Sila indukčných panelov varenia: Čo sa stane a čo závisí?

Sila hojného indukčného panelu je práve moment, ktorý stojí za to zistiť pred nákupom elektrického zariadenia. Väčšina modelov celej dĺžky tejto techniky kladie pomerne vážne požiadavky na sieťové pripojenie. Ale vo svojich ukazovateľoch – rýchlosť varenia, úroveň úspor energie – sú nadradené všetkým ostatným možnostiam.

Charakteristickým znakom indukčného vykurovania je vysoká účinnosť – až 90%. Pri kontakte s panelom, prevažne spodná a spodná časť riadu žiaria a prenos tepla sa posiela priamo na výrobky.

V tomto prípade neexistujú žiadne iracionálne tepelné straty, riziká prehriatia povrchu sklenenej keramickej základne.

Rozsah výkonu

Kapacita indukčného panelu varenia sa vypočíta v kilowattoch (kW). Tento indikátor je relevantný pre všetky elektrické spotrebiče. Moderní výrobcovia produkujú indukčné techniky v nasledujúcich kategóriách kapacity:

  • Až 3,5 kW, prispôsobené na inštaláciu v typických domoch a bytoch;
  • Až 7 kW, navrhnuté na pripojenie k vybranej sieti 380 voltov;
  • Až 10 kW – sú inštalované hlavne vo veľkých viditeľných domoch, sa vyznačujú najvyššou spotrebou energie.

Pri nákupe indukčného zariadenia je potrebné skontrolovať káblové prvky vo svojom dome. Slabý kábel sa môže roztaviť z zahrievania, nedostatočne spoľahlivé zlúčeniny povedú k zvýšeniu nebezpečenstva požiaru. V prípade potreby potom nahradíte zapojenie na zariadenie na príslušné, zaostrenie na výkon.

Čo závisí spotreba energie

Spotreba elektrickej energie indukčnými varenia, závisí predovšetkým na počte horákov a ich celkového výkonu. Na zabezpečenie pohodlia používania kuchynského vybavenia v rôznych režimoch vykurovania sú potrebné nerovnaké vykurovacie telesá a ich odlišná konfigurácia. Spotreba energie indukčného povrchu varenia znamená striedanie a súčasné použitie jeho jednotlivých prvkov. Najsvätejším riešením je použitie originálnych dvojitých dosiek – definujú požadovanú veľkosť poľa pre vykurovanie a aktivovať ho do práce.

Vykurovacie telesá najmenšieho priemeru nemajú žiadnu kapacitu nie viac ako 1 kW a používajú sa na tuk, to znamená pre pomalé kuchynské jedlá. Stredné horáky spotrebujú od 1,5 do 2,5 kW, používa sa na vytvorenie garningov, polievok, mäsa. Najväčšie a najsilnejšie horáky 3 kW sú potrebné na zohriatie veľkej panvice na 500 stupňov Celzia.

Aké charakteristiky sú dôležité?

V hlave rohu, pri výbere elektrických kachlí, je potrebné vydať otázku o požadovanom množstve rodinných horákov. Nezahviezdte na veľký počet horákov. Pre strednú rodinu až do piatich ľudí je zvyčajne dosť dosť na to, aby mal tanier s jedným duálnym hardvérom a dvomi samostatnou rôznou veľkosťou a energie. Individuálny vykurovací obrys vám umožňuje ovládať spotrebu energie. Pre rodinu tri, bude stačiť na to, aby mal tanier všetkého dvoma kobercami rôznej moci.

Pred výberom povrchu varenia v napájaní stojí za to, že možnosti môžu zvýšiť spotrebu energie elektrického zariadenia. Vstavaná dotyková obrazovka alebo regulácia teploty z konzoly, iné funkcie tiež trávia elektrický prúd. Úroveň značky tiež záleží – Najväčšie spoločnosti majú svoje vlastné spôsoby, ako znížiť spotrebu energie. Napríklad používanie zosilňovačov alebo jednotnej distribúcie energie pre všetky horáky.

Silná keramika a ochrana pred elektrickým šokom tiež znamenajú veľa. V lacnom čínštine „Nunnyam“ dosky je načasovanie služby varenia povrchy zvyčajne neporovnateľné s nákladmi na ich akvizíciu.

Koľko elektriny je spotrebovaná mesačne

Výpočet spotreby energie, ktorá raz mesačne musí platiť za všetkých majiteľov domov a bytov, v prítomnosti elektrickej stilte komplikuje významne. Vypočítať samostatne, koľko bude indukčný varenie panel stráviť, takmer nemožné. Ale tam sú v priemere normy, ktoré určujú toto číslo 1,3 kW / hod. Pri práci všetkých štyroch horákov pri menovitým výkonom 3,5 kW. Denné používanie varenia zariadenia v celkovom objeme najmenej 2 hodiny bude vyžadovať platbu 2,6 kW za deň. Asi 78 kW strávi mesiac.

Existuje však ďalší dôležitý bod: tieto výpočty je možné nazývať spriemerované. V skutočnosti sa výpočet vykonáva samostatne pre každý horák, pretože takmer nikdy neurobia jednu veľkosť. Pri práci s nominálnou kapacitou 1 kW po dobu 2 hodín, 2 kW bude spotrebované na úplnom ohreve. Ale ak sa použije nastavenie intenzity vykurovania, konečná spotreba bude menej.

Čo ovplyvňuje voľbu

Správne vyberte vstavaný varenie s indukčnými vlastnosťami, Daná nielen spotreba energie, ale mnoho ďalších charakteristík:

  • Počet vykurovacích bodov – môžu byť od jednej do štyroch, všetko závisí od veľkosti kuchyne a frekvencie varenia;
  • Rozmery indukčných cievok – určujú priemer horákov;
  • Pripojenie k sieti – pre obyčajný byt bude dostatok nástroja malej energie beží z výstupu domácnosti o 220 voltov a je lepšie nainštalovať riadok pre 380 voltov pre domácnosť;
  • Typ konštrukcie je závislý alebo nezávislý, z ktorých prvý je namontovaný len v súbore s rúrou;
  • Prítomnosť lemovania, ktorá zabraňuje praskaniu alebo zničeniu krehkého skla.

Vzhľadom na všetky tieto faktory nie je ťažké vybrať si optimálnu kapacitu kuchyne. Indukčné dosky sa vyznačujú pomerne vysokou spotrebou energie. Veľké horáky trávia aspoň 2 kW / hod. V súlade s tým, pre byt alebo súkromný dom s maximálnym obmedzením zaťaženia v sieti 5 kW, musíte vybrať techniku, ktorá neprekračuje tieto limity napájania.

Ako dosiahnuť úspory energie

S pomocou moderných indukčných platničiek môže byť spotreba elektriny skutočne výrazne znížiť. Keďže reálna spotreba energie sa vypočíta v KW hodín, riešenie problémov úspor môže ovplyvniť výšku faktúr. Najmä nákupu dosky s funkciou automatického vypnutia, keď jedlá z horáka nielen znižuje riziko požiaru, ale tiež výrazne znižuje celkovú spotrebu energie.

Ďalším spôsobom, ako ušetriť elektrinu, je spojená s rýchlosťou zahrievania – Je takmer trikrát vyššia ako je klasická elektrolycove s tanni. Trvanie techniky a nákladov na elektrinu sa preto výrazne znížila. Je však dôležité, aby si uvedomil, že výsledok vždy závisí od dodržiavania všetkých prevádzkových pravidiel.

Nastavenie intenzity vykurovania – ďalšia dôležitá zložka úspor. Úspora energie je dosiahnutá nastavením intenzity – rozsah je v normálnom rozsahu od 6 do 8 jednotiek, ale pri použití veka podobných výsledkov je možné dosiahnuť na polohe „3“. Spotreba elektrickej energie sa teda môže znížiť takmer dvakrát.

Aj keď je v dome len 220 voltov, môžete si vybrať indukčnú dosku, ktorá pomôže dosiahnuť výrazné zníženie nákladov na účtoch. Moderné kuchynské spotrebiče v počiatočnom štádiu sa môžu zdať dosť drahé akvizície, bude vyžadovať zmenu riadu.

Ale v dlhodobom horizonte je také zariadenie vynikajúce riešenie pre použitie v dome alebo byte ako alternatívu k klasickým elektrickým kachle.

V ďalšom videu čakáte na prehľad a test indukcie varenie panel Electrolux EHH56340FK 7.4 kw.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: