Zástery pre mramor v interiéri

Fontány pre mramoru – to je štýlové a veľkolepé riešenie v kuchynskej úprave. Z materiálu tohto článku sa dozviete o ich vlastnostiach, odrodách, ako aj možnostiach návrhu. Okrem toho vám povieme, čo venovať pozornosť svojmu výberu.

Zvláštnosť

Kuchynské zástery pod mramorom – alternatíva k prírodnému kameni. Na rozdiel od toho nie sú tak ťažké. Imitácia značky je dokonale integrovaná do akéhokoľvek interiéru, ktorý zodpovedá prevádzkovej požiadavke na dokončovacie materiály pre kuchyňu. Tento obklad dáva interiéri. Je to esteticky atraktívne, odolné, vyznačujúce sa širokou škálou navrhovateľských príležitostí. Mramorová textúra skrýva znečistenie charakteristické pre kuchynský pracovný priestor.

Zástera s prírodným kamenným povrchom má jedinečný vzor a obrovský farebný gamut. To vám umožní vybrať možnosti dokončenia pre akékoľvek riešenie farebného a štýlového dizajnu. Mramorový výkres je vhodný v klasickom, vinobranie, ultra moderných dizajnoch domov a mestských bytov. Výrobky z mramorových náhrad nie sú v prevádzke tak rozmarné. Nemusia byť leštené, aby si udržali dobrý výhľad.

Môžu byť stehom a bezšvové, malé (na časti steny) alebo veľké (umiestnené na strop po celej stene). Ich pevnostné vlastnosti závisia od typu použitého materiálu.

Odrody

Materiály na výrobu kuchynských zástery pod mramoru sú odlišné. Toto je umelý kameň alebo iné obkladové suroviny s mramorovou textúrou. Na základe toho existuje niekoľko odrôd obkladov v rámci mramoru.

 • Keramografický Vynikajúce transfery textúry drahého tváre. Dlaždice, vytvorené podľa špeciálnej technológie, odolné voči znečisteniu, vlhkosti, tuku. Je tuhá, trvanlivá, trvanlivá. Nevýhodou takejto alternatívy je zložitosť inštalácie s montážou švov prvkov v dokovacích miestach.

 • Aglomerát (drvený mramorový strúhanka) sa vyznačuje trvanlivosťou a odolnou voči poškriabaniu. Je lacnejší mramor, napodobňuje svoju faktúru, ale strach zo slnka a vysokej teploty. To robí monolitické kuchynské zástery s doskami, ktoré dávajú okrajom okrajov.

 • Akrylový (Umelý kameň pozostávajúci z akrylových živíc, farbív a minerálov) – moderný typ materiálu na vytvorenie záster bezšvíkový pohľad. Jeho sila je porovnateľná s aglomerátom, ale samotný materiál je nestabilný na škrabance a vystavenie vysokej teplote. Stojí to za taký umelý kameň drahšie ako iné analógy.

 • MDF potiahnuté pod mramoru – praktická verzia zásteru v kuchyni. Povrchy MDF s mramorovým imitáciou sa vyznačujú miernou cenovou kategóriou a rôznymi farebnými rozsahom fasády. Prenášajú textúru prírodného kameňa, ľahko sa inštaluje a demontujete, ale nie tak trvanlivé ako porcelánový kameň.

 • Shineli (Zástery z temperovaného skla obaleného výkresu) nenáschopné v starostlivosti a prevádzke. Povrch materiálu je odolný voči častým čisteniu s použitím detergentov a tuhých abrazív. Sklenená zástera pod mramoru sa vykonáva v poradí a špecifických parametroch.

Jeho nákup a inštalácia sú drahé ako akvizícia a kladenie dlaždíc.

 • Plastové zástery sa líšia v rozpočtovom cene a jednoduchosť inštalácie. V podstate je to panel s mramorovým vzorom. Sú upevnené priamo na profily alebo na lepidle pre obklady. Avšak, tento druh tváre je nepoctivo a krátkodobý. V priebehu prevádzky, plastové zástery vyblednú, sú nestabilné na mechanické poškodenie a dokonca škrabance.

Možnosti dizajnu

Dizajn zástery pod mramoru môže byť najrozmanitejšími. V závislosti od palety farieb je zvolená v rohu tónu alebo zaostrenie pracovného priestoru v kuchyni. Produkty druhej skupiny sa líšia na kontraste na pozadí kuchynskej headsetu. Napríklad, zástera môže byť biela so zlatými rezidenciami a headset – drevo, sivé, hnedé.

Podľa módnych trendov, populárna bezproblémová dizajn zástera. V tomto prípade môže byť panel umiestnený nielen medzi podlahou a namontovanými skrinkami. Napríklad je teraz módny na zónovanie zástery na pracovné priestory mimoriadnej formy. Nemenej zaujímavé je použitie záster kompletné s stolom.

Mramorová textúra môže byť. Populárne riešenia sú nasledujúce farby:

 • s bielym pozadím, grafitom a béžovým pruhmi;
 • Monochromatické povlaky (biely kontrast so sivou);
 • Svetlá béžová so zlatým vzorom;
 • Mramorový vzor pre vlnité pruhy;
 • s dymovou základňou, hnedými škvrnami;
 • s tmavým pozadím a ľahkým modrými pruhmi;
 • S tmavým smaragdovým pozadím, svetlými streanmi a postriekami.

Textúra povlakov môže presne prenášať elitné odrody talianskeho mramoru extrahovaného v lomoch v obmedzených množstvách. Ideálna možnosť je považovaná za biely kameň bez útokov inej farby. Dáva interiér špeciálnej sofistikovanosti a vysoké náklady. Biela a sivá kuchyne s reproduktorom pod módu – módny trend v kuchynskom usporiadaní.

Typ povrchovej zástery je matný a lesklý. Lesklý povrch vizuálne zvyšuje priestor. Je dokonale kombinovaný s matnými textúrou headset.

Tipy na výber

Voľba kuchynskej zástery pod mramoru závisí od farebného riešenia interiéru a preferencií kupujúceho. Farba výrobku by mala byť harmonizovaná s nábytkom, nádychom steny a stropu, ako aj príslušenstvo. Zároveň by výrobok nemal pretiahnuť všetku pozornosť na seba, čím sa vytvorí vizuálna nerovnováha. Môžete si objednať praktickú možnosť, ktorá neposkytuje časom.

Mramorová výkres dáva atmosféru určitého prísnosti, takže by nemala byť zahrnutá do provence. Takéto zástery kúpiť pre interiérov v štýle minimalizmu, konzervativizmu, neoklassic, high-tech. Pre nich je výhodné získať alebo objednať produkty v neutrálnych farbách (biela, sivá, čierna). Krásne vyzerá v interiéri a hnedej zásteru pod mramoru.

Pri výbere, berte do úvahy zložitosť inštalácie. Dlaždice je potrebné prispôsobiť, vzhľadom na symetriu miesta. Okrem toho, počas bezšvíkového čelia, neexistuje vizuálna divízia na fragmenty, ako dlaždice. V tomto ohľade sú injekčné zástery lepšie a esteticky.

Voľba môže závisieť od typu stien. Ak sú porézne, odporúča sa vziať variant materiálu s menším vážením. Pokiaľ ide o výrobky s stolom, potom nie sú všetky z nich také praktické ako prírodný mramor. Často je to nadmerné plytvanie peniazmi, pretože nie je možné vložiť horúce riad na stoličku. Musíte ich zvládnuť čo najviac, čo je problematické v kuchyni, kde sú konštantné varenie a čistenie.

Pravidlá starostlivosti

Starostlivosť o kuchynskú zásteru závisí od typu použitého materiálu.

 • Odrody umelého kameňa Je potrebné fen kontakt s teplotou teplotou, citrónovou šťavou, alkoholom, výrobkami s sfarbenie pigmentov. Niektoré druhy vody môžu byť liečené nulovým brúsnym papierom.
 • Produkty nestabilné na vzhľad škrabancov, premyje mäkkou handričkou bez použitia tvrdých brúsnych činidiel. Musíte ich umyť špeciálnymi čistiacimi prostriedkami alebo použiť mäkkú vložku a teplú vodu.
 • Plastové zástery potrebujú starostlivú starostlivosť. Niektoré panely majú povlak, vymazateľný s intenzívnym čistením. Z chudobnej starostlivosti Plastový povrch rýchlo žltý.
 • Tvárou v oblasti suture technológie potrebuje osobitnú starostlivosť. Je nemožné umožniť jeho znečistenie, pretože v budúcnosti nie je možné nečistoty odstrániť. Niektoré typy povlakov môžu byť dodané z hrdze so špeciálnymi drahými prostriedkami.

Starostlivosť o akýkoľvek typ zásteru musí byť pravidelný a včas. Akákoľvek kontaminácia (kvapky tuku, vývaru, šťavy, vína) sa vyčistí hneď, bez čakania, kým sa nestanú súčasťou mramorového vzoru.

V nasledujúcom videu čakáte na pokládku tkaniny pre mramor na kuchynskej zásteru.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár