Prečo je umývačka riadu Bosch zlúčiť vodu a čo robiť?

  Aká vysoká kvalita a spoľahlivosť techniky používanej v každodennom živote, nikto nie je imunný od poruchy. Najčastejšie vznikajú nečakane. Nenechajte sa dostať do paniky – Akákoľvek technika sa stane. V tejto publikácii sa pozrieme na nasledujúci problém: Umývačka riadu (PMM) BOSCH sa nezrušuje vodu. Aký je dôvod na výskyt tohto problému a čo robiť?

  Hlavné dôvody

  Môžete sa stať vinou:

  • Potravinové zvyšky a iné nečistoty skórovali drenážny filter;
  • kanalizačný blok;
  • Odstránený alebo skóroval odtokovú hadicu;
  • skóroval buď rozbité plum čerpadla (čerpadlo);
  • Tlačová služba (snímač prietoku) poskytuje nesprávne informácie;
  • Rozdelenie softvérového bloku.

  Preto môže existovať hmotnosť faktorov, v dôsledku čoho voda nejde z umývačky riadu Bosch alebo techniku ​​inej značky.

  Ak chcete zrušiť problém, musíte začať s detekciou blokávok v systéme.

  Riešenie problémov

  Vo všetkých pripomienkach o používaní PMM sa uvádza, že by nemalo byť ignorované základným pravidlom – pred načítaním potravinového odpadu z jedla pred načítaním do komory. Odpadky – hlavný zdroj problémov s odtokom.

  Čistenie filtračného systému

  Komplikácie s odtokom môžu usporiadať konvenčnú kosť, zaseknutý filtrom čistiaceho odtoku, ktorý sa nachádza na spodnej strane zariadenia. Je potrebné, aby ste sa dostali, vyčistite a znova opraviť na mieste.

  Vyčistite filter umývačky riadu.

  1. Otvorte dvere a vezmite si všetky koše.
  2. Otočte kryt filtra inštalovaného v spodnej časti pracovnej komory.
  3. Vyberte filter a sieťovinu.
  4. Opláchneme obe komponenty. Ak nejde von priamo pod vodovodovou vodou, môžete použiť netuhovú kefu, špáradlo a detergenty.
  5. Namočte veko vypúšťacieho čerpadla a túto oblasť preskúmajte na prítomnosť odpadu. Pozornosť! Môže existovať nielen potravinársky odpad, ale aj častice zlomených jedál.
  6. Po všetkých akciách zatvorte čerpadlo, nainštalujte filter na mieste.
  7. Kontrola agregátu

  Slape

  Ak sa, keď je hadica vypnutá, z neho vypína voda, umývačka riadu v zdraví a problémy leží v odtokovej rúrke. Zdroje postele: Umyť sa s kuchynskými riadmi zvyškami potravín, tukov, hrdzavých rúrok obsiahnutých vo vode nečistôt. Malé odpadky môžu byť odstránené, zátoky do kanalizácie obyčajnej vriacej vody.

  Niekoľko účinných metód čistenia odpadových vôd.

  1. Sóda plus soľ. V 200 mg horúcej vody plakanej sódy a soli, nalejeme do drenážnej rúry, očakávame 10 minút. a opláchnite tečúcu vodu.
  2. Vysávač s fúkaním. Ak je taký agregát v dome, vietor jeho trubicu s handričkou a vložte do kanalizácie, zapnite. Metóda je vhodná pre non-búru.
  3. Vantuz. Používame Vanatuz, ak zodpovedá priemeru otvorov.
  4. Oceľový kábel. Prelomíme kanalizačný systém so špecializovaným káblom a vrhneme potrubiu s tečúcou vodou. Pre PVC potrubia túto metódu používať riskantné.
  5. Soda plus kyselina octová. Vrátime pohár sódy do odtokovej rúry a nalejte 200 mg octu, zakryte otvor.

  Na rozpustenie znečistenia môžete použiť a chemikálie z obchodu.

  Pozornosť! Pamätajte na prostriedky individuálnej ochrany rúk a celkových opatrení pri používaní finančných prostriedkov – môžu poškodiť pokožku a zdravotný stav.

  Trieť alebo skórované slivkovou hadicou

  Prechod hadice pre odtok – jednoduchý, nie len najbežnejší problém. Pozrite sa, ako sa nachádza. Je pravdepodobné, že položka ohnutá alebo obetovaná nejakým spôsobom. V pestovanom pozemku môže tvoriť blokovanie. Bude to užitočné a vysadené všetky flexibilné trysky, aby sa bahno.

  Demontáž hadice a jej čistenie.

  1. Vypnúť PMM od siete.
  2. Odstráňte panel v spodnej časti pod dverami, odskrutkujte skrutky.
  3. Vypnite hadicu z drenážnych rúrok pomocou klieští na odstránenie klipu.
  4. Jeden koniec hadice je spustený do nádoby a zapnúť odtok. Ak z neho vyčerpá voda, sifón upchaté alebo kanalizácie. Keď nie je voda, dôvod leží v samotnom aute.
  5. Zraziť hadicu.
  6. Preskočiť silný tlak vody cez hadicu. Stump zrazil zvyšky nečistôt.

  Môžete zlomiť hadicu pomocou dlhého drôtu, stačí byť vykonané opatrne. Aby nedošlo k pokaziť hadicu samotnú, je lepšie okolo špičky drôtu.

  Čistenie čerpadla

  Ak je PMM usporiadaný takým spôsobom, že môžete čerpadlo demontovať na vlastnú päsť, odporúča sa ho vyčistiť. Opatrne vyberte zariadenie, najprv odskrutkujte celý upevňovač, odstráňte blokovanie.

  Potom skontrolujte jednoduchosť otáčania vnútorného čerpacieho kolesa. Nemusíte to urobiť, použite typ ceruzky, drevenú palicu, tak, aby nedošlo k poškodeniu ruky o možných kúskoch riadu.

  Čerpanie čerpadla

  Nainštalujte poruchu zariadenia je jednoduché – keď kvapky vody, servisné čerpadlo robí typický zvuk. Ticho je znakom poruchy.

  Ako sa dostať do čerpadla.

  1. Manuálne buď sklonom prístroja dopredu, odstráňte z nej vody.
  2. Odstráňte filter.
  3. Dajte auto na zadnú stenu na demontujte paletu, ktorá je fixovaná samolepiacimi skrutkami.
  4. Otočte samotné čerpadlo, demontujte hadice.
  5. Vykonávame overenie otáčania čerpacieho kotúča. Žiadna diskontinuálna rotácia – Zjavný príznak potreby nahradiť zariadenie.
  6. Pozeráme sa na charakteristiky rezistencie pripojením krému amperutimetra k kontaktom na čerpadle. Štandardné funkcie – Rozsah do 200 Ohm.
  7. Pri montáži puzdra čerpadla zmeňte tesnenie alebo použite tesnenie za silikónový tmel. Skúsenosti a elektroinštalácie vedúce do čerpadla. Ak zapojenie tiež pracuje, čerpadlo sa zmení.

  Tento prvok je v podstate neznižovaný. Existujú prípady, ktoré sa môžete obmedziť na odstránenie nečistôt alebo mazania čerpacieho kolesa. Nové čerpadlo nastavené v opačnom poradí demontáže.

  Pressostat nefunguje

  Keď prerušuje prietokový senzor, voda prúdi do palety a stojí tam. Problém môže byť skrytý vo vodnej prívodnej nádrži alebo v potrubí pripojenej k tlačovej službe. Príčiny porúch: Fyzické opotrebovanie prvku, oxidácia kontaktov, porucha niektorých prvkov (upchaté dýzy alebo otvor v ňom).

  Ak sa chcete dostať na senzor, musíte odpojiť stroj zo všetkých sietí, ležať na podlahe handra, dajte PMM strane. Existujú modifikácie, kde sa na zadnej stene alebo deň vyžaduje demontáž veka.

  Teraz musíme nájsť tlačové služby, je tu potrubia na nádrž na vodu, fixované 2. skrutkami. Potom demontujte trubicu a nádobu.

  Preskúmajte tento prvok na upchávanie, čisté. Senzorová služba je možné skontrolovať tak, že sa vrátite do rúrky – servisné zariadenie klikne po 2 sekundách.

  Okrem, Stojí za kontrolu elektrickej vodivosti zariadenia autom. Keď sa odpor postupne kvapká na nulovú značku, tlačová služba pracuje.

  Chybný senzor nepodlieha opravy – po demontáži, nie je možné ho zostaviť, preto to vyžaduje jeho náhradu za značkové zariadenie zakúpené od distribútora ochranných známok.

  Zlyhanie riadiacej jednotky

  Tento prvok je „mozog“ celej jednotky, ktorý riadi všetky operácie. V podstate nie je uzol opravený. Existuje niekoľko špecialistov, ktorí sú pripravení nájsť prvky spálené na palube a zmeniť ich na nové.

  Preventívne opatrenia

  Zahŕňajú preventívne opatrenia:

  • Použitie dobrých pokrmov čistenie výrobkov, bez chemikálií;
  • použitie špecializovanej ocele, aby sa zabránilo tvorbe hrdze;
  • Odstránenie pred nakladaním riadu všetkého potravinového odpadu;
  • Je nežiaduce nosiť riad so silným Nagarom (najprv namočte);
  • Pravidelné čistenie filtra s mydlom roztokom, prevencia závažného znečistenia.

  Tieto metódy umožnia použitie pmm dlhých rokov bez akýchkoľvek problémov.

  Pre viac informácií sa môžete učiť z nižšie uvedeného videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: