Vyberte priemyselný vysávač na betónový prach

Tvorba betónového prachu sprevádza všetky opravy a stavebné práce, podľa ktorého sa používa cement, a vyžaduje prijatie okamžitých opatrení na jeho odstránenie. Bohužiaľ, bežné vákuové čističe pre domácnosť nie sú schopné vyrovnať sa so špecifickým stavebným prachom, preto sa na tieto účely používajú výkonné priemyselné vysávače.

Zvláštnosť

Štruktúrne priemyselný vysávač na zber betónového prachu sa nelíši od svojho domáceho náprotivku. Je to sieťové zariadenie pozostávajúce z trvanlivého puzdra, elektromotora, vzduchovej turbíny, kefy, niekoľkých tvrdých trysiek a zberača prachu. Jedinými významnými rozdielmi sú prítomnosť silného systému filtrácie, účinne oddialenie malých prachových častíc a neprenášajú ich späť do miestnosti a prítomnosť chladiaceho systému elektromotora.

Princíp fungovania priemyselných vzoriek je tiež podobný princípu práce domácich modelov a je nasledovná: Spustil elektrický motor aktivuje turbínu, ktorá, s pomocou dlhej hadice a rôznych trysiek, nasáva betónový prach, berie ho do zberača prachu a miesta. Vzduch zachytený prachom prechádza cez filtračný systém a v čistenom stave vychádza z jednotky.

Ak však nie sú dodržané základné rozdiely v dizajne domácností a priemyselných modelov, ich prevádzkové vlastnosti a technické parametre sa výrazne líšia. Takže, priemyselné vzorky majú vyšší výkon a výkon, schopný dlhú a nepretržitú prevádzku, sa líšia na vysokej hladine hluku a môžu vykonávať mokré čistenie a dokonca suché čistenie. Funkcia niektorých modelov je schopnosť synchrónnej práce s stavebným nástrojom, ktorý umožňuje prach priamo v procese jeho tvorby.

Toto je možné z dôvodu prítomnosti zásuvných zásuviek a špeciálnych trysiek a adaptérov, ktoré spájajú hadicu na ovládací nástroj cez potrubie. V dôsledku synchrónnej práce oboch zariadení sa odchýlka odpadu stáva minimálnym a cementovým prachom je absorbovaný vysávačom, sotva čas.

Nainštalované potrubie však často zasahuje do voľného pohybu vysávača, pretože mnohí radšej vykonávať čistenie na konci práce brúsky alebo perforátora.

Obsah

Rozsah priemyselných vysávačov na zber betónového prachu je pomerne široký. Agregáty sú nevyhnutné v konštrukcii a demontáži stien, prekrytia a oddielov, pri vŕtaní otvorov pre vodné, kanalizačné a plynárenské siete, pri rezaní betónových konštrukcií a purifikuje cementové základne od zvyškov starého dekoratívneho povlaku, ako je farba alebo omietka.

Okrem toho, niektoré modely priemyselných vysávačov sa špecializujú na zber tekutého bahna, kovového drviny, piliny, piesku, dreva a azbestu prachu a dokonca aj výbušných materiálov.

Typy a ich charakteristiky

Profesionálne vysávače na zber betónového prachu sú rozdelené do tašky a neobnovitých modelov. Prvý sú vybavené priestrannými balíčkami na opakovanú alebo jednorazovú, vyrobenú z papiera alebo tkaniny.

 • Tkaniny sú považované za najpraktickejšie druhy a sa vyznačujú nízkou cenou a širokou dostupnosťou spotrebiteľov. Modely môžu byť použité mnohokrát a po úplnom plnení sa jednoducho odstránia z vysávača a potriasajte. Na výrobu takýchto vriec sa používajú silné syntetické tkanivá, ktoré im dáva dostatok dlhej životnosti a eliminuje častú náhradu. Spolu so zjavnými výhodami, nevýhody tašky tkanín má stále. Niektoré balíky majú jednovrstvovú verziu, čo je dôvod, prečo môže byť menšia časť prachových častíc späť do miestnosti.
 • Papierové modely, Na rozdiel od tkaniny, úplne oneskorené betónový prach a ani neumožňujú jeho najmenšie úniky. Kvôli tomu sa kvalita čistenia a vzduch v interiéri stávajú čistou. Papierové vrecká sú jednorazové a po vytiahnutí plnej plnenia. Nevýhodou takýchto modelov je riziko vypnutia integrity obalu pri zbere prachu s inklúziami z rozbitého skla alebo malých kamienkov.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať Samsung vysávač?

Zmiešané vysávače neposkytujú prítomnosť tkaniva alebo papiera obalu a odpadky sa akumuluje v objemových nádobách-prijímačov. Kumulatívne kontajnery sú dva typy: so systémom „cyklón“ a aqua filter.

 • Modely s cyklovým systémom predstavujú početnú skupinu agregátov a funkcie nasledovne: Čerpadlo saje na betónový prach a hadica ho dodáva na špeciálnu jednotku. Tam je pod vplyvom odstredivého sily, prachové častice sú nanesené na spodnej strane nádoby a zostávajú tam, než je čistí. Okrem zberu betónového prachu sa používajú modely kontajnerov na zber navlhčených nečistôt a znečistenia kvapaliny. Nevýhodou systému cyklónu je silná buzz pri práci. Je to spôsobené tým, že v procese depozície sušičky odpadu na steny priehradky a vytvára veľa hluku.

 • Modely s Aqua Filter sa objavili relatívne nedávno, ale boli okamžite vyhodnotené podľa zásluh a získali rozšírené. Podstatou práce takejto zberača prachu je nasledovná: vzduch s prachovými časticami prechádza cez kvapalnú kapacitu, prach, ako výsledok zostáva vo vode a čistený vzduch ide smerom von. Zároveň sa do separátora vypúšťajú najmä malé častice a ukladajú sa do neho.

Vďaka systému AvailTration, absorbovaný vzduch prechádza viacstupňovým čistiacim systémom a ide do miestnosti ako čisté. Nevýhodou takýchto vysávačov je vysoká cena, nemožnosť zberu veľkého množstva prachu a potrebu častého výmeny vody.

Kritériá voľby

Pri nákupe priemyselného vysávača na zber betónového prachu Je potrebné venovať pozornosť viacerým technickým parametrom.

 • Moc Je to jedna z definujúcich charakteristík a ovplyvňuje výkon a výkon nasávania prístroja. Takže, ak je model plánovaný na použitie na staveniskách, je lepšie vybrať si kamenivo s výkonom 3 až 7 kW. Takéto vzorky sú schopné pracovať bez toho, aby sa zastavili už dlhú dobu a mohli sať za sekundu asi 70 litrov betónového prachu. Rýchlosť otáčania pracovného hriadeľa v motoroch s takýmto výkonom často dosahuje 30 000 otáčok.
 • Objem Akumulačná kapacita priemyselných modelov sa líši od 20 do 100 litrov a je vybraná podľa údajného zaťaženia. Takže, ak vo veľkej jazde nie je potrebné, potom je lepšie si vybrať kompaktný lacný model. Je to spôsobené tým, že s nárastom objemu zberača prachu, hmotnosť a rozmery agregátu sa zvyšuje, a ak je vysávač zapojený do malých epizodických diel, potom nemá zmysel získať ťažkú ​​a ťažkopádny model.
 • Materiál zborov Tiež si vybrať individuálne. Pre intenzívne použitie je lepšie kúpiť agregát v prípade nárazovej ocele vybavenej prídavným nárazníkom. Takéto modely sa neboja náhodných kvapiek a kolízií s prekážkami.
 • Ďalšie funkcie sú príjemným bonusom a výrazne zjednodušujú používanie agregátu. Takéto možnosti zahŕňajú zásuvku na puzdre vysávača určeného na synchrónne pripojenie elektrického náradia, napríklad brúsky alebo elektrických vrtákov, ako aj automatického systému čistenia filtra. Užitočné možnosti sú chránené pred prehriatím a svetelným indikátorom indikujúcim dokončenie vrecka alebo nepriechodnosti hadice.
 • Mobilita Vysávače sú obzvlášť dôležité pri práci na slabých dôvodoch, keď hrozí nebezpečenstvo poškodenia ťažkých a celkových jednotiek. Takže viac ľahkých modelov vybavených otáčavými kolesami sú vhodné pre problém krehkú podlahu, zatiaľ čo v stabilných betónových povrchoch môžete využiť výkonné vzorky vybavené vozíkmi na gumových kolies.
Prečítajte si viac  Zdobenie kuchyne v Art Deco

Populárne modely

K dnešnému dňu sa vyrába obrovské množstvo priemyselných vysávačov, schopné zberu betónového prachu. Medzi nimi sú drahé ecentretné značky a málo známych rozpočtových vzoriek. Nižšie sú najobľúbenejšie modely prezentované z najväčších internetových obchodov.

 • Profesionálny taliansky model „IPC Soteco Tornado 633 Inox“ Vybavený elektromotorom s kapacitou 3,5 kW a je schopný pracovať od zdroja napätia v 220 V. Nádoba na prach má kapacitu 78 litrov z nehrdzavejúcej ocele a mobilita jednotky poskytuje mobilný vozík vybavený rotačnými kolesami. Okrem práce v stavebníctve môže byť zariadenie použité na zber nemocníc, kancelárií a obchodných hál. Ľahko sa zvláda s akýmikoľvek druhmi jemného prachu, ako aj s čipmi, suchým odpadom a tekutým bahnom.

Jednotka má tri turbíny schopné vytvoriť kapacitu 240 mbar, a je vybavená flexibilnou hadicou s dĺžkou 2,5 m, dvoch predlžovacích rúr, filtračného koša, spojovacieho kolena a štyroch dýz (kolo s verandou, štrbiny, pre prach a tekutinu). Výkon modelu – 10800 l / min, cena 47,825 rubľov.

 • Model Kórejská produkcia „Messer DE 25“ Vybavené motorom 1,2 kW, tkaninovým prachovým vreckom a navrhnuté len na čisté čistenie. Výkon vákuového čističa je 4000 l / min, dĺžka hadice a sieťového kábla – 4 m. Zariadenie sa vyrába v rozmeroch 43,3×62.2×45,8 cm, váži 12,9 kg a stojí 35,497 rubľov.

 • Japonský vysávač „MAKITA VC 3510“ Má motor s kapacitou 1,1 kW, vybavený automatickým systémom čistenia filtra a zásuvkou pre súčasne pripojenie elektrických nástrojov. Zariadenie môže byť použité pre zber betónového prachu a na čistenie kvapalinového znečistenia. Spotreba vzduchu je 50 l / s, objem pracovnej nádrže je 35 l, vákuum – 220 mbar. Súprava obsahuje 2 predlžovacie káble, 7 zberateľov prachu, 4 typy trysiek a univerzálny gumový adaptér. Rozmery jednotky – 42,5×42,5×66,5 cm, hmotnosť je 8,5 kg, cena je 15 9957 rubľov.
Prečítajte si viac  Ako nahradiť soľ na umývačku riadu?

V ďalšom videu nájdete podrobnú prehľad priemyselného vysávača na betónový prach Dustintak.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: