Záclony v kuchyni: Druhy a pravidlá voľby

Záclony v kuchyni – dôležité dekorácie. Vykonávajú krásne interiérové ​​miesto, vytvárajú pohodlie a pomáhajú podporovať štýl miestnosti.

Čo je dôležité zvážiť pri výbere?

Kuchyňa je miesto v dome, kde sa pripravujú chutné a výživné jedlá, kde rodina ide. V kuchyni sa hostitelia snažia vytvoriť útulný interiér, štýlové a zaujímavé oddeliť steny. Moderná izba zdobí elegantný headset a kvalitné domáce spotrebiče a módne jedlá sú zakúpené, nie menej krásny luster.

Podľa dizajnérov však nie je menej dôležité usporiadať veľkolepé akcenty v interiéri, pretože je na príslušenstvo a dekor vyzerá najprv. V kuchynskej miestnosti, ako aj v akomkoľvek inom mieste s Windows, nie je možné robiť bez záclony alebo žalúzií.

Tyčné záclony alebo príjemné oči sú roztomilé záclony, ktoré užívajú estetickú funkciu a zjemňujú dojem veľkého množstva chrómu a kovu, dreva a skla. Konštrukcia závesov podporuje individuálny štýl domu, dopĺňa a robí posledný čiarový kód.

Je ťažké rozhodnúť, ponorenie sa do štúdia možností, ktoré ponúkajú výrobcovia – sú tu záclony z ľahkých a priesvitných tkanín, ľanových a hustých viskózy, bavlny, hodvábnych klasických záclon.

Výber určitej odrody je vhodné zvážiť, okrem krásy, funkčné vlastnosti okna dekor.

Vypočítajte dĺžku a šírku každej látky na základe typu a tvaru okien, a tiež berúc do úvahy počet otvorov. Vzhľadom na výšku stropu a veľkosť miestnosti, všetky geometrické proporcie. Všetky dohromady – a dizajn stien, a dekorácie okuliarov na okne a nábytok – by mali označiť harmóniu, spôsobiť pozitívne emócie.

Hlavné funkcie opony, vďaka ktorým, že Contract of the City Ozdobte okná, sú dva: Nastavenie prenášaného svetla a ochrany puzdra pred zvedavými názormi. Ten je obzvlášť pravdivý, ak je budova jednopodlažná alebo opačná stojana. Ak je kuchyňa na južnej strane, otvory sú úzko, najmä v lete.

Ak je slnko počas dňa málo, najčastejšie sa zastaví na transparentné alebo čipkové závesy.

Okrem toho musíte určiť, či budú záclony otvoriť okná, alebo bude zostať kačica. To je ďalší spôsob, ako nechať slnko v kuchyni. Záleží na tom, čo tkanina kúpiť, aký druh štýlu. Letná farba clony by nemala byť nasýtená, ak je tendencia spáliť ho na slnku.

Farbenie so vzormi a vzormi v modernej miestnosti sú vítané, ale musia byť kombinované s hlavnými farbami a štýlom celej dekorácie a nábytku. Napríklad, jeden zo spoločného bol demokratický štýl ulice kaviarni s charakteristickou farbou alebo čiernou a bielovou tlačou na prúžkoch závesu.

Typy tkaniny

Najviac záclony pre kuchyňu sú vyrobené z ľahkých materiálov. Počet kombinovaných vzoriek kombinujúcich dva alebo viac typov vlákien sa vyrába ako záclonová tkanina, syntetické prísady pomáhajú udržiavať pevné záhyby.

Ako hlavný materiál a častejšie vo forme dekorácií sa používajú guipure a čipky. Priesvitné záclony z organzie a nylonu, mriežky zostávajú populárne, najmä v malých kuchyniach, kde len veľkolepý zmäkčujúci prízvuk.

Transparentné a tenké záclony zavesia, kde chcú zlepšiť osvetlenie.

Medzi ľahkými tkanivami bude optimálna voľba nasledujúce.

 • Bavlna. Robí takmer polovicu všetkých záclon. Slim sito najviac ekonomicky a ľahko vymazané. Toto je lacná tkanina a záclony môžu byť vždy zmenené na nové, ale s iným vzorom alebo vzorom.
 • Posteľná bielizeň. Módna rôznorodosť záclonovej tkaniny, ktorá kombinuje dobrú schopnosť preskočiť svetlá bez menej účinných okien. Len univerzálne, dobre doplnky a zdobia, používané v mnohých štýloch – ulice, rustikálne, polostatkové.

 • Organza. Lietajúci materiál, ktorý sa zvyčajne zhromažďuje v estetických záhyboch s lanami, spew modely s volánkami a kučeravými hranami. Nevadí, že sa vyrába v širokej škále farieb, v kombinácii s inými materiálmi v zaujímavých kompozíciách na oknách.
 • Výťah. Vzorované tradičné plátno pre záclony, kombinujúce krásu a osobnosť s jednoduchosťou prevádzky. Tlule v interiéri môže vyzerať absolútne odlišné v závislosti od povahy vzorov. Sú ako veľké, tak veľmi malé, zeleniny a abstraktné.

 • Viskóza. Je považovaný za materiál odolný voči ohňu. Ak je doska blízko, perfektne zapadá. Praktická aj na vrchole, materiál mäkký, jednoduchý.
 • Polyester, kaprón a iné zmiešané tkaniny. Všetky prírodné materiály absorbujú pachy a tuk, takže záclony potrebujú časté umývanie. Výsledkom je, že tkanina môže politickú alebo stratiť pôvodný vzhľad, jeho zmršťovanie sa vyskytuje. Tieto problémy sú čiastočne alebo úplne vyriešené, ak v ňom prevláda syntetická niť. Jednoduché záclony z umelých materiálov vyzerajú tvrdý a nie tak veľkolepý, ale všetko sa mení, ak sú modely z kombinovaných vlákien.

Vyzerajú bohaté, dlhé a spoľahlivo slúžia.

Simone a farby

Simone závisí od typu tkaniny, dĺžky a štýlu záclon, farieb a vzorov, príslušenstva a spôsobu pripojenia na okne.

Závesy potrebného štýlu sa zakúpia pripravené v obchodoch, a tiež na objednávku podľa katalógu alebo zákazníckych náčrtov v workshopoch. Často gardina šiť samostatne z obľúbenej tkaniny.

Tradične, na šitie monochromatických výrobkov sa zastaví na bielom, béžovej a smotanovej farby hmoty, pretože jemné a ľahké tóny môžu slobodné prejsť lúče slnka. Ak je model dvojfarebný, biely na ploche webu musí prevládať alebo byť v pomere 1: 1 na inú farbu. Druhý odtieň môže byť teplý aj studený – modrá alebo jemná zelená, strieborná a zlatá. Zohľadnite sa farby stien, pohlavia a nábytku.

Ak hovoríme o pôvodnom dizajnovom modeli, existujú univerzálne výrobky, ktoré sú šité z malých chlopní látky niekoľkých svetelných tónov. Takéto záclony úspešne dopĺňajú komplexné interiéry, ktoré podporujú hlavnú chuť.

Pastelové tóny v interiéri koexist s úspechom nielen s nasýteným a svetlým, ale aj s podobnými farbami. To znamená, že môžete vydržať všetku kuchyňu, vrátane záclon, takmer v jednom tóne, a to bude krásne. Ospalé farby a textúry spĺňajú pojmy klasického dizajnu.

Farebný faktor expozície – psychologická kategória, takže by sa mala zvážiť aj.

 • Zelené a jeho odtiene rozpoznané ako optimálne pre kuchyňu. Pri pohľade na záclony bohatých mäty, svetlo-olivových a bylinných farieb, človek uvoľňuje, má pocit pohodlia a mieru. To isté možno povedať o záclonách na rastline, zdobené veľkými zelenými listami.

 • Červená a žltá – horúce a svetlé, dávajú energiu kŕmenie. Aby nebolo nadhodnotené vnímanie a vyváženie ich vplyvu, béžovej a bielej. Predpokladá sa, že žlté a oranžové farby urýchľujú metabolické procesy v tele, v kuchyni s takýmito závesmi jedným potešením. Ak chcete zaobchádzať s hosťami v útulnej a priestrannej jedálni, je to vhodná možnosť dizajnu.

 • Šedá a modrá a ich odtiene chuť k jedlu sú pomerne znížené, ale viesť zaujímavé rozhovory v takej miestnosti pre šálku kávy alebo čaju budú pekné. Modré prvky dávajú pocit priateľstva a dôvery. Upokojujúce a romantické závesy sú harmonicky kombinované s príslušenstvom v teplom rozsahu, dreve a tehál.

Dĺžka

Pohodlnejšie v kuchyni visí krátka alebo stredná dĺžka opony. Neinterferujú s pohybom na jedlo, je ľahké čistiť alebo vymazať. Ponechajte široký systém Windows s obľúbenými zariadeniami na vybavenie, nezatvárajte vykurovaciu batériu a vizuálne rozšíriť priestor. Výhodné krátke livel žalúzie, ak je malý priestor, a kuchynský nábytok je blízko k oknu. Sú ľahko vyrobené z malého kúska krásneho handričky. TULLY A OTVORENÉ PANVY V kombinácii s bambusovými záclonami, prijímajúci multifunkčný a laconický súbor.

Medzi výhody krátkych záclonov zavolá svoju úlohu ako dekoratívny prízvuk.

Aj keď výnimočne svetlý model na okne, malé miesto v interiéri tejto farby sa nebude nudiť, naopak, prinesie požadovanú rozmanitosť.

Pre plánovanie panoramatickými oknami už nie sú vhodné malé záclony. Čoraz viac v domoch nového plánovania je hromadné zasklenie, ako v penthouses. Oslava skla môže byť pozorovaná nielen na hornej časti, ale na prvom poschodí. Decor široký a vysoký okná môžu byť len dlhé a hromadné záclony.

V jedálenskej miestnosti vyžadujú veľké veľkosti pevné záclony a záclony na dĺžku podlahy. Aby nemali zmysel pre prázdny priestor, odporúča sa vziať handričku s veľkým vzorom na svetlom pozadí.

Objemové záclony Je zvyčajné zavesenie na okne s balkónom. Závesný materiál musí dosiahnuť tretinu okna. Ak máte radi módnú asymetriu, na balkónových dverách sa nachádza dlhá opona a okno opustí krátky.

Štýly

Výber záclony, mali by ste zvážiť, akú miestnosť ich vyzdobíte. Funkčne rozlišovať medzi domami, ako sú kuchyne.

 1. Najmenší – priestor, ktorý sa oddelil vo vnútri štúdiového bytu. Nie sú v ňom žiadne steny.
 2. Málo, obmedzené na steny kuchynský priestor, kde môžete variť iba jedlo, ale nie je tam žiadne miesto na miesto nábytku.
 3. Izba vedľa loggie alebo vybaveného balkóna.
 4. Štandardná kuchyňa, kde je vhodné variť a dostatok priestoru pre rodinné trate.
 5. Veľká univerzálna miestnosť, vybavená nábytkovej nemocnici, v ktorej môžete získať hostí, relaxovať a komunikovať, pracovať v počítači. Toto je priestranná obývacia izba, v ktorej je vybavenie, aby sa pripravilo.
 6. Kuchyňa pripojená k jedálni.

Moderné interiéry skromných dizajnérov ponúkajú zdobené jednoduchým závesom, meshom a závitovými záclonami. Niekedy môže byť dokonalá možnosť slepá alebo opona s kovovým trblietkom. V každom prípade sa konštrukcia kuchynských závesov určuje na základe dominantného štýlu. Trendy Trendy sú dnes považované za niekoľko.

 • Alebo rustikálne tému. Spomienky na detstvo, babička dom, kde boli jednoduché a vysoko kvalitné veci. Pod čím sa stal dreveným nábytkom a tehál sú vybrané farebné záclony so vzorom vo forme farebných farieb a jedál, ovocia a bobúľ. V móde tesnej bavlny a burlap. Nezávislosť a úprimnosť kombinujú situáciu v duchu amerických hlbín, francúzskej provence alebo ruskej báječnej Terme.

 • Minimalizmus. Pevne spojené s japonskými tradíciami domáceho zlepšovania. V tejto krajine nie je obvyklé umiestniť nefunkčné predmety v interiéri domu, aby bol pripravený opustiť ho v prípade seizmického nebezpečenstva. Preto len najviac potrebný v kuchyni – plátno z tenkého, vysielajúceho materiálu. Záclony skôr pripomínajú ploché obrazovky s lemovaním. Často sa stanú takmer nenápadným, zlúčením životného prostredia. Vo vnútri spodného šitých záhybov sú umiestnené v stromovom prútiku, ktorý umožňuje oponu držať tvar a nechať lietať, keď vietor. Obrázok Charakteristika pre Japonsko – Geisha so slnečníkmi, bambusovými listami alebo napísané v carcass hieroglyfs.

 • Mestský štýl. Laconic a Elegant Tower Curtain bude nájsť pre vašu kuchyňu. TULL VYSKÚŠAJTE MONOPHÓNU ALEBO POTREBUJTE. To isté platí pre tenké svetlá.

Ak máte kuchyňu – jedáleň, z rovnakého materiálu, aby sa obrus a záclony.

 • Klasický. Niekedy konzervatívny, niekedy zbytočný prísny, ale slúži dobre známej chuti. Pre kuchyňu, klasicizmus je spojený s hustými záclonami s lambrequins, vynikajúce štýly. Tkaniny prevažne monofónne, vhodné výšivky a nezmysel malý vzor. Okno je najčastejšie prítomné obidve závesy z priehľadného materiálu alebo tylu a trecích závesov so závesmi, luky alebo snímače.

Asymetria je povolená, dĺžka je zvyčajne maximum, – na podlahu.

Možnosti dekor

Dekoračné okenné otvory, okrem záclony, zahŕňa metódy na upevnenie na okne. Materiál bude musieť byť odstránený a dať ho na, narovnať odkvapov podľa štýlu. Rímsa je zvolený v rovnakom štýle ako samotná opona. Ak existujú nezrovnalosti vo farbe a hrúbke, musíte skryť spojovacie materiály, lambén umiestnené alebo zatvorené valcovanie v Cornze.

Použite takéto prílohy záclon.

 • Krúžky. Nazývajú sa šéf a šitia v hornej časti Gardiny. Dizajn je potom umiestnený na rímsu v tvare potrubia. Takéto modely sú ľahko a vhodné odstrániť na umývanie a čistenie, ktoré kompenzuje náklady na výrobu modelu.
 • Klipy. Zuby sa zaoberajú tkaninou, zatiaľ čo ho drží. Pre tenké a otvorené materiály nie sú vhodné, pretože môžu poškodiť a dokonca rozbiť svetelnú tkaninu, na hustiacom sprísniní.

 • stuha. Prešité závesom, upevňuje tkaninu a umožňuje vám zakryť a zbierať v montáži a Falda. Na páse môže byť pripojená dve alebo viac vrstiev srdečného materiálu. Prvky na upevnenie na jemné rímsy alebo šnúry – háčiky umiestnené na zadnej strane. Pre ľahké produkty sú peopné pásky.
 • Loopy, struny a luky. Sú vyrobené z tej istej tkaniny alebo vyrobené z materiálu kontrastnej farby na zvýraznenie dekor. Luky robiť v viazanej slučke.

Príjemný pocit pohodlia vytvára záclonovú tkaninu, zdobenú manuálnou a strojnou výšivkou. Ornament je vybraný individuálne, takže zodpovedá štýlu kuchynskej phollory alebo umeleckého. Bohato zdobené záclony, na ktorej nečinnosti pásky alebo čipky, je tu dekorácia na bokoch a pod, visieť na klasickom dvoma odkvapoch s krúžkami, umiestnenie do veľkých kuchýň alebo haly s kuchynským priestorom.

Umelé záhyby nepochádzajú z módy, kučeravý kayma. Lietajúce svetlé záclony zbierať v rebríkoch a robiť ryusi. V takmer všetkých štýloch, dizajnérske techniky zahŕňajú použitie lukov a následných šnúr, saténových stuhov a vrkôči.

Medzi extravagantné modely, pletené závesy sú pridelené v technike pletenie súborov. Háčkovanie Vykonajte mriežku stĺpcov a vzduchových slučiek. Vnútri výkresu, plnenia jednotlivých buniek, prvky vzoru sa postupne prejavujú na pozadí prázdnych buniek.

Krásne príklady

Pomoc Vytvoriť originálny dizajn v kuchyni môže nápady štýlového interiéru. Tu sú niektoré príklady moderných modelov navrhnutých dizajnérov.

 • Záclony v kuchyni-jedálni v štýle krajiny. V drevenom dome s stenami vo forme protokolových kabín je to nezvyčajné pre kombináciu elegantnej hnedé kožené pohovky s dvojitým krátkym bavlneným závesom s jednoduchým kresbou vo forme kvetinovej s listami. Prevzatie tón – teplý, nábytok biely so zlatými rukoväťami.
 • Izba mestského štýlu. Odolať v protikladných farbách, bielej a hnedej. Záclony lano, dvojité, v podlahe, na okne s balkónom.

 • Originálne organza záclony. Tri panely rôznych dĺžok, farba mlieka, ohraničená zelenou. Princesses a zmenšuje sa na krúžkoch.
 • Veľmi krátke curtain One-Tretí panoramatické okno, s orientálnym vzorom skrýva odkvap. Otvára dekoratívne rastliny stojace na parapete. Pracovná plocha a umývanie sú v blízkosti okna.
 • Priestranná kuchyňa v klasickom štýle, Zdobené v bielych mramorových tónoch. Záclony na bokoch panoramatického okna a čalúnenia na nábytku sú odmerné v stlmených ružových farbách, záclony bieleho tylu.

 • Otvorené záclony vyrobené z čipkovej handričky na podlahu. Krásne kombinované s jasným nábytkom steny a okrúhle stropné svietidlá. Béžové steny s bielym soklom cez hnedé parketové podlahy.
 • Záclony so zelenými a hnedými pruhmi a luky. Reproduktory atraktívny prízvuk v jasnom bielom interiéri.

Ako šiť závesy do kuchyne s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: