Variť vrcholy z mramoru v interiéri

Mramorové dosky – praktické a krásne riešenie v interiéri obydlia. Rozlišujú sa štýlovým a drahým vzhľadom, majú veľa výhod. Z materiálu tohto článku sa dozviete, čo presne priťahujú kupujúcich, aké sú jemnosti ich inštalácie.

Výhody a nevýhody

Tabuľkové vrcholy z mramoru majú rad výhod oproti analógom z iných materiálov. Oni sú:

 • dať interiér jedinečnú a ušľachtilú formu;
 • sa líšia rôznymi odtieňmi a výkresmi;
 • preukázať postavenie majiteľov obydlia;
 • charakterizované expresivitou a environmentálnou priateľskosťou;
 • majú odolné voči mechanickým zaťaženiam;
 • sú trvanlivé a netoxické vnútorné prvky;
 • sa neriešia jednoduchosť starostlivosti, neupravujte žiarenie;
 • Zostaňte v pohode v teple;
 • majú antiseptické vlastnosti;
 • vložte do akéhokoľvek štýlového riešenia.

Okrem toho mramorové dosky sú dokonale kombinované s inými materiálmi (napríklad sklo, drevo, keramiky, kovové a dokonca plastové). Mramor použitý na ich výrobu môže byť brúsenie a leštené. Tieto pracovné povrchy sú dokonale hladké a antistatické. Prach sa na nich nezhromažďuje.

Dopĺňajú vnútrajšok kuchyne alebo kúpeľne. Oni zdobia ostrovy kuchynských hláv, samostatných tabuliek alebo pracovných povrchov modulov dolných boxov nábytkovej súpravy pre kuchyne. Sú vyrobené z veľkých dosiek.

Pórovitosť dosiek sa môže líšiť, než je menšia, menej náchylná pracovná plocha na tvorbu škvŕn. Preto si už nevyžaduje aktualizáciu.

Hrúbka dosky ťažca v kariére je najčastejšie 2-3 cm, menej často dosahuje 7 cm. S cieľom zvýšiť hrúbku, výrobcovia sa usadí k dokovaniu niekoľkých platní. Niektoré dosky majú väčšiu hrúbku. To vám umožní vytvárať dreze priamo v nich. Tento produkt sa rozlišuje nielen veľkolepým vzhľadom. So správnou cirkuláciou je tiež trvanlivý.

Okrem toho, dnes existuje veľa ochrany takýchto výrobkov, ktoré môžu byť použité pravidelne. Ak je moment vynechaný, môžete vždy kontaktovať profesionálov. Špecialisti odstránia problém s brúsnym zariadením. Mramorové dosky sú monolitické a kompozitné.

Spolu s výhodami countertops z mramoru existuje niekoľko nevýhod. Kľúčom z nich sú ich náklady. Články z mramoru sú rádovo drahšie ako analógy z akrylovej, dubovej, žuly a karelianskej brezy. Aj mramorová pult:

 • Sa líši v pôsobivému hmotnosti;
 • Bojí sa kontaktu s horúcimi objektmi;
 • nestabilné na tvorbu škvŕn;
 • z interakcie s kyselinami;
 • Bojí sa Cola a minerálnej vody;
 • z bodu bodu.

Obnovenie poškodených dosiek je ťažké. Aj po lepení a leštení bude pracovný povrch švov viditeľný.

Odrody

Klasifikovať mramorové dosky môžu byť klasifikované rôznymi značkami. Napríklad sa líšia v type pracovného povrchu. Môže to byť lesklý, matný alebo dokonca starožitný. Každý typ povrchu má svoje vlastné vlastnosti.

 • Mattený kameň sa vyznačuje stručnosťou odtieňov a hodvábne na dotykovej textúre. Na takomto povrchu sú škrabance prakticky nie sú viditeľné. Tento kameň však nie je príliš odolný voči kontaminácii po spracovaní.

 • Lesklý typ povrchu hovorí o nižšej pórovitosti pôvodnej dosky. Preto sa výrobky tohto druhu považujú za odolnejšie voči znečisteniu. Sú považované za univerzálne, ale je drahšie ako analógy matého typu. Na rozdiel od matného kameňa sú takéto úpravy dokonale v kombinácii s akýmikoľvek smermi interiéru, lesklý vizuálne vyrytí pracovný povrch.

 • Povrch starodávneho (veku) typu, keď sa dotyk pripomína kožu. Majú špeciálnu textúru, sú vyrobené z tmavo farebného kameňa. Na takomto povrchu nie sú odtlačky prstov viditeľné, čip a škrabance sú sotva viditeľné.

Na základe formulára môže byť konfigurácia mramorového stola priamo, okrúhly a p-tvar.

Rozmanitosť a typ mramoru

Gradácia Mramor v rôznych krajinách. Napríklad taliansky mramor nie je rozdelený na odrody a kategórie, takže cena je rovnaká a kameň je priradený 1 stupeň. V našej krajine to všetko závisí od kvality mramoru. Niekedy môže mať výrobok ne-willtických žíl, škvrny v štruktúre. Nevýhodosť sa považuje za celkom krásne tóny.

Tieto nedostatky nemajú významný vplyv na funkčnosť hotového výrobku, ale v dôsledku nižších estetizácií môže byť cena znížená. Predaj a explicitné chyby sú však k dispozícii aj na predaj. S spracovaním stroja nie je vylúčené riziko porúch takéhoto mramoru.

A ešte v promócii mramor je výnimka. Calacatta mramorová trieda je považovaná za klasickú, jeho cena môže byť odlišná. To je spojené s miestnou škálou kamennej ťažby. Viac ako len ten kameň, ktorý sa ťaží v samotnej kariére. Okrem toho je materiál ocenený s maximálnym bielym, krásnym vzorom, správnou formou. Takéto suroviny spravidla dali najvyššiu kategóriu.

Vážený mramor je rôzne Nero Portoro. Táto odroda je veľmi krásna, nie je ťažba vo veľkom objeme, takže cena sa môže líšiť v rozsahu 400-1500 eur proti 200-1000 eur za triedu Calacatta. Náklady sú vyrobené z veľkosti a farebnej dosky. Najcennejší mramor je kameň extrahovaný v meste Carrara.

Variant typu rozpočtu je Botticino Semiclassico. Je extrahovaný v priemyselnom meradle, vyznačuje sa veľkosťou pásov. Cena takéhoto kameňa je mnohokrát nižšia ako analógy luxusnej čiary. Grécky thassos označuje Gramor 1 kategórie, ak sa vyznačuje bielou, nemá farebné kryty a škvrny. V opačnom prípade je priradený 2 kategórie. Ak je v ňom viditeľná, kategória sa zmení na tretiu.

V Španielsku existuje aj odstupňovanie mramoru. Napríklad 1 a ten istý kameň Crema Marfil môže mať kategórie z „extra“ na „classics“ a „štandard“, ktoré nezávisia od technických a mechanických charakteristík. Je to všetko v štruktúre a tieni. Najvyššia trieda hladká, béžová a monotónna. Ak môže vidieť tiel a škvrny, odkazujú na štandardnú skupinu. Ak existuje veľa rezidencií, je to už „Classic“. Okrem toho je kameň prírodný, umelé mramorové výrobky sú v predaji. Vyznačuje sa výrobou technológiou a zložením. Tabuľkové vrcholy zo syntetických foriem mramor produkujú polyesterové živice. Tieto výrobky sú silné, ľahké a vlhkosť odolné.

Sadrový mramor je vyrobený z omietky, zem je mletý mramorová drvina alebo biely kamenný čip. Aj umelé mramorové dosky sú vyrobené z tzv. Flexibilného mramoru, ktorého základom sú akrylové polyméry.

Pridanie mramorových omrviniek z prírodného kameňa zvyšuje dekoratívne vlastnosti akejkoľvek pulty umelých materiálov.

V kvete

Farebná paleta prírodného mramoru skutočne rôznorodá.

 • Biela farba je čistá alebo so sivými a žltými pruhmi. Vizuálne rozširuje priestor.

 • BEIGE TONE má biele pozadie, veľa svetlých béžových pruhov a inklúzií. Odtieň zvyšuje tabuľku.

 • Zlatý mramor sa stáva na úkor limonitídy. Takéto dosky sú odolné voči mrazu a hodinky Royally drahé.

 • Čierne výrobky sa získavajú z produkovaného sopečného mramoru s bitúmenovým alebo grafitovým nečistotám. Čierny kameň môže mať zlaté postriekanie. Čierna pult – úspešné riešenie pre moderný interiér štýlu Minimalizmus.

 • Šedý tón je monofónny alebo s bielymi, tmavými grafitovými pruhmi alebo antracitovými škvrnami.

 • Tabuľkové vrcholy zo zeleného mramoru majú hmotnosť poltón – od jasného a nasýteného svetla stlmenia. Intenzita farieb je spojená s minerálnym zložením.

 • Modrá mramorová farba je považovaná za zriedkavé, zahŕňa veľa tónov (modrá, akvamarín, cornflower, čierna a modrá). Toto je jedna z najdrahších odrôd kameňa.

 • Ružová farba špecifická. Ružové mramorové dosky sú namontované v kúpeľniach, zdobia šaty.

 • Žlté produkty – Rarita, vklady pre ich ťažbu sú veľmi malé.

Okrem toho, mramor môže byť hnedý a strieborný. Správna voľba tieňa vám umožňuje zariadiť akcenty v interiéri kuchyne alebo kúpeľne.

Dieťa Nuances

Kúpiť mramorové dosky je potrebné pristupovať. Napríklad, Potrebujete kúpiť dosku s hrúbkou najmenej 3 cm. Okraj povrchov vo výrobkoch sa môže meniť, lepšie znenie obdĺžnikového tvaru. Ak je výrobok vybraný v rámci štandardnej kuchynskej sady, musíte si vziať bridlicu so šírkou 60 cm.

Pri objednávaní veľkých výrobkov je potrebné zvážiť, že takéto dosky sú vyrobené z niekoľkých častí. Po starostlivom spracovaní, ich hrany vykonávajú výstuž a dokovanie. Ak sú vtipy vydané správne, budú prakticky neviditeľné. Okrem toho, keď nákup, musíte venovať pozornosť nielen profily, ale aj koncovému skoseniu. Budú chrániť hrany z čipov, čo dáva pracovnému povrchu estetický vzhľad.

Na zvýšenie miest na upevňovacie časti dosky je potrebné vystuženie spojových spojov. Chráni výrobok z členenia počas prevádzky dopravy a predĺženia. Pri inštalácii úzkych (až 35 cm) sa uchýlil k nemu (viac ako 2 m). Je to potrebné na kameň s vysokou pórovitosťou. Okrem toho vládnú tie dosky, v ktorých sú diery vyrobené pod drezom alebo kuchynským sporákom.

Objednanie výrobku je potrebný osobne, aby mohol skontrolovať sporák, z ktorých bude tableta rezaná. V štruktúre iných prírodných kameňov sú zahrnuté v rôznych plemenách. Niekto sa môže zdať manželstvo. Takýto materiál je však základom rôznych dizajnov. Samostatní výrobcovia sa špecializujú na taký slabach.

Najčastejšie pri výbere materiálu pre tabletop, zákazník pochádza z farby kameňa, berie do úvahy, ako sa bude pozrieť na konkrétny interiér. Páči sa SLAB Skontrolujte skladom, venovala pozornosť prítomnosti skrytých sekcií, pruhov, inklúzií.

Niektorí zákazníci uprednostňujú objednať mramorové súbory, ktoré predstavujú pultovú dosku s apron. Sú vyrobené z rovnakého materiálu. Okrem toho je dnes módne zjednotiť pult s okenným parapetom. Takýto pracovný povrch môže byť použitý ako jedálenský stôl alebo police pre rôzne veci.

Tajomstvo starostlivosti

V priebehu času stratí mramorové dosky odvolanie. S nesprávnou starostlivosťou začínajú naplniť. Musíte sa o ne starať neustále, s príznakmi potenia používajú drogy na aktualizáciu odtieňov, vyrobených na základe prírodných a umelých voskov, ktoré sa predávajú v špecializovaných predajných miestach. Nakúpené prostriedky sa aplikujú na povrch s použitím tkanivovej vložky. Po 20 minútach sa zvyšky liečiva odstránia, začínajú po poľskom povlaku pred vznikom lesku. Pred použitím akéhokoľvek lieku do mramoru sa však skontroluje na malej tabuľke tabuľky. Ak nezávislé leštenie nedáva výsledky, odkazuje na profesionálov.

Ak sa na povrchu rozliate akákoľvek kvapalina, okamžite sa odstráni. Opustiť stopy na mramorovom povrchu môže čaj, víno, džús, káva, ocot. Po vybuchnutí povrchu sa postihnutá oblasť premyje čistou vodou a utrite uterák. Leštiace nástroje vytvárajú ochranný film, úsporu povlaku z nečistôt a oxidácie.

Mramorové dosky sa nepoužívajú ako rezacie dosky. Nemôžu znížiť chlieb, zeleninu, trajektové mäso. Je potrebné vyhnúť sa situáciám, ktoré môžu spôsobiť štiepenie čipov.

Vlastnosti montáže

Inštalácia mramorovej pulty vyžaduje presnosť. V priebehu práce je potrebné, aby bol výkres označujúci veľkosť výrobku a jeho tvar. Inštalácia dosiek na podlahových boxoch kuchynskej headsetu alebo tabuľky sa vykonávajú s pomocníkmi. Hmotnosť monolitu je veľká, nastavte ju na jednu problematickú. Pri inštalácii musíte zabezpečiť, aby boli všetky konštrukčné prvky vyrovnané na úrovni 1.

Ak pracovné plátno pozostáva z niekoľkých častí, musíte sa vopred rozhodnúť s miestami dokovania. Je to najlepšie na stojky v blízkosti drezu alebo varnej dosky. Na týchto miestach sú ľahšie zamaskovať, chýbajú špeciálnym lepidlom, ktorý chráni kĺby pred vlhkosťou a nečistotami. Po pevnom doske je pevné, suspenzie fixované na nábytku.

Nainštalujte pracovnú dosku musí byť plne zmontovaný nábytok, nie zabudnúť, aby sa zmestili a nainštalovať tesnenia na miestach, kde nie sú žiadne zhody v zmysle úrovne. Oprava Pracovný systém je potrebný v 4 rohoch odliatku alebo každého fragmentu. Okrem toho je okolo obvodu potrebná fixácia. Hmoždinky, samoobslužné skrutky, ako aj silikónové tesniace materiály. Stehy sa pokúšajú vyplniť epoxidové zloženie.

Poslednou fázou inštalácie je povlak pracovného povrchu ochrannou kompozíciou. Ak sú na povrchu viditeľné zvyšky lepidla, zbavujú sa alkoholu denaturanu. Vstavané typu mušle naraz s mramorovou doskou.

V ďalšom videu čakáte na výrobu a inštaláciu dosiek a zásteru z talianskeho bieleho mramoru Bianco Carrara.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: