Typy a charakteristiky zatiahnuteľných mechanizmov v kuchynskom rohovom skrini

Moderná kuchyňa je určená na záchranu sily a času ľudí. Preto sa jeho plnenie neustále zlepšuje. Je čas, keď boli skrine len police. Teraz, namiesto nich, existujú všetky druhy mechanizmov. Ale je tu miesto, ktoré je ťažké si predstaviť s nimi. Sú to uhlové úseky. Pri navrhovaní sa otázky vždy vznikajú o racionalite ich používania. V tomto prípade prichádzajú všetky druhy zatiahnuteľných zariadení na záchranu.

Sú potrebné na uľahčenie prístupu k najvzdialenejším zónam, kde sa nachádza veľký počet položiek, čo je proces ich použitia pohodlnejšie.

Možnosti použitia

Rohy sa považujú za úseky, s ktorými sú spojené časti kuchyne v tvare M alebo p. Možnosti ich plnenia závisí od:

 • Ustanovenia – Výber mechanizmov dolných častí je širšia z dôvodu väčšej hĺbky;
 • Účel – pod umývadlom alebo sušením, pre riad, výrobky alebo domácnosti chemikálie sú prispôsobené zariadenia;
 • Hľadanie stavebných predmetov v nich (široké boxy, prítomnosť veľkého počtu rúrok môže zabrániť inštalácii a rozšíreniu mechanizmov);
 • Formuláre, veľkosti skrine a metódy ich otvárania.

Použité skrinky môžu byť dve možnosti.

 • Vo forme mnohouholníka, Kto má jednu širokú dvere alebo pozostávajú z dvoch častí. Spôsob otvorenia širokých dverí môže byť obyčajný. Fasáda pozostávajúca z dvoch častí môže byť harmonické lôžko. Všetky druhy výťahov v tomto prípade nie sú aplikované kvôli nemožnosti upevnenia. Veľkosť širokých strán je 600 mm.
 • Vo forme obdĺžnikovej fiktívnej časti, ktorý spája druhý, ktorý tvorí priamy uhol. Dvere môžu byť zatiahnuteľné alebo hojdačke. Dĺžka tejto časti je zvyčajne rovná 1000, 1050 alebo 1200 mm. V tomto prípade môže byť šírka dverí, resp. 400, 450 a 600 mm.

Je možné urobiť menej, ale je to necestné – potom len úzke položky budú môcť prejsť a určite nie mechanizmy.

Horný yar

   Najčastejšie v hornej skrinke cez umývadlo, aby sa riadu pre riad. V skutočnosti je to správne. Ale nie dosť pohodlné. Spravidla je to dosť hlboké a dajte riad je vhodné len s okrajom. Nainštalujte druhú úroveň sušenia je iracionálna, pretože jej vnútorný roh bude ešte ďalej. Je lepšie dať sušičku v neďalekom skrini.

   Najpohodlnejšie mechanizmy v tomto prípade budú otočné (nazývajú sa aj „kolotoč“).

   Môžu to byť:

   • Upevnené vo vnútri skrinky (os spájania všetkých úrovní môže byť umiestnená v strede alebo na boku, aby mohli byť umiestnené širšie veci);
   • Pripojené k dverám (v tomto prípade sú hladiny polkruhy).
   Prečítajte si viac  Ako si vybrať rovnú pohovku s miestom na spanie do kuchyne?

   V závislosti od tvaru skrinky je karuselová polica:

   • Okrúhly;
   • Prispôsobené, s notchom (pred zatvorením všetkých políc musia otáčať výsledné dopredu, inak skriňa nebude upchať).

   Zvyčajne na výrobu rotačných mechanizmov používajú nerezovú oceľ, menej často – drevo. Spodné úrovne môžu byť pevné alebo sieťoviny (nie vhodné pre maličkosti, ale podporuje vetranie vzduchu). Dno a ďalšie časti z plastu sú menej spoľahlivé a budú slúžiť menej.

   Môžu byť rozdelené počtom úrovní:

   • Dve sú vhodné pre skrine s výškou 720 mm;
   • tri – za 960 mm;
   • Štyri – pre sekciu Desktop (nainštalovaný na pracovnej doske), ale ak potrebujete umiestniť vysoké veci, jedna úroveň môže byť odstránená na chvíľu.

   Rotačné mechanizmy nepoužívajú celý vnútorný priestor až do rohov. Ale to robí to využívať výhodnejšie – pre túto úroveň sa stačí zmeniť a vziať správnu vec.

   Dolné moduly

   Ak je umývadlo nainštalovaný v dolnej kuchynskej skrini alebo jeho časť je obsadená potrubím, potom sú varianty zásuvných systémov. To môže byť:

   • Nádoby na odpadky, skladovanie a triedenie;
   • Všetky druhy fliaš, držiakov alebo košov pre chemikálie pre domácnosť.

   Hádzať odpadky v vedre dať do skrine je nepohodlné, rovnako ako ťahajú z toho odtiaľ vždy. Proces je možné uľahčiť a zbaviť sa chýba s pomocou vedier, upevnených týmto spôsobom: pri otváraní dverí, vedro opustí smerom von a veko zostáva vo vnútri.

   Normálny vedro môže byť nahradené zatiahnuteľným systémom s kontajnermi. Môžu byť použité tak na triedenie odpadu a skladovanie zeleniny. Všetci majú kryty a vyrobené z plastu. Ľahko sa odstraňujú a umyte.

   Ale aj miesto pod umývadlom je možné použiť na ukladanie čistiacich prostriedkov, kefiek, obrúskov. Položky môžu byť uložené v kontajneroch alebo špeciálnych držiteľoch. Pre bezpečnosť detí sú špeciálne zariadenia so zámkami – sú v nich umiestnené nebezpečné kvapaliny.

   Ak je mechanizmus pripojený iba k rámu (bočná stena alebo spodná časť), môže byť upevnený v skosenej rohu, len aby ho ručne zatlačil bez pomoci otvárania dverí.

   Ak je uhlová skrinka prázdna, možnosti plnenia je oveľa viac.

   Prečítajte si viac  Ako pripojiť kuchynský panel na sieťovú mriežku?

   Zasažiteľné zásuvky

   Môžu byť bezpečne umiestnené v skosenej časti. Samozrejme, šírka zásuvky je rovnaká po celej svojej dĺžke a nepokrýva bočné zóny skrine. Ale používajú oveľa pohodlnejšie. Vysoká sú určené pre veľké predmety, prídavné zábradlie ich pomôže držať. A nízke – pre príbory a iné maličkosti.

   Boxy môžu byť inštalované v odtokovej skrinke, pričom preskupil bočnú stenu. Hlavnou vecou je, že zásuvky nebudú rušiť rukoväť kabinetu stojace kolmého.

   „Magické rohy“ a „Carousel“

   V dolných skrinkách sa môžu použiť ako rovnaké otočné mechanizmy ako v hornej časti. Zvolí sa iba veľkosť.

   Ďalšie zaujímavé zariadenie – zatiahnuteľné police. Takže proces otáčania bol svetlý, dávajú špeciálnu formu. Malé strany prispievajú k upevňovaniu objektov. Regály môžu byť rozšírené zase alebo v rovnakom čase.

   Na rôznych úrovniach sa nachádza špeciálny systém košov. Vďaka tomu môžete dať riad, odlišnú výšku a veľkosť. Celý dizajn sa pohybuje hladko a ticho, je len otvoriť dvere.

   Vychutnajte si všetky vyššie uvedené zariadenia pekné a pohodlné. Majú len jednu nevýhodu – výrazne zvyšujú náklady na nábytok, v ktorom sú nainštalované. Avšak, roky pohodlia kompenzujú.

   Ako si vybrať príslušenstvo?

   K vnútornému zariadeniu každej skrine fungovalo dobre, potrebujete vysoko kvalitné armatúry.

   • Loop – Poskytnite pohodlné, tiché zatváranie dverí. V prípade zatiahnuteľných systémov musí byť uhol otvárania slučky maximálny.
   • Alebo metaboxy – potreba hladkého rozšírenia boxov a košov, ako aj ich zatváranie bez bavlny. Bude lepšie, ak sú, ako slučky, budú s bližšie.
   • Perá – musí byť pohodlná a odolať vysokej hmotnosti. V prípade dokovacích modulov sú uprednostňované druhu alebo skryté modely.
   • Rôzne koše, police a úrovne. Tu je dôležitý materiál, z ktorého sú vyrobené. Malo by to byť trvanlivé, bezpečné a ľahko sa čisté.

   Kovové výhodne plastové. Matné povrchy sú praktickejšie brilantné.

   Vo výbere armatúr, predovšetkým, musíte sa riadiť spoľahlivosťou a pohodlím a len potom dizajn.

   Prečítajte si viac  Kábel pre elektrický sporák

   Myšlienky zasúvateľných mechanizmov v kuchynských rohových skrinkách Pozrite si ďalšie video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: