Vlastnosti umývačky do teplej vody

Zvýšenie cien elektriny núti iných majiteľov bývania, aby hľadali spôsoby, ako ušetriť. Mnohí z nich argumentujú celkom rozumne: nie je potrebné tráviť čas a extra kilowattov, aby sa zabezpečilo, že umývačka riadu ohrieva vodu – môže byť okamžite pripojený k prívodu teplej vody. Všetky funkcie takéhoto pripojenia – v našom článku.

Požiadavky na umývačku riadu

Po prvé, mali by ste sa oboznámiť s pokynmi jednotky a pochopte, či je možné auto pripojiť k horúcej vode alebo je lepšie. Napríklad, Tam sú umývačky riadu schopné pracovať len s vodou s teplotou +20 stupňov. Takéto modely produkujú dobre známy výrobca Bosch. Pripojte ich do centralizovaného systému zásobovania teplou vodou, nemôže byť jednoznačný. Zvyčajne výrobcovia umývačky riadu informujú spotrebiteľov o možnosti spojiť agregáty s netradičnými metódami.

Po výbere príslušnej jednotky jednotky, najprv si zakúpte špeciálnu hadicu pre výplň (zvyčajné nebude fit). Musí vydržať intenzívne zaťaženie z vysokej teploty. Všetky hadice na pripojenie majú svoje označenia a farbu.

Rovnako ako na žeriavoch idú s identifikáciou modrej alebo červenej. Jednotlivé výrobcovia umývačky riadu okamžite dokončujú agregujúcu červenú hadicu. V neprítomnosti tejto položky je potrebné kúpiť.

Okrem, Opýtajte sa na tokový filter – je to chrániť proti nečistotám. Štruktúra filtračnej siete neumožňuje preniknúť na pevné nečistoty a nečistoty do mechanizmov zariadenia. A ak je to potrebné, aby bolo možné urýchlene zastaviť prívod vody, zapojte umývačku riadu cez žeriav.

Ak je to k dispozícii v konfigurácii zariadenia – tiež dobré, ale odborníci odporúčajú použitie tee z mosadze, ktorá ide s blokovacím žeriavom. Preto bude lepšie kúpiť mosadzný blokovací mechanizmus.

Po zhromaždení všetkých potrebných prvkov komponentov, nezabudnite skryť fum-stuhu, ako aj malý odpojovací kľúč.

Veľký súbor nástrojov nebude potrebovať, a nie je to ťažké pre všetky práce s vlastnými rukami. Po tréningu pokračujte v pripojení umývačky riadu na potrubie zásobníka teplej vody.

Pravidlá pripojenia

Pripojte umývačku riadu na teplú vodu alebo ju nainštalujte tradičným spôsobom – to je mimoriadne vaše rozhodnutie. Ale ak chcete vyskúšať, potom v procese inštalácie musíte dodržiavať pravidlá:

 • Predtým, ako začnete, je potrebné prekrývať dodávku teplej vody tak, aby sa nebola pokrytá vriacou vodou;
 • Potom odstráňte zástrčku z výstupu vodného potrubia;
 • Sledujte proti závitu FUMK na konci výstupu rúry (do 7-10 rýchlostných rýchlostí zubov v rovnakom čase);
 • Zaskrutkujte fauc na pripojenie umývačky riadu;
 • Uistite sa, že pripojenie je utesnené;
 • Na skrutke žeriavovej tee, objemová hadica (jeho dĺžka musí zodpovedať vzdialenosti k bývaniu stroja);
 • Tečúca hadica cez filter. Pripojte umývačku riadu s objemovým ventilom;
 • Otvoriť vodu a skontrolovať výkon dizajnu na úniku;
 • Keď sa uistite, že všetko sa robí vysokou kvalitou, je zabezpečená tesnosť, spustite skúšobnú umývanie.

Ak chcete spustiť umývačku riadu, studená voda potrebuje viac – takže to slúži dlhšie. Ale keď naozaj chcem ušetriť na ohrev vody alebo experimentu, môžete sa pripojiť priamo k zásobovaniu teplej vody (s centralizovaným systémom).

Treba však chápať, že takéto spojenie má výhody aj nevýhody. Zvážte viac týchto informácií.

Klady a zápory

Zvyčajný režim prevádzky pre umývačky riadu je začiatkom spustenia studenej vody, po ktorej nasleduje jeho kúrenie pomocou samotného zariadenia. Ale tí, ktorí nevyhovujú tradičné pripojenie k modrého žeriavu, by mali byť vedomí negatívnych bodov.

 • Veľmi často upchávajú oká z prietokového filtra, zakaždým, keď potrebujete zmeniť. Bez filtra umývačky riadu upchatia bahnom, ako výsledok, rýchlo zlyhá.
 • Kvalita umývadla nie je vždy dokonalá. S odporúčaným pripojením sa pred namáčaním riadu vyskytuje v režime oplachovania studenej vody, vykurovanie vody dochádza v režime hlavného prania, takže riad postupne. A keď sú vystavené zvyškom potravy teplej vody, zvyšky cesta, obilnín a iných výrobkov môže byť prilepené na riad. V dôsledku toho sa jedlá nemusia báť tak čisté, ako sa očakávalo.
 • A to tiež nie je ťažké uhádnuť, prečo odborníci varujú, že pri pripájaní k zásobu teplej vody bude umývačka riadu trvať menej. Faktom je, že z konštantného nárazu len horúcej vody, sú komponenty (trysky, vypúšťací filter a hadica, iné časti) rýchlejšie, čo znižuje prevádzkovú dobu výrobku ako celku.
 • Okrem toho, s takýmto pripojením, nebude možné umyť čokoľvek studenej vody: umývačka riadu nebude schopná vychladnúť vodu. Stojí za to povedať, že hlava v červenom žeriave nie je vždy stabilná, čo môže spôsobiť zlyhania v práci jednotky a viesť k vážnym dôsledkom pre technológie.

Ak sa ešte rozhodnete konečne pripojiť svoju kuchyňu „pomocník“ okamžite na teplú vodu, dostanete nejaké výhody. Zoznam.

 • Ušetrite čas čaká na čistenie riadu. Jednotka nebude strácať ďalšie minúty, aby zvýšili vodu, takže to bude umývať kuchynské náradie oveľa rýchlejšie.
 • Ušetrite elektrinu v dôsledku poklesu času prania a chýba prevádzku ohrevu vody. Ale zároveň treba poznamenať, že horúca voda je drahšia studená, a to bude tiež musieť zaplatiť.
 • Je možné zachovať vykurovacie teleso umývačky riadu.

Mnohí sa domnievajú, že všetky výhody pripojenia umývačky riadu na horúcu vodu nemajú stojaci a polovicu nedostatkov, to znamená, že nie je tam žiadny bod. Kto to potrebuje, napríklad, vykurovací prvok, ak zvyšok mechanizmov zlyhá.

Vo slova je potrebné túto otázku vyriešiť každému používateľovi nezávisle. TRUE, ako sa ukázalo, je možné vyrobiť hybridné spojenie – okamžite na dva zdroje: studené a horúce. Táto metóda je pomerne populárne, ale nie je vhodná pre všetky izby.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár