Parketová doska v kuchyni: Vlastnosti, Typy a rozsah aplikácie

Možnosť pokládky v kuchyni parkety na dlhú dobu spôsobila dosť odôvodnené pochybnosti. Tento materiál je veľmi rozmarný v prevádzke a starostlivosti a kuchyňa je celkom špecifická miestnosť.

Ale teraz milenci prírodných materiálov môžu bezpečne aplikovať parketovú kuchynskú podlahovú dosku a navrhuje sa nielen ako podlahový kryt, ale aj ako vynikajúci ekologický materiál na navrhovanie iných povrchov.

Špecifickosť miestnosti

Kuchyňa – Špeciálna izba v každom dome. Spravidla je navrhnutá nielen na varenie a skladovanie príborov. Toto je miesto, kde je celá rodina často ísť na stôl, takže by to malo byť krásne, teplé a útulné. Pani doma strávi veľa času. Varenie – pomerne pracný proces, takže pohodlie, pohodlie a funkčnosť priestorov zohrávajú veľmi dôležitú úlohu. Okrem toho v moderných apartmánoch a domoch sa kuchyňa čoraz viac kombinuje s jedálňou alebo obývacou izbou, takže estetické požiadavky na jeho dizajn je veľmi vysoké. Mal by sa organicky zapadnúť do vnútra bytu.

Účelom tejto miestnosti zároveň zahŕňa prítomnosť rôznych situácií: zvýšená vlhkosť a teplota, pravdepodobnosť pádu na podlahovú krytinu veľkého množstva vody, kvapku ostrých alebo ťažkých predmetov. Parketová doska – jedinečný povrchový materiál, ktorý umožní majiteľom vyriešiť väčšinu takýchto problémov, takmer si ich nevšimnú.

Klady a zápory

Nepochybné plus parketovej tabule je dokonalým dodržiavaním požiadaviek estetiky, pohodlia, životného prostredia a bezpečnosti. Noblená prírodná textúra materiálu je schopná uspokojiť najviac rafinovanú chuť a zapadnúť do akéhokoľvek interiéru, čím sa vytvára teplo a pohodlie. Takýto krása povlak nie je horší ako prírodné parkety alebo solídny masív, čo výrazne získava cenu a jednoduchosť pokládky.

Okrem vizuálneho efektu je v literálnom teplom a príjemnom povlaku, ktorý vám umožní chodiť bez topánok, bez toho, aby ste dokončili inštaláciu teplých podláh. Prírodný prírodný materiál je šetrný k životnému prostrediu a nespôsobuje alergické reakcie. Jedlá, ktoré padli na takúto podlahu, s najväčšou pravdepodobnosťou zostanú celok, skĺznutie je pomerne ťažké, pre deti je tiež najviac bezpečné. Nové technológie nám umožňujú zmierniť a starať sa o parketovú dosku. Ochranný povlak (olej, vosk, lak) chráni pred tukom, kvapalinovým a chemickým dopadom.

Keď je podlaha z parketovej dosky na hlavnom povrchu, je namontovaný špeciálny základ, poskytuje trvanlivosť a spoľahlivosť. Ak materiál zodpovedá deklarovanej kvalite, je riadne položený a dôkladná starostlivosť sa vykonáva, potom takýto povlak je schopný počúvať viac ako dvadsaťpäť rokov. Nastavenie dlaždíc sa vykonáva lepidlom alebo zámkom, nevyžaduje špecifické nástroje a je celkom prístupné, aby ste to urobili aj nováčikom.

Nevýhodou parketových dosiek je možné pripísať jeho vyšším nákladom v porovnaní s linoleum, laminátou alebo kachľovou, ale jednoduchosť kladenia a schopnosť zodpovedať integrálnemu dizajnu obytných priestorov s ľahkosťou kompenzovať tento nedostatok. Materiál vyžaduje špeciálnu a jemnú starostlivosť, maľovanie kvapaliny a chemikálie musia byť z nej čo najrýchlejšie odstrániť, zabrániť zbytočnej vlhkosti. Záplavy s dlhotrvajúcou expozíciou môže spôsobiť opuch a deformáciu dlaždice, bude vyžadovať náhradu. Ale plus skutočnosť, že Existuje možnosť nahradiť celý povrch, ale len niektoré dosky.

Pôsobnosť

Okrem tradičného použitia parketovej dosky ako povlaku na podlahe, dizajnéri široko používajú svoje schopnosti pre dizajn steny. Toto riešenie vám umožňuje vytvoriť originálny interiér, poraziť nielen zaujímavé kombinácie textúry a farieb, ale aj namontujte ďalšie zatiahnuteľné návrhy, podsvietenie, usporiadať kuchyňu nezvyčajné, ale zároveň funkčne. Parketová doska ako nástenný kryt je tiež veľmi praktický, pretože kontaminácia sa ľahko odstráni a mechanické poškodenie na stenách je menej pravdepodobné ako na podlahe a pomerne ľahko maskované.

Neobvyklé a nezabudnuteľné riešenie bude použitie parketovej dosky ako materiálu na vytvorenie kuchynskej pultovej dosky. S dôkladným výberom a presným vykonávaním môže takýto tabier zdobiť miestnosť, zdôrazniť jednotu priestoru. Ďalšie ochranné spracovanie mu umožní trvať dlho.

Dizajn

Pri výbere podlahovej dosky pre kuchynskú úpravu nie je možné vziať do úvahy požiadavky praktickosti. V tejto miestnosti, dokonca aj s najväčšou prevádzkou, je ťažké vyhnúť sa vzhľadu znečistenia, omrvinky, mechanického poškodenia. Moderné metódy spracovania vám umožňujú vytvárať biele a čierne lesklé modely parkietov, ale na takýchto povrchoch je možné mechanické poškodenie veľmi viditeľné a ťažko preskrutkovať.

To je dôvod, prečo dizajnéri odporúčajú vybrať matné povrchy, ozdobte miestnosť pomocou bielo-hnedé gamutu, mosadzné modely, farebné odtiene kvapky. OChen vyzerá krásne, nie tónované drevo, čo dokazuje originalitu faktúry. Prírodné odtiene, píly sivých a hnedých tónov vám umožnia vybrať si dvere, sokel, zdôrazniť vlastnosti nábytku, umožňujú, aby ste mohli robiť jasné prvky kuchynského dizajnu v dizajne miestnosti a zamaskovať možný prach, čipy a škrabance.

Vlastnosti vodotesného parkety

Dobré riešenie, ktoré kombinuje pohodlie a krásu podlahovej dosky so špecifickými podmienkami kuchynskej miestnosti, zdá sa, že používajú laminované vodotesné parkety. Konštrukcia tohto materiálu pozostávajúceho z niekoľkých rôznych zložení a účel vrstiev umožňuje vytvárať povlak odolný voči vlhkosti bez obmedzenia dizajnových riešení. Do určitej miery výrazne rozširuje svoje schopnosti.

Jedna z horných vrstiev laminovaného parkiet – papiera impregnovaného špeciálnym zložením, na ktorom sa môže reprodukovať výkres akejkoľvek prírodného materiálu s fotografickou presnosťou. Preto, ak návrh kuchyne musí zodpovedať zvyšku zvyšku, nie je ťažké vybrať si vhodný povlak. Špeciálna ochranná spodná a horná vrstva sú trochu citlivé na poškodenie, deformáciu a mechanické účinky. To vám umožní vyhnúť sa mínusom pri pokládke v kuchynskom povlaku z prírodných materiálov.

Recenzie a rady špecialistov

Podľa používateľských recenzií, moderný výhľad na parketové dosky sú pomerne praktické, keď sa používajú v kuchyni. Správna voľba, vysoko kvalitný štýl, starostlivá starostlivosť – hlavné podmienky dlhodobého servisu. Špecialisti poraďte pri výbere uprednostňujú odrody dreva odolných voči vlhkosti. DAK, LARCH, TEAK PARKETNÍKA JE LEPŠIE A ROBBERY BOARDY Z ALSH, BEECH ALEBO javoru.

Ak sú podlahy v celom byte pokryté parketom dreva týchto plemien, ktoré zle nosia vysokú vlhkosť, a estetické preferencie vlastníkov vyžadujú súlad všetkých povrchov na jednom riešení, potom je kuchyňa zatvorená, spravidla vodotesná laminovaný parkety.

V tomto prípade je možné pri dokončení stien, a stôl z takéhoto materiálu bude neuveriteľne trvanlivý.

V ďalšom videu, pravidlá, ktoré stanovujú podlahovú dosku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: