Odrody a charakteristiky úzkych pohoviek pre kuchyňu

Kĺzanie kuchyne, musíte starostlivo zvážiť celú situáciu a vymenovanie každého predmetu, pretože tieto priestory používajú všetci členovia rodiny. Často v kuchyni sa môžete stretnúť s pohovkou. Tento kus nábytku si môžete požičať z rozsahu pre ostatné miestnosti alebo je vytvorené špeciálne pre kuchyňu.

Potrebujete pohovku v kuchyni?

Otázka relevantnosti pohovky vo varnej oblasti nemá jednoznačnú odpoveď. Najčastejšie sa táto možnosť umiestnenia nábytku nachádza v tých apartmánoch, kde sa nachádza kuchyňa ako obývacia izba alebo v kombinácii s ním. Vzhľadom k tomu, v usporiadaní moderného bytu, tieto situácie sa často našli, pohovka je v každej druhej kuchynskej oblasti.

Aké ďalšie ďalšie výhody majú pohovku nainštalovanú v kuchyni:

 • Vyrábajú sa špeciálne úzke modely, ktoré nevyzerajú ťažkopádne a môžu byť namontované aj v miestnosti skromných veľkostí;
 • Môže pohodlne ubytovať niekoľko ľudí;
 • Vysoko kvalitná pohovka je oveľa pohodlnejšia pre stoličky;
 • Niektoré modely môžu byť použité ako dodatočné miesto na spánok;
 • Môže sa zmeniť na ďalší systém skladovania;
 • Široký výber vám umožní vybrať si presne model, ktorý sa harmonicky zmestí do interiéru;
 • Často pohovka vyčnieva namiesto oddielu, rozlišovacie zóny v byte štúdia typu.

Názory

V každom obchode nábytku alebo na stránke môžete vidieť mnoho modelov. Ak chcete vám uľahčiť, aby ste sa rozhodli rozhodnúť o voľbe, dajme to nastaviť v druhom klasifikácii.

Konfiguračnými pohovkami môžu byť:

 • rovno;
 • uhlové (pohovky v tvare p a t tvar t tvarovania môžu byť pripisované);
 • polkruhový (s rôznym polomerom zaokrúhľovania).

Tvar pohovky závisí od stavebných prvkov kuchyne. Ak má kuchyňa voľný roh, pohovka môže byť ohnutá na jednu alebo dve strany. Hlavnou vecou je, že okná, vykurovacie zariadenia, balkón a vstupné dvere, potrubia a boxy. V samostatnom druhu sa môžu použiť modely pozostávajúce z modulov (alebo blokov) ako jeden zloženie alebo každý samostatne.

Môžete ich zmeniť kedykoľvek alebo nepoužívať blok, čím sa pohovia pohovia priamo alebo tým, že dva samostatné stoličky.

Zvyčajne takéto modely umožňujú používať jednu z častí ako malú tabuľku.

Prečítajte si viac  Mystery Vysávače Prehľad

Samostatná skupina zahŕňa pohovky so zabudovanými mechanizmami, je to spôsobené nimi úzka pohovka sa zmení na plnohodnotné posteľ, na ktorom môžete relaxovať alebo stráviť noc. Mechanizmy sú jednoduché a zložitejšie. Pre kuchyňu môžete prispôsobiť všetky, ale najobľúbenejšie sú:

 1. „Kniha“;
 2. „Eurobook“;
 3. „tango“;
 4. „Dolphin“.

Tieto modely sú celkom kompaktné – malá hĺbka a šírka 1,2 m. Pohovky s mechanizmami, ako je „akordeón“, „francúzsky clamshell“ sú príliš objemné, ale aj dopytu od kupujúcich, ktorí majú voľný priestor. V nábytku pozostávajúcej z modulov je mechanizmus zvyčajne inštalovaný v najširšom (častejšej centrálnej) časti. Všetky skladacie a rozšírené systémy sú charakterizované kvalitou armatúr, rozmery v rozloženom stave a úsilie, ktoré je potrebné pripojiť. Jednoduché mechanizmy vyžadujú len jednu akciu.

Pre komplex vyžaduje celú sekvenciu krokov. Preto pred ich zakúpením je lepšie vyskúšať v praxi a viac ako raz.

Ďalšia skupina robí pohovky s možnosťou skladovania vecí, produktov a kuchynských riad.

Tu sú dve možnosti:

 1. uzavreté a otvorené výklenky;
 2. Všetky druhy zatiahnuteľných boxov.

Najčastejšie sa výklenky nachádzajú pod sedadlami. Boxy sú inštalované na prednej strane alebo na strane – je to vhodnejšie, pretože odstránenie vecí nezasahuje do sedenia. Tieto príležitosti sú žiaduce vziať do úvahy v čase plánovania všetkého kuchynského nábytku, takže nie je neporiadok priestoru skrinkami alebo netrénovanými vecami.

Sofas pre kuchyňu sa môžu líšiť:

 • prítomnosťou lakťov;
 • Podľa typu podpory (s nohami, kolesami a inými);
 • na mäkkosti chrbta a sedadiel.

Všetky tieto rozdiely musia byť zvážené pri výbere. Mnohí výrobcovia ponúkajú, aby sa pohovka špeciálnym projektom. Potom sa dá urobiť naozaj plytkú, požadovanú šírku a s týmito vlastnosťami, ktoré si prajete.

Materiál

Samozrejme, pohovky pre kuchyňu sa líšia v materiáli, z ktorého sú všetky ich časti. Základňa (rám a podpery) sa zvyčajne vyrába z dreva, drevených dosiek alebo kovu, a preto majú rôzne ukazovatele sily, hmotnosti, životnosť a ekológiu. MDF sa vyznačuje cenovo dostupnou cenou, jednoduchosťou spracovania, montáže a inštalácie, široký výber PVC povlakov. Strom je odolnejší a je prirodzený, vyzerá dobre a vonia, ale stojí drahé. Kov sa čoraz viac používa nielen v skrytých predmetoch, ale aj v dekor. Zbierajte a prepravujte pohovku s kovovou základňou, ale bude trvať oveľa dlhšie. Výber materiálu zvážte odhadované zaťaženie, pretože toto miesto na sedenie bude často používané.

Prečítajte si viac  Filtre pre umývačky riadu

Kvalita armatúr, spojovacích materiálov a mechanizmov zohrávajú obrovskú úlohu.

Tieto prvky by nemali ušetriť, pretože ich opotrebenie spôsobí bezproblémové.

Bude lepšie, ak sú z ocele, a nie hliník alebo plast.

Nasledujúci nezávislý detail – pohovka povlaku (čalúnenie). Na pokrytie umelej alebo prírodnej kože, akrylové, velúr, tapisérie, stádo a iné typy textilu. Vzhľadom k tomu, pohovka bude stáť v kuchyni, jej povlak by mal byť trvanlivý, vodotesný a ľahko čistý (preferencia je daná hladkému materiálu, bez hromady).

Povlak by mal byť príjemný nielen navonok, ale aj na dotyk – čalúnenie by nemalo byť chladné alebo klzké.

Plnenie závisí od stupňa mäkkosti – zvyčajne sa používa penová guma a v ergonomických modeloch viacvrstvové plnivo.

Farby

Nie je možné zakázať používanie určitých farieb, najmä ak máte nejaké konkrétne preferencie, alebo si jasne si predstavujete, čo presne potrebujete. Existujú však určité odporúčania, ktoré pomôžu konečne urobiť rozhodnutie alebo ich upraviť.

 • Pre všetky interiérové ​​predmety v kuchyni sú výhodné neutrálne farby – robia miestnosť priestranný, ľahší. Bude lepšie, ak bude svetlé veci oddelené – napríklad kryt sedadla, posteľná bielizeň alebo pohovky vankúšov. Toto pravidlo je voliteľné, ale pohodlné, pretože zmena farby detailov na strane druhej, dostanete úplne iný druh.
 • Teplé farby pomáhajú udržať dobrú náladu, urobiť útulnú atmosféru. Zelený, hnedý a žltý pohľad nenápadne, ale krásne.
 • Jasné farby spôsobujú silnejšie emócie, prispievajú k vzhľadu chuti do jedla. Červená alebo oranžová pohovka bude určite pozitívne ovplyvnená činnosťami a postojom. Takéto farby sú však rýchlejšie.
 • Najvhodnejšie farby pre kuchynskú obývaciu izbu bude: ružová, sivá, fialová. Prijateľné použitie pásov alebo iných malých, neutrálnych v zmysle výkresov.

Nápady v interiéri

Pre kuchyňu v klasickom štýle a pohovka potrebujú vhodné. No, ak je to pohovka lavica so zakrivenými nohami a podrúčkami, vyrezávané semifice späť a oválne sedadlo. Ako dekor, strom a monofónové alebo vzorované čalúnenie budú. Každá pohovka diskrétnej farby je vhodná na nábytok v neoklasickom štýle, bez veľkého množstva dekoratívnych častí. To je tiež harmonicky hodí verzie s koženým povlakom.

Prečítajte si viac  Prehľad najspoľahlivejších umývačiek riadu

Sofas s chrómovými detailmi sú vhodné pre kuchyňu v modernom štýle.

Pre minimalizmus sú dôležité jedno-fotónové čalúnenie a prísnejší tvar pohovky bez excesov.

V iných moderných smeroch sú k dispozícii neobvyklé formy a farby. V tomto prípade sa pohovka určite stane vrcholom modernej kuchyne.

Je zaujímavé vyzerať ako možnosť, keď je pohovka určitým pokračovaním kuchynskej headsetu. To si objednáte nízku úzku trubicu z rovnakého materiálu a farieb. Môžete si objednať miesto na ňom. Namiesto chrbta, vankúše alebo rámca.

Tipy pri výbere

Pozrime sa, čo dávajte pozor, aby ste si vybrali pohovku do kuchyne.

 • Napriek tomu, že pre kuchyňu, model s úzkym sedadlom a malým operadlom je častejšie, jeho hĺbka by nemala byť nižšia ako polovica metra, inak budú ľudia ťažké a nepohodlné sedieť.
 • Ak je pohovka plánuje byť použitá ako posteľ, v rozloženej forme by mala byť vhodná.
 • Pre nábytok s mechanizmami zavádzania (bez ohľadu na to, či sa týkajú rozšírenia zásuviek alebo vytvoriť spánkový priestor), je potrebné vziať do úvahy rozmery tak, aby nič nebránilo ich plnej činnosti.
 • Premýšľajte vopred – že budete uložení v pohovke a organizovať vnútorný priestor. Ak v nej umiestnite potraviny alebo pokrmy, mali by sme sa pozorne držať materiálov – musia byť bezpečné.

 • Venujte pozornosť kvalite švov, spojovacích materiálov, montáže. Dokonca aj tieto malé veci sú dôležité.
 • Vyberte si výrobcu, starostlivo preskúmajte ponuky v tejto oblasti. Sa nielen zameriavajú na náklady. Ďalšou výhodou bude dodávka, montáž, záručný servis a dobrý nábytok.

Tipy, ako si vybrať správnu pohovku, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: