Vysávače pre koberce

Koberec v dome je prvok dekor, darovanie pohodlia a tepla, ale tiež to je vynikajúci zberateľ prachu. Okrem prachu a odpadu sa hromadí a patogénne organizmy. Všetko dohromady môže spôsobiť choroby infekčnej a alergickej etiológie. Preto je veľmi dôležité systematicky vyčistiť vaše koberce. Rýchlo a kvalitatívne s touto úlohou pomôže vyrovnať sa s vysávačom.

Zvláštnosť

Vysávače na čistenie kobercov rozdeliť na 2 hlavné skupiny:

 • pre mokré čistenie;
 • Pre čisté čistenie.

Zariadenia na čistiace prostriedky sú štandardné vysávače, na ktoré najväčšie percento výrobkov v tejto kategórii. Nesvietia rôzne funkcie a sú vhodné len na zber prachu z podlahových povlakov, ako aj s čalúneným nábytkom.

Suché čistenie vysávačov sú určené pre denné čistenie kobercov. Tento modelový rozsah je pomerne rôznorodý, zahŕňa nízko napájanie, rozpočtové verzie a ťažkú ​​službu, so zosilneným filtračným systémom.

Mokré čistenie výrobkov kobercov by sa malo vykonávať 1-2 krát mesačne. Ak to nechcete robiť manuálne, potom prídete na záchranný vysávač. Výhodou tohto zariadenia je, že je určený pre oba typy čistenia: a vlhké a suché.

Detergenty umožňujú nielen vykonávať hlboké vysoko kvalitné čistenie kobercov. Používajú sa aj na čistenie čalúneného nábytku, oblečenia, okuliarov, inštalatérov, všetkých typov pevných podlahových krytín.

Umývací vysávač je zariadenie pozostávajúce z 2 tankov. Prvý je určený pre čistú vodu s čistejším. Pomocou špeciálneho regulátora je kvapalina distribuovaná po povrchu, potom jeho zvyšky spolu s odpadom a prachom sa zhromažďujú v 2 nádrži.

Kontajnery v rôznych typoch agregátov sú umiestnené nerovnaké. Napríklad, môžu byť umiestnené nad ostatnými, čo nie je veľmi vhodné na použitie. Aby ste zlúčili špinavú vodu, potrebujete odstrániť hornú nádrž zakaždým. Kde je vhodná poloha kontajnerov jeden k jednému. Odnímateľná rezervoár vo všeobecnosti uľahčuje prácu.

Zvlášť zvýraznené vysávače s funkciou samočistiaceho vody. To je počas čistenia neustále filtrované a samočistiace, čo umožňuje čistiť jednu časť kvapaliny bez posunu.

Výber medzi 2 typmi zariadení, mali by ste zvážiť svoje výhody a nevýhody.

Výhody vysávača na suché čistenie:

 • Kompaktné rozmery;
 • menej hlučná práca;
 • Zaplatniteľná cena.

Od znevýhodnenia:

 • Obmedzené funkcie;
 • Povrchová úprava.

Výhody vysávača detergentu:

 • možnosť suchého a mokrého čistenia;
 • hlbšie čistenie;
 • Rozmanitosť funkcií.

Chyby:

 • Veľké rozmery;
 • vysoká cena;
 • vyžadujú osobitnú starostlivosť;
 • Dodatočné náklady na čistenie.

Čo tam je?

„Suché“ a umývacie vysávače sú reprezentované niekoľkými typmi zariadení. Zariadenia na suché čistenie kobercov, predovšetkým líšiť v type zberača prachu.

Môže byť vo formulári:

 • Vrecko opakovane použiteľné alebo jednorazové;
 • Nádoba (Cyklónový typ) s posilneným filtračným systémom, vďaka ktorým sa prach zmontoval z koberca usadí v nádobe;
 • Aquafiltra, v ktorom sa odpadky a prachové častice zmiešajú s vodou a oneskorením v ňom.

Tradičné modely na kolesách sú najčastejšie. Čistia sa hadicou a rúrkami. Majte rôzne výkony, dobre zvládnuté čistenie výrobkov kobercov a špeciálne trysky pomáhajú zbierať prach v ťažkostných miestach. Vertikálne modely majú viac kompaktných veľkostí, čo je veľmi vhodné pre malé apartmány. Nie všetci zástupcovia tejto série sa však vyrovnávajú s čistením koberca.

Pri výbere takéhoto zariadenia musíte venovať veľkú pozornosť svojej silu a funkčnosti.

Roboty vysávačov lákajú svoju schopnosť samostatne vyčistiť dom. Vzhľadom k svojej malej výške môžu tráviť koberec, ktorý je pod nábytkom. Kvalita ich čistenia je však výrazne nižšia ako tradičná model.

Vstavané zariadenia sú riadené pomocou centralizovanej základne, ktorá je inštalovaná v procese budovania domu alebo jej opravy. Základom môže byť napríklad v garáži a čistenie sa vykonáva pomocou trubice a hadice. Pripájajú sa k pneumatorom. Takéto stroje sa vyznačujú skôr vysokou cenou.

Umývacie vysávače môžu byť rozdelené do domácnosti a profesionálne. Profesionálne zariadenia sa používajú na čistenie a dezinfekciu priestorov s veľkými plochami: sklady, kancelárie, nákupné pavilóny. Používajú aj čistiace spoločnosti.

V poslednej dobe, viac a častejšie, táto technika je tiež získaná pre obytné priestory, pretože to funguje lepšie. Z domácich vysávačov sa vyznačuje možnosťou mnohých hodín nepretržitej prevádzky, vyššej sily, odolnosti voči akémukoľvek poškodeniu: mechanické, tepelné, chemické.

„Professionals“ majú vyššiu rýchlosť čistenia, môžu sa pridávať vodu a výmenu nádrže priamo počas prevádzky.

Hlavný mínus profesionálnych vysávačov sú ich pôsobivé a objemné veľkosti.

Domáce detergenty sú rozdelené do separátora as vodnými filtrami. Prevádzka modelov s filtrami je založená na zmiešavacej vode s prachovými časticami, vďaka čomu sú držané vo vysávači. Takéto zariadenie vám umožňuje neutralizovať až 95% kontaminantov z hromada a obývacích povlakov. Vzduch na výstupe sa rozlišuje a tiež zvlhčuje. Kvalita jeho filtrácie zvyšuje ďalší uhoľný filter. Práca Tieto stroje sú relatívne tiché.

Modely separátora sú vybavené separátorom. Znečistená vzduch s výkonnou ťahovou silou vstupuje do nádoby na vodu. Separátor pracujúci v ňom vytvára vysoký tlak a pod jeho pôsobením je vzduch centrifugovaný. Prach a znečistenie sú od neho oddelené, vyradené na steny a dno banky a premiešajte vodou. A z vysávača prichádza čistý a navlhčený vzduch bez nepríjemného zápachu.

Oddeľovač vysávač má vyšší výkon a saciu silu, pretože jeho kefa je hermeticky vložená do hromady a zaberá maximálne možné množstvo odpadu.

Ďalšie nesporné plus zariadení so separátorom je rýchlosť jazdy ošetreného povrchu. Pri použití vysávača s filtrami vám umožní vyzdvihnúť len 40% vody späť, takže koberec po jeho používaní bude vyschnúť 5-6 hodín. Pre modely separátora sa tento čas zníži na 1 hodinu.

Medzi druhy umývacích vysávačov sa nachádzajú masívne aj skromnejšie zariadenia. Viac celkových zariadení sú vybavené gumovým nárazníkom, čo umožňuje vyhladiť trup.

Viac dôkladné a hlboké čistenie kobercových vysávačov pomáha vytvárať všetky druhy trysiek. Štandardná kefka s prepínačom „podlahového koberca“ je pripojená k ľubovoľnému zariadeniu, ktorý je s štetinou a bez neho. To vám umožní čistiť nielen koberce, ale aj pevné povlaky, ako aj čalúnený nábytok.

Rozbaľte súbor tipov pre pevný disk. S ich pomocou, môžete napríklad odstrániť prach v úzkych pasážach alebo slotoch.

Viac príležitostí má turbo. Čistí hlboké vrstvy hromady, a tiež pomáha zachrániť povrch kobercov z vlasov a vlny. Ale najpokročilejší je elektrická energia s funkciou klopy. Má svoj vlastný motor a skrutkový hriadeľ s tvrdými kefami. Otáčanie, hriadeľ vedie v pohybe a štetín. Robia šokové šoky, klepanie prachu z najhlbších vrstiev hromady a zároveň ho prehĺtajú.

Takýto kefový klzak šetrí povrchy od prachu, nečistôt, piesku, vlny, ako aj patogénnych mikroorganizmov. Tryska vyžaduje elektrické kŕmenie v dôsledku jednotlivého drôtu prechádzajúceho vo vnútri potrubia.

Electrochkachk v umývacom vysávač je vhodný pre umývanie kobercov, čalúnený nábytok, prikrývky, matrace, vankúše.

Ako si vybrať?

Výber vysávača pre koberce, zvážte ich počet a znak. Pre byt, kde sa nachádza 1-2 výrobky kobercov a zvyšok podlahy je tuhé povlaky, vysávač na suché čistenie bude dosť dosť. A ak si vyberiete model s vysokým výkonom, bude vyhovovať dlhodobým kobercom. Ak máte veľkú časť podlahovej plochy vo vašom dome s kobercom a inými mäkkými nátermi, je pre vás racionálne kúpiť čistenie vysávača. Umožní efektívne zaobchádzať s povrchom, a musia ich vysušiť rýchlejšie ako po manuálnom čistení mokrého čistenia.

Pri výbere vysávača najprv zvážte jeho výkon. Navyše Malo by sa vyznačovať koncepciami spotrebovanej energie a sacieho výkonu. Pre nás je druhý koncept dôležitý – výkon sania, pretože závisí od neho kvalitu zariadenia.

V prípade koberca a koberca by mal byť výkon nasávania najmenej 500 W. V opačnom prípade zostane veľké množstvo prachu na hromade.

Ak očakávate, že si kúpite vysávač pre čistenie mokrých kobercov s dlhou hromadu, potom je lepšie zastaviť svoju voľbu na silnejšiu jednotku. Zariadenie s nízkym výkonom vyžaduje len výrobok, ale to nebude efektívne a hlboko vyčistiť.

Dôležitým indikátorom pre prací prostriedok – objem kontajnera. Ich rozsah je tiež široký: od 2 do 20 litrov. Opäť zamerajte na čistiacu plochu. Ak je to malé, potom nádrž s kapacitou až 4 litra sa dokonale vyrovná s úlohou. Na veľkých plochách je potrebné zvoliť nádobu najmenej 6 litrov, inak musíte veľmi často zmeniť vodu.

Výber zariadenia s filtrami, či už „suchý“ cyklónový vysávač alebo umývanie aqua filtrom, zastavte si svoj výber na model S-Model. Netlačené oneskorenia od 82 do 99.9% znečistenia. Všetko závisí od jeho typu. S-filter je uznaný ako efektívnejší. Zmena komponentov filtrovania by sa mali vykonávať 1 čas za 6 mesiacov. Oddeľovacie zariadenia nemusia meniť filtre. Zariadenie sa zachytáva, so zameraním na situáciu.

Ak je v dome veľa čalúneného nábytku, potom stačí kúpiť trysky na suché čistenie pohoviek a iných komponentov headsetu. A ak sú v dome dlhotrvajúce koberce, je lepšie ho kúpiť univerzálnu verziu, ktorá je vhodná pre všetky mäkké povrchy.

V prípade priemyselných priestorov sa odporúča kúpiť profesionálny vysávač. Hoci domáce zariadenie s dostatočným výkonom je vhodné na čistenie v malých kanceláriách.

Použitie použitia

Ak na čistenie kobercov používate štandardný vysávač bez funkcie mokrého čistenia, mali by ste starostlivo sledovať filtrovanie svojho zberača prachu a filtrov. Je veľmi dôležité pravidelne vyrábať ich výmenu, ako aj pravidelné čistenie zberača prachu. Mokré čistenie pomocou vysávača detergentu tiež vyžaduje dodržiavanie niektorých pravidiel. Spustite objekt vysávania pomocou režimu suchého čistenia. Pomôže to čistiť jeho povrch pred prachom a veľkým odpadom.

Potom, vo vhodnom kontajneri, nalejte vodu s čistiacim prostriedkom a vyberte požadovanú dýzu. Vyrábať čistenie, pomaly propagovať kefu v smere hromady. Po čistení musíte dobre vysušiť koberec, obmedziť jeho prevádzku. Samotné zariadenie by malo byť tiež vyčistené a suché.

Uistite sa, že vypustite znečistenú vodu, nádoba je dôkladne prepláchnutá a utrite suché. Zariadenie nezbierajte okamžite, nechajte banku na inokedy v demontovanom formulári tak, že môže suchý na koniec.

Nezabudnite, že výrobky kobercov vyrobené z prírodného materiálu s mokrým čistením nemôžu byť vystavené.Kvalita mokrého čistenia do značnej miery závisí od použitého detergentu.

Sú prepustené v niekoľkých formách:

 • v tekutých šampónoch;
 • v tvare prášku.

Niektoré domáce spotrebiče tiež produkujú podobné umývacie prostriedky a pre ich vysávače. Títo výrobcovia zahŕňajú Karcher, Whirlpool a ďalšie.

  O tom, ako čistiť koberec s vysávačom, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: