Vlastnosti kuchynských zástery z dlaždice

Dlaždice je vyhľadávaný materiál na obkladom kuchynských zásteriek. Je zvolený pre množstvo kvalitných charakteristík. Z materiálu tohto článku zistíte, aké sú klci a nevýhody dlaždíc zástery, aké sú odrody materiálu a aké sú jemnosti pokládky.

Výhody a nevýhody

Zástera z dlaždice má rad výhod.

  • Rozlišuje sa estetickou atraktívnosťou a je často dekoráciou interiéru kuchyne, ktorá predstavuje svoj stav v dizajne.
  • Dlaždice pod právomocou zdôrazniť akýkoľvek štýlový dizajn riešenie – z laconického minimalizmu pre luxusné východné smery stylistiky a inherentných vzorov lakov.
  • Dlaždice sa predáva v najširšom sortimente, a preto kupujúci si môže vybrať aj najneobvyklejšiu možnosť, ak je vhodný pre interiérový dizajn a naskladaný v rozpočte.
  • Textúra tohto materiálu môže byť najrozmanitejšia. Okrem obvyklého lesku a mudrosti je schopný prenášať veľa rôznych ilúzií, cez ktoré je možné dať povrchu pohľad na akýkoľvek stavebný materiál.

  • Dlaždice sa vyznačuje praktickosťou a trvanlivosťou. Materiál je odolný voči vlhkosti, huby, teplotného rozdielu a abrazíva. Dlaždice sa nezmizne v procese exploitačnej zástery, a preto bude vždy čerstvé.
  • Klážba zástera môže byť najrozmanitejšia, od jednoduchých s krížmi na kosoštvorcov, bunky, panel.
  • Cenová strana otázky je postavená s prístupom ku každému kupujúcemu, takáto zástera spolu s príbuznými materiálmi a nástrojmi sa zmestí do plánovaného rozpočtu.
  • Vykonajte niektoré druhy pokládky budú môcť majiteľ rodiny rodiny. Na to je potrebné jasne sledovať pokyny odborníkov.

Okrem výhod, kachľové zástery pre kuchyňu majú nevýhody. Jedným z nich sú švy – „choré miesta“. Okrem toho, že pri plnení kĺbov potrebujú osobitnú pozornosť, že sa rýchlo znečisťujú. Ak sa dlaždice je ľahko trieť, potom švy stratia estetické odvolanie v čase.

Demontáž takejto zástery je problematická, budete musieť odstrániť materiál spolu s cementom, a to je hmotnosť nečistôt a stavebného prachu. Ďalšou nuanlivosťou je zložitosť rezania dlaždíc, ktorá nebude schopná vyhnúť sa bez ohľadu na veľkosť materiálu.

Obzvlášť ťažké znížiť kruhy. Podmienky budú musieť byť prispôsobené takým spôsobom, aby sa pozorovala symetria.

Typy materiálov

Pre štýlovú kuchynskú zásteru z dlaždíc používajú rôzne druhy surovín. Zvážte hlavné nuansy najvyhľadávanejšieho materiálu.

Keramický

Keramika je jednou z populárnych povrchových úprav. Vyznačuje sa miernou hmotnosťou, dokonale toleruje vysokú vlhkosť. Je vyrobený z hmoty nabíjania, ktorá zahŕňa kaolín, piesok, kremeň, sľudové a minerálne oxidy. Materiál je pridelený na odolnosť proti opotrebeniu, hygienickej, požiarnej bezpečnosti, dostupnosti cien.

Nevýhodou je potreba kalibrácie, vysokej tepelnej vodivosti, klšky, zvukového priechodu.

Sklo

Táto dlaždica sa líši od keramiky nielen ako pohľad, ale aj zloženie. Je to praktické, neabsorbujúce pachy a nečistoty. Materiál je odolný voči vlhkosti, je schopný vizuálne rozširovať priestor a udržať estetickú atraktívnosť dosť dlho. Sklenená dlaždica sa používa v interiéri, aby mu dal poznámky luxusu a vysokého statusu.

Nevýhodou surovín je krehkosť: takáto dlažba je nestabilná na mechanické poškodenie a potrebuje špeciálnu pochúťku počas obkladačových diel.

Zrkadlo

Takýto materiál sa vyznačuje schopnosťou zvýšiť nielen priestor, ale aj úroveň osvetlenia. Vyznačuje sa jednoduchosťou inštalácie, odolnosti voči vlhkosti, širokej škále, vysokej úrovne odolnosti voči mechanickým zaťaženiam. Táto dlaždica sa vykonáva v rôznych dizajnových a farebných riešeniach. Nevýhodou tohto plášťa sú tmavé škvrny, ktoré sa prejavujú počas prevádzky.

Okrem toho, so silným nárazom, materiál môže dať čip alebo poškriabať. Ďalší nuance sa považuje za vysoký.

Pvc

Tento materiál sa objavil na dokončovacom trhu surovín nie je tak dávno, ale už dostal vysoké posúdenie kupujúcich. Toto je rozpočtový typ dlaždice, ktorý sa ľahko umyje, nemá zadky. Takáto zástera sa ľahko pripojí. Avšak, na tomto všetky výhody Koniec: PVC dlaždice sa bojí zvýšiť teplotu, nie je to úplne šetrné k životnému prostrediu.

Napriek vonkajšej príťažlivosti a hmotnosti rôznych farebných riešení je táto zástera krátko žila.

Rozmery

Veľkosti dlaždíc pre kuchynskú zásteru sa môže líšiť. Vyberú sa zohľadniť veľkosť samotnej miestnosti, s prihliadnutím na minimalizáciu množstva rezania. Na základe veľkosti veľkosti, počítam, pomocou online kalkulačiek, čo umožňuje, aby sa čo najviac racionálne usporiadanie, s prihliadnutím na štandardnú výšku a šírku zástery.

Je to vhodné a zjednodušuje nezávislé výpočty, hoci v prípade komplexnej konfigurácie zástera (prítomnosť výčnelkov alebo výklenkov, ktoré kladie na strop) nie sú vždy vhodné.

Štandardné veľkosti dlaždice pre zásteru sú 10×10 cm. Tento formát modulov znižuje množstvo orezávania v procese tváre. Takéto dlaždice vizuálne zvyšuje parametre užitočnej plochy kuchyne. Okrem nej, na predaj, môžete si kúpiť štvorcový tvar kocky s veľkosťou okraja 15, 20 a 30 cm.

Okrem nich môžete uložiť stenu s kaladeným 20×25, 20×30 a 30×40 cm. Veľkosti kvetinovej dlaždice sú 65×120, 75×150, 85×285, 100×200, 100×250, 150×450 mm. Parametre nárokovanej mozaiky majú rebro štvorec, v rozmedzí od 2 do 5 cm.

Farebné riešenia

Dnes, výber tieňa pre zásteru závisí od tónu nábytku alebo akéhokoľvek interiérového príslušenstva. Vzhľadom na to, že v kuchyni je malé prirodzené svetlo, ľahké farby používajú v dizajne. Sú to biele, béžové, modré, lila, broskyňové tóny. Vyplnia nedostatok osvetlenia, čím sa vizuálne zvýšia veľkosť kuchynského priestoru.

Môžete kombinovať ľahké odtiene s jasným alebo dokonca tmavým. Z tmavých kontrastov sú dnes relevantné fialové, víno a drevo. Svetlé farby schopné mapovať pozitívny postoj do atmosféry sú červené, oranžové, tyrkysové a zelené. Zároveň by sa mala dávkovať ťažká červená farba, vyhnúť sa jej, aby si prevzala úlohu dominantov.

Pokiaľ ide o zelené odtiene, dnes sú veľmi populárne. Môžu byť použité vo forme jednotlivých prvkov, hraniciach, pruhov, všetkých častí výkresu. Čierna dlaždica je dobrá pre ľahké interiéry, hoci jeho množstvo musí byť dávkované viac ako iné odtiene. Napriek svojej praktickosti je schopný urobiť negatívne vnímanie priestoru.

Aby ste predišli vizuálnej nerovnováhe, môžete si ho kúpiť v súprave s bielym, výberom modulov spoločnosti.

Možnosti dizajnu

Dlaždice môžete položiť rôznymi spôsobmi, ktoré prispejú k myšlienkam dizajnu a vlastností k dispozícii nábytku, ako aj jeho umiestnenie a nuansy pracovnej steny. Kuchynská mazaná plátno môže byť kapelou rôznych šírky. V závislosti od konkrétneho headsetu sa dizajn môže líšiť. Napríklad, môže byť kladenie „vianočný strom“, voštiny, mozaiky.

Okrem toho sa môže dizajn samotnej zástery líšiť. Môže to byť monofónny, Motley, vo forme dosky s pásikom-ornament, natiahnutím pozdĺž celej dĺžky z jedného okraja alebo v strede. V niektorých prípadoch, prijímanie s šachovým zarovnaním akcent zomrie. Niekedy sa Curb Cirkev stane zásterou. Krásny a moderný typ dizajnu sa považuje za prijímanie panelov. Populárny v konštrukčnom riešení je kontrast textúry dlaždice pre zásteru a zaostrenie inej oblasti kuchyne (napríklad kombinácia matého na zásteru a lesklý na podlahu).

Môžete použiť v povrchovej úprave ako hladké a reliéfne dlaždice. Pohodlie starostlivosti je však zhodnotiť. Pokiaľ ide o výkresy na DS, ich význam je určený štýlovým riešením interiéru. Niekto uprednostňuje ozdobiť kuchyňu s kvetmi, inými ako jedlá, tretí – ovocie.

Výber jednej alebo inej možnosti, musíte pochopiť, že pre harmóniu si vyberiete výhodne tlač, ktorá sa nebude zlúčiť s objektmi usporiadania. Preto rovnaké monogramy sa budú pozerať na konštrukciu viac organicky ako šálku čaju alebo kávových zŕn. Ale ak sa v miestnosti aspoň najmenšie veci, jedlá sú odstránené v namontovanom skrine, ovocie alebo šálka s čajom v dizajne zásteru má každú šancu harmonickej infúzie v interiéri.

Zvážte niektoré z najrelevantnejších usporiadaní kachľovej zástery.

Klasický

Táto metóda znamená inštaláciu obvyklého typu s tvorbou crosshair, je to typický spôsob obkladu pre začiatočníkov. Za to, zomrie z štvorcového tvaru rovnakej veľkosti. Šírka švov je vybraná na základe veľkosti dlaždíc. Farebné riešenia takéhoto štýlu môžu byť najrozmanitejšie.

Klasické pokládky je možné kombinovať s Rimb Styling. Okrem toho to vyzerá dobre, keď je základom zásteru s dekoratívnym panelom. Môžete použiť tento typ pokládky v akomkoľvek dizajn štýle, či už IT provence, krajina, gzhel alebo loft, grunge, chata, patchwork.

Ponuka v každom prípade, ktorú musíte urobiť na použitom nábytku, zdvihnite odtiene v tóne fasád alebo príslušenstva.

Mozaika

Takáto zástera vám umožní diverzifikovať dizajn kuchyne. V skutočnosti je mozaika je hmotnosť najmenších prvkov, sú umiestnené v tradičnom aj kompozitnom spôsobom. Niektoré fragmenty musia prispôsobiť vlastné vlastné na výkrese, ktoré dosahujú identitu švov.

Iní sa nachádzajú fragmentárne na mriežke, a preto je takéto polievanie spočiatku ľahšie, vyzerá to ako klasika na zníženej mierke. Použite mozaiku stohovanie preferovanejšie na návrhy s minimalizmom a dávkovaním malých predmetov usporiadania.

Ak budú mať rôznorody v interiéri príliš, mozaiková zástera bude posilniť účinok poruchy v kuchyni. Jeho štýly – minimalizmus, high-tech, konštruktivizmus.

„Canachik“

Toto položenie nie je nič iné ako interpretácia muriva. V skutočnosti používa techniku ​​so zmenou. Prvky musia mať pravouhlý tvar. Môžu byť umiestnené tradične vodorovne a kolmé na podlahu. Táto metóda pokládky je relevantná pre takéto návrhu, ako je loft, chata a grunge, ako aj brutalizmus.

Smerujúce hore a so zmenou na princípe vianočného stromu sa používajú v iných štylistických vetvách interiéru.

Voštinový

Takéto dlaždice však nezvyčajne vyzerá, že je nemožné nazvať ho univerzálne. Nie je vhodný pre každý interiér kvôli jeho komplexnému vizuálnemu efektu. V podstate je hexagonálny geometrický tvar, ktorý sa prilepí spolu s totožnosťou šírky švov. Práca je dosť komplikovaná, je ideálna na to, aby som to vykonal len tiler-profesionál.

Túto registráciu môžete použiť v moderných smeroch stylistiky s dôrazom na minimálnu a prísnu funkčnosť (napríklad v štýle minimalizmu).

Panel

Pre panely Vyberte rôzne diagramy kladenia dlaždice. Môže to byť usporiadanie komplexného obrazu z najmenších prvkov uzatvorených v rámcovej hranici. Tiež pod panelom vytvárajú lakonické maľby pomocou už pripravených obrázkov na mriežke. Druhé materiály sú vhodné, pretože nie je potrebné zvoliť prvky vzoru, ktorý ich neposkytuje pred hlavnou prácou na podlahe pre viditeľnosť plného obrázku.

Použite prijímacie panely častejšie v smeroch, ktoré sa snažia demonštrovať domovskú atmosféru. V rovnakej dobe, kuchynská oblasť by mala stačiť, aby panel vyzeral organicky. Napríklad, môže byť štýl krajiny, provence. Ak chcete zdobiť štýl patchwork s podobným dekorom s charakteristickým ťahom do Motley, musíte dávkovať veľkosť panelu, výber pod ním malú plochu kuchynskej zástery.

Pod stromom

Táto výzdoba kuchyne dnes je považovaná za jednu z najvyhľadávanejších. Zástery tohto typu spravidla sa vykonávajú pre ľahké interiéry. Takéto dlaždice z mrazených pripomína dosky, prilepené na stenu horizontálne. Všeobecne platí, že existuje podobný dekor nielen štýlový, ale aj efektívne. Imitácia textúry dreva je vytvorená PVC dlaždice alebo kombináciou zónach keramických dlažieb rôznych veľkostí.

Technológia výroby dlaždíc vám umožňuje znovu vytvoriť spoľahlivú textúru akejkoľvek rôzneho dreva, čo zisčne vyvoláva stav interiéru. Použite dlaždice s textúrou z dreva v rôznych smeroch dizajnu, vrátane environmentálnych a etnických stylistiky. To môže byť angličtina, starožitný štýl, smerovanie Art Deco, Vintage.

Ako si vybrať?

Vyberte dlažbu na dokončenie pracovnej steny musí byť založená na viacerých faktoroch. Kúpte si ho od osvedčeného výrobcu s dobrou povesťou, získavanie množstva 10-15% z celkového počtu (manželstvo účtovníctvo). Musíte užívať moduly z jednej strany: to najviac eliminuje riziko nákupu zomrie z rôznych tieň a iná hrúbka. Vyzdvihnúť dizajn, ktorý sa priblíži k interiéru konkrétnej kuchyne.

Je vhodnejšie používať monochromatické moduly s nedbanlivosťou: To väčšina z nich necháte možnosť ísť do interiéru užitočných máčiek. Panel môžete ozdobiť malým vložkou alebo vykonať ponuku na jedinečnosť faktúry. Takže povlak bude vyzerať drahé a interiér nebude preťažený.

Lepšie sa pozerá na dizajn ľahkého čipky alebo muriva, a nie frustrácie obklopený veľkým počtom zariadení.

Patchwork je potrebné zvoliť pre kuchyňu s minimálnym podrobnostiam usporiadania. Súčasne, moduly malej veľkosti v mäkkých farbách budú vyzerať harmonickejšie. Počet kontrastných odtieňov vzorcov by nemalo prekročiť štyri. Pre etnické a škandinávske vzory niekedy dosť a dva. Kresba by nemala komplikovať vnímanie kuchyne, oči pri pohľade na to by nemali byť unavené.

Ak sa chcete dostať do tónu, ktorý je ťažké dosiahnuť kvôli umelému podsvieteniu zomrie na Storefront, môžete si vziať nejaký malý predmet požadovanej farby z domu, ktorý sa zhoduje s fasádou nábytku alebo jeho povrchom. Injektáž je vhodnejšie si vybrať v relatívnej dlaždice gama. Ak je dlažba farba, nemali by ste pre ňu kúpiť bielu injektáž: je to nepraktické.

Musíte skontrolovať pri nákupe potrebujete každý modul: to vylučuje riziko nákupu manželstva s čipmi alebo nezrovnalosťami. Ak je to možné, je potrebné preskúmať a geometriu: Ak sú uhly vizuálne krivky, nebude fungovať vysoko kvalitné.

Nemali by ste si vziať zvyšky, myslenie, že v budúcnosti si ich môžete vyzdvihnúť krásny spoločník. Toto je zriedkavo získané a v pozostatkach je to často navíjanie dlaždice.

Ako správne vyložiť?

Nastavenie dlaždíc Vykonávajte podľa štandardnej schémy. Spustite ho nižšie pomocou profilu ako základ pre vytvorenie plochej čiary. Práca používa konštrukčnú úroveň kontrolou hladkého stohovania. Prvá úroveň základňa, pretože rovnomernosť zásteru bude závisieť od toho. Je spracovaný roztokom priméru, ktorý poskytuje správnu priľnavosť lepidla so základňou steny.

Po upevnení spodnej dosky a aplikácie Markups začne čeliť. Začína z pohodlného uhla. Lepidlo na stene, prebytok sa čistí ozubenou špachtľou. Na trepaní prachu je modul aplikovaný lepidlo, odstráňte rozsiahlu špachtľu v smere kolmom na stenu. Potom je modul prilepený k stene, mierne pridáva do lepidla, posunu a potom inštaláciu na zdroj.

Pre tento princíp musíte lepiť všetky moduly. Ak niektorý z nich spadne pokrivo, je opäť čistený a zlepený. Musí sa vykonať okamžite, kým lepia grapps. Medzi dlažbami, ktoré potrebujete na vykonávanie identických švov pomocou plastových krížov. Druhé a následné hodnosti sú rovnaké v prvom.

Ak máte malé lepidlo, odporúča sa dať sušiť prvý riadok. Ušetrí druhú a sledujte z vzhľadu naklonenia z steny a zvýšenie hrúbky lepidla. Kladenie dlaždíc za dlaždice, musíte okamžite odstrániť prebytok cementu. Po tom, čo sa chystajú, bude to problematické.

V procese práce je potrebné uzavrieť koniec. Môžete to urobiť tmelom. Používa sa pomocou budovacej pištole, distribuovanej na tenkej a rovnomernej vrstve, montáž gumovej špachtle na injekčné švy. Tesniaca liečba sa vykonáva zo všetkých strán (strana, horná a spodná časť).

O tom, ako urobiť zásteru v kuchyni dlaždíc, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: