Vstavané vysávače: Vlastnosti a princíp prevádzky

Ak je dostatok bežného vysávača na čistenie bytu, potom pri servise viacpodlažnej budovy, už nemôžete robiť bez zložitejších návrhov. Môže to byť napríklad jeden z modelov vstavaného vysávača, ktorý pracuje s pomocou elektrického prvku, potrubia a niekoľkých pneumatických zásuviek.

Všeobecné charakteristiky

Vstavaný vysávač pre dom funkcií, ako aj obvyklý model, Ale väčšina jeho uzlov sa skrýva buď v samostatných izbách alebo v sadrokartónových konštrukciách vytvorených pre tento. Samotný dizajn je blok obsahujúci filter, kontajner na zber prachu a motora, z ktorého systém potrubí. Priame upratovanie poskytuje flexibilné hadice rôznych dĺžok, ktoré sú spojené s pneummátori umiestnené v rôznych priestoroch.

Modely rôznych výrobcov vám umožňujú používať rôzne funkcie zariadenia, čo výrazne uľahčuje proces jeho prevádzky. Hladký štart pomáha udržiavať vysávač tak dlho, ako je to možné v pôvodnom stave a zabrániť tomu. Podstatou tejto funkcie je, že keď kliknete na ovládacie tlačidlo, začiatok a zastavenie motora sa vyskytuje veľmi hladko. Aby sa zabránilo poruche, funkcia automatického zastavenia je tiež nakonfigurovaná. Ak niečo nie je podľa plánu, základné parametre sa odchýli od nominálnej, alebo sa vyplní nádoba na odpadky, potom sa zariadenie bude nezávisle vypnúť.

LCD monitor sa nachádza na bývanie umožňuje pozorovať, ako funguje. Napríklad na displeji možno vidieť, koľko vysávačov pracuje, zariadenie je v poriadku a či existuje potreba údržby.

Prachový filter uhlia absorbuje vedľajší produkt aktivity najvýkonnejším blokom. Stojí za zmienku, že môžete nainštalovať rôzne filtre, ktoré sú zodpovedné za čistiace vzduch. Filtračný vak je zvyčajne dodávaný s plochým filtrom, ktorý môže zabrániť vzhľadu formy a húb, ako aj zachytiť niektoré mikročastice.

Cyklón poskytuje purifikáciu vzduchu vytvorením odstredivého sily, ktorá vysiela samostatné bahno častíc do spodnej časti nádrže. Inštaláciou valcového filtra môžete získať aj cirkuláciu cyklónového vzduchu. Rovnaký kontajner, kde všetky odpadové klesá, obsahuje až 50 litrov látky. Počet motorov v elektrickej jednotke vyrobenej z ocele, nepodliehajúcej korózii, sa môže rovnať dvom.

Princíp prevádzky

Power blok vstavaného vysávača sa zvyčajne odstráni do špajzu, suterénu alebo podkroví – to je miesto určené na skladovanie. Rúry sú umiestnené pod sklopným stropom, podlahou alebo stien. Hlavným cieľom je pripojenie napájacej jednotky s pneumatickými zásuvkami, ktoré sa nachádzajú v miestnostiach vyžadujúcich pravidelné čistenie. Zvyčajne sú umiestnené vedľa obvyklých elektrických zásuviek, ale v prípade potreby môžu byť zabudované do podlahy. Ak chcete aktivovať vysávač, musíte pripojiť hadicu na pneummatory a kliknite na tlačidlo umiestnené na rukoväti.

Prečítajte si viac  Tajomstvo vytvárania kuchyne v rustikálnom štýle

Počas čistenia odpadu prechádza cestou z hadice k zásuvke a potom cez rúrky v špeciálnom kontajneri, ktorý je súčasťou elektrickej jednotky. Najčastejšie mikroskopické prachové častice okamžite cez ventil ísť von alebo vo ventilačnom systéme. Samostatne stojí za zmienku o lietadlách, čo je buď individuálne zariadenie alebo pneumatory. Predstavujeme obdĺžnikový úzky otvor priamo v stene, ktorý v nepoužitých časoch je uzavretý klapkou, to umožňuje vyrovnať sa s odpadkami bez akýchkoľvek chladlands. Dostatočne montáž do zariadenia, kliknite na chlopňu s nohou a pomocou trakcie všetok prach zmizne. Zvyčajne je vzduch umiestnený na úrovni podlahy, ale môže byť umiestnený na inom mieste, kde sa veľké množstvo prachu akumuluje.

Výhody a nevýhody

Vstavaný vysávač má veľa výhod. Samozrejme, že je to Ťažký dizajn nemusí nosiť okolo domu, a aby sa začal začať, pripojte sa k hadici na pneumatickú zásuvku. Čas strávený pri čistení sa teda výrazne zníži. Pre pohodlie v jednej miestnosti, môžete usporiadať niekoľko „hniezda“, hoci zvyčajne pľúca 9-metrových hadíc a bez toho, aby to bolo dosť na spracovanie všetkých rohov a trhlín. Objem nádoby na prach sa líši od 15 do 180 litrov a výberom najväčšieho je možné výrazne zvýšiť dobu prevádzky bez toho, aby ju nahradila. Zberač prachu je dostatočný na čistenie každých štyroch alebo piatich mesiacov v závislosti od intenzity použitia.

Spravidla stacionárne modely nezasahujú do domácností, takže príliš hlasné zvuky umožňujú poslať odpad do kanalizácie a spracovaný vzduch, naopak, nevrátite sa do miestnosti, ale výstup. A prach a vôňa v rovnakom čase. Jednotka sa presúva s roztočmi na prach a vedľajšie živobytie, schopné spôsobiť alergie na obyvateľov. Zvieracia a vlasová vlna tiež nie je problémom pre zariadenie.

Samozrejme, používať centrálny vysávač je veľmi pohodlný, a nebudú žiadne problémy bez slabých žien alebo starších dôchodcov.

Ďalšie príslušenstvo vám umožní používať v ťažkostných miestach a vyrovnať sa s neštandardným odpadom. Napríklad, separátor sa vyrovnať s popolom as uhlím. Výmena vstavaného vysávača neohrozuje – je nainštalovaný raz a pre všetkých. Tak, v perspektíve, takýto nákup sa ukáže, že je veľmi ekonomický. Keď to prevádzkuje, nie je možné poškodiť nábytok, napríklad ostro nahradený predmet interiéru je príliš masívny dizajn. Okrem toho, aj svetelné hadice môžu byť dodatočne zaistené pomocou špeciálnych krytov.

Prečítajte si viac  Kuchynský dizajn so sporákom

Nevýhody takýchto modelov zahŕňajú ich vysokú cenu a zložitosť inštalácie celého systému, ktorá je jednoducho nemožné stráviť sami v každom čase. Len pre jednu techniku ​​bez toho, aby sa zohľadnili inštalácia, aby sa dostala až 100 tisíc rubľov. Počas tej istej inštalácie sa bude musieť otvoriť podlahu a steny, takže ďalšie opravy sú povinné. Niektorí užívatelia tiež veria, že s hlbokým čistením kobercov alebo matracov sú schopné vyrovnať sa len o bežné modely vybavené hadicami s nízkou dĺžkou.

Niektorí užívatelia tiež veria, že s hlbokým čistením kobercov alebo matracov sú schopné vyrovnať sa len o bežné modely vybavené hadicami s nízkou dĺžkou.

Názory

Modely vstavaného vysávača majú určité rozdiely v závislosti od toho, ktorá miestnosť sú určené. Napríklad, jednotka slúži len kuchyňu môže byť stacionárny dizajn, vstavaný buď v stene, alebo v nábytku. Keďže potreba fungujúceho systému rúrok chýba, výkon samotného zariadenia sa výrazne zvyšuje. Detergent centrálny vysávač umožňuje čistenie mokrým separátorom. Pripojenie tejto časti na jednej strane na čistiacu hadicu a na druhej strane – s hadicou, ktorá ide do pneummatory, sa ukázalo, že sania nielen suché nečistoty, ale aj tekuté.

Umývacie jednotky sú nevyhnutné na čistenie nábytku, automobilov, ako aj kobercov a dokonca aj krbov. Po ukončení práce bude systém musieť rozobrať, opláchnuť a suchý. Vstavaný vysávač typu základne sa líši v inom pneumatickom a jeho fungovaní bolo opísané vyššie.

Výberu

Kúpou vstavaného vysávača, ku ktorému je pracovať v súkromnom dome, je dôležité odhadnúť svoju moc. Ak je tento indikátor nedostatočný, zariadenie jednoducho nebude schopné absorbovať odpadky a vykonávať ho pre všetky hadice a rúry. Optimálny výkon spustí od 600 aeriality a horná hranica môže byť. Ako môžete uhádnuť, tým silnejší je vysávač, tým rýchlejšie a efektívnejšie je čistenie. Vysoko kvalitné modely umožňujú meniť výkon v závislosti od situácie.

Hadice musia byť vyrobené z vysoko kvalitného materiálu a majú dlhé Najmenej 9 metrov. Niektoré z nich sú vybavené riadiacim systémom, ktorý vám umožní zmeniť výkon. Tento indikátor sa napríklad nepodarí pokaziť kašu. Náterová oblasť – Iný dôležitý faktor, ktorý ukazuje, či sa zariadenie môže vyrovnať s poskytovaním všetkých doma.

Nominálna oblasť povlaku nemôže byť nižšia ako oblasť domu. Tradične sa tento indikátor líši od 50 do 2500 metrov štvorcových.

Maximálny počet bodov znamená, koľko pneumatorov bude slúžiť systému. Množstvo Nie je to žiadne – je zvolené v závislosti od výkonu vysávača. Pri výbere centrálneho dizajnu nie je hladina hluku príliš dôležitá, pretože najčastejšie je elektrická jednotka nainštalovaná mimo rezidenčných priestorov. Simultánne pripojenie znamená možnosť súčasného použitia viacerých zásuviek. Tento faktor je dôležitý, keď vysávač slúži veľkým domom a niekoľko ľudí je zapojených súčasne. Okrem toho sa zohľadňuje výkon prúdenia vzduchu, jeho objem a vypúšťanie.

Prečítajte si viac  Design headset pre kuchyňu

Jednoznačná výhoda budú ďalšie dýzy a iné príslušenstvo. Niektoré z nich sú zodpovedné za zlepšenie systému, napríklad dekoratívnych rámcov pre pneummátori, a iné – pre pohodlie používania, ako sú napínacie hadice.

Inštalácia a inštalácia

V ideálnom prípade je systém centralizovaného vysávača namontovaný v štádiu stavebníctva alebo generál. V opačnom prípade budete musieť použiť návrhy zo sadrokartónu, dekoratívneho štuktu alebo zaveseného stropu. Výkonová jednotka je obvyklá na uverejnenie v zásobníku, suteréne, v garáži alebo dokonca na lodžii, ak je to možné. Rúry a zásuvky namontované v stene alebo strope. V kuchyni sa môžete pokúsiť umiestniť pneummátori priamo vo nástenke nábytku.

Prvá vec je vytvorená napájacou jednotkou, potom sa vypracuje výfuku vzduchu na ulici a potrubia. Potom, čo sa môžete zapojiť do pneummátorov a pneumos v potrebných miestnostiach. Pripojením napájacieho zariadenia bude musieť najprv skontrolovať tesnosť systému a potom môžete skontrolovať prácu spolu s hadicami. Zásuvky sú umiestnené tak, aby mohli byť ľahko vhodné a upevniť hadicu, a mohli sa otvoriť. Je zvyčajné vytvoriť jednu kópiu o 30 alebo 70 metrov štvorcových.

Ústredné prístroje je lepšie vydržať od obytných oblastí a musí byť sledované tak, aby sa zo všetkých strán vytvorilo 30-centimeter.

Okrem toho by sa trup nemal byť vystavený ultrafialu. Hlavnou požiadavkou na potrubia je, že nezasahujú do elektrického systému.

V nasledujúcom videu nájdete inštaláciu vstavaného vysávača Electrolux Beam SC335EA.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: