Všetko o hadice pre vysávač

Vysávač je jedným z najobľúbenejších typov domácich spotrebičov a je prítomný v každom dome. Pri výbere zariadenia však hlavné kritériá, ktoré kupujúci venuje pozornosť, je výkon motora a celková funkčnosť jednotky. Prevádzkové charakteristiky hadice zvyčajne nevyzerajú, nezaslúžne ignoruje tento dôležitý pracovný nástroj. Takýto prístup je založená nesprávny a život vysávača a pohodlie jeho používania závisí od kvality rukávov.

Zvláštnosť

Vysávacou hadicou je nepostrádateľným pracovným spomalením jednotky a je elastická, dobre ohýbaná rúra z polypropylénu alebo kaučuku. Dĺžka hadice sa líši v závislosti od špecializácie a modelu vysávača, ale všeobecne je v rozsahu 1,5-2 m. Jeden koniec puzdra je vybavený krátkym plastovým adaptérom určeným na upevnenie predlžovacích tyčí a rôznych workshopov. Stránka pripojenia elastickej zvrátenia a tvrdého špičky je najzraniteľnejšia oblasť hadice: to je tento graf v procese prevádzky jednotky najčastejšie praskne a ponáhľa sa.

Druhý koniec hadice je vybavený špeciálnym uzamykacím zariadením, s ktorým je puzdro pripojené k vysávacím modulom. Ale blokovací mechanizmus je ďaleko od všetkých modelov: Mnohé hadice sú pripojené k vysávaču pomocou závitového spojenia. Táto technológia sa však považuje za dosť zastaranú a prakticky nepoužíva na moderných modeloch. Hadice nie sú menej populárne, kde je bajonetový spojovací systém nainštalovaný namiesto západky – uzamykacia manžeta po malom otočení v smere hodinových ručičiek.

Typy a ich charakteristiky

Na prvý pohľad sa môže zdať, že všetky vysávače sú usporiadané rovnakým spôsobom, že to nie je tak. Možno, že jediná spoločná vlastnosť je vlnitá realizácia, ktorá nám umožňuje podľa potreby predĺžiť rukáv. Rozdiely v modeloch sú oveľa väčšie, prvá je ich priemer, ktorý ovplyvňuje výkon sania. Čím viac sa táto hodnota bude, tým menej efektívny vysávač nasáva prach a naopak. Ďalšia, nemenej dôležitá vlastnosť, ktorá je klasifikovaná rukávmi, je ich špecializácia. Podľa tohto kritéria sa rozlišujú tri typy hadíc.

Univerzálne modely

Predstavujú najpočetnejšiu skupinu rukávov a sú určené na prenášanie suchého čistenia. Mnohé z nich sú vybavené možnosťou na nastavenie sacej sily, ktorá umožňuje produkovať účinné čistenie rôznych pracovných dôvodov – z paláca na kožu čalúneného nábytku. Takéto modely sú k dispozícii v dvoch verziách – jednoduché a rám.

Prvým je tenkostenný zvlnenie, ktorý nemá rám a zachovanie ich foriem Vďaka početným zmenám, ktoré vykonávajú úlohu pásky. Výhodou takýchto modelov je ich nízka cena, nízka hmotnosť, dobrá spotrebiteľská dostupnosť a široká škála. Minusy zahŕňajú pravdepodobnosť ranoviek počas prevádzky, častých breakouts of corrugings a predlžovacích káblov, nízkych antistatických vlastností a niektoré zámky zväzku.

Universal Framless modely zahŕňajú rukávy z tvrdého plastu. Tiež nemajú drôtu základňu, ale kvôli použitiu hrubých plastov majú vysokú tuhosť a zle ohnuté. Výhody takýchto rukávov zahŕňajú ich nízke náklady a medzi mínusmi všimnite si rýchly vzhľad trhlín na ohyboch a rozbitiam sanitky. Okrem toho, pri otáčaní, takáto rukáv môže ľahko preklopiť vysávač, ktorý je spôsobený jeho nenositeľnosťou a prakticky úplnou absenciou elasticity.

Rámové hadice sú tvrdou štruktúrou, ktorá je založená na skrútených drôtových armatúroch. Vonkajšia časť hadíc je tiež vyrobená z zvlnenia, čo robí rámové modely flexibilné, elastické a súčasne veľmi trvanlivé. Výhody rámových rukávov sú dlhoročná životnosť, vynikajúca elasticita a schopnosť natiahnuť dobre. Minusy zahŕňajú vysoké náklady a zložitosť pri vykonávaní nezávislých opráv. Ten je spôsobený tým, že stačí znížiť hadicu roztrhnutiu na opravu bailed a znova pripojiť k špičke alebo zámku.

Pri opravách rámových rukávov je potrebné chápať viac a s drôtom, čo je v neprítomnosti špeciálneho nástroja problematické.

Hadice na umývanie vysávačov

Je to trochu iné ako univerzálne modely, a okrem zvlnenia a rámov sú dodatočne vybavené tenkou elastickou trubicou určenou na prívod vody. Okrem trubice sú rukávy vybavené spúšťou, s ktorým riadi prívod detergentnej kvapaliny a jej čísla. Výhodou hadíc pre vystužené vysávače je ich multifunkčnosť, jednoduchosť použitia a vysoká stavba konštrukcie. Minusy zahŕňajú skutočnosť, že často takéto rukávy sú vyrobené pre niektoré konkrétne značky vysávača a nekombinujú s inými jednotkami. V takýchto prípadoch musíte použiť aj adaptér na pripojenie alebo hľadanie „tvojej“ hadice.

Špecializované modely

Predstavujú vystužené rukávy určené na priemyselné a konštrukcie. Majú výkon gumového tkaniva, vybavený rámom a vybavené spoľahlivými zámkami. Dĺžka technických rukávov je oveľa vyššia ako dĺžka modelov domácností a môže dosiahnuť 5 m, ich vnútorný priemer je 5 alebo viac centimetrov a pracovný tlak dosiahne 0,5 MPa. To výrazne rozširuje rozsah ich používania a umožňuje vám efektívne vyrovnať sa s vážnym znečistením veľkého pasenia. Minusy priemyselných hadíc zahŕňajú vysokú hmotnosť a ťažkosti pri opravách opravy.

Ďalšie zariadenia

Väčšina vysávačov je k dispozícii v štandardnej konfigurácii, v ktorom okrem vlnitých rukávov obsahuje niekoľko z najbežnejších trysiek, kefy a teleskopického predlžovacieho gombíka. Takéto modely sú kombinované s väčšinou vysávačov a nemajú problémy s prítomnosťou náhradných dielov: zámky a tipy. Existuje však viac „pokročilých“ vzoriek vybavených radom ďalších funkcií a zariadení. Niektoré hadice sú teda vybavené elektronickým alebo mechanickým ovládacím panelom zabudovaným do rukoväte. Má sací výkonový regulátor a prepínač tlaku na detergenty.

Prítomnosť takýchto možností vám umožňuje ovládať proces bez odchodu do vysávača.

Voliteľné vybavenie by sa malo zaznamenať držiak nástennej hadice. Zariadenie je vyrobené vo forme oblúkového kovového odkvapu, ktorý vám umožní umiestniť hadicu vysávača v ňom. Zariadenie je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a namontovaná na stenu výklenku alebo nákupnej miestnosti. Hadica, umiestnená na držiaku, nie je otočená a nie je vyšpustená, vďaka ktorej slúži oveľa dlhšie ako jeho analógy, ktoré boli uložené v stiesnených podmienkach v zloženom na polovicu

Výber pravidiel

Vyberte si vysávanie hadice by mali byť výlučne v súlade s agregovaným modelom. Je to spôsobené tým, že aj v rámci jednej značky môže byť priemer rukávov iný. Okrem toho, konštrukcia zámok alebo dodržiavania bajonetových drážok, môže tiež prísť. To isté platí pre hadice pre auto vysávač, takže napriek uisteniam predajcov univerzálnosti a kompatibility upevnenia je lepšie byť zdržanlivý a získaný hadicu určenú pre konkrétny model.

Dokonca aj s zjavnou identitou „natívnych“ a „non-ligging“ hadice sa môže pripojenie ukázať, aby sa stalo a začne podvádzať vzduch.

Nasledujúce kritériá výberu je dĺžka rukávu. Pohodlie používania vysávača a možnosť čistenia v ťažkostných miestach bude závisieť od tohto dôležitého parametra. Rukáv by nemal byť príliš krátky, ale nie veľmi dlhý: optimálna sa považuje za dĺžku jedného a pol metrov. Takáto veľkosť zanecháva miesto pre vákuové čistič maneurus a umožňuje čistenie vysokých skríň a priestorov pod pohovkou.

Ďalší, žiadny menej dôležitým bodom je výber hadice materiálu. Neodporúča sa získať príliš tenké vlnité rukávy z nízkej triedy čínskeho plastu. Takéto modely môžu prasknúť pri prvom čistení a s najväčšou pravdepodobnosťou bude vyžadovať náhradu. Ale príliš tvrdý plynulý chlapci si nevyberia. Prakticky sa neohýbajú, pretože sa snažia otočiť vysávačom, a pri vykonávaní čistenia v ťažkostných miestach, môžu nabádať vôbec.

Perfektnou možnosťou bude vlnitý model rámu vyrobený z elastického plastu.

Prevádzkové tipy

Aby sa vysávacia hadica slúžila čo najmenej, Je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých odporúčaní.

  • Je prísne zakázané ťahané vysávač pre hadicu. To môže viesť k prasklotám na vlnitej ploche a jeho rýchlemu roztrhnutiu.
  • Nemôžete ohnúť rukáv na neplatný uhol, ako aj krok na ňom. Kvôli značnej hmotnostné zaťaženie môže byť rám vo vnútri hadice deformovaný, že neskôr vedie k predčasnému oderu hornej polyuretánovej vrstvy.
  • Ak je puzdro, pri čistení syntetických povlakov, je silne elektrifikované, odstráňte statické napätie pomôže kúpiť antistatickú hadicu a spojok, ako aj povinné uzemnenie predajní.

  • Uchovávajte vysíčinovaciu hadicu v špeciálnom priestore krabice, v ktorom bolo zariadenie predané. Ak sa má objímka, ktorá sa má odpojiť od jednotky, musí byť vložená do špeciálneho upevnenia umiestneného na vysávači. Okrem toho by sa malo skladovať pri teplote odporúčanej výrobcom. Umiestnite hadice v blízkosti vykurovacích zariadení a otvorte oheň, ako aj ich v negatívnych teplotách zakázaných.
  • S poklesom sacej sily a vzhľadu charakteristickej píšťalky je potrebné skontrolovať rukáv na zaseknutie veľkého odpadu, ako je papier alebo celofánový balík.

Keď sa deteguje táto hadica, musí byť hadica vytiahnutá v horizontálnom smere as dlhou tyčou alebo kovovým drôtom, čistý.

O tom, ako opraviť hadicu vysávača s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár