Všetko o opravách robota vysávačov

Robot vysávač je elektrický spotrebič týkajúci sa triedy domácich zariadení. Vysávač je vybavený inteligentným riadiacim systémom a je určený na čistenie priestorov v automatickom režime. Povieme všetko o opravách vysávačov robota.

Zvláštnosť

Robot tvar – okrúhly (vzácny polkruhový), byt. Hodnoty priemerných priemerov – 28-35 cm, výška – 9-13 cm. Predná časť je indikovaná nepriechodným nárazníkom vybaveným odpisovým zariadením a ovládacími senzormi. Na obvode prípadu existujú aj iné senzory, ktoré riadia pracovný tok. Ako súčasť kontroly sa monitorujú parametre aproximácie / odstraňovania na okolité predmety / prekážky. Životné prostredie je naskenované na nastavenie orientácie v priestore.

Každé konkrétne zariadenie je zaznamenané prítomnosťou individuálneho balíka funkcií – softvér a konštrukčný. Ich zoznam môže zahŕňať:

 • Stanovenie výšky (zabraňuje pádu zo schodov);
 • Zapamätanie trajektórie pohybu (zvyšuje účinnosť čistenia, znižuje čas strávený na ňom);
 • Wi-Fi modul (Umožňuje programovanie a kontrolu nad vzdialenosťou cez smartfón);
 • Turbo-kefka (zvyšuje koeficient sania odpadu);
 • Funkcia vedenia mokrého čistenia (prítomnosť nádrže na vodu a upevňovacie prvky pre tkanivovú vložku, ktorá je zahrnutá v základnej konfigurácii modelu vybaveného touto funkciou).

Robot vysávač je dodávaný so základňou nabíjania, náhradných dielov: skrutky kefy, vymeniteľné trysky.

Malfunkcie a spôsoby, ako ich odstrániť

Robot vysávač, ktorý je technologicky komplexným zariadením, je predmetom poruchy. Ich meno sa môže meniť v závislosti od modelu vysávača a balíka jeho funkcií. Aktuálna služba alebo opravárenské práce by mali mať dodávateľa, jeho zástupcu alebo iného kvalifikovaného špecialistu. V niektorých prípadoch je možné vykonať opravu vákuového čističa robota doma.

Zvážiť poruchy.

Nenabíja

V rámci tohto problému sa môžu dodržiavať nasledujúce príznaky: Rýchle vypúšťanie batérie nie je žiadny poplatok v čase pripojenia vysávača na stanicu, dostupnosť poplatkov v skutočnej neprítomnosti. Riešenia riešenia: identifikovať problém a určiť kritériá pre jeho odstránenie. Problém náboja vákuového čističa môže byť spojený s poškodením batérie, poruche základňovej stanice, programovej chyby v firmvéri alebo porušení pravidiel prevádzky spojených s dodržiavaním sieťových parametrov a iných.

Prečítajte si viac  Filtre pre umývačky riadu

Opotrebovaný ACB nepodlieha opravy. Je potrebné okamžite vymeniť. Lítium-iónová batéria, ktorá nedrží eklektický náboj nielen funkčne zastaraný, ale je predmetom zvýšeného nebezpečenstva (existuje riziko seba-spaľovania / výbuchu). Rozdelenie základňovej stanice môže byť spôsobená niekoľkými faktormi: napätie klesá na sieť, zlyhanie softvéru, štrukturálne poškodenie, zhoršenie stavu kontaktných uzlov.

Napätie skoky v sieti môže provokovať zlyhanie niektorých blokov „základne“ čipu. Výsledkom je, že poistky, rezistory, varistory a iné časti sú horenie. Oprava tejto poruchy sa vykonáva nahradením „Station“ Controlling Board. Neodporúča sa vyrábať nezávislé opravy postihnutých úsekov mikroobvodu – nedodržanie elektrických noriem môže viesť k negatívnemu vplyvu na vákuum čistič pri nabíjaní.

Systémové chyby

Niektoré čistejšie roboty sú vybavené displejom, ktorý zobrazuje znaky, ktoré odrážajú vstupné príkazy a chybové kódy. Hodnota chybových kódov je opísaná v technickej dokumentácii sprevádzajúcej konkrétny model vysávača.

 • E1 a E2. Porucha spojená s funkciou ľavého alebo pravého kolesa – skontrolujte prítomnosť zátky / faktory blokovania. Vyčistite oblasť kolies z odpadu a cudzích predmetov;
 • E4. Znamená, že puzdro vysávača je zvýšené nad úrovňou podlahy viac položených. Príčina – biť neodolateľnú prekážku. Riešením je inštalácia zariadenia na hladkom čistom povrchu, ak je to potrebné, reštartujte jednotku;
 • E 5 a E6. Problém so senzormi na určenie prekážok nachádzajúcich sa v prípade a prednom nárazníku. Cesta korekcie poruchy – čisté povrchy senzora pred znečistením. Ak problém zostáva, pošlite zariadenie na opravu servisného strediska, ak chcete nahradiť chybné snímače;
 • E7 a E8. Uvedenie problému spojeného s prácou boku (skrutkovacie kefy) alebo hlavná kefa (ak je určená pre návrh vysávača). Skontrolujte kefy na zasiahnutie cudzích predmetov na obvod ich rotácie. Pri detekcii odstránenia. Ak je to potrebné, reštartujte vysávač.
 • E9. Telo vysávača je zaseknuté, čo zabraňuje jeho ďalšiemu pohybu. Riešenie – Zmena umiestnenia zariadenia.
 • E10. Vypnite vypínač napájania.

Rozlúštenie displejacích kódov sa môžu líšiť v závislosti od výrobcu vysávača a jeho modelu. Ak chcete dešifrovať hodnotu chybového kódu v konkrétnom modeli, musíte si prečítať pokyny.

Deštruktívne poruchy

Práca „inteligentného“ vysávača môže byť prerušená v dôsledku vnútorných porúch, ktoré sú spôsobené fyzickým poškodením určitých uzlov mechanizmov. Rozpad dát môžu byť vyjadrené nasledujúcimi funkciami.

 • Thugged alebo neotáčajte motor. Dôvodom môže byť porucha jedného alebo oboch ložísk kotvy motora. Vo väčšine prípadov stúpa hluk motora z vysokého znečistenia filtračného prvku. V tomto prípade sa priepustnosť vzduchu zníži cez filtre, čo zvyšuje zaťaženie motora. Práca alebo opravárenské práce by mali byť okamžite.
Prečítajte si viac  Čo môže byť oddelené stenami v kuchyni, okrem tapiet a dlaždíc?

 • Nezhromažďuje odpad v kontajneri. To sa deje, keď je prijímač odpadu vysávača plný, a jeho obsah zasahuje do odsávania. V iných prípadoch veľké a pevné odpadky uviazli v sklzu na odpadky alebo blokuje otáčanie turbo kefy. Ak je nedostatok nasávania sprevádzaný prehriatím, vôňa spálených, vibrácií puzdra – je dôležité okamžite vypnúť zariadenie a diagnostikovať svoje uzly – prevádzku turbíny, prítomnosť skratu v elektroinštalácii a tak.

 • Spinning na jednom mieste alebo jazdí len späť. Pravdepodobne porušili prácu jedného alebo viacerých senzorov definujúcich pohyb zariadenia. Prijateľným riešením je vyčistenie snímačov vložkou alebo rutty. Zriedkavejšia príčina kruhového otáčania vysávača sa stáva rušením stabilného otáčania jedného z kolies. Druhá (prevádzková) je pred prvým, otáčaním trupu v kruhu. Ďalším dôvodom kruhového otáčania vysávača – zlyhanie v softvérovom systéme zariadenia, ktorý zabraňuje počítačovým procesom vyskytujúcim sa v regulátore dosky.

V tomto prípade je potrebné firmvér zariadenia na vykonanie, ktorý stojí za to kontaktovať servisné stredisko.

 • Zastaví sa po začiatku práce – znakom problémov s nabitím batérie alebo zlyhania vo vysávač a nabíjacej stanici. V prvom prípade vykonajte vyššie uvedené postupy (v časti „Nevykonané“). V druhom reštarte reštartujte vysávač a stanicu tankovania. V neprítomnosti výsledku skontrolujte výkon antény v jednom zo zariadení. Absencia vhodných kontaktov rádiového modulu môže narušiť stabilitu prenosu signálu.

O tom, ako rozobrať a vyčistiť vysávač robota, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: