Plynové varenie panelov pre 3 horáky: tvary, veľkosti a výber

Panel na varenie na 3 horáky – známy mnohým riešením, pokiaľ ide o úspory užitočného priestoru v kuchyni. Takýto spotrebič má rozšírenú funkčnosť a neobvyklý atraktívny dizajn.

Zvláštnosť

Štandardná šírka varenia na tri horáky je 450 mm. Toto sú vhodné rozmery pre malé kuchyne a rodinu 2-3 ľudí. S viac ľudí, môžete tiež zastaviť na túto možnosť namiesto tradičného modelu štyroch dverí. Vzhľadom k tomu, vo veľkej rodine, všetky horáky sú súčasne zapojené do zriedkavých prípadov, je celkom možné urobiť len tri. S dostatočným výkonom, proces varenia nebude trvať dlhšie ako na sporáku, kde je rovnaký horák viac.

Klady a zápory

Plyn 3-kNTIC povrch na varenie nielen štýlové, ale aj multifunkčné riešenie aplikované v moderných kuchyniach. Na rozdiel od stacionárnej dosky je nezávislý panel nastavený hermeticky, bez toho, aby sa vytvoril štrbinu, kde je možné upchatiť odpad. Je to praktickejšie a trvanlivé ako mnoho bežných modelov.

Výhody zahŕňajú nasledujúce kvality:

 • kompaktnosť;
 • Jednoduchá povrchová starostlivosť;
 • Spoľahlivá ochrana proti úniku plynu;
 • Nezávislý typ inštalácie.

Formy a veľkosti

Trojstrankár vstavané dosky s ich kompaktnými rozmermi majú rozdiely v dizajne a konfigurácii. Embedded povrch je tradične štvorcový, vo forme obdĺžnika, okrúhleho, oválu. Zakúpením modelu modelu stojí za to skontrolovať, či sa všetky potrebné náčinie nachádzajú na všetkých horákoch.

Umiestnenie horákov na rôznych modeloch sa môže líšiť. Výrobcovia ich umiestnia 3 v rade alebo trojuholníku. Dôležitým krokom pri výbere – určiť typ, účel a veľkosť horákov:

 • KONFORD-GRILL, vybavené mriežkou, určenou na prípravu riadu bez pridania oleja;
 • Dvojitá koruna – s jedným deličom ohňa, ktorý tvorí dva obvod plameňa;
 • Trojitá koruna – Jedná sa o 2 delivá s tromi kruhmi ohňa na zrýchlený prípravok veľkej objemovej misky.

Materiál

Povieme o materiáloch, z ktorých sú panely vyrobené a ich vlastnosti.

Svarujúca oceľ

Najtradičnejšiu a populárnu možnosť medzi varenými panelmi s prípojkom plynu. Small sa vyrába v širokej škále farieb, čo je veľmi vhodné pre dizajnérske riešenia v kuchynskom priestore. Je to pomerne ekonomicky v porovnaní s inými typmi materiálov.

Prečítajte si viac  Farba gama veterných skríň

Bohužiaľ, čipy a škrabance na jeho povrchu nie sú zriedkavé. Preto je potrebné ušetriť vizuálne odvolanie, je potrebné jemne využiť smaltovaný panel, nie na to, aby na ňom ťažkosti.

Na čistenie, abrazíva a chemikálie so silnými zložkami nebudú vhodné.

Nehrdzavejúca oceľ

Spolu so smaltovanými z nehrdzavejúcich oceľových panelov. V moderných kuchyniach vyzerajú vhodné a reprezentatívne. Náklady sú vyššie ako na smaltovaných modeloch, ale ukazovatele výkonnosti sú pôsobivejšie.

Sklenená keramika a tvrdené sklo

Toto sú najštýlšie modely, ktoré sú zahrnuté v najvyššom predaji v oblasti vstavaných platničiek na varenie. Sklo – nádherný materiál s vynikajúcimi prevádzkovými a vysoko kvalitnými vlastnosťami. Vyrobené v rôznych odtieňoch. Vyžaduje však jemný cirkuláciu a nie veľmi regály na poškodenie šoku, mechanického typu.

Plus je bezchybný hladký povrch, na to, čo je celkom jednoduché.

Ako si vybrať správne?

Samozrejme, mnoho vyberajú kuchynské spotrebiče, so zameraním na slávu a spoľahlivosť značky. A povrchy varenia plynu nie sú výnimkou. V tejto oblasti sú jeho lídri, ktorých hodnotenie vyzerá takto:

 • Gefest;
 • Bosch;
 • Hansa;
 • Samsung;
 • HOTPOINT ARISTON.

Plynové kotly v súčasných miestach kuchýň sú stále viac. Môžu byť umiestnené, bez zamerania sa na umiestnenie rúry, na vhodnom mieste podľa názoru vlastníkov.

Okrem dizajnu, vstavaný povrch varenia preberá rozdiely v technických špecifikáciách.

 • Rozmery. Je potrebné pochopiť, koľko miesta je schopnosť zvýrazniť pod panelom, bez toho, aby zabudol opustiť voľný povrch pre rezné výrobky.
 • Počet Konfork. Táto položka sa čiastočne pretiahne s predchádzajúcim: v stiesnených podmienkach je vhodnejšie, aby bol 3-Killer panel vhodnejší. Ale pred nákupom zariadení stojí za kontrolu pohodlia umiestnenia horákov a vzdialeností medzi nimi.
 • Materiál. Voľba je ponúkaná z smaltovania, nehrdzavejúcej ocele, sklenenej keramiky a temperovaného skla, o ich funkciách uvedených vyššie.
 • Grily. Uľahčujú umývanie, ale môžu byť kŕmené a posuvné. Prasa železo silnejší a prísť s gumovými obloženiami.
 • cena. Niekedy je to prevládajúci bod pri výbere zariadenia. Vysoké náklady nie sú nevyhnutne rovnaké. Avšak, dosť známa firma vytvára problémy so službou. S populárnou značkou je situácia jednoduchšia.

Pri výbere moderného plynového panelu na 3 horáky, nebude prezerané prezeranie recenzií o modeloch a výrobcov na požiadanie. Je tiež užitočné zistiť, aké ďalšie funkcie môžu mať. Napríklad, dostupnosť:

 • Pálenie alebo prepínanie na zastavenie prívodu plynu na 3 horáky v jednom tlači;
 • páky na elektronické zapaľovanie a výber ohniska;
 • Integrovaný časovač.
Prečítajte si viac  Kanálové ventilátory pre výfuku: funkcie tichých modelov a inštalácie

Na paneli v rovnakom čase môžu existovať rôzne horáky: štandardné, ultra-rýchlosť, pomocné alebo viacúrovňové.

Prevádzkové pravidlá

Keď je výrobok extrahovaný z balíka, musíte sa uistiť, že nie je poškodenie. Ak je integrita ktorejkoľvek časti rozbité, neodkladné, obráťte sa na miesto, kde bol tovar zakúpený. Zmena akýchkoľvek technických vlastností takéhoto produktu riskantné, nič nerozoberajte v plynnom zariadení sami. Ak ste vznikli, obráťte sa na servisnú službu. Servisná podpora bude potrebná pre celé obdobie zariadenia.

Pred pripojením kuchynského plynového zariadenia sa uistite, že je určený pre typ plynu, ktorý bude dodaný. Ak je táto požiadavka nekonzistentná, master oficiálne povolený v tejto otázke je potrebný, ktorý bude inštalovať a prepúšťať nové zariadenie príslušnému typu plynu. Tieto informácie možno čítať na zadnej strane zariadenia, vedľa rozloženia plynu.

Inštalácia nezávislého typu plynového sporáka je dôležitá na mieste, kde bude poskytnutá úroveň vetrania.

Inštalácia zariadenia na plyn na silné návrhy, ktoré sú schopné otráviť oheň v horákoch.

Bezpečnostné dodržiavanie

Každý, kto bude používať povrchu varenia, je dôležité vedieť o bezpečnostných pravidlách pri manipulácii s plynovými zariadeniami typu domácnosti a podrobne preskúmajte sprievodné pokyny pre zariadenie, všetko súvisiace so správnym pripojením a vypnutím dosky a pravidelnú starostlivosť o všetky jeho komponenty.

Po zvolení vhodného modelu dosky na 3 horáky na určenie vhodného umiestnenia na doske kuchynskej dosky. Najviac prijateľná pre ubytovanie bude priestor medzi drezom a koncom headsetu. Vzdialenosť s voľnou časťou stolových vrchov z umývadla k panelu by nemala byť menšia ako 600 mm.

Súčt nezávislého typu nezávislého typu je povolený mať takmer všetky miesta.

Keď sú plynové spotrebiče umiestnené v blízkom zariadení, musíte sa postarať o inštaláciu špeciálneho panelu na zníženie vykurovania.

Ako sa starať?

K dispozícii sú všetky typy povlakov. Mnohí používatelia majú záujem o to, čo je lepšie v starostlivosti: sklenená keramika, temperované sklo, smaltová alebo nehrdzavejúca oceľ. To pomôže zistiť malú recenziu.

 • Smalt Povedzte vzhľadu žltého a praskania, má na druhej strane výhodu vo forme širokej škály farebných odtieňov a jednoduchosti starostlivosti. Najdôležitejšie je – postarať sa o povrch z čipov. Klasický béžový odtieň smalt perfektne dopĺňa „provencal“ štýl v kuchyni. Smaltované časti sa umyjú výlučne špongiou s mydlovou vodou alebo špeciálnymi jemnými prostriedkami, najmä pre zamýšľané, kovové škrabky a abrazíva nie je možné použiť. Pred inštaláciou plynového zariadenia musia byť premyté časti úplne vysušiť.
 • Oceľ Vyzerá to oveľa modernejšie. Na matnom povrchu sú kvapky a vodné rozvody neviditeľné. Je však potrebné vyčistiť „nehrdzavejúcu oceľ“ pomocou konzistencie smotany alebo kvapaliny, pretože je ľahké poškriabať. Jemne zmiznú s tukom, bez toho, aby bol poškodený kovový povrch plynového panelu. Nerezová oceľ je schopná stmaviť s častým kontaktom s vodou alebo silné čistiace prostriedky. Vyčistí sa vlhkou mäkkou handričkou.
 • Napäté sklo a luxusné sklo-keramické vzhľad štýlové a reprezentatívne. Môžete ich rozbiť, ale nie tak jednoduché. Na tvrdenom skle, akékoľvek rozvody a škvrny sú veľmi viditeľné, svetlé je z hľadiska ich oznámenia. Na tmavom pohári škvŕn, oveľa silnejšie sa ponáhľa do očí. Sklenená keramika nie je pre dobrý kontakt so soľou a inými brúsmi. Na starostlivosť o sklenené povrchy sa používajú špeciálne špongie polyuretánu, v žiadnom prípade nie sú umývané.
Prečítajte si viac  Prehľad vysávačov Enerberg

Po každom použití je potrebné odstrániť varenie. Zostávajúci tuk na povrchu je schopný zafarbiť v procese vykurovania.

Sponge, Jednoduchá čistá voda a mydlo sa používajú na čistenie nosných mriežok. Čistenie sa vykonáva po úplnom ochladení mriežok. Absahuje na proces čistenia nie sú povolené. Veľkosť a materiál mriežok vám umožňujú umývať ich v umývačke riadu.

Horáky pozostávajúce z uzáveru a deliča môžu byť odstránené a vyčistené pomocou vhodných prostriedkov.

Pre jasnú prevádzku starostlivého horáka a kontroly plynu je potrebné pravidelne čistiť zapaľovacie sviečky a termoelementy povrchu dosky, samozrejme, dodržiavať všetky bezpečnostné pravidlá a pozorovanie extrémnej opatrnosti.

Dodržiavanie všetkých odporúčaní pre pravidlá starostlivosti a bezpečnosti výrazne predĺži životnosť takého užitočného kuchynského zariadenia ako panel na varenie plynu.

Prehľad plynového kotla SIMFER H45V35M512 vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: