Umývacie ventily

Stabilita a účinnosť umývačky riadu (PMM) závisia od všetkých agregátov a prvkov. Veľmi dôležité zložky dizajnu sú ventily, ktoré poskytujú krmivo, cut-off alebo klesnú vodu v PMM. Zo stav týchto zariadení je schopnosť umývačky riadu vykonávať nainštalované programy, takže je potrebné ich podrobnejšie zvážiť.

Umývacie ventily

Umývacie ventily

Vlastnosti zariadenia

Vymenovanie akéhokoľvek ventilu v umývačke riadu je prechod vopred určeného objemu vody v určitom smere, a potom v požadovanom okamihu prekrývajú jeho prietok. Elektrokalláty funguje pod kontrolou ovládacieho modulu, ktorý pošle príkaz, po ktorom ventil alebo otvorí alebo leží. Mechanické zariadenia fungujú autonómne, ale výhody a nie sú menej.

Umývacie ventily

Typy ventilov v umývačke riadu

Výrobcovia vybavujú svoju techniku ​​rôznymi spôsobmi, ale spravidla sa vykonáva niekoľko odrôd ventilov.

  1. Elektromagnetický ventil prívodu vody (je tiež nazývaný príjem alebo plnenie). Určené na reguláciu prijatia čistej vody.

  2. Odtokový (reverzný alebo antisiformný) ventil. Drží pod kontrolou odčerpávanej odpadovej vody.

  3. Bezpečnostný ventil – Aquastop. Chráni pred únikom.

  4. Ktorékoľvek z nich sa vyznačuje vlastnosťami štruktúry, namontovanej v určitých zónach, sa nahrádza etablovaným algoritmom činnosti.

Umývacie ventily

Umývacie ventily

Vstupný ventil

Vodný prívodný ventil hrá úlohu uzamknutia. Zásuvná hadica je k nej pripojená, ktorá sa dodáva pod tlakom siete.

Misia zariadenia obsahuje včas objav, aby sa jednotka naplnila potrebným objemom vody a zatvorením pri získavaní požadovanej úrovne.

Vonkajšia, elektrický ventil vody vyzerá ako plastové puzdro, ohnuté v uhle 90 °. Jeden koniec sa pripája k hadice zátoky a kohútik je vybavený kontaktmi pre terminálový bar. Patrí do kategórie elektromagnetických blokovacích komponentov.

Umývacie ventily

Vnútri zariadenia sú klapka a solenoidy. Keď prístav príde z riadiaceho modulu, solenoidy posúvajú klapku do polohy „Otvoriť“ alebo „zatvorené“, ktoré poskytujú vstup buď odrezaním.

Spätný ventil

Tento anti-SIFONE prvok, ktorý má relatívne neplodnosť, ako sa môže zdať, štruktúra, avšak jeho význam v celom systéme je veľmi veľký. Zvyčajne, Výrobcovia umývačky riadu Nastavujú tento prvok na začiatku hadice na vypúšťanie.

Počas prevádzky čerpadla sa vytvorí tlak vypúšťacej znečistenej vody do kanalizácie. V tomto okamihu, anti-Sifone ventil funguje na prechod kontaminovanej vody v smere odtoku. Po vypnutí vypúšťacieho čerpadla úplne prekrýva kanal.

Umývacie ventily

Ak sa situácia náhle objaví, keď kvapalný odpad z kanalizačnej siete ide v opačnom smere, cesta v umývačke riadu bude spoľahlivo blokovať odtokový ventil. Čokoľvek v kanalizácii bude toto zariadenie chrániť umývačku riadu od vstupu do kvapalného odpadu.

Samostatní používatelia, s vlastnými rukami, ktoré inštalujú umývačky riadu, zanedbávané týmto zariadením a už ho veľmi ľutovali. Ak sa kanalizácia objaví v kanalizácii, všetok jej obsah prenikol do umývačky riadu a ukázalo sa, že je na umytých riadoch.

Umývacie ventily

Ventil Aquastop

Toto zariadenie je súčasťou systému Aquastop. Aquastop Ventil pre umývačku riadu slúži ako bezpečnostný prvok, ktorý zabraňuje úniku tekutiny v prípade nepredvídaného problému, napríklad ako narušenie hadíc kohútika. V prítomnosti požadovaného Toolkit je možné zakúpiť a zmeniť s vlastnými rukami, ale keď nie sú žiadne praktické skúsenosti s vykonávaním tohto typu práce, mali by ste zavolať špecialistu.

Umývacie ventily

Pozornosť! V prípade príznakov rozpadu ventilu sa zariadenie nahradí, pretože obnovenie tejto položky sa nevykoná. Práca nie je dobrá a môže byť vykonaná na vlastnú päsť, ale ak je vozidlo v záruke, musíte pozvať majstrov zo servisného strediska.

Ako vyzdvihnúť?

Náhradné diely pre umývačku riadu zlyhala, je potrebné kúpiť výhradne originálne – striktne modifikáciou a značkou. Existuje hmotnosť detailov s nízkou kvalitou, ktorá bude slúžiť celkom krátke. Keď požadovaný náhradný diel nie je možný kúpiť, je potrebné rozlúštiť označovanie, oddelené náhradné diely sú zameniteľné.

Umývacie ventily

Súbežne s detailmi, je žiaduce získať spotrebný materiál. Najlepšie je zaplatiť väčšiu cenu pre zariadenie, než pravidelne opraviť.

Odporúčanie! Nehľadajte replika ventilov (alebo v inom, analógoch) – nemusia priblížiť špecifickú modifikáciu umývačky riadu.

Ako zvýšiť životnosť?

Vlastnosť častí, uzlov – udržiavať pracovnú kapacitu umývačky riadu čo najdlhšie. V závislosti je však v závislosti od podmienok používania, ktoré môžu byť neprijateľné. To výrazne znižuje trvanie fungovania agregátu.

Umývacie ventily

Niektoré udalosti môžu byť rozšírené.

  1. Aplikácia zariadenia na čistenie vody (filter). Hrdza, malé častice napĺňajú vnútorný priestor ventilu a zabraňujú prekrývaniu sa vody.

  2. Montáž regulátora tlaku apartmánu. Nadmerné vstupné zaťaženie uprednostňuje skoré členenie nielen ventily, ale aj iné zariadenia.

  3. Stabilizátor napätia aplikačného napätia. Toto je všeobecná zásada, ktorá umožňuje chrániť nielen ventily, ale aj všetky elektronické zariadenia jednotky umývačky riadu.

Umývacie ventily

Umývacie ventily

Väčšina majiteľov umývačiek zanedbávajú tieto tipy, ale dôsledkom je len pokles trvania prevádzky.

Umývacie ventily

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár