Vlastnosti tabuľky ZVV

Dnes v každom dome, kaviarní alebo reštaurácii je sporák na varenie. Stala sa neoddeliteľnou súčasťou kuchynskej miestnosti. Aby sme však mohli kúpiť takýto produkt, je potrebné sa vopred oboznámiť s počtom výhod elektrických, plynových, indukčných platní. Tento článok vám pomôže vybrať si vhodnú zvi dosku pre váš domov.

Odrody

Výber malej – plyn, elektrické alebo indukčné sporák s množstvom jeho vlastností. Každý zástupca týchto zariadení sú charakterizované výhodami a nevýhodami. Analyzujeme striedavo každý druh.

Plyn

Správne považované za najhospodárnejšie zo všetkých variácií. ZVVI plynové dosky vyhradené v oblasti cenovej politiky v dôsledku nižších nákladov ako elektrické, a ďalšie operácie, výrazne znížiť odpad na verejné služby. Je to spôsobené nízkou cenou plynu, relatívne s elektrinou. A stojí za zmienku obrovské plus produktov – to je možnosť varenia v každej miske (elektrické pece nie sú vhodné na varenie, povedzme, v nadhadzovačoch, čo nemôžete povedať o reprezentáciách plynu z kuchynských výrobkov).

Väčšina zvažuje vytvorenie tvorby sadzí na povrchu, čo sťažuje udržanie povrchovej frekvencie. Treba tu povedať, že starostlivosť o sporák nebude ťažké, je oveľa ťažšie vykonávať tukové škvrny, uniknuté mlieko a iné znečistenie spôsobené počas prevádzky.

Je to v prvom rade venovať pozornosť hlavnej veci – bezpečnosť používania. Väčšina moderných modelov je vybavená špeciálnou funkciou „riadenia plynu“.

Keď je oheň odpojený, zastaví sa prívod plynu, v dôsledku čoho sa dá vyhnúť nehodám. Funkcia je obzvlášť užitočná, keď domy sú malé deti. Aj pri ich neprítomnosti bude najlepšia voľba plynového sporáka modelom s novým blokujúcim systémom, ktorý chráni majitelia pred rôznymi druhmi nebezpečenstiev, z ktorých nikto nie je poistený.

Štandardný 4-Korfický model je skvelý na varenie, ale existuje možnosť zriadiť ich väčšie alebo menej. Niekedy môžete vidieť fancy model dizajn, napríklad trojuholníkový alebo dokonca štvorcový horák, ale výkonové charakteristiky netrpia.

Prečítajte si viac  Kuchyňa Color Cappuccino

Elektrický

Títo zástupcovia sa vyznačujú veľkou montážnou odrodou. Napríklad, keď je rúra elektrická, horný panel na varenie môže byť plyn, elektrické alebo kombinované (existujú dva typy horákov). Výhody takýchto výrobkov vo väčšej funkčnosti. ZVI Elektrický sporák môžu byť vybavené rôznymi modernými funkciami, ako sú:

 1. Automatické varenie;
 2. časovač;
 3. Indikačné zariadenie.

Ďalšou výhodou možno zvážiť možnosť inštalácie pľuvania, ktorá vám umožní pripraviť „gril“ doma alebo v reštaurácii. Takáto pec je jednoducho vytvorená na varenie, pre ktorú je ocenený z profesionálnych kuchárov, ale doma sa táto pec neodporúča z dôvodu veľkej spotreby elektriny počas prevádzky.

ZVI Elektrické kachle majú viac variácií dosiek.

 • Najjednoduchšie zo všetkého je špirála. Jej funkcia je rýchla žiarovka a chladenie. Je však ťažké splniť takéto modely, pretože sú zastarané.
 • Halogénové horáky boli pomenované tak kvôli prítomnosti výkonnej halogénovej lampy. Je veľmi rýchlo vyhrievané a zdôrazňuje veľa tepla. Na ohrievané povrchu sú potrebné počty.
 • Najčastejšie páskové horáky. Je to spôsobené používaním použitia, nevyžadujú veľa starostlivosti, sú jednoducho spravované a rýchlo vyhrievané. Vďaka týmto výhodám takmer vytesňovali ich vyššie uvedené konkurentov.

Indukcia

Stručne popisujú tieto modely, možno povedať, že je to zázrak inžinierstva. Ich funkcia pri zahriatí riadu pomocou vírových prúdov, inými slovami, neotvárajú sa. Nainštalované len na povrchu sklenenej keramiky. Medzi výhody môžu byť zaznamenané rýchle vykurovanie a nízku spotrebu energie v práci. Nízka spotreba elektrickej energie je dosiahnutá hardvérom s variabilnými modulmi, ktoré zase poskytujú reprezentatívny vzhľad.

Nevýhodou produktu je, že nie všetky riad sa hodí na sporák. To je naozaj, ale v skutočnosti sa len zriedka stane problémom pri varení.

Povrchové povrchy

ZVVI dosky môžu mať povlak z rôznych materiálov. Rozpočtové variácie sa vykonávajú zo smaltovanej alebo nehrdzavejúcej ocele. Elektrické modely majú spravidla sklenený keramický povlak. Každý zástupca majú svoje výhody a nevýhody.

 • Svarujúca oceľ Má nízke náklady. Používa sa v elektrických a plynových výrobkoch. Napriek nízke náklady môžu mať povrchy atraktívny výhľad. Medzi nevýhody, je uľahčená jednoduchosť výskytu škrabancov.
Prečítajte si viac  Charakteristika a modelový rad varných dosiek Siemens

 • Nehrdzavejúca oceľ (nerezová oceľ) – lacný a praktický náter. Má odolnosť voči mechanickým účinkom. Stopy však často zostávajú z vody alebo z jednoduchého dotyku.

 • Sklenená keramika je univerzálny povlak s prezentovateľným vzhľadom. Môže vydržať obrovským teplotám. Strach z ťažkých úderov, ľahko poškriaba. A stojí za zmienku, že cukrové chodníky môžu zostať navždy, ak nie sú odstránené, keď pec nechala ochladzovaná.

 • Napäté sklo Sa vzťahuje len na plynové kachle. V porovnaní so sklenenou keramikou má menšie náklady, ale nie je horší vzhľad.

Varianty rúry

Rovnako ako horný panel na varenie, pec môže byť elektrický alebo plyn. Nič tu nezmení, v prvom rade existuje rozšírený režim prepínač a funkčnosť, druhý spotrebuje menej energie.

Plynové pece

Docela jednoduché návrhy. V spodnej časti kamery je horák, ktorý vykonáva úlohu vykurovacieho prvku. Niekedy sú na vrchole povolené ďalšie elektrické ohrievače. Niekedy v peciách je pľuvanie a gril, ale neexistuje žiadny automatický program varenia. Produkt môžete zavrátiť ručne alebo elektricky likér, v závislosti od modelu, okrem toho, že dizajn má termálny senzor, ktorý umožňuje vidieť a nastaviť teplotu.

Elektrická rúra

Má väčšiu funkčnosť a má aj vykurovacie prvky naraz zo všetkých strán, vďaka čomu je väčšia sila a jednotný rev mäsa. Keď sa vyžaduje automatická funkcia varenia, elektrický prášok – najlepšia voľba.

Vykorisťovanie

Varenie sa vykonáva na jednom alebo viacerých horákoch. Jedným z dôležitých faktorov je tiež správna voľba jedál. Malo by byť viac horákov, výhodne so zahusteným dnom. V elektrickom štíte nemôžete používať riad s reliéfnym dnom.

Aby sa predišlo poruchám elektrického sporák, mal by byť súčasťou horákov len vtedy, keď stoja jedlá.

Ale stojí za to pridať, že s dodaným rúra ZVI sú len dva horáky. Napájanie je regulované špeciálnymi rukoväťami na prednom paneli, z ktorých každý označuje svoju príslušnosť. Plyn sa líši len tým, že sú potrebné na svetlo, keď je elektrický zapnutý, keď sa regulátor otáča.

Prečítajte si viac  Molden Row of Watch Panels Whirlpool

Právomoc je spravidla rozdelená na 4 divízie:

 1. Údržba tepla sa aplikuje na hasenie;
 2. varenie;
 3. vyprážanie;
 4. Vykurovacia kvapalina pred varu.

Užívateľ môže nezávisle prispôsobiť výkon, tieto odporúčania nie sú povinné.

V elektrickom rohu sa lampa rozsvieti, čo označuje začiatok práce. Odporúča sa začať varenie s maximálnym výkonom, po ktorom je potrebné inštalovať potrebné. Dokončenie varenia, približne 5-10 minút pred varením poradenstvo vypnúť pece. Vzhľadom na akumulované teplo sa jedlo naďalej pripravuje a životnosť bude viac.

V prípade elektrického sporáka sa odporúča používať riad so suchým dnom. To odstráni deformáciu povrchu alebo korózie horáka.

Rúra je určená na hasenie, vyprážanie, pečenie na plechu alebo na mriežke. Podobne ako sporák, regulovaný rukoväťou.

Keď zlyháte, môžete si vybrať jednotlivé časti pecí, všetky sú rôzne a je potrebné zvoliť v závislosti od modelu produktu.

Nižšie Ponúkame sa oboznámiť sa s pokynmi inštalácie.

 • Najprv musíte vykonávať napájací kábel priamo na merač. Prierez je vybraný na základe výkonu, napätia a počtu fáz.
 • Po nastavení kábla na špeciálny výstup, vypočítaný na menovitom prúde 32A alebo 40A.
 • Na zadnej strane pece je kovový kryt, ktorý by mal byť odskrutkovaný a zaistiť kábel vnútri.
 • Nainštalujte sa medené jumpery.
 • Drôtené spojky.
 • Panel sa zatvorí.
 • Pec sa pripája k sieti.

Viac o ZVI Platne, pozrite si nižšie uvedené video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: