Nuance Inštalácia panelu na varenie

Moderné technológie vám umožňujú minimalizovať veľkosti potravín pre domácnosť. Namiesto toho je nainštalovaný panel na varenie plynu, ktorý umožňuje poskytnúť značné úspory užitočnej plochy. Nestačí však kúpiť túto verziu technológie. Stále je potrebné nainštalovať. Ako integrovať povrch varenia plynu v stolíku?

Vlastnosti a montážne nuansy

Montážne pravidlá predpisujú, že každá práca na spojenie alebo prenos umiestnenia plynového zariadenia sa musí vykonať v súlade s platnými normami, pravidlami, výstražnými plynovými službami na výmenu vykurovacieho zariadenia. Pri nákupe panelu je lepšie okamžite objasniť, ako je pripojený k stolu. Je to dôležité a materiál samotnej nadácie, ak sa môžete vyrovnať s drevotrieskovou doskou, vloženie do umelého kameňa je lepšie zveriť profesionálov.

Povrchy varenia možno ľahko integrovať. Hlavnou vecou je správne uverejňovať pultovú dosku, na ktorej sa inštalácia vykonáva. Ak je panel zakúpený pod hotový headset, stojí za to merať dostupnú šírku a hrúbku vopred, najmä keď je nábytkový modul neštandardný, vytvorený na objednávku. Typicky sa rozmery inštalácie líšia v rozsahu 55-57 cm. Stojí za to zvážiť ďalšie dôležité body:

 • Napájanie potrubia by malo byť pripojené k inštalácii náhlavnej súpravy – zjednodušuje upevnenie orechov;
 • Montáž hadice vlnov by sa mala vykonávať priamo cez ventil, ale cez montáž alebo sanitárny vozeň;
 • Pri tvorbe spojenia je nutne aplikovaná ľanové vinutie, je navíjané na plynovú pastu;
 • Ak dôjde k elektrorejektu, bod pripojenia do siete stojí za výstup vopred;
 • Na zvýšenie úrovne bezpečnosti môžete ventil vložiť do potrubia tepelným prvkom, ktorý je spustený, keď je teplota 80 stupňov Celzia;
 • Otvor vytesaný do drevotrieskovej dosky alebo stromu je potrebné dôkladne zaklinovať tesniacim prostriedkom na bokoch;
 • V predvolenom nastavení súprava varnej dosky obsahuje trysky pre hlavný prívod plynu, aby sa pripojil k valcovi / Gazgolder je potrebné zakúpiť samostatne.

Box v pracovnej doske: Merania a rezanie

Pred rezaním procesu, Stojí za preskúmanie dokumentácie poskytnutého výrobcom. Značkové varenie v ňom podrobne sú uvedené v detaile, šablóna alebo veľkosť pohonu. Ak chcete pracovať so stromom, stojí za to príprava elektrolybiz a vŕtačka s vŕtaním. Po nakreslení obrysu sú otvory vŕtané na svojich rohoch, nadradené k šírke rezného plátna, prívod požadovanej dĺžky sa v nich ponorí.

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť obrys – aplikovanie panelu do tabuľky. Kontúry sú zobrazené ceruzkou, po ktorej sa vykonáva. Komplexnejšia možnosť bude vyžadovať výpočet stredu, z ktorého budú osi položené pre presné výsadby platformy na varenie plynu.

Pred spustením okraja okraja na mieste rezania je namazaná lepiaca páska umiestnená na odstránenie tvorby čipov. Zo dna, aby sa zabránilo zlyhaniu, by mala byť nainštalovaná fascinácia materiálu v poli jeho namáčania a zabezpečených svoriek. Rezanie je lepšie vykonať pomocou laserovej úrovne, ktorá presne meradla čiaru. Lobzik sa vykonáva v priamke, z rohu do uhla.

Ako kp?

Pred vložením panelu na varenie plynu na miesto určené na to by malo byť správne pripravené. V technologických otvoroch sú inštalované trysky zahrnuté v súprave, pripojené inštalatérskemu rohu s tesniacim tesnením. Matica je upevnená pri vchode, je upevnená pružným očnými linkami (musí sa vykonať cez propyl). Ďalej sú panely zabezpečené špeciálnymi montážnymi doskami obsiahnutými v obale a montáž sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 • Okraje propylu sa spracovávajú sanitárnym tmelom, leží pečať;
 • Povrch varenia je umiestnený na mieste (in propyl), zarovnané;
 • Nachádza sa dole, upevňovacie prvky držia sa do pracovnej dosky;
 • Prebytočné tesnenie sa rozreže na okrajový nôž;
 • Po skontrolovaní spoľahlivosti fixácie môžete stráviť uvedenie do prevádzky.

Je dôležité si uvedomiť, že všetky informačné kanály a technologické otvory v náhlavnej súprave sú vyrobené pred inštaláciou panelu, a nie po ňom, inak riziko čeliť problému prístupu k vnútorným povrchom kabinetu.

Ako stráviť skúšobný štart?

Potom, čo bude panel na varenie nainštalovaný na mieste určenom na to, pripojené k diaľnici, mali by ste sa postarať o jeho štart a kontrolu tesnosti vytvorených zlúčenín. Aby ste to urobili, musíte otvoriť plynový ventil (uzatvárací žeriav), pre povesť a vôňa skontrolovať absenciu úniku. Ak nie sú pozorované žiadne problémy, môžete prejsť na alternatívne zahrnutie panelu horáka. Je dôležité zvážiť, že vzduch z horákov.

Tlak na diaľnici nie je príliš vysoká, takže Vypočítať náklady na obdobie až do minúta, po ktorom by plyn mal ísť z horáka. Potom, čo sú všetky ventily testované na výkon, môžete nainštalovať nosnú mriežku na povrch pre umiestnenie riadov a používať všetky možnosti varnej jednotky v normálnom režime.

V prítomnosti systému elektrického zapaľovania, Môže sa vyžadovať dodatočné pripojenie k systému napájania. Na to by malo byť poskytnuté v prístupovej zóne. Prítomnosť odolného vlhkosti, ktorá vám umožní poskytnúť neprerušovaný napájací zdroj.

Hlavné kritérium pre správnu a presnú inštaláciu panela varenia – dodržiavanie bezpečnostných požiadaviek. Je potrebné mať vstavanú techniku ​​plynu takým spôsobom, že môže byť pripojený k hlavnému potrubiu. Vzdialenosť medzi panelom a potrubím sa môže líšiť v závislosti od používania flexibilnej vložky. Vzdialenosť od stúpačky nie je regulovaná, ale normy poskytujú: \ t

 • Uloženie vzdialenosti najmenej 20 cm na boku zdroja vykurovania na umiestnenie odpojovacieho žeriavu;
 • S štandardným zapojením by sa spojovacie jednotky mali umiestniť na jednej úrovni s miestom scény do potrubia;
 • S horným pripojením by mala byť výška prekrývajúceho sa zásobníka plynu najmenej 1,5 m od podlahy.

Normy a vzdialenosti

Pri inštalácii sa používa špeciálne mechy hadice v kovovom vrkovači, so špeciálnymi upínacími maticami a tesneniami. Okrem toho špeciálne navíjanie, tesniace materiály pre rúry.

Pri utiahnutí matice by sa mala monitorovať sprievodná sila. Vylúčené použitie flexibilných zlúčenín, použitie skrúteného drôtu alebo pripojenia kovových svoriek.

Čo potrebuješ vedieť?

Pri inštalácii panela na varenie v tabuľke, musíte odolať vzdialenosti k okrajom povrchu. Na každej strane musí byť aspoň 5 cm, inak, keď môže byť píla zničená príliš tenká stena. Hrúbka stola top tiež záleží. Neodporúča sa namontovať vstavané zariadenie do dizajnu riedidla 38 mm kvôli nízkym nosným schopnostiam.

Ak chcete skontrolovať tesnosť zlúčenín, keď sa spustí plyn, použije sa roztok mydla. Sú hrubé zakryté všetky matice a kĺby, kontrolujú tieto miesta na prítomnosť blikajúcich bublín – svedčia o úniku.

  Pred spustením plnej prevádzky by dosky mali skontrolovať jeho prevádzku s rôznymi režimami nastavenia. Nikto z nich by nemal ísť von – je to veľmi nebezpečné. Ak sa pri pokuse skontrolovať zmenu nastavenia intenzity napálenia nemení tok modrého paliva, musíte vypnúť dosku, obráťte sa na servisné stredisko alebo predávajúcemu. Možný manželský tovar. Správne strávený v byte alebo súkromnom dome Inštalácia panelu na varenie v tablete vám umožní dodržiavať všetky predpisy a zabezpečiť efektívnu prevádzku zariadenia.

  Ako správne nainštalovať panel na varenie, povedal na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár