Rohové kapucne: Vlastnosti a odrody

Pre vhodné použitie kuchynského priestoru, niektoré sa zameriavajú na uhlovú časť tejto miestnosti, kde je možné nájsť miesto pre sporák, položte umývanie alebo nainštalovať povrchu varenia.

Plynový sporák alebo povrchu varenia musia byť vybavené aspoň malou kapotou. Nebude dať šíriť pár a nepríjemné pachy okolo miestnosti.

Najlepšia voľba interiéru s uhlovým rozložením bude výfukový dizajn určený na montáž medzi dvoma susednými stenami.

Toto uskutočnenie nie je horšie ako obvyklé modely, pokiaľ ide o výkon, ale pohodlnejšie pracovať, a vďaka veľkému výberu modifikácií, uhlová kapucňa zdôrazňuje sofistikovanosť kuchynskej miestnosti.

Charakteristika

Corner Design Hoody sú kategória závesných zariadení pre kuchynskú miestnosť. Takéto zariadenie má v podstate formu vo forme písmena „t“ alebo kupol.

Veľmi zriedka v rohovom priestore kuchyne, môžete nájsť ploché úpravy, ako aj extrakty s naklonenými verziami, pretože takéto výrobky sú určené na inštaláciu na rovnom povrchu steny. Ak chcete nainštalovať takýto uhlový produkt, potrebujete dodatočnú prípravu svojej polohy.

Je pozoruhodné, že môžu pracovať podľa rôznych princípov čistenia vzduchu: štandardná alebo recyklácia. V prvom uskutočnení vzduch prechádza cez vetranie, v druhom je cirkulácia, v ktorej je vzduch prechádza cez filtre, po ktorom sa vyčistí a vracia sa do miestnosti.

Kuchyne s uhlou kapotou a sporákom vyzerajú oveľa harmonické, pretože v takej zóne je ľahšie skryť široké odstránenie vzduchu a budovať potrebnú komunikáciu.

Ak má kuchyňa veľká oblasť, kde je pravdepodobnosť znečistenia vysoká, najlepšou voľbou bude inštalácia uhlového výrobku, ktorý má naraz čistiace systémy.

Pri použití tohto zariadenia môžete získať množstvo výhod:

 • Efektívne purifikácia vnútorného vzduchu;
 • schopnosť nezávisle vybrať požadovanú kapacitu produktu a rozhodnúť o vhodnom modeli;
 • Ušetrite miesto v pracovnej časti kuchyne: Hood je úhľadne umiestnený v uhlovom priestore;
 • Jednoduché použitie: Moderné modely sú vybavené nielen tlačidlami, ale aj dotykovým panelom a diaľkovým ovládaním;
 • Rôzne spôsoby prevádzky, ktoré umožňujú zmeniť rýchlosť čistenia vzduchu;

 • Jednoduchá inštalácia: bez chýb, nastaviť výfuku do uhla miestnosti, je možné bez pomoci špecialistu;
 • Prijateľná cena v porovnaní s najviac dimenzionálnymi modifikáciami a s komplexným riadením.

Pre najnovšie modely, pri práci je nedostatok veľkého hluku, ktorý bol predtým hlavným problémom v procese vykorisťovania takýchto zariadení.

Jedna z výhod inštalácie uhlových variantov sa považuje za výnimku v špecializovanej službe a čistenie tejto techniky. Opísané úpravy budú pracovať mnoho rokov a budú fungovať správne, pretože nepotrebujú osobitnú starostlivosť.

V prítomnosti výfukových plynov, vybavených uhlím filtráciou, bude potrebné zmeniť filtre v rámci výrobku z času na čas, ale tento postup je jednoduchý a môžete sa s ňou vyrovnať s vlastnými rukami.

Ako si vybrať?

Cena výrobkov s uhlovými verziami závisí najmä od výkonu, hluku, odrody dizajnu a formy popravy, pretože je potrebné najprv vybrať najvhodnejší model pre seba.

Existujú niektoré funkcie, ktoré je potrebné zvážiť pri výfuku.

 • Kvalita zariadenia môže označiť svoje údaje o výkone. V návode na použitie na výfukové prístroje, množstvo vzduchu prechádza čistením v jednom čase výfukového plynu.
 • Sila zariadenia sa musí vypočítať v súlade s objemom priestoru. Najlepšou možnosťou bude výber výfukových plynov. V tomto prípade bude kuchyňa vždy v čistej forme as čerstvým vzduchom. Napájanie viac ako 600 metrov kubických za hodinu, pre výfukové zariadenia sa považujú za veľké, takéto zariadenie je vhodné pre stredne veľkosti kuchyne.

 • Uistite sa, že venujte pozornosť dimenziám kapoty. Keďže toto zariadenie je často inštalované po usporiadaní kuchynského nábytku, je pravdepodobné, že bude potrebné prispôsobiť zariadenie pod rozmermi položiek závesu nábytku. Nie je potrebné, aby zariadenie dokonale zapadlo do veľkosti, hlavnou vecou je, že vyzerá harmonicky na pozadí kuchynskej headsetu.
 • Získanie veľkého vybavenia, napríklad s kapucňovaním uhlového typu 900×900 mm, v nádeji na získanie väčšieho výkonu, nezabudnite, že priestor v interiéri sa zníži, a kvalita čistenia vzduchu nie je skutočnosťou, že bude lepšia. Záleží na rýchlosti a výkoni zariadenia, a nie na veľkosti kanála priechodu.
 • Modely vyrobené vo forme písmena „T“, v interiéri kuchynskej miestnosti vyzerajú oveľa lepšie, pretože berú menej miesta. Kukopy vo forme kopule môžu byť umiestnené v rohu, ak má miestnosť veľkú plochu.
 • Potrebujete vopred rozhodnúť, ako je hladina hluku kritická počas výfukových zariadení. Moderné zariadenia môžu pracovať takmer ticho, ale je to inherentné vzácne modely. V priemere sa tento indikátor pohybuje od 40 do 60 decibel.

 • Kryty môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Je bezpečné povedať, že sú všetci dosť odolné a odolné voči nosiť, pretože tento faktor ovplyvňuje dizajn miestnosti. Výrobky môžu byť vyrobené z ocele, hliníka, majú sklo, smalt alebo keramiku, s drevenými vložkami.
 • Rohové výfukové zariadenia môžu byť navrhnuté pre rôzne časti kuchyne. Pred nákupom sa musíte uistiť, že model je správny, podľa miesta inštalácie. Stáva sa to, že kapucňa je vhodná len v pravom alebo ľavom rohu.
 • Pri výbere modelu, ktorý je predĺžený počas prevádzky, treba to zvážiť, že je potrebné vylúčiť prekážky vytvorené dvernými susednými skrinkami, ako aj zohľadniť tak, aby extraktor nezasahoval do otvoreného \ t.

Nainštalujte uhlové uskutočnenie stojí len vtedy, ak ste si istí, že pri varení bude vhodné použiť. Ak existujú pochybnosti, je lepšie zostať na štandardných štruktúrach. Zariadenia na rohové typy sú funkčné a ergonomické, ale zároveň vizitým rohom kuchyne vizuálne znižuje voľný priestor.

Dizajn

V súčasnosti pri navrhovaní kuchynskej miestnosti, uprednostňuje moderné dizajnové destinácie.

Štýly sa používajú:

 • Moderné;
 • High Tech;
 • loft;
 • minimalizmus.

Vynikajúca možnosť bude kapucňa s dotykovým ovládacím panelom a LCD displejom. Najdôležitejším faktorom pri výfukom bude návrh produktu. Veľký rozsah umožňuje zvoliť modifikáciu vhodnú pre interiér kuchyne. Najbežnejšie medzi spotrebiteľmi sú výfukové štruktúry v klasickom štýle. Sú dokonale harmonizované so všeobecným interiérovým dizajnom, nemajú zložitý a štýlový výkon. Klasický dizajn bude neustále v móde, a pretože v dopyte zákazníkov.

Docela originálny a atraktívny moderný štýl high-tech. Výfukové zariadenia rohu majú svetlý a pevný dizajn. Tvar modelu hladký, nemá zbytočné diely dekorov. Zariadenia sa pozerajú na maximálne štýlové a moderné, dokonale dopĺňajú kuchynskú atmosféru.

Špeciálny hosť má štýl Provence. Si zaslúži osobitnú pozornosť. V súčasnosti tento smer získal veľkú popularitu medzi kupujúcimi. Rozlišovacie funkcie štýlu Vytvorte pohodlné a útulné nastavenie domov.

Smer loft má jednoduché hladké konfigurácie a vytvára špeciálny komfort v kuchyni.

Často v dizajne kuchyne používajú niekoľko smerov, a to vyzerá veľmi zaujímavé. V tomto prípade má vstavaný extraktor osobitný význam.

Pri výbere uhlového zariadenia sa musíte najprv postarať o sporák, mal by byť tiež navrhnutý pre uhlové umiestnenie. Táto kombinácia poskytne príležitosť rozšíriť priestor a pridať niektoré zvýraznenie interiéru miestnosti.

Interiérový dizajn môže byť vydaný podľa vlastného uváženia, jediná vec sa neodporúča nainštalovať štandardné modely v rohu pre lineárne umiestnenie. To je plná smutných dôsledkov, pretože je nebezpečný podľa pravidiel prevádzky.

Všeobecne platí, že štýl a dizajn je lepšie vybrať si z finančných možností, ale zároveň kombinovať všetko tak, aby vytvorili harmóniu všetkých tých, ktorí v miestnosti.

O tom, ako urobiť kapucňu v kuchyni, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár