnosti organizovania skladovania

   S cieľom maximálne využívať celé malé množstvo malého veľkosti kuchyne, používa každú príležitosť, každý kubický centimeter. Môžete vytvoriť vstavanú zásuvku, policu, všetky typy háčikov a magnetov, ktoré sa pripájajú ku všetkým povrchom.

   Pozornosť! Nepoužívajte povrch dverí skriniek na upevnenie na jej kryty z hrnca, šalátov a podobne. Budú celkom veľa vážnosti a okamžite prinášajú aj najvyššie mechanizmy kvality na otvorenie / zatváranie dverí k nesúhlasu.

   Pár priehľadných dverí horných skriniek kuchynskej headsetu zvyčajne odchádzajú konkrétne pre nastavenia, pretože ich chráni pred prachom, mikrokapelom tukom a inými druhmi znečistenia.

   Použite Windowsill

   Spravidla, systém Windowslalet najčastejšie vystavuje rastliny, ktoré vyžadujú slnečné svetlo. To je pravda, ale odborníci sa odporúčajú používať pre hrnce z pozastavení zemín do stropu alebo kaše – to naozaj šetrí priestor na parapete, ktorý môže byť použitý efektívnejšie.

   Závesné regály pre riad

   Takýto stojan je ľahko organizovaný nad tabuľkou. Na tento účel je dizajn pripevnený na strop na pomerne dlhé suspenzie, na ktorých je možné stráviť tieto objekty v požadovanej výške, že v skrinkách nebolo miesto.

   Ako takéto regály sa často používajú dizajnérske dažde malej dĺžky, ktoré sú pripevnené k headsetom steny v akejkoľvek výške – sú veľmi vhodné na zavesenie na háčiky kabátov, sitá, panvicu a podobné kuchynské náradie, ktoré v Klamstvo by obsadilo oveľa viac priestoru.

   Stena pre kuchynské náradie

   Nedávno, celkom neobvyklé perforované povrchy sa stali veľmi populárnymi, ktoré sú prekryté na voľných kuchynských stenách. Na tento účel použite plastovú dosku s otvormi, v ktorých sa dá ľahko pripojiť rôzne držiaky, háčiky, suspenzie a podobne, čo umožňuje použitie voľného zvislého povrchu ako stojanového držiaka pre kuchynské náradie.

   Ako urobiť kuchyňu útulný?

   Na otázku, prečo sa tak často mýli, keď je návrh kuchyne malého námestia zodpovedaná, že nie je možné ubytovať žiadne významné inventúry na šesť metrov štvorcových, vo všeobecnosti, niečo na uloženie a variť na takomto strachu nie je možnosť. Toto je zakorenené nesprávne úsudok.

   Tu sú najdôležitejšie momenty vizuálne porušujúce pôvodné harmonické farebné kombinácie obmedzeného kuchynského priestoru:

   • Dôvodom nedostatku voľného priestoru je príliš veľké rozmery nábytku a vybavenia kuchyne, ako aj ich nesprávne umiestnenie;
   • Regály so súborom rôznych kalibrov kontajnerov / plechovky / boxy generujú myšlienky o neporiadku, ktorý sa deje z dôvodu, že všetci majú iný tvar a farba je príliš nápadná;

   • Ďalším faktorom je príliš kontrastné farebné odtiene medzi stropným vetrom a svetlým poličkou, alebo medzi skrinkou a natreté v zelenej stene v kombinácii s tmavohnedým linoleumom, nemôže prispieť k farbe harmónia;
   • Neexistuje žiadny úspech otvorenej vody a plynárenskej komunikácie;
   • To neprispieva k zbaveniu extra prachu, nečistôt a tuku striekajúcej a chýbajúce extrakty a nedostatočné vetranie v kuchyni.

   Za izbový

   Interiér sa stáva krásnym a čerstvým, ak je aspoň jeden hrniec s nejakým pekným listom v ňom. Bohužiaľ, aby ich chovalo v kuchyni (a dokonca aj malé) – nie najlepší nápad. Rastliny sú veľmi škodlivé pre teplotné rozdiely, mikropodnikové tuk, ktoré sú uložené na listoch a clogových pórov a mnoho ďalších faktorov. Odborníci odporúčajú len niektoré druhy rastlín na výzdobu kuchyne, ktorý môže prežiť v podobnej atmosfére:

   • chlorofytum;
   • Aglionm;
   • Szindapsus;
   • Kaktus;
   • philodendron.

   Textil

   Použitie tkaninových závesov v kuchynskej miestnosti sa bude musieť obmedziť – tkanina bude absorbovať vôňu prípravy potravín príliš rýchlo, stratí atraktívny výhľad. Ďalším dôvodom, prečo sa záclony neodporúčajú – ich vysoké nebezpečenstvo požiaru.

   Jedným z riešení je použitie žalúzií alebo valcovaných bambusových záclonov.

   Ďalším riešením je použitie, namiesto prírodnej tkaniny, syntetické žiaruvzdorné textílie impregnované vodou odpudzujúcim prostriedkom.

   Dekor

   Farebné riešenie pre malé kuchyne má veľký význam.

   Každá farba zodpovedá údajom, ktoré ľudský mozog absorbuje na podvedomí. Biely odtieň alebo pastelový odtieň pripomína jasné, slnečné dni, svetlé farby priťahujú ľudské oko, zatemnené odtieň skrýva pravý tvar vecí. Špecialisti po starostlivom štúdiu celého spektra farieb zistili určité vzory.

   Absolútna biela kuchyňa S vhodnou starostlivosťou v akejkoľvek možnosti vyzerá víťazstvo, môže vizuálne zvýšiť priestor, ale trochu v kancelárskom štýle. Ak chcete dať jej pohodlné pohodlie, zvyčajne sa pridávajú drevené textúry a vložky sivej uľahčia udržanie čistoty.

   Šedá kuchyňa zodpovedá neutrálnym odtieňom kameňa alebo ocele. Toto je jeden z ideálnych riešení s obmedzeným dizajnom malých kuchýň. Na takýto odtieň sa ľahko zvolení takmer žiadne moderné domáce spotrebiče. Aby ste zriedili si sivú, môžete si vybrať zaradenie niektorých bohatej farby.

   Béžová kuchyňa uprednostňujú hostesku, že taká farba pripomínala cappuccino, pretože je to praktické. Odtieň farby Cappuccino je mäkký, spôsobuje pocit tepla, je to takmer viditeľné na škvrny. Pre béžové prostredie je najlepšie vybrať priesečníky prvkov bielych a hnedých odtieňov.

   žltá môže dať kuchyňu tak pohodlie, že bude miestom zberu celej rodiny kvôli tomu, že to zvýši náladu a môže sa zahriať s jej slnečným svetlom, aj keď prší mimo okna. Kombinácia žltej s bielymi, svetlosivými, zelenými a pastelovými odtieňmi zvyšuje jeho pozitívny vplyv na náladu.

   Zelená farba Robí kuchyňu veselá, jarná farba vytvára pohodlie, pokojnosť atmosféry. Takýto tieň môže byť dokonale doplnený hnedými alebo sivými vložkami, skutočne WinBlery bude textúra zobrazujúca prírodné drevo.

   Lifehaki pre malú kuchyňu

   Jedným z najnepríjemnejších vlastností malého veľkosti kuchyne je malá plocha okna. To vedie k nedostatku osvetlenia a v dôsledku toho na chyby pri varení. Optimálnym riešením tohto problému je bodové rezanie diód v oblasti povrchu varenia a cez umývadlo. Sú účinné ako z hľadiska trvanlivosti, efektívnosti, a preto, že nie sú hroznou vysokou vlhkosťou.

   • Pre všeobecné osvetlenie sa odporúča používať stropné svietidlá na najkrajšom tvare.
   • Keďže podlahová krytina v kuchyni je snáď ešte intenzívnejšia ako povlak pri vchodových dverách, jeho silu sa musí venovať pozornosť. Preto musí byť vyrobený buď z linolea, porcelánový kamenisko, keramické dlaždice, alebo ho môže byť objemné.

   • Pri dokončení stien, použitie kompozícií odolných voči vlhkosti (latexových alebo akrylových vodovodných disperzných farieb, v ktorých prísady, neumožňujú vzhľad plesní húb), sklenených chodu, umývateľné vinylové tapety alebo plastové panely.
   • Zástery z rôznych keramiky, skla, plastov a iných materiálov chránia steny v oblasti riadu a zónu určenú na varenie.

   Pre stropné pokrytie, optimálna možnosť, podľa mnohých odborníkov, je napínací filmový povlak alebo obyčajná farba, pretože aj najvýraznejší sadrokartón odolný voči vlhkosti alebo suspendovaný plastové panely nestojí za – budú „jesť“ extra centimetre a absorbujú nežiaduce pachy.

   Na záver môžeme povedať, že mnoho zaujímavých dizajnérskych trikov, ktoré pomáhajú vizuálne rozšíriť priestor malých kuchyne, a zvýšiť efektívnosť používania kuchyne, môže byť pomerne silná pri použití aj také, to by sa zdalo nepohodlné priestory na prípravu najsofistikovanejších jedál.

   Myšlienky opravy a dokončovania malej kuchyne – v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: