Vyberte si sporák v retro štýle pre kuchyňu

Vyberte si sporák v retro štýle je veľmi dôležitý a zaujímavý. Je potrebné poznať všetky podrobnosti o plynových, elektrických a indukčných doskách, o rukoväti a iných prvkoch patriacich k tomuto štýlu. Po pochopení týchto funkcií bude oveľa jednoduchšie zistiť, ako zvoliť príslušnú možnosť.

Zvláštnosť

Rastúce množstvo spotrebiteľov, ktoré sa teraz pri výbere domácich spotrebičov zameriava nielen na jeho technické vlastnosti, ale aj na vonkajšej elegancii. Najlepšia voľba v tomto prípade môže byť doskové kachle v retro štýle. Často sa menia na skutočnú dekoráciu rôznych interiérov. Toto je neštandardná farba – najčastejšie krém, antracit, béžová alebo slonovina. Originál a dizajn.

Náklady na retromodel sú často veľmi vysoké. Ich popularita sa však takmer neodráža. Funkčnosť takýchto zariadení je dosť veľká a umožňuje vám uspokojiť požiadavky väčšiny ľudí. Úroveň bezpečnosti spĺňa aj potrebné požiadavky. Staromódny rukoväte a iné prvky – nie je dôvod na opustenie nákupu!

Starý dizajn sa nachádza v produktoch rôznych dodávateľov. Príslušné modely ponúkajú medzinárodné obri a relatívne málo známych podnikov. Dobrým príkladom je séria krajín z Darina. A niektoré spoločnosti vždy dodávali viac alebo menej identické zariadenia, ktorých vzhľad sa nemení po celé desaťročia. Produkty retrovilu sú rozdelené do 3 cenových rozsahov:

 • Elitárske značky z krajín EÚ, Ktoré meno samotné hovorí veľa, ktorá hovorí, že Connoisseurs (niektoré modely môžu byť porovnateľné náklady s osobnými automobilmi);

 • značky, ktoré jednoducho „posadli vlnu dopytu“ (SMEG, KITLESAID); \ T

 • Výrobcovia nehľadávajú osobitnú exkluzivitu svojich výrobkov (rovnaká Darina).

Názory

Hlavný rozdiel medzi štýlmi kuchyne v retro štýle je, samozrejme, v spôsobe výroby tepelnej energie. Medzi nimi môžu dokonca indukčné zariadenia. Podobné riešenie je populárne v rôznych krajinách a dokonale zapadá do akéhokoľvek prostredia. Varenie na indukčnom mieste je celkom jednoduché. Rozmery tejto techniky sa veľmi líšia, preto si môžete vybrať možnosť, ktorá spĺňa spotrebiteľ, bez ohľadu na dostupné miesto a úroveň produktivity.

Princíp prevádzky je pomerne jednoduchý: prichádzajúca elektrická energia sa transformuje na vysokofrekvenčné magnetické pole. Vnútri je tvorená vírovými prúdmi, ktoré sú vyhrievané jedálmi. Vzhľadom k tomu, celý impulz sa sústreďuje len na samotných jedál, netesnosti netesnosti energie, ktoré nie sú minimalizované. Servisná životnosť indukčnej technológie je dosť veľká, ale:

 • pre nich potrebujú prísne zvláštne jedlá;
 • Nekompatibilná inštalácia v blízkosti chladničiek;
 • Zaťaženie siete je veľmi veľké.

Plynové kachle sú veľmi dobré a celkom známe ľuďom. Je dôležité si uvedomiť, že niektoré modely sú určené pre prirodzené a iné – na skvapalnený plyn.

V mestskom prostredí je často praktickejším riešením elektrický sporák. Na rozdiel od indukcie vám to umožňuje aplikovať takmer nejaké jedlá. Elektrophovka poskytuje rovnomernejšie ohrev vzduchu v porovnaní s analógom plynu.

Môžete tiež splniť iné typy kuchynských kachlí:

 • halogén;

 • sklenená keramika;

 • úzke;

 • široké;

 • samostatne nainštalovaný;

 • Vložený.

Ako si vybrať?

Predtým musíte odpovedať na otázku, či by sa zariadenie malo oddeliť. Autonómne modely sú flexibilnejšie, pokiaľ ide o pripojenie k elektrickej elektroinštalácii alebo plynovej diaľnici. Avšak, vložená verzia, hoci vyžaduje dôkladnú inštaláciu, poskytuje monolitickú pracovnú plochu a šetrí priestor. Po pochopení tejto otázky môžete prejsť na výber typu zaostrenia. Všade, kde je už pripojenie k plynovodu, je celkom vhodné používať presne „modré palivo“.

Práca na ňom je lacnejšie a viac oboznámené s mnohými ľuďmi. Tam je prakticky žiadny zmysel získať tanier bez funkcie „kontroly plynu“ (najmä ak sú deti, starší ľudia a iní, ktorí neplatia správu v ich činnostiach). Milovníci širokej škály režimov varenia by mali byť zamerané na kombinované možnosti (s elektrickými a plynovými časťami v rovnakom čase). Ďalší dôležitý moment – Rozmery.

Typický 4-Korfický systém má šírku a dĺžku od 0,5 do 0,6 m. Výška sa pohybuje oveľa menej, od 0,85 do 0,9 m. Ak potrebujete 5 horákov, šírka rastie až 0,8-0,9 m a v 7-Korfoor modeloch môže dosiahnuť aj 1,2 m. Tvar horáka určuje typ použitých riadu. Pokiaľ ide o veľkosť rúry, potom tu sú jedinými pokynmi svojich vlastných potrieb.

Ako si vybrať plynový sporák, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár