Nástenné dlaždice pre kuchyňu: odrody a odporúčania pre použitie

  Okrem výberu vhodného nábytku pre kuchyňu je dôležité postarať sa o konštrukciu stenových povrchov, najmä záster. Je lepšie to urobiť s dlažbou, aby ste poskytli štýlový vzhľad a vysokú funkčnosť miestnosti.

  Zvláštnosť

  Nástenná dlaždica pre kuchyňu vám umožní nakresliť priestor v akomkoľvek farbe, ktorá sa vám páči, a tiež obnoviť nezvyčajnú textúru, napríklad strom, kameň alebo kožu. Nespokojuje sa z produktov kuchynských aktivít, ako je napríklad vlhkosť, tuk a para. S rastúcou teplotou sa človek nemá obávať, že materiál začne alokovať škodlivé chemikálie. Najčastejšie sa dlaždice nachádza na zástere pracovnej oblasti, to znamená, že tam je dôležité ďalej chrániť stenu z ovplyvnenia tretích strán – to je stena, ktorá sa nachádza pozdĺž povrchu varenia, umývadiel a dosiek. Výška dizajnu v tomto prípade dosiahne montážne skrine.

  Prípadne to môže byť obmedzené len na niektoré fragmenty, napríklad len na dosku alebo umývanie. Niektoré návrhy znamenajú úplné plnenie kuchynských stien s pastelovým tienikom. V tomto prípade je veľmi ľahké udržať všetky kuchyne v poriadku.

  Názory

  Rôzne nástenné dosky prezentované na trhu vám umožňuje vybrať možnosť pre návrh na akúkoľvek peňaženku a pre akýkoľvek dizajn.

  Materiál

  Keramická nástenná dlaždica je považovaná za najbežnejšiu odrodu používanú na kuchynský dizajn. Je to tuhý materiál, ktorý sa nebojí mechanických účinkov, žiadne kvapaliny, ani vysoké teploty. Okrem toho, keramika sa nepodarí, keď sú vystavené tukom alebo výparom, je ľahké čistiť a neodradí spracovanie chemikálií. Nedávno, PVC tapety, tehly a dokonca aj tapety.

  PVC panely sa ľahko starajú, nebojí sa vysokých teplôt, ale stále majú menej pevnosti ako iné materiály. Jeho hlavnou výhodou je množstvo kvetov, ako aj textúry, vrátane pod stromom alebo kovom. PVC sa používa nielen na zakrytie zásteru, ale aj pre dizajn fasád.

  Formuláre

  Najznámejšia dlaždica sa vyrába vo forme štvorca, ale existujú aj variácie vo forme obdĺžnika, vhodné na vizuálnu expanziu malej miestnosti. Ak hovoríme o mozaike plytkej dlaždice, to sa deje ako okrúhle aj trojuholníkové a šesťhranný tvar.

  Dizajn

  Jeden z najobľúbenejších dizajnov dlaždíc je mozaika. Vyzerá to, že vzor zozbieraný z malých detailov. Vzhľadom k tomu, povrch sa získa regálom a nie je ovplyvnený detergentmi, môže byť mozaika umiestnená nielen na zásteru, ale aj na podlahe. Často, v interiéroch je mozaika kombinovaná s monofónnou kaviarni v oblasti pracovného priestoru. Keďže tento materiál rýchlo porazí a vyznačuje sa nedostatkom odporu, práce by sa mala vykonávať s maximálnou presnosťou a kúpiť materiál s veľkým zásobám.

  Dosky pod tehlom dobre zapadajú do interiéru zdobené v štýle Provence alebo Shebbi-Chic. Tento povlak bude relevantný v kuchyni pripomínajúcom podkroví. Dlaždice pod tehál sa môže líšiť vo farbe, veľkosti a dokonca textúre.

  Nemenej relevantné ležiace drevené, vhodné pre steny a na podlahy. Dosky pod kameňom vyzerajú identicky prírodný materiál, ale je to oveľa lacnejšie. Sú skvelé pre Stredomorskú tému a sú kombinované s dubovým nábytkom. V súčasnosti skutočné pokrytie pod kožu, napodobňovanie tlače zvierat. Dlaždice pre kov používané v interiéri zdobené v štýle high-tech alebo moderných.

  Mimochodom, je tu aj povlak na zlato alebo vzácne kamene, ale vo vyváženom interiéri by sa mali používať len ako akcenty. Rovnaký dôraz sa stáva obrazom fotografie, aplikovaný na malú plochu. Nakoniec, najviac nezvyčajné sa nazýva sklenené plátno, vo vnútri, ktoré sú namontované nažive rastliny alebo umelé.

  Nesmieme zabúdať, že dlaždica je matná a lesklá. Lesk vizuálne rozširuje priestor vďaka vzhľadu oslnenia z dôvodu reflexného svetla a vytvorí prídavné zvýraznenie priestoru.

  Odporúča sa aplikovať v kuchyniach-malej s nízkou osvetlením, ale je dôležité pochopiť, že aj malé škody budú viditeľné. Matte dlaždice je považovaný za útulnejší a vhodný pre solárne priestory.

  Ako si vybrať?

  Nákupný materiál, mal by sa urobiť s okrajom od 10 do 15%. Pre podlahu je lepšie vziať dlaždice s hrubou textúrou a na náhlavnú súpravu záster – hladký. To výrazne zjednodušuje proces starostlivosti o materiál. Väzbová rezistencia panelu pod dlažbou nemôže byť nižšia ako 0,03%. Rozmery materiálu sú do značnej miery určené, koľko bude musieť zaplatiť za to.

  Závislosť je reverzná: Pre menšie dlaždice, aby sa najväčšie množstvo, na rovnaký spôsob, ako tvrdo pracovať s inštaláciou. Klasické parametre sú 10×10 cm. Hmotnosť dlaždíc ovplyvňuje aj proces dizajnu kuchyne – svetelné predmety sú oveľa jednoduchšie namontovať, najmä na nerovnomerných povrchoch.

  Riešenie, vyberte jasné alebo tmavé nátery, malo by sa zrejmé, že v prvom prípade bude nečistoty výraznejšie a v druhom prípade. Farba by mala byť kombinovaná s kuchynskou hlavou a stropom a stien.

  Malý priestor vyžaduje použitie pastelových farieb vizuálne zvýšenie miestnosti. Pracuje aj vynikajúci keramický povlak. Odporúča sa tiež, aby sa povlak spojil s stolom. Ak by sa dlažba mala umiestniť do jedálenského priestoru, mala by sa vybrať čo najviac.

  Tipy na kladenie a demontáž

  Ak chcete odstrániť starú dlaždicu z steny, je potrebné začať s injekciou – proces odstránenia roztoku, na ktorý sú švy spracované. Po prvé, tieto medzery sú vypúšťané, po stieraní a konečne zlúčili špachtľou. V prípade, že musí byť odstránená iba jedna popraskaná dlaždica, uhlopriečka sa uviazol priamo na ňom a minimálne otvory sú vyvŕtané, počnúc centrom. Sekáč s kladivom umožní úhľadne eliminovať kusy, ktoré neovplyvňujú pevné platne.

  Ak bol povlak nainštalovaný na tehál alebo betónovej báze, potom sa odstráni poklopom so širokým čepeľou alebo kombináciou kladiva a sekáč. Úzka povrch sa spúšťa pod sporákom, potom, čo je kladivo odpojené stenou. V neprítomnosti dláča na farme je možné ho nahradiť dlhým skrutkovačom alebo sekáčom. Niektorí majstri vykonávajú tento proces s špachtľou. Prvá vec, ktorú doska je testovaná na určenie dutín, potom, čo sa vyskytne stierka. Po zasiahnutí kladiva sa dá dlaždi odstrániť.

  Použitie perforatora takmer okamžite vedie k čistiacemu na povrch. Prevádzka zariadenia začína v bode medzi doskami. Bude užitočná v tejto situácii a oceľových háčikoch, ktoré sú opití pod povrchom a po utiahnutí sami. Proces demontáže je dokončený čistením steny z roztoku pomocou špachtle, škrabky alebo stierky. Stena je navlhčená mokrou špongiou a potom dôjde dôkladné odstránenie zvyškov. Je dôležité spomenúť, že práca by sa mala vykonávať v miestnosti, kde je podlaha dodatočne chránená mäkkým materiálom.

  Odborníci prideľujú štyri spôsoby, ako zostaviť keramické kuchynské dlaždice. V prvom prípade, plátno je potrebné umiestniť čo najbližšie k sebe paralelne so stenou. Takýto jednoduchý obklad je ideálny pre hromadný monotónny materiál. Štvorcové dlaždice môžu byť nahrané a diagonálne – v tomto prípade, bude možné vyrovnať ošetrený povrch a dokonca externe zvyšovať voľný priestor. Murárstvo pod tehlom by malo byť prilepené tým istým krokom ako skutočná tehla.

  Ak má tkanina vzor pod stromom, je potrebné vyložiť, ako by sa parkety, vytvorili „vianočný strom“. Nakoniec, v prípade modulárnej muriva, dizajn sa vyskytuje v špeciálnom obraze.

  Pravidlá starostlivosti

  Starostlivosť o kuchynskú dlaždice nevytvára osobitné ťažkosti. Po varení musí to dobre utrieť dobre a približne raz týždenne na čítanie pomocou vhodných prostriedkov. Spracovanie stien, stojí za to uplatniť špongiu penovej gumy alebo flanelu a podlahy – mop s mäkkou základňou.

  Odľahčiteľná objemová dlaždica by mala byť navyše vyčistená malým štetcom.

  Príklady v interiéri

  Veľmi krásna bude dokončená keramickými dlažbami pod bielym stromom rôznych odrôd. Výber dosiek vo forme predĺženého úzkeho obdĺžnika približne piatich odtieňov, bude štýlovo usporiadať nielen zástera, ale aj všetky steny, ako aj kuchynský ostrov. Tento dizajn je ideálny pre škandinávsky štýl so snehovými bielymi skríň pokrytý drevenými stolovými vrchmi. Laminát na podlahe by sa mal zvoliť v rovnakých odtieňoch.

  Spearová dlaždica piesočnatého tieňa, uložená diagonálne, je ideálna na vytvorenie kuchyne v klasickom štýle. Povlak môže byť reliéfny na vytvorenie nezvyčajného účinku. Béžové dlaždice vyžaduje skrinky v rovnakej farebnej schéme a dostatočný počet svietidiel.

  Kachľové pokrytie pre tehly v bielom vhodnom pre dizajn kuchyne v štýle minimalizmu. Steny budú vyzerať oveľa efektívnejšie, ak sa ukáže, že je tmavá.

  Použitie takejto dlaždice je vhodné len v pláne zástera na pracovisku.

  Štýlové a nezvyčajne vyzerá ako kombinácia dlaždíc dvoch typov. Bližšie k stolu bude niekoľko radov povlaku s vertikálnym textom, pripomínajúci sa strom natretý v snehu-bielom odtieň. Fragmenty lepšie vziať obdĺžnikové. Vyššie bude jeden rad tmavého modrého odtieňa s horizontálnou textúrou pod stromom. V strede každej dlaždice bude umiestnený biely obdĺžnik s nápismi.

  Ako si vybrať dlaždice v kuchyni, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: