Ostrov Hoods: Charakteristika, Podmienky voľby a konštrukcia

Jedným z hlavných atribútov modernej kuchyne je kapucňa, pretože to nie je dovolené čistiť vzduch, ale tiež chráni dekoratívnu úpravu a nábytok z tuku a sadzí. K dnešnému dňu existuje mnoho druhov tohto zariadenia, ale ostrovný model, ktorý dokonale zapadá do kuchynského interiéru, apartmány a súkromné ​​domy si zaslúži osobitnú pozornosť. Jeho dizajn je ľahko inštalovaný a šetrí oblasť miestnosti, naplnenie miestnosti pohodlia a poznámky moderných.

Charakteristické rysy

V poslednej dobe, mnohé kuchyne tvoria ostrov, takéto usporiadanie je pohodlné a umožňuje racionálne umiestniť nábytok a vybavenie. Pre takýto interiér je stredom miestnosti ostrov výfuku, vďaka inovatívnym riešeniam, môže mať rôzne veľkosti a tvary, krásne podsvietenie a mnoho typov spojovacích materiálov.

Taká kuchyňa konštrukcia je multifunkčná, vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a je charakterizovaná nasledujúcimi vlastnosťami:

 1. Pre montážne výfukové zariadenia je k dispozícii iba stropný montážny systém;
 2. Zariadenie je vybavené niekoľkými typmi filtrov, ktorý zaisťuje vynikajúcu recirkuláciu vzduchu a jemnejšie čistenie;
 3. Technika je výrazne odlišná od externého vykonávania, ktorý predstavuje vertikálny vzduchový kanál;
 4. V takýchto doplnkoch nie je žiadne vetracie poklopy;
 5. Výfukový dáždnik je pohyblivý, takže jeho umiestnenie je možné ľahko ovládať, znižovať pod základnou doskou.

Vyzdvihnúť ostrovové kapucne pod kuchynským štýlom ľahko, pretože výrobcovia ich produkujú v obrovskom sortimente dizajnových modelov. Je zaujímavý vzhľad v interiéri okrúhle aj štvorcové alebo oválne dizajn, čo výhodne podčiarkuje čiaru ostrova zóny.

Klady a zápory

Všetky extrakty typu ostrova sú spravidla na diaľkovom ovládači a paralelne vybavené jedinečným riadiacim systémom, vďaka ktorým nie je možné variť nezávisle určiť úroveň znečistenia ovzdušia, čo robí proces varenia ako pohodlný.

Medzi hlavné výhody zariadenia patria aj nasledujúce body.

 • Univerzálnosť. Výfukové zariadenie môže byť namontované v strede kuchyne a po celom jeho obvode. Vďaka tomu je možné racionálne vykonávať umiestnenie zariadení a nábytku.
 • Rôzne typy štruktúr. Obrovský výber výrobkov zo skla, ocele a keramiky uspokojí požiadavky aj tých najnáročnejších majiteľov domu. Hood, okrem svojich základných funkcií, sa stane reálnou dekoráciou izby.
 • Vysoký výkon. Čistiace zariadenie je preto vybavené ťažkým pracovným motorom, charakterizovaný vysokými technickými parametrami.
 • Multifunkčnosť. Hlavná jednotka sa uvoľní v rôznych možnostiach návrhu. Výfukové kapucne so zvýšeným podsvietením, ktoré sú vložené priamo do stropu. Môžu výrazne vymeniť lampu počas práce taniera.

Populárne sú aj modely s elektronickou kontrolou a výškovou úpravou. Stavebníctvo s dvojitým výfukovým dáždnikom s veľkým dopytom.

Pokiaľ ide o nedostatky, ich malé. Ostrov Hoody pracujú príliš veľa, takže ak sú majitelia bývania dôležité, je dôležitá pokojná práca zariadenia, potom je najlepšie uprednostniť tiché modely. Okrem toho uhoľné filtre zariadenia vyžadujú včasnú a neustálu náhradu, pretože nie sú opakovane použiteľné a čisté. Veľký mínus v takýchto dizajnoch je ich vysokými nákladmi, ak rodinný rozpočet neumožňuje kúpiť drahý model, môžete si vybrať zvyčajné s minimálnym súborom funkcií.

Kritériá pre výber

Predtým, ako odchádzate na nákup ostrova výfuku, je potrebné vypočítať obvod svojej akčnej zóny vopred a podľa toho, rozsah práce. Tak ľahko určiť také dôležité parametre ako veľkosť zariadenia, rýchlosť a výkon ventilátora. Okrem toho je potrebné si vybrať požadovaný tvar a typ výstavby, ktorá by bola čo najviac harmonizovaná s kuchynským dizajnom.

Technika spoľahlivo slúžila dlhú dobu, mala by sa vybrať, vzhľadom na nasledujúce nuansy.

 • Inštalácia. Umiestnenie výfukového dáždnika závisí od toho, či existuje schopnosť znížiť do centralizovanej ventilácie v kuchyni. Ak je táto inštalácia ťažká, potom musíte zakúpiť súhrnný prevádzkový režim recyklácie.
 • Moc. Je zvolený v závislosti od oblasti miestnosti. Obvykle produktivita jednotky môže byť od 400 do 1000 m3 / h. Tak, dokonca aj najjednoduchší model bude schopný kvalitatívne slúžiť kuchyňu s plochou až 25 m2.

 • Nosť. Ako zariadenie je charakteristické pre vysoké technické parametre, funguje to hlučne. Preto odborníci neodporúčajú inštaláciu ťažkých konštrukcií pre malé miestnosti. Takže v kuchyni to bolo pohodlné pre prácu, je žiaduce vybrať kapucne, ktoré vytvárajú hluk do 40 dB, je normálne vnímaný a nedráždi sluchu.
 • Typy riadenia. K dnešnému dňu sú takmer všetky zariadenia uvoľnené s dotykovým panelom. V rovnakej dobe, mnohí preferujú diaľkové ovládanie, je to obzvlášť dôležité, ak je jednotka nastavená vysoká.

 • Ochranná známka. Výber tohto alebo tohto modelu zariadenia, je potrebné najprv si prečítať recenzie na to a objasniť problémy výrobcu služby a služby záruky. Najlepšie je uprednostniť známe značky, ktoré sa ukázali na trhu.
 • Dizajn. Samozrejme, hlavnou črtou výkresu je poskytnúť pohodlné podmienky pri varení, ale aj napriek tomu by malo byť aj štýlové a kombinované so zvyškom interiérových položiek. Napríklad mobilný biely model je vhodný pre malé kuchyne a pre priestranné izby si môžete kúpiť viac celkových návrhov, doplnených regálmi.

Populárne modely

Ostrovské štruktúry predstavujú mnohí výrobcovia, ktorí ponúkajú zákazníkom vybavenie ako rozpočtová a elitná trieda. Populárne modely Hodnotenie vyzerá takto.

 • Ventolux Italia Isola 90. Ide o produkt talianskeho výrobcu, ktorý úspešne funguje na trhu už viac ako 10 rokov. Kryt sa vyrába s kompletnou sadou funkcií a dotykového ovládania. Prípad zariadenia je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, zdobená krásnym a svetlým podsvietením. Vďaka širokému lieviku sa nepríjemné pachy rýchlo absorbujú, preskočia sa cez špeciálny filtračný systém a sú výstupom buď vonku, alebo sa vracajú do miestnosti.

V dizajne je len jeden kovový filter, ktorý slúži na dlhú dobu, nevyžaduje náhradu a ľahko čistiť. Zariadenie môže pracovať pri piatich rýchlostiach a vyznačuje sa vysokou úrovňou výkonu. V výfuku nie sú žiadne nedostatky, s výnimkou vysokých nákladov a hluku.

 • HANSA OWC 4778 IH. Táto jednotka je vysoko kvalitný nemecký značkový produkt, ktorý je populárny po celom svete. Konštrukcia je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, výhodne vykazuje na akejkoľvek výške. Halogénové žiarovky sú zodpovedné za zvýraznenie kapoty a riadenie zariadenia sa vykonáva pomocou dotykového panela. Filter hliníkového agregátu, navyše k nemu, navyše k inštalácii uhoľných filtrov, úroveň kontaminácie ukazuje indikátor.

Zariadenie môže byť premyté akýmkoľvek detergentom. Keďže zariadenie automaticky určuje intenzitu svojej práce, potom 4 dostupné rýchlosti sú prepínané nezávisle v závislosti od stupňa znečistenia miestnosti. Okrem tichej práce je tento výfukový výfuk charakterizovaný prítomnosťou odstavenia senzora. Neexistujú žiadne mínusy.

 • Zirtálny KD-IS CUBE 70. Zariadenie je vyrobené v Taliansku, hoci samotná značka sídli vo Švajčiarsku. Na rozdiel od štandardných ostrovných druhov je tento výfuk charakterizovaný obrovskými rozmermi, ktoré dokonale zapadajú do klasického kuchynského štýlu. Jednotka jednotky je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je vhodná na úpravu. Ovládanie zariadenia môžete ovládať pomocou dotykových tlačidiel, okrem nich, bytové svetlá sú tiež namontované v prípade, ktoré poskytujú dobré osvetlenie.

Zariadenie pracuje pri štyroch rýchlostiach ako pri odstraňovaní prietoku vzduchu av jeho recirkulácii. Filtrácia sa vykonáva na úkor hliníkového filtra, navyše, koľko je možné použiť a uhlie. Zariadenie obsahuje snímač časovača a kontaminácie. Produkt sa považuje za perfektný, žiadne mínusy.

 • BOSCH DIA 098E50. Toto sú produkty nemeckej značky, ktorá sa úspešne dokázala na trhu v dôsledku vysokej kvality. Hlavným prvkom kapoty je, že jeho telo je pokryté lepeným sklom a podsvietenie je zdobené štyrmi LED žiarovkami. Riadiace zariadenie sa vykonáva vďaka elektronickému dotykovému panelu. Znečíslovaný vzduch pri filtrácii môže byť výstup z miestnosti a jednoducho čistiť bez odstránenia. Napriek tomu, že zariadenie je vybavené tromi stupňami výkonu, vytvára celkom silný hluk a nemá žiadne časovače.

Montáž

Proces inštalácie ostrovného kapoty je jednoduchý, takže je celkom realistický, aby sa s ním vyrovnal nezávisle bez pomoci špecialistov. Najdôležitejšie je – pripraviť sa na inštaláciu stropu a budete môcť používať elektrické náradie na vytvorenie montáže.

Práca bude pozostávať z nasledujúcich krokov.

 1. Najprv musíte pripraviť elektrické vedenie a pripojiť vzduchový kanál. Zvyčajne sú všetky tieto komunikácie umiestnené pod stropom a potom zdobené suspenzným systémom. Elektrické vedenie užívajte najviac obyčajných, bez spínačov a kanály sú žiaduce zvoliť obdĺžnikové alebo okrúhle, vyrobené z plastu. Pokiaľ ide o zvlnenie, nie je to povinné, pretože sa rýchlo upchatia a vytvorí ďalší hluk.
 2. Potom je samotný dizajn fixný. Kupáce môžu byť pripevnené k stropu s rozliatím Coluins alebo špeciálnymi káblami, voľba závisí od typu modelu.
 3. Potom je zariadenie pripojené k elektrickým vedením a vzduchovým kanálom. Drôty spolu sú pripojené k svorkám a vzduchový kanál je pripojený pomocou dýzy.
 4. Konečným bodom je inštalácia ochranných krytov. Je to jednoduché – bežné boxy pokrývajú otváranie vetrania. Spravidla sa kapucňa predávajú v plnej konfigurácii, takže externá povrchová úprava bude rýchlo a jednoducho. Jediná vec, ktorá sa bude musieť zapadnúť do políčka, aby sa zmestil do krabice a dve polovice nastavené okolo vzduchového potrubia.

Aby sa zjednodušilo inštaláciu jednotky, sa odporúča, aby sa všetky práce odporúčali v štádiu opravy kuchyne, pred položením stropnej konštrukcie. To znamená, že hlavná vec, konsolidovať hlavné prvky a zvyšok sa môže vykonať po dekorácii kuchyne.

Krásne príklady

K dnešnému dňu existuje mnoho možností na navrhovanie kuchyne s ostrovovou kapotou, pretože produkt sa vyrába v tvare štvorca, glade, kvapiek a kocky. Takéto modely sú najčastejšie vybrané pre priestory, v ktorých prevláda minimalizmus a štýl high-tech. Vďaka jedinečnému dizajnu je možné zónovať miestnosť, najmä keď kuchynský priestor kombinuje súčasne jedáleň a obývacia izba. V tomto prípade je miesto varenia vybavené všetkým potrebným vybavením, stolom a cez dosku umiestnenú výfuku, ktorý by mal byť harmonizovaný so všetkými detailmi v interiéri.

Vyzerá elegantne v kuchyni v klasickom štýle lesklý biely model vykladaný platinou alebo zlatom. Odporúča sa ozdobiť osvetľovacie zariadenia v kryštálovom ráme. Pre smer moderného, ​​je najlepšie vybrať oválne alebo okrúhle návrhy vykonávané v jasných farbách. Sklenené alebo kovové extrakty vo forme lietajúcich dosiek alebo priestorových rakiet sú v interiéri veľmi populárne.

Ak je kuchyňa naplnená čerstvými farbami, výfukové zariadenia sú v originálnom, zdobené vo forme kvetov, motýľov alebo listov. Toto konštrukčné majstrovské dielo bude dizajn ostrovnej zóny v morskom predmete. V tomto prípade by výfukový výfuk mal byť zdobený takýmito dekoratívnymi prvkami ako rybárske siete a laná, a na jeho tele, aplikovať obrazy morských obyvateľov.

O tom, ako namontovať ostrovový kapucňou, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: