Panely pre zásteru do kuchyne: Ako si vybrať a nainštalovať?

Zástera v kuchyni je vytvorená na ochranu povrchu od tukových škvŕn a odparovania. A najlepšie stenové panely sa vyrovnávajú s touto úlohou. Článok bude hovoriť o výhodách a nevýhodách tohto materiálu, typov a pravidiel voľby.

Zvláštnosť

Kuchynská zástera vykonáva veľmi dôležitú funkciu – ochrana stien z rozdielov teploty a znečistenia. Samozrejme, povrch by mal byť kombinovaný so spoločným pohľadom na kuchynskú headsetu a byť harmonický.

Funkcia materiálov na dokončenie zásteru, ako aj pre kuchyňu ako celku, je odolnosť voči vysokej vlhkosti a teplotnej kvapke. Tu môže byť ideálna voľba nástenné panely, ktoré tiež nebudú mať veľa času a úsilia.

Zástera v kuchyni môže byť prízvuk povrchu a neutrálne. Ak je interiérový dizajn vyrobený v jasnej farbe, potom na zásteru môžete použiť výkres veľkých farieb alebo ovocia. Hlavným podmienkam, všetko by malo byť harmonické.

Názory. Výhody a nevýhody

Až do nedávnej doby, veľká popularita na dokončenie zástery použila dlaždicu. Bol vybraný na jednoduchú starostlivosť a estetický vzhľad. V súčasnosti však takýto materiál zriedka vidí v kuchyni. Na tento účel existujú dva dôvody: náklady a zložitosť v inštalácii.

V moderných stavebných priestoroch nájdete širokú škálu dekoratívnych kuchynských panelov. Sú rôznorodé podľa ceny a kvality. Zvážte výhody a nevýhody rôznych možností.

Film

Najdostupnejší materiál. Každá sa bude vyrovnať s inštaláciou. Je ľahké držať sa, ale životnosť tohto povlaku je veľmi malá. A film nie je schopný odolať vysokým teplotám a je oheň nebezpečný.

Oceľový plech

Môže byť použitý v kuchyni, ale bude to veľmi drahé. Čistenie takéhoto povlaku – pomerne pracný proces a vzhľad nie je obzvlášť atraktívny.

Sklo

Tento materiál sa veľmi často používa vo forme zdobenie zástery v kuchyni. Sklenený povrch sa dá ľahko starať. Materiál sa nebojí vysokých teplôt. Pekné náterové panely sú pomerne populárne, ktoré je možné objednať svojmu vkusu. Ale z nedostatkov takéhoto náteru – krehkosti.

PVC panely

Je to najobľúbenejšie na trhu pre dokončenie kuchynskej zástery. PVC panely sú veľmi trvanlivé. Neboj sa o teplotných kvapkách a vysokej vlhkosti. Okrem všetkých, panely slúžia dobrú zvukovú izoláciu.

Náklady na takýto materiál sú k dispozícii absolútne pre každého. A tiež obrovský plus je veľká škála výkresov, vzorov a textúr, vrátane 3D. Takýto materiál môže napodobňovať prírodné drevo a kameň.

Ale okrem výhod existujú chyby. Môže vyzerať lacné. A v priestore medzi stenou a materiálom môže znásobiť baktérie a huby. Nestabilné na mechanické poškodenie.

MDF panely

MDF panely, na rozdiel od svojich konkurentov, môžu stáť viac, ale materiál je nepochybne vyššia kvalita. Je trvanlivý a odolá významné zaťaženie. MDF panely – bezpečné a šetrné k životnému prostrediu. Zvyčajne má drevený vzor, ​​takže sa zmestí do akéhokoľvek interiéru.

Materiál sa nebojí plesní a baktérií. Inštalácia neberie veľa času a nevyžaduje špeciálne vedomosti. Počas prevádzky panela MDF môžete ozdobiť rôznymi vzormi, pretože sa ľahko spracovávajú. Jednoduchá starostlivosť.

Shineli

Shindii – to sú sklenené panely pre steny, na ktorých sa aplikuje tlač fotografií. Sklo v tomto prípade temperované.

Takéto panely poskytnú vrchnú kuchyňu. Pomocou správne vybraného materiálu môžete výrazne rozšíriť priestor. Absolútne akýkoľvek vzor môže byť aplikovaný na sklo.

Rôzne zátišie a kvety sú schopné prebudiť chuť k jedlu, ale ako praktické výstavy, krajiny a mestské druhy vyzerajú veľmi harmonicky.

Veľmi často sú takéto panely inštalované s dodatočným podsvietením, čo zvyšuje ich účinky a dáva tajomstvo atmosféru.

Prírodný kameň

Tento materiál je veľmi drahý. Na dekoráciu sa budete musieť uchýliť k pomoci špecialistov. Inštalácia prírodného kameňa ako zástera vyžaduje špeciálne zručnosti.

Kameň dá do miestnosti drahý a ušľachtilý pohľad. Takýto materiál je vhodný pre konečnú úpravu v vidieckom dome, ale v mestskom byte môže vyzerať príliš čisté. Pokiaľ nie je celý interiér v kuchyni vykonaný v ecotelete.

Takáto zástera sa nebojí vlhkosti a teploty kvapky, ale tu sa stará o to, že je dosť časovo náročné. Určite bez pomoci špecialistov je nepravdepodobné, že by uspieť.

Mozaika

Mozaika je jednou z populárnych povrchových úprav. Predtým bola vykonaná z dlaždice. Teraz existuje mnoho materiálov, ktoré môžu vytvoriť mozaikový efekt.

Najčastejšie používané PVC na výrobu panelov. Ich náklady sú nízke. Inštalácia tiež nevyžaduje špeciálne zručnosti. Najčastejšie na upevnenie používa lepidlo alebo tekuté nechty.

Jedinou podstatou tohto materiálu je upchať medzery medzi detailmi mozaiky. S pravidelnou a vysoko kvalitnou starostlivosťou budú počiatočné druhy pokračovať v celej životnosti.

Ako si vybrať?

Vyvinutý pre opravy, ľudia sa snažia nájsť materiály, ktoré budú slúžiť dlhú dobu a nebude vyžadovať obrovské finančné investície. Vzhľad zástera v kuchyni nie je výnimkou.

Voľba je urobiť v niekoľkých kritériách.

  • Odolnosť proti opotrebeniu.
  • Život. V priemere je to 10-12 rokov. Ideálna možnosť bude MDF, PVC.
  • Určite farebný gamut kuchynskej headsetu, jeho štýl. Panely by sa mali harmonicky zapadnúť do interiéru, a nie sú nezávislým IT elementom.

  • Starostlivosť by mala byť jednoduchá. Napríklad čistenie prírodného kameňa by malo byť vykonané špeciálnym riešením, aby nedošlo k poškodeniu štruktúry a najlepšie – zavolať špecialistu.
  • Cenová kategória. Samozrejme, najlacnejšie materiály sa neodôvodňujú, takže ak nie ste znak luxusu, a váš rozpočet je v strednodobom horizonte, stojí za to zvážiť PVC, MDF a temperované sklo.
  • Preskúmajte výrobcov. Preferencie by sa mali udeliť preukázaným výrobcom. Bude to záruka kvality a bezpečnosti.

Využívanie takýchto odporúčaní si môžete vybrať materiál, ktorý vám bude dlhodobo slúžiť.

Povrchová úprava

Dokončenie zásteru sa môže vykonať nezávisle, len ak sa ako materiál použije plast, film alebo MDF. Ale keď pracujete s prírodným kameňom alebo sklom stojí za to, že sa uchyľuje k pomoci špecialistov.

Sklo je skôr krehký materiál, a ak je nesprávne nainštalovať, to znamená, že riziko čoskoro poškodzuje. A tiež kresba. Špecialisti budú môcť vytvoriť efekt homogénneho vzoru, môžete ho pokaziť sami. Bude to veľký mínus.

Rôzne materiály sú pripojené k stene rôznymi spôsobmi. To môže byť lepidlo, nesebeckosť. Ak chcete nainštalovať niektoré, musíte urobiť drevenú prepravku vopred, čo pomôže nainštalovať zásteru aj na povrchu.

Pred začatím inštalácie zástery sa musíte uistiť, že materiál nevyžaduje povinné vyrovnanie povrchu. Ak sú steny úplne chvejú, potom vyzdvihnite farebnú skupinu s prihliadnutím na nezrovnalosti. K takejto stene nie je možné inštalovať zásteru s tlačou fotografií.

Možnosti dizajnu

Možnosti pre dizajn Kuchynské zástera Cafe. Harmonická kombinácia odtieňov poskytuje integritu miestnosti a hotový typ. Dlaždice je teraz menej populárne, najčastejšie ho používajú staré časovače. Oceňujú ho za kvalitu a trvanlivosť. (Foto 1)

Zástera zo sklenených panelov s aplikovanou fotografiou. Volumetrické kvety sú hlavným prízvukom v kuchyni, pretože celý interiér je vyrobený v pastelových farbách. Vynikajúca verzia pre minimalizmus. (Foto 2)

Tu je zástera z PVC panelov. Je vyrobený v jednej bielej farbe a dokonale v kombinácii s kuchyňou svetlého dreva. Inštalácia takejto zástery je jednoduchá, nevyžaduje ďalšie zarovnanie stien. Kvôli farbe steny vizuálne sa zdalo hladké. (Foto 3)

Možnosti pre dizajn PVC panelov s 3D tlačou. Krásny a fascinujúci pohľad na hory. 3D tlač Dlhá vyhrala srdcia nielen spotrebiteľov, ale aj dizajnérov. Vďaka tomuto výkrese môže interiér vyzerať absolútne nové, neštandardné. (Foto 4)

Animácia záster skla svetiel s podsvietením. Krásny a efekt. Použitie dodatočných svetelných zdrojov prikladá špeciálne kúzlo interiéru. (Foto 5)

Tu je kamenná zástera. Ako vidíte, vyzerá to, že povlak veľmi krásne, ale kvôli štruktúre je v starostlivosti dosť ťažká. Prírodný kameň vyzerá veľmi drahé a luxusné. Vhodné znalce prírodných materiálov a fanúšikov ekosínu. (Foto 6)

Ako nainštalovať kuchynskú zásteru, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: