Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Pri nákupe umývačky riadu je potrebné naučiť sa návod na obsluhu a pochopiť, ako je správne používanie, že životnosť trvala čo najdlhšie. Možno veľa nevedia, prečo je soľ potrebná pri práci PMM. Ale je to práve používanie soli a je jedným z faktorov starostlivých manipulácie s touto technikou.

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Čo napadnúť Soľ?

Z školského roka fyziky je známe, že Iba destilovaná voda je absolútne čistá, bez všetkých druhov zlúčenín a nečistôt. Nanešťastie, naša voda z vodovodu je takmer všetky mestá Ruska má vysokú tuhosť. Poďme zistiť, čo to znamená a ako to ovplyvňuje prácu umývačiek riadu. Tesne nazývaná voda s vysokým obsahom soli, najmä horečnatého a vápnika (sú nazývané – „pevné látky“). Keď voda vyhrievaná v žiadnom kontajneri, tieto soli sa udiali na svojich stenách. Rovnaký účinok sa vyskytuje v umývačke riadu.

Soli sa udiali na povrchu detailov TAN vo forme mierky, v priebehu času sa táto vrstva stáva hrúbkou, viac a viac energie sa vynakladá na vykurovanie vody, v dôsledku toho, prehriatie špirály a technika zlyhá. A prísnejšia voda, tým rýchlejšie sa vyskytne zlomenie automobilu. Výrobcovia domácich spotrebičov však túto funkciu zohľadnili a navrhli PMM so zabudovaným iónomeničom, ktorý sa skladá zo špeciálnej živice obsahujúcej sodík. Sodík v živici v čase má vlastnosť na umývanie, čo vedie k strate ochrany účinnosti umývačky riadu. teda, Udržiavať čo najdlhšie ako vlastný účinok, musí sa soli pridať do PMM.

V každom modeli umývačky riadu je poskytnutá špeciálna soľná komora.

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Teraz v akomkoľvek ekonomickom obchode si môžete kúpiť soli vo forme prášku, granúl alebo tabliet, veľmi odlišný cenový rozsah, v rôznych balení hmotnosti. Treba tiež poznamenať, že keď sa voda zmiernila, spotreba detergentu znižuje, to znamená, že čistiarne jedlá sa získavajú pri nižších nákladoch, čo je dôležité pre rodinný rozpočet.

Ak hovoríme o úsporách, potom, samozrejme, môžete použiť nutričnú soľ Nacl, ale s veľkou opatrnosťou. Kúpiť iba široké čistené séry „extra“. Alebo použite filtrovaný roztok varnej soli.

A samozrejme, je potrebné dodržiavať podmienky na skladovanie soli v dome. Malo by to byť suché tmavé miesto v akomkoľvek skrini, a ešte lepšie vynaložiť z obalov v suchej nádobe s hustým vekom.

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Princíp činnosti

Princíp prevádzky soli v umývačke riadu je založený na skutočnosti, že ióny vápnika a horčíka majú pozitívny náboj a ióny sodíka sú negatívne. V procese rozpúšťania solí vo vode sa vyskytuje chemická reakcia, tzv. Substitučný proces. Negatívne nabité ióny priťahujú pozitívne na seba a navzájom sa neutralizujú, v dôsledku čoho sa voda stáva mäkkou a nie je vytvorená na dizajnových predmetoch.

Je veľmi dôležité, aby umývačka riadu získala špeciálnu soľ, a nie používať obvyklú domácnosť alebo viac morskú soľ na kúpeľ. Vzhľadom k tomu, že v takých typoch solí môžu obsahovať malé častice rôznych nečistôt iných solí, ktoré môžu viesť k mikrockóniu, poškodzovať integritu konštrukčných prvkov. Rovnako ako jód, ktorý má extrémne negatívny vplyv na detaily, pretože prispieva k korózii.

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Čo sa stane, ak nie naliať?

Ak navyše nepoužívate soľ pri umývaní riadu, potom je tu postupné vylúhovanie sodíkových prvkov z živice a potom stroj naďalej pracuje na tuhej vode. Skôr alebo neskôr vedie k členeniu PMM. Pred začatím používania umývačky riadu je dôležité určiť úroveň tuhosti vody z vodovodu. To sa dá urobiť niekoľkými spôsobmi – bežné domácnosti aj špeciálne prostriedky.

  • Metódy domácnosti. Najprv je to pomenovanie. Strieľaná voda, tým menšia pena je vytvorená v rukách počas umývania. Alebo môžete sledovať rýchlosť rozsahu v kanvici. A tiež existuje jednoduchý spôsob, ako určiť úroveň tuhosti vody – na vytočenie tekutiny do priehľadného skla a nechať ho niekoľko dní na tmavom mieste. S tuhou vodou na stenách nádoby sa objaví zrazenina, čistenie vody a pokryté filmom.
  • Špecializované prostriedky poskytujú presnejší výsledok. Najčastejšie je testovací prúžok na určenie zloženia vody. A existujú špeciálne zariadenia s ukazovateľmi tuhosti, ale nie sú veľmi v dopyte kvôli vysokým nákladom.

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Po definovaní tuhosti vody musíte nakonfigurovať indikátory umývačky v špeciálnom režime, zodpovedajúce zloženie vody.

Čím vyššia je indikátor tvrdosti, tým viac je potrebné pridať soli pri praní. Je dôležité neustále sledovať svoju prítomnosť v špeciálnom priestore, takže technika zostáva celku a slúži dlhšie.

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Prečo potrebujete soľ v umývačke riadu?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár